Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Nominacje w poniższym dziale można składać do 14.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017
Mahdi

III Mistrzostwa Polski Wirtualnych Menedżerów (Rozgrywka Mistrzów) - rozpoczęte!

Rekomendowane odpowiedzi

nie trzeba, a ja moje konto zalozylem w sekunde

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja najpierw miałem bekę i sobie śmieszkowałem, no ale później odpisywałem już poważnie, tak samo jak Meler czy BartuS. Po prostu nie musiałeś brać od nich tych danych i nikt nawet nie zarzucał Ci złych intencji, czasem warto przyznać się do błędu i braku wiedzy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nie potrzebuja nawet konta w RYANAIR, myslalem poczatkowo ze tak bo nie wpadlem na to zeby podac Twoj email ktory jest na skrinie obok. Ale koledzy juz to rozkminili. Co wiecej - posiadajac te dane moga najwyrazniej zrobic calkiem sporo z sama rezerwacja, pomijajac odprawe. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, Meler napisał:

Nie, nie potrzebuja nawet konta w RYANAIR, myslalem poczatkowo ze tak bo nie wpadlem na to zeby podac Twoj email ktory jest na skrinie obok. Ale koledzy juz to rozkminili. Co wiecej - posiadajac te dane moga najwyrazniej zrobic calkiem sporo z sama rezerwacja, pomijajac odprawe. 

Czyli krótko - jakie dane powinien otrzymać ode mnie jmk, aby się sam odprawić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Just now, Mahdi said:

Czyli krótko - jakie dane powinien otrzymać ode mnie jmk, aby się sam odprawić?

Adres email i numer rezerwacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wyżej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe, czy artykuł szydzący z użytkowników FCM i szkalujący forum zostanie usunięty ze strony MFM...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
35 minut temu, Mahdi napisał:

Najbardziej zabolało mnie, że w toku wczorajszej dyskusji padły słowa o jakimś braniu kredytów czy kupowaniu lodówki. Skany potrzebowałem do odprawy, zresztą to już nie pierwszy raz. Jak kupujesz bilet ciotce, matce czy siostrze to masz tak samo...

No właśnie nie. Ja za kilka dni lecę na Madere a bilety kupowała koleżanka (która nie leci) ze swojego konta. Wysłała mi numer rezerwacji a w EasyJecie wystarczy dopisać do tego nazwisko zamawiającego bilet i odprawiłem się sam bez jej udziału. 

Kwestią tego o czym mówimy jest to, że i tak i tak ten kto ma numery rezerwacji oraz dostęp do konta zobaczy numer dokumentu na który odprawiała się osoba na którą był bilet. (w easyJecie plus jest taki, że nie obchodzi ich numer dowodu, wystarczy nazwisko które na tym dowodzie się znajduje).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bilety w RyanAir są przypisane do konta

ALE

Jeśli podasz komuś numer JEGO rezerwacji (JEGo czyli na jego imię i nazwisko, które podałeś przy zakupie) i mail, na który tę rezerwację zrobiłeś (czyli mail przypisany do Twojego konta), to taka osoba może odprawić się samodzielnie. 

WIĘC

Bilety zostają nadal przypisane do Twojego konta (Ty jesteś "kupującym"), ale odprawić się może każdy, komu udostępnisz te dwie drobne dane (tzn. "użytkownik" biletu)

PO CO TAK?

Wyobraź sobie, że firma wysyła swoich pracowników w delegację. Myślisz, że zbierają od każdego dane dowodów? A skąd mogą wiedzieć, czy ta osoba nie chce lecieć z paszportem? No więc pani recepcjonistka ma konto w RyanAir, jest "kupującą" i na swoje konto kupuje 5 biletów. Następnie każdemu pracownikowi wysyła numer rezerwacji i ten e-mail, aby mógł sam się odprawić, podając dane do dokumentu, z którego zamierza korzystać. "Użytkownik" sam się odprawia, sam drukuje sobie bilet i sam jedzie na lotnisko.

• Lubię! 7
  • Dzięki! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nawet moge potwierdzic ze tak to dziala w korpo, u nas jest duzo delegacji do UK i dziala to dokladnie w sposob opisany przez Pana Reapera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info:

mYoOZ1y.png

Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie.

Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas.

Dziękuję.

Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.

• Lubię! 15
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak już tak chcesz się uczyć to: "tę wiedzę" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma za co. To jeszcze sie przeloguj poprosimy @TomS o publiczne pokajanie się i przeprosiny :)

e: popraw mnie ktoś zamknięcie [ s] za „się przeloguj” bo z telefonu mi nie wychodzi :sad:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki @Mahdi powodzenia z organizacją turnieju i czekamy na relację live :) Kibicujemy @jmk

• Lubię! 6
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Reaper napisał:

Dzięki @Mahdi powodzenia z organizacją turnieju i czekamy na relację live :) Kibicujemy @jmk

Sektor CMF!

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minutes ago, Mahdi said:

Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info:

mYoOZ1y.png

Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie.

Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas.

Dziękuję.

Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.

Dyskusja była, jaka była, ale za przyznanie się do błędu - szacunek :) niespotykane w internecie ;)

• Lubię! 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ej zara, to znaczy że pozwu nie będzie?

• Lubię! 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To że @Mahdi przyznał się po męsku do swojej pomyłki, to tylko potwierdza moją opinię o nim.  Natomiast nadal pozostaje otwarta sprawa epitetów, jakimi został obrzucony i wydźwięku samej dyskusji, w której próbowano zrobić z niego jakiegoś naciągacza.

• Haha 1
  • Nie lubię! 10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta