Skocz do zawartości

III Mistrzostwa Polski Wirtualnych Menedżerów (Rozgrywka Mistrzów) - rozpoczęte!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie potrzebuja nawet konta w RYANAIR, myslalem poczatkowo ze tak bo nie wpadlem na to zeby podac Twoj email ktory jest na skrinie obok. Ale koledzy juz to rozkminili. Co wiecej - posiadajac te dane moga najwyrazniej zrobic calkiem sporo z sama rezerwacja, pomijajac odprawe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Meler napisał:

Nie, nie potrzebuja nawet konta w RYANAIR, myslalem poczatkowo ze tak bo nie wpadlem na to zeby podac Twoj email ktory jest na skrinie obok. Ale koledzy juz to rozkminili. Co wiecej - posiadajac te dane moga najwyrazniej zrobic calkiem sporo z sama rezerwacja, pomijajac odprawe. 

 

 

 

 

Czyli krótko - jakie dane powinien otrzymać ode mnie jmk, aby się sam odprawić?

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Mahdi napisał:

 

Najbardziej zabolało mnie, że w toku wczorajszej dyskusji padły słowa o jakimś braniu kredytów czy kupowaniu lodówki. Skany potrzebowałem do odprawy, zresztą to już nie pierwszy raz. Jak kupujesz bilet ciotce, matce czy siostrze to masz tak samo...

 

No właśnie nie. Ja za kilka dni lecę na Madere a bilety kupowała koleżanka (która nie leci) ze swojego konta. Wysłała mi numer rezerwacji a w EasyJecie wystarczy dopisać do tego nazwisko zamawiającego bilet i odprawiłem się sam bez jej udziału. 

Kwestią tego o czym mówimy jest to, że i tak i tak ten kto ma numery rezerwacji oraz dostęp do konta zobaczy numer dokumentu na który odprawiała się osoba na którą był bilet. (w easyJecie plus jest taki, że nie obchodzi ich numer dowodu, wystarczy nazwisko które na tym dowodzie się znajduje).

Odnośnik do komentarza

Bilety w RyanAir są przypisane do konta

 

ALE

 

Jeśli podasz komuś numer JEGO rezerwacji (JEGo czyli na jego imię i nazwisko, które podałeś przy zakupie) i mail, na który tę rezerwację zrobiłeś (czyli mail przypisany do Twojego konta), to taka osoba może odprawić się samodzielnie. 

 

WIĘC

 

Bilety zostają nadal przypisane do Twojego konta (Ty jesteś "kupującym"), ale odprawić się może każdy, komu udostępnisz te dwie drobne dane (tzn. "użytkownik" biletu)

 

PO CO TAK?

 

Wyobraź sobie, że firma wysyła swoich pracowników w delegację. Myślisz, że zbierają od każdego dane dowodów? A skąd mogą wiedzieć, czy ta osoba nie chce lecieć z paszportem? No więc pani recepcjonistka ma konto w RyanAir, jest "kupującą" i na swoje konto kupuje 5 biletów. Następnie każdemu pracownikowi wysyła numer rezerwacji i ten e-mail, aby mógł sam się odprawić, podając dane do dokumentu, z którego zamierza korzystać. "Użytkownik" sam się odprawia, sam drukuje sobie bilet i sam jedzie na lotnisko.

  • Lubię! 7
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza

Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info:

 

mYoOZ1y.png

 

Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie.

 

Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas.

 

Dziękuję.

 

Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.

  • Lubię! 15
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 6
Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, Mahdi said:

Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info:

 

mYoOZ1y.png

 

Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie.

 

Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas.

 

Dziękuję.

 

Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.

 

Dyskusja była, jaka była, ale za przyznanie się do błędu - szacunek :) niespotykane w internecie ;)

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...