Skocz do zawartości

Dziwne przypadki Pankracego Marchewy


Brachu

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Marchewa mi się zawsze niższe ligi kojarzyły z unikaniem kombinowania ;) coś w stylu prostego 4-4-2, 4-5-1 bez wielu poleceń ;D

Nigdy ekspertem taktycznym nie byłem. Powyższe rezultaty to głównie zastosowanie praktyczne porad ze szkoły taktyki kluchmanna. No i zmiana trybu pokazywania spotkań z 3D na przysłowiowe kulki
Odnośnik do komentarza

No ja zwykle zaczynałem z poziomu 4-4-2 w niższych ligach i powoli dodawałem nowe aspekty. Znajomość taktyki ze słabymi trenerami rosła za wolno, aby z buta dawać im coś, czego nie znają :D

Poza tym kiepsko to wygląda z kompatybilnością zawodnika na pozycji

Odnośnik do komentarza

Kowalak Kowale Oleckie grał w taktyce 1-4-1-1-3-1 z dwoma ustawieniami poleceń: dom i wyjazd.

 

Ustawienie dom:

 

 

20170611202635_1.jpg

 

20170611202702_1.jpg

 

 

20170611202814_1.jpg

 

Ustawienie wyjazd

 

20170611202635_1.jpg

 

20170611202702_1.jpg

 

20170611202814_1.jpg

 

Nieoczekiwanie, beneficjentem takiego ustawienia, na wyjazdach, został lewy obrońca, szesnastoletni Artur Jurczak.

 

Duża ilość kartek jest konsekwencją stosowania wymuszania zagrań słabszą nogą w drużynie przeciwnej i agresywnego krycia napastników i obrońców.

 

Pankracy Marchewa udaje się na zasłużony urlop do wód i powróci w okolicach 31 marca 2018 roku. Będzie koił zszargane nerwy po spotkaniu z Prezesem, który znowu odmówił mu udania się na kurs trenerski, jak tłumaczył" , że jest on niezbędny w klubie".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pankracy Marchewa po ostatnim spotkaniu zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością w Kowalaku. Prezes nie daje szansy na pozyskanie wyżej licencji z drugiej strony awans jest w zasięgu ręki. Wątpliwość jedynie jest taka, czy uda pozyskać się nowych graczy, którzy dobrze prezentować się będą w A-Klasie oraz że zmiana klubu na A-Klasowy może nie być taka prosta.

 

Po kilku dniach namysłu, Pankracy podjął decyzję, że zostanie w Kowalaku w przyszłym sezonie, nawet jeżeli nie wywalczy promocji.

 

W związku z powyższym powoli zaczyna rozglądać się za wzmocnieniami sztabu trenerskiego i drużyny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Marchewa przystąpił do ofensywy transferowej. Sprowadził sporą ilość graczy. Standardowo, Prezes nie pozwolił mu na zdobycie licencji B. Jego asystent zrobił B i zwiał do innego klubu. Nowy asystent zrobił w tym czasie A.

 

Transfery do klubu - piłkarze:

 

http://imgur.com/Ee8CzsL

 

Transfery do klubu - sztab:

 

http://imgur.com/S0j9vic

 

Walka o awans trwała do samego końca. Niestety przegrałem ostatni mecz i nie wygrałem ligi. Awansowaliśmy z drugiego miejsca. Wszystko przez uraz Bujnowskiego (zerwany mięsień czworogłowy 3 do 4 miesięcy absencji).

 

Osiągnęliśmy fantastyczny rezultat, siedmiu spotkań bez porażki. Nawet mieliśmy przewagę czterech punktów i wszystko ..uj.

 

W trakcie wygranego spotkania z Kłobukiem Mikołajki (28.04.2018 r.), kontuzji doznał Bujnowski i wszystko się posypało. Nie miał kto wykańczać akcji.

 

Wyniki runda wiosenna:

 

http://imgur.com/jcfpnRK

 

Teraz zagramy w A-Klasie - Grupa I Warmińsko-Mazurska

 

Tabeli ligowej nie będzie, zapomniałem zrobić screena

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Marchewa cieszył się niezmiernie z awansu do A-Klasy. Jest to jego życiowy sukces, jednak w jego sercu tkwi zadra, która dotyczy niemożności podwyższenia kwalifikacji. Pokątnie złożył podania do Polonii Piotrków Trybunalski (Okręgówka Śląska Katowicka gr. IV) i Iskierki Śmierdnica (Okręgowa Zachodniopomorska Szczecin). Nie wyszło.

 

Marchewa postanowił nie rozpamiętywać przeszłości i zajął się rzeczywistością. Mając w pamięci końcówkę zeszłego sezonu, postarał się o liczniejszą kadrę. Ma to ułatwić realizację celu Zarządu, utrzymania się w lidze.

 

Transfery na kolejny sezon prezentują się następująco:

 

 

 

gb5zANE.jpg

 

 

 

 

Inauguracja sezonu przebiega udanie. Dwa zwycięstwa z rzędu.

 

 

 

 

WP7IIA5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

tKYQIeT.jpg

 

 

 

 

Najlepsza 18

 

 

 

 

 

Tilu9xP.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Troszkę post Ci się... wydłużył tymi enterami a ja spodziewałem się jakiegos easter egga :(

btw czy Marchewa celuje w awans czy niezbyt ambitny cel zarządu? :>

Marchewa celuje w ucieczkę.

 

Raczej środek tabeli i ucieczka do innego klubu. Najpewniej A-Klasa.

Sorry wczoraj pisałem z oczami na zapałkach.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2018 - pisane na żywo

 

Pora na miesiąc wrzesień, oby utrzymać bardzo dobrą formę. Zarząd jest już prawie wniebowzięty.

 

Miesiąc rozpoczynamy od 2-giej Rundy Wstępnej Pucharu Okręgowego. Na własnym stadionie zagramy z Romitą Gołdap (IV Liga). Jest ona zdecydowanym faworytem. Rzeczywiście była faworytem ale do pierwszego zgonu na imprezie. Powieźliśmy ich 4:1 (Jurczak, Bujnowski Hat-trick; Olecki).

 

Teraz pora na wyjazd do LKS Żyglin (10). Jedziemy jako lider w niezmienionym składzie. Faworytem jest drużyna gospodarzy. Mecz był nudny w pierwszej części jak flaki z olejem. Przed upływem pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy tracimy bramkę na 1:0 (Jarosz`53). Zawodnik gospodarzy jest dla nas gościnny i ładuje swojaka 10 minut później. Mamy remis. Na pięć minut przed końcem meczu, drużynę Żyglina dobija Grzelak, który 10 minut wcześniej zastąpił kontuzjowanego Bujnowskiego. Przerwa 6-7 tyg. z powodu skręcenia stawu skokowego.

 

W 1-ej Rundzie Pucharu Okręgowego zagramy u siebie z IV ligową CWKS Vęgorią Węgorzewo.

 

Pora na Olimpię Miłki (9), zwycięzcę mojej grupy w B-Klasie. Mecz rozegramy o siebie, oczywiście nie jesteśmy faworytem. W tabeli jesteśmy na drugiej pozycji. Liderem jest Start Kruklanki.

 

No i nie wykorzystaliśmy szansy na kolejne zwycięstwo, wet za wet szło, skończyło się remisem 2:2 (Grzelak, Mrowiński; Chrapek, Gorecki). Awansujemy na pozycję lidera. Mój obrońca Zalewski się posypał na 4-5 tygodni, uraz pachwiny.

 

Teraz pora na Puchar i Vęgorię Węgorzewo. Wygrywamy po ciężkim spotkaniu w dogrywce 2:0 (Jurczak, Kaczmarczyk). Pierwszy strzelił karnego 112 a Kaczmarczyk w 120+1 z rzutu wolnego. W kolejnej rundzie MKS Ełk u siebie.

 

Pora na truskawkę na torcie, czyli w Kowalu Oleckim zagramy ze Startem Kurklanki, wiceliderem. Mecz był interesującym widowiskiem. Przegrywaliśmy ale udało się zremisować 1:1. Postawa zawodników Pankracego to efekt meczu pucharowego. Granie co 3 dni odbija się czkawką. Nadal jesteśmy liderem.

 

Pora na wyjazd do Tęczy Wielowieś (10). Na szczęście mają słabą formację obronną. Marchewa liczy, że uda się to wykorzystać. Kolejny remis 2:2 (Kowalczyk, Gnojny; Wolos, Grzelak). Spadamy na 2-gie miejsce. Liderem jest Start Kurklanki.

 

Koniec relacji.

Edytowane przez Makk
Usunięte entery
Odnośnik do komentarza

Podsumowanie wrzesień 2018

 

 

Niestety remis z Tęczą Wielowieś kosztował nas fotel lidera. Strata Bujnowskiego i Zalewskiego mocno zachwiało naszą postawą. Gramy bardzo niestabilnie w obronie. Na chwilę obecną mamy jeden punkt straty do lidera.

 

Tabela ligowa i trochę statystyk:

 

 

DuqxXuG.jpg

 

 

fSYW3lc.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...