Skocz do zawartości

En camino por los sueños


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy menadżer w Deportivo Alaves. Zaskoczenie o tyle duże, że miał nim zostać Mauricio Pellegrino, a nie nikomu znany młody chłopak z Polski, a dokładnie z Lublina. Piotr Nowak, bo właśnie o nim jest mowa. Jest bardzo młodym chłopakiem, który w lipcu skończy 20 lat. Dopiero wchodzi w świat futbolu i od razu jest rzucony na głębokie wody.
Do klubu dołączył 9 lipca 2016 roku, za sprawą nie codziennej okazji, ale o tym to później. Jak zwykle dla beniaminka najważniejsze jest utrzymanie w lidze.
Klub mieści się w stolicy Kraju Basków, czyli w Vitori, która jest stalicą tej prowincji. Oprócz Alaves w najwyższej lidze rozgrywkowej znajdują się: Athletic Bilbao, Real Sociedad San Sebastian i Eibar. Obok Basków taką samą ilość posiada Andaluzja, czyli Sevilla, Grananda, Malaga i Real Betis.
Klub powstał w 12 stycznia 1921 roku i największym sukcesem jest finał Pucharu Uefa, czyli dzisiejsza Liga Europy, który przegrali z Liverpoolem w dogrywce 4-5.

Wersja gry: 17.3.1

Ligi:
Europa:
Anglia (1-4), Chorwacja (1), Czechy (1), Dania (1), Francja (1-2), Holandia (1), Niemcy (1-2), Norwegia (1), Polska (1-2), Portugalia (1-2), Rosja (1), Serbia (1), Słowacja (1), Szkocja (1), Szwajcaia (2), Ukraina (1), Włochy (1-2).

Świat:
USA (1)
Baza danych: Ogromna


Telefon; 8 rano, 25 czerwca.
-Kto u diabła o tej godzinie może dzwonić. - Głośno się zastanowiłem, ale odebrałem nieco zniesmaczony tak wczesnym telefonem.

- Pan Piotr Nowak ? - Zapytała się kobieta.
- Zgadza się. - Odpowiedziałem
- Stara się pan na stanowisko menedżera U-19 Deportivo Alaves ? Mamy dla pana ciekawszą ofertę.
- Jaką ? - Z tonu można wywnioskować ciekawość.
- Nie chciałby pan objąć pierwszą drużynę ?
Zaniemówiłem i nie wiedziałem co powiedzieć.
- To jak ? Chciałby pan objąć tą posadę ?
- Oczywiście!
- Proszę przylecieć jak najszybciej, by omówić szczegóły kontraktu.
- Ok. Dziękuję za telefon i do zobaczenia nie długo.

Szybko sprawdziłem w internecie gdzie mieści najbliższe lotnisko i kiedy mogę lecieć. Najbliższe lotnisko to Aeropuerto De Vitoria, które jest oddzielone od stadionu o kilka kilometrów.
W Victorii byłem już 1 lipca, by móc już podpisać roczną umowę z klubem i poznać miasto.

Edytowane przez Spajk
Literówki
Odnośnik do komentarza
Szybko zameldowałem się w jakimś hotelu i poszedłem na razie na piechotę do klubu. Po drodze mijali mnie fani Deportivo i uściskali niczym brata, ojca lub syna, który powrócił z dalekiej podróży.

Prezes klubu Alfonso Fernandez de Troconiz wraz z zarządem powitali mnie oficjalnym obiadem i zaraz po nim zaprezentowali mnie dziennikarzom i kibicom. Dostałem mieszkanie na razie klubowe na przedmieściach miasta oraz Seata Leona w wersji ST, silnik 1,6 TDI o mocy 90 KM. Na ten moment to i taki samochód jest dobry.

Kontrakt opiewał na 74 tyś €, z czego dostawałem tylko 36 tyś , ponieważ trzeba to opodatkować. Zarobek niczego sobie. W wieku 19 lat każdy chciałby tyle zarabiać, lecz nie każdy ma szansę.


Dzień po oficjalnym zaprezentowaniu mnie mediom i kibicom, poznałem swoich współpracowników oraz zawodników. Na pierwszym wspólnym treningu omówiłem co od nich wymagam i co chcę w tym sezonie osiągnąć. Część drużyny to wypożyczeni z innych klubów zawodnicy, którzy przyszli do nas na ogranie. Owa wiadomość mnie nie cieszyła, ponieważ tej części raczej nie obchodzi przyszłość klubu. Zdawałem sobie z tego sprawę i opisałem im ich sytuację w tym momencie.

By móc zagrać w pierwszym składzie muszą się bardzo i to bardzo dobrze prezentować na treningach i w meczach. 1-2 Błędy w meczu może ich skreślić na jakiś miesiąc z gry, a dla zawodnika to dużo.

Poznałem od asystenta, Carlosa Compagnucciego rywali w meczach sparingowych. Będzie to najpierw drużyna B, następnie wyjazd na mecz z Racingiem Club de Ferrol, ponownie wyjazd do Sanluqueno oraz ostatni wyjazd na mecz z CF Villanovense. Ostatnie dwa mecze sparingowe zagramy na własnym obiekcie z Realem Castilla i UD Las Palmas. Od 11 do 21 lipca jedziemy na zgrupowanie w Lyonie, więc w tym okresie trzeba będzie poszukać z 1 lub 2 rywali do rozegrania towarzyskiego meczu.



Kadra na sezon 2016/17:


Bramkarze:

Adrian Ortola - wypożyczony na rok z FC Barcelony; 22 latek, Hiszpan.

Fernando Pacheco - 24 latek, Hiszpan.


Obrońcy:

Carlos Vigaray - 21 latek, Hiszpan.

Alexis - 30 latek, Hiszpan.

Rodrigo Ely - wypożyczony z AC Milanu; 22 latek, Brazylijczyk.

Victoria Laguardia - 26 latek, Hiszpan.

Zouhair Feddal - 27 latek, Marokańczyk.

Raul Garcia – 27 latek, Hiszpan.

Theo Hernandez - wypożyczony z Atletico Madryt; 18 latek, Francuz.


Pomocnicy:

Manu Garcia - 30 latek, Hiszpan.

Kiko Femenia - 25 latek, Hiszpan.

Victor Camarasa - wypożyczony z Levante; 22 latek, Hiszpan.

Marcos Llorente - wypożyczony z Realu Madryt; 21 latek, Hiszpan.

Daniel Torres - 26 latek; Kolumbijczyk.

Nenad Krsticic - 26 latek; Serb.

Edgar – 26 latek, Hiszpan.

Ibai Gomez – 26 latek, Hiszpan.

Aleksander Katai – 25 latek, Serb.

Oscar Romero - wypożyczony z Shanghai Greenland Shenhua; 24 latek, Paragwajczyk.


Napastnicy:

Gaizka Toquero - 31 latek; Hiszpan.

Christian Santos – 28 latek, Wenezuelczyk.

Deyverson - wypożyczony z Levante; 25 latek, Brazylijczyk.

Ruben Sobrino - wypożyczony z Manchesteru City; 24 latek, Hiszpan.

Odnośnik do komentarza

Jest pare ciekawych nazwisk :) Stawiaj odwaznie na Hernandeza, bo chlopak ma potencjal chyba jeszcze wiekszy niz jego brat w Atletico.

Sa jakies perspektywy na wykupienie Llorente i Deyversona? To chyba najlepsi pillkarze, jakich masz w kadrze, prawda?

Odnośnik do komentarza

@Fenomen Tak zamierzam ich ściągnąć na stałe, lecz pieniędzy na ich kupno nie będę mieć. Najprawdopodobniej będę chciał ich ściągnąć. Oprócz tych 2 będę chciał również ściągnąć Camarasa, który również wygląda wybornie.

 

@MaKK Ten fakt bardzo mnie cieszy, jednak boli mnie fakt, że, aż 5 zawodników jest tylko wypożyczonych do nas, a nie są na stałe.

 

---------------

 

Całą noc z 2 na 3 lipca zastanawiałem się nad formacją i kto w pierwszych meczach sparingowych może zagrać. Przystało na dwóch formacjach. Pierwsza to 4-1-2-3 DP, oparta na utrzymaniu piłki i bardziej na grze defensywnej. Druga zaś formacja to bardziej ofensywna 4-2-3-1. Oparta dalej na utrzymaniu, jednak zawodnicy ze środka pola mają więcej swobody w rozgrywaniu piłką, niż na utrzymywaniu jej.
Skład na pierwsze mecze miałby wyglądać tak: Pacheco - Vigaray, Alexis, Feddal, R.Garcia - D.Torres - Krsticic, Camarasa – Katai, Edgar - Deyverson
E-mailem dostałem cele na ten sezon. To uniknięcie spadku z ligi oraz 5 runda w Pucharze Króla. Oba cele są do zrealizowania. Jednak od zawodników trzeba będzie wymagać 100% zaangażowania w każdym okresie sezonu. Tego samego dnia dostałem informację, że w trakcie zgrupowania rozegramy mecze z Rayo Vallecano oraz z CD Lugo.
Szybko minęły te 6 dni i przygotowaliśmy się na pierwszy mecz z sparingowy z drugą drużyną. Mecz poprowadził asystent i mecz zakończył się wynikiem 1-0, po bramce w 55. minucie Katai'a. Zawodnikiem meczu został Sergio Lamas zawodnik drugie zespołu, który wykonał 116 celnych podań! Następnym rywalem będzie Rayo Vallecano. Drużynę z zaplecza La Ligi pokonaliśmy 2-1, po bramkach Femenii oraz Llorente, a dla rywali trafił Zozulya. Kolejnym rywalem na zgrupowaniu, a zarazem ostatnim będzie CD Lugo. Z kolejnym klubem z zaplecza La Ligi wygraliśmy 2-1, po bramkach Edgara i Gomeza, a dla rywali trafił Caballero.
Po powrocie do kraju poszukiwałem dalej bocznego obrońcę do klubu. Miałem kilku na oku, mi.in. Ivana z Levante oraz Carcelena z Realu Saragossy.
23 lipca na dwa dni przed moimi urodzinami rozgrywaliśmy kolejny mecz towarzyski. Rywalem był Racing Ferrol, który pokonaliśmy 0-2, bramki strzelali Romero oraz Edgar. Z klubu na wypożyczenie odszedł młody 22-letni Galileo do Nancy do końca sezonu. Dalej szukamy zmiennika na prawą obronę, a w międzyczasie gramy z Sanluqueno. Zremisowaliśmy 1-1, bramkę dla gospodarzy strzelił Borja Gimenez, a dla nas Santos. Ostatni wyjazdowy mecz w meczach towarzyskich. Rywalem będzie będzie Villanovense, które pokonaliśmy 0-2, po bramkach Sobrina oraz Romero.
Według bukmacherów największą szansę na zwycięstwo ma Real 2,75, na drugim plasuje się Barcelona 3,00, a na trzecim Atletico Madryt 3,75. My jesteśmy obstawiani jako drużyna do spadku, koło Leganes, Osasunu i Sportinu Gijón. Moim celem jest pozycja 14-15, jeśli to osiągnę to będę w tym sezonie spełniony i będę mógł spokojnie myśleć o następnym sezonie.
Do klubu doszedł Valeriy Boldenkov. Ukrainiec doszedł z wolnego kontraktu. Tego samego dnia rozgrywaliśmy mecz towarzyski z Realem Castilla, mecz zakończył się remisem 0-0. Czas na ostatni mecz sparingowy przed ligą. Naszym rywalem będzie Pas Palmas. Mecz zakończył się remisem 1-1, bramkę dla nas strzelił Katai, a dla rywali Jese.
Deportivo Alaves 1-0 Deportivo Alaves B (Katai)
Deportivo Alaves 2-1 Rayo Vallecano (Femenia, Llorente)
Deportivo Alaves 2-1 CD Lugo (Edgar, Gómez)
Racing Club de Ferrol 0-2 Deportivo Alaves (Óscar Romero, Edgar)
Sanluqueno 1-1 Deportivo Alaves (Santos)
Villanovense 0-2 Deportivo Alaves (Sobrino, Óscar Romero)
Deportivo Alaves 0-0 Real Castilla
Deportivo Alaves 1-1 Las Palmas (Katai)
Odnośnik do komentarza

@MaKK Będę chciał jak najwięcej mieć "swoich" zawodników, ale nie zawsze finanse na to pozwolą.

 

-------

 

Na nie cały tydzień przed pierwszym spotkaniem w lidze. Odbyła się konferencja prasowa z moim udziałem i z kapitanem Manu Garcia. Konferencja miała na celu kibiców o klubie i ocenie szans na utrzymanie oraz pytań na temat transferów. O to najciekawsze z nich:
- Czy twój młody wiek (20 lat) może pomóc klubowi, który będzie walczyć o utrzymanie ?- dziennikarka z Marcy.
- Wiek raczej nie będzie kluczowy, ponieważ ja tylko wybieram skład i koordynuje treningi i tyle. To zawodnicy muszą pokazać się z dobrej strony, by móc mówić o utrzymaniu. Dla mnie każdy mecz będzie o utrzymanie.
- To prawda, że jesteście zainteresowani kupnem Raoula Bellanova z AC Milanu ?- La Gazzetty dello sport.
- Racja chcemy go kupić. Jednak za wcześnie na konkrety.
- Manu pytanie do Ciebie. Jak układa się z Piotrem Nowakiem. - Marca
- Jestem bardzo szczęśliwy z współpracy z nowym trenerem. Czujemy się silni, a On potrafi przekuwać swoją młodzieńczą pasję w siłę naszej ekipy.
- Piotrze te mecze sparingowy pokazują, że jesteście w gazie i można spodziewać się dobrego początku sezonu. - AS
- To tylko sparingi i nie można po nich wnioskować czegoś niesamowite. Owszem mecze wygrane, ale raz zremisowaliśmy ze słabą drużyną i dwukrotnie z mocnymi ekipami. Mam tu na myśl Real Castille oraz Las Palmas, z którym będziemy rywalizować w lidze. W tym momencie mogę obiecać kibicom walkę do ostatniego gwizdka oraz walkę o środek tabeli.
- Dziękuję za przybycie i do zobaczenia na pierwszym meczu ligowym, które odbędzie się la Coruña.
Do klubu dołączył Achraf z Realu Castilla w ramach wypożyczenia na rok.
Odnośnik do komentarza
Kadra na mecz z Deportivo la Coruña:


Bramkarze: Fernando Pacheco, Adrian Ortola

Obrońcy: Carlos Vigaray, Alexis, Zouhair Feddal, Theo Hernandez, Ricardo Ely.

Pomocnicy: Daniel Torres, Nenad Krsticic, Victor Camarasa, Aleksander Katai, Edgar, Marco Llorente, Raul Garcia, Ibai Gomez

Napastnicy: Ruben Sobrino, Christian Santos, Gaizka Toquero


Prawdopodobny skład: Pacheco - Vigaray, Alexis, Feddal, Hernandez - D.Torres - Camarasa/Llorente, Krsticic - Katai, Edgar – Sobrino


Skład prawdopodobny Deportivo: Lux - Juanfran, Sidnei, Albentosa, Luisinho - Gama, Borges, Mosquera, Kakuta - John, Andone


Faworyt pojedynku jest Deportivo (2.00), natomiast mało prawdopodobny remis lub wygrana Alaves (3,20).


1 kolejka zacznie się w sobotę od pojedynku Celty Vigo z Villarreal. W niedzielę zagrają Real Sociedad z Espanyolem; Leganes z Valencia; Granada z Las Palmas; Malaga z Gijón; Real Betis z Eibar; Atletico z Sevilla, a na koniec dnia zagrają FC Barcelona z Bilbao. W poniedziałek na zostaną rozegrane ostatnie dwa mecze. Najpierw Deportivo z Alaves, a na koniec Osasuna z Realem Madryt.

Najciekawsze mecze kolejki:

Atletico Madryt - Sevilla

FC Barcelona - Athletic Bilbao


W tym samym czasie startu liga Angielska i Włoska. Gdzie w Angielskiej jednego faworyta nie można uznać, zaś we Włoskiej może nim być tylko Juventus, który od sezonu 2011/12 dominuje na Półwyspie Apeninskim.

Odnośnik do komentarza

@azakarsan Jakbym chciał kogoś kupić to raczej tylko Camarasa, a jak Llorente to Real da zaporową cenę, Deyverson na ten moment średniak, lepszy jest Sobrino.

 

---------------

 

Pierwszym meczem oficjalnym w nowym sezonie będzie spotkanie Celty Vigo z Villarreal. Wszyscy kibice obu drużyn jak i całej ligi, nie mogę się doczekać tego spotkania. My na swój pierwszy mecz musimy zaczekać, aż 2 dni. Przez ten czas moi skauci szukali przyszłych zawodników, którzy mogliby przyjść za rozsądne pieniądze.
Dzień przed meczem dowiedziałem się, że karnetów na sezon kupiono 7,500 kibiców. Do tego urazu nabawił się Sobrino. Nie będzie grać przez 5 dni.
Skład: Pacheco – Vigaray, Ely, Feddal, Hernandez – Torres – Krsticic, Camarasa – Katai, Edgar – Santos
Ławka rezerwowych: Ortola, Alexis, Llorente, Garcia, Gomez, Toquero, Deyverson
W 19. Mogliśmy wyjść na prowadzenie, jednak strzał Torresa wylądował na poprzeczce. W pierwszej połowie dominowaliśmy, jednak nasze strzały nie skuteczne. Druga połowa dalej po nasze dyktando, czego dowodem mogą być posiadanie piłki 38%-62% oraz ilość oddanych strzałów: 12 z czego 4 celne do 16 z czego 6 celnych. W całym spotkaniu sędzia pokazał, aż 6 żółtych kartek. Z czego 2 gospodarzom i 4 nam. Na początek sezonu zdobyty każdy punkt jest cenny.
Reszta meczy:
Celta Vigo 0-0 Villarreal
Real Sociedad 2-4 Espanyol
Leganes 0-1 Valencia
Granada 0-0 Las Palmas
Malaga 1-2 Sporting Gijón
Real Betis 2-1 Eibar
Atletico Madryt 2-0 Sevilla
FC Barcelona 4-3 Atheltic Bilbao
Osasuna 0–0 Real Madryt
Odnośnik do komentarza

Hmm, coś mi jakoś nie gra takie opisywanie spotkań. Aczkolwiek może się jeszcze przyzwyczaję. Jeśli uważasz Piotrze, że tak jest dobrze, to... dobrze.

Chciałem coś zmienić, bo zauważyłem po sobie, że pierwsze co widzę to wyniki i tyle, a to co powinno być tym pierwszym, omijam. :/

Odnośnik do komentarza

 

Hmm, coś mi jakoś nie gra takie opisywanie spotkań. Aczkolwiek może się jeszcze przyzwyczaję. Jeśli uważasz Piotrze, że tak jest dobrze, to... dobrze.

Chciałem coś zmienić, bo zauważyłem po sobie, że pierwsze co widzę to wyniki i tyle, a to co powinno być tym pierwszym, omijam. :/

 

To już jak uważasz, Twoja kariera :p

Odnośnik do komentarza
Następnym rywalem będzie Osasuna, która wyrwała punkt Realowi, remisując 0-0.


2 Kolejka zacznie się od pojedynku Athleticu Bilbao z Granada, tego samego dnia grają również Eibar z Sociedadem. W tym samym dniu co my grają: Las Palmas z Celtą Vigo oraz Valencia z Malagą. Kolejkę zamykąją mecze: Sporting Gijón z Realem Betis, Sevilla z Deportivo la Coruna, Villarreal z Leganes. O godzinie 20:15 czeka nas Gran Derbi, czyli mecz Real Madryt z Barceloną, a na koniec Espanyol z Atletico Madryt.


Powołani na mecz z Osasuną:

Bramkarze: Fernando Pacheco, Adrian Ortola

Obrońcy: Carlos Vigaray, Alexis, Zouhair Feddal, Theo Hernandez, Ricardo Ely.

Pomocnicy: Daniel Torres, Nenad Krsticic, Victor Camarasa, Aleksander Katai, Edgar, Marco Llorente, Raul Garcia, Ibai Gomez

Napastnicy: Deyverson, Christian Santos, Gaizka Toquero


Prawdopodobny skład: Pacheco - Vigaray, Alexis, Feddal, Hernandez - D.Torres - Camarasa/Llorente, Krsticic - Katai, Edgar – Santos


Prawdopodobny skład Osasuny: Sirigu – Sanjurjo, Unai Garcia, Flano, Fuentes – Merida, R.Torres - Berenguer, De las Cuevas, Jaime - Leon


Faworytem spotkania nie znacznie jesteśmy my 2,50, natomiast, że to rywale wygrają jest 2,63. Na remis jest wskazane 3,00.

Najciekawsze mecze kolejki:

Real Madryt - FC Barcelona

Sporting Gijón - Real Betis

Odnośnik do komentarza
Mecz z Osasuną to ostatnie spotkanie, przed zgrupowaniem kadr reprezentacyjnych.

Kolejka zaczyna się zwycięstwem Athleticu 3-0 z Granadą.


Skład: Pacheco – Vigaray, Ely, Feddal, Hernandez – Torres – Krsticic, Camarasa – Katai, Edgar – Deyverson

Ławka: Ortola, Alexis, Llorente, Garcia, Gomez, Toquero, Santos


W 13. Minucie to goście wychodzą na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Merida, najwyżej w polu karnym wyskoczył Oier, który nie był atakowany przez obrońców. Pacheco zaliczył pusty przelot. Piłka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogi Berenguera, który tego nie zmarnował i zmienił wynik meczu. Był to ich pierwszy celny strzał w meczu. W 26. Minucie doprowadzamy do wyrównania. Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Katai, w polu karnym najwyżej wyskoczył Feddel, który przedłużył podanie. Piłka wylądowała pod nogi Ely, który po rękach Sirigu, wpakował futbolówkę do siatki. W 35. Minucie powinno być 2-1. Jednak strzał Edgara zamiast wylądować w siatce to piłka trafiła w słupek. Pod względem statystyk to my dominowaliśmy. 16 strzałów z czego 6 celnych, posiadanie piłki 52% do 48%. Niestety kolejny mecz z podziałem punktów. Jednak udało nam się strzelić gola. To tylko jedyny plus w tym spotkaniu.


Reszta spotkań:

Athletic Bilbao 3-0 Granada

Eibar 0-1 Real Sociedad

Las Palmas 1-2 Celta Vigo

Valencia 2-1 Malaga

Sporting Gijón 0-2 Real Betis

Sevilla 3-1 Deportivo la Coruna

Villarreal 1-0 Leganes

Real Madryt 1-0 FC Barcelona (gola strzelił: Benzema w 52. Minucie)

Espanyol 4-3 Atletico Madryt


Na kadrę wyjechali: Feddal, Hernandez oraz Daniel Torres.


Następnym rywalem ligowym będzie FC Barcelona, mecz odbędzie się Camp Nou.

Odnośnik do komentarza
Największe transfery w Hiszpanii. Jose Gaya z Valencii do Chelsea za 26 mln €, Mariano z Realu Madryt do Monaco za 12,25 mln € oraz Sergio Canales Real Sociedad do Valencii za 7,5 mln €.


Bilans ogólny: 3,280,950 €

Zysk/strata: 1,020,009 €

Przychody: 3,894,841 €

Wydatki: 2,874,832 €



3 kolejka zacznie się meczem Osasuny z Sevilla. Następnego dnia grają Atletico Madryt z Eibarem, Celta Vigo z Athletic Bilbao, Villarreal z Valencia, Granada z Real Madryt. W przedostatnim dniu grają My z Barceloną, Real Sociedad z Sportingiem Gijón, Real Betis z Malaga, Leganes z Las Palmas. Zamykający mecz w 3 kolejce będzie pojedynek Deportivo la Coruna z Espanyolem.


Powołani na mecz z Barceloną:


Bramkarze: Fernando Pacheco, Adrian Ortola

Obrońcy: Carlos Vigaray, Alexis, Zouhair Feddal, Theo Hernandez, Ricardo Ely.

Pomocnicy: Daniel Torres, Nenad Krsticic, Victor Camarasa, Aleksander Katai, Edgar, Marco Llorente, Raul Garcia, Ibai Gomez, Oscar Romero

Napastnicy: Deyverson, Christian Santos


Prawdopodobny skład: Pacheco - Vigaray, Alexis, Feddal, Hernandez - D.Torres - Camarasa/Llorente, Krsticic - Katai, Edgar – Santos


Prawdopodobny skład Barcy: ter Stegen – Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Busquets – Rakitic, Rafinha – Messi, Neymar – Suarez

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...