Skocz do zawartości

III Mistrzostwa Polski Wirtualnych Menedżerów (Rozgrywka Mistrzów) - rozpoczęte!


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BartuS napisał:

no moim zdaniem dac kazdej osobie jej numer rezerwacji i niech sie odprawi sama, sam sie pozbedziesz niepotrzebnych zarzutow o trzymanie danych osobowych innych ludzi, co jest ci zupelnie niepotrzebne

 

Ale przecież ja te dane mam już przy biletach (na swoim koncie). Tych danych przecież nie możesz zobaczyć. Teraz wystarczy, że zrobię odprawę i koniec.

Odnośnik do komentarza

no ale to nie jest ci potrzebne, skladowanie danych osobowych to nie jest takie hop-siup i za to groza powazne konsekwencje jak cie ktos podjebie, nie rozumiesz tego? to nie jest numer telefonu, a wystarczy ze ktos ci zajebie laptopa i ci ludzie beda miec potezne problemy (kredyt, raty, cokolwiek), a ty jeszcze wieksze

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie zbierając skany dowodów chyba (prawnicy na forumie chyba wspominali, że tak jest) wdeptujesz chcąc nie chcąc w bagno przepisów związanych z tych danych przechowywaniem. Jak jeszcze dochodzi kwestia, że Ty w UK a osoby z dowodami PL to już wogóle śmierdzi koniecznością prawnikowania, wyjaśniania i zwyczajnie zbędnych kosztów. Jesteś biznesmenem to po co ładować się w dodatkowe wydatki nie zwiększające wartości przedsiębiorstwa, w które inwestujesz?

Niiechcący narażasz się na problemy, nawet jeżeli potencjalne to po co? Jestem już chyba czwartą czy piątą osobą, która powtarza Ci to samo ;). Ale chyba zbliżamy się do rozwiązania sytuacji, więc fajnie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Lucas07 napisał:

Mahdi, chodzi o to, że tak naprawdę nie potrzebowałeś tych danych. Wystarczyło dać uczestnikom finału RM dane, które teraz podałeś publicznie i mogliby zrobić odprawę ze swoich kont. 

 

 

Jakie dane? Nr rzerwacji to nie dane.  Nie możesz zobaczyć żadnych danych pasażera znając nawet numer rezerwacji. Zresztą ja zaraz dzwonię do Ryanaira i zapytam czy ktoś próbował odprawiać się z mojego konta  i kto. To przecież ja mam rachunki za te bilety i ja je kupowałem.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mahdi napisał:

 

 

Jakie dane? Nr rzerwacji to nie dane.  Nie możesz zobaczyć żadnych danych pasażera znając nawet numer rezerwacji. Zresztą ja zaraz dzwonię do Ryanaira i zapytam czy ktoś próbował odprawiać się z mojego konta  i kto. To przecież ja mam rachunki za te bilety i ja je kupowałem.

Dżezu. Rozumiesz, że KAŻDY może odprawić się ze SWOJEGO konta jeżeli ma nr rezerwacji i adres mailowy, które sam upubliczniłeś? Nikt nie wchodził na twoje konto, bo nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hawkeye napisał:

No właśnie zbierając skany dowodów chyba (prawnicy na forumie chyba wspominali, że tak jest) wdeptujesz chcąc nie chcąc w bagno przepisów związanych z tych danych przechowywaniem. Jak jeszcze dochodzi kwestia, że Ty w UK a osoby z dowodami PL to już wogóle śmierdzi koniecznością prawnikowania, wyjaśniania i zwyczajnie zbędnych kosztów. Jesteś biznesmenem to po co ładować się w dodatkowe wydatki nie zwiększające wartości przedsiębiorstwa, w które inwestujesz?

Niiechcący narażasz się na problemy, nawet jeżeli potencjalne to po co? Jestem już chyba czwartą czy piątą osobą, która powtarza Ci to samo ;). Ale chyba zbliżamy się do rozwiązania sytuacji, więc fajnie.

 

Najbardziej zabolało mnie, że w toku wczorajszej dyskusji padły słowa o jakimś braniu kredytów czy kupowaniu lodówki. Skany potrzebowałem do odprawy, zresztą to już nie pierwszy raz. Jak kupujesz bilet ciotce, matce czy siostrze to masz tak samo...

Odnośnik do komentarza
Teraz, Mahdi napisał:

 

Najbardziej zabolało mnie, że w toku wczorajszej dyskusji padły słowa o jakimś braniu kredytów czy kupowaniu lodówki. Skany potrzebowałem do odprawy, zresztą to już nie pierwszy raz. Jak kupujesz bilet ciotce, matce czy siostrze to masz tak samo...

No ale kilka osób już pokazywało, że zainteresowani mogliby odprawić się sami. Ty tego nie czytasz czy nie potrafisz zrozumieć? Nikt nie pisał, że weźmiesz kredyt na czyjeś dane, ale że po prostu dzięki skanowi masz taką MOŻLIWOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Mahdi napisał:

 

Najbardziej zabolało mnie, że w toku wczorajszej dyskusji padły słowa o jakimś braniu kredytów czy kupowaniu lodówki. Skany potrzebowałem do odprawy, zresztą to już nie pierwszy raz. Jak kupujesz bilet ciotce, matce czy siostrze to masz tak samo...

 

Było wziąc potrzebne dane przez email a nie skany dowodów...

Odnośnik do komentarza

Ostatni mój post

 

1) Zebrałeś skany dowodów finalistów? TAK

2) Były ci potrzebne? NIE

3) Dlaczego? Bo mogli odprawić się sami

4) Czy ktoś włamał się na twoje konto Ryanair? NIE

5) To jak? Przez podanie im numeru rezerwacji i maila do którego przypisane jest konto którym zakupiono bilety

6) To co teraz? teraz opublikowałeś numery rezerwacji w internecie, umożliwiajac KAŻDEMU odprawienie się na te loty.

7) Co robić, jak żyć? Usuń te numery rezerwacji i się módl żeby nikt o niecnych intencjach nie dostał ich w swoje łapy

8) Odpraw tych ludzi jak najszybciej, usuń skany dowodów, sformatuj dysk, przejedź go magnesem neodymowym i spal w mikrofalówce

9) Najpierw zadzwoń do Ryanaira, a potem zbieraj od ludzi wrażliwe dane (albo lepiej nie bo będziesz wiedział że to zbędne)

10) Ehhh

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mahdi napisał:

 

Najbardziej zabolało mnie, że w toku wczorajszej dyskusji padły słowa o jakimś braniu kredytów czy kupowaniu lodówki. Skany potrzebowałem do odprawy, zresztą to już nie pierwszy raz. Jak kupujesz bilet ciotce, matce czy siostrze to masz tak samo...

Przykro mi, że Cię to zabolało.

A padły takie słowa, bo rzeczywiście jest ryzyko, że mógłbyś tak zrobić. Dokładnie dlatego są przepisy dotyczące przechowywania danych z dowodów osobistych. 

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza

@Mahdi następnym razem, jak będziesz kupował uczestnikom bilety, zrób to, ale bez pobierania od nich skanów dowodów. Jak widzisz, Ryanair udostępnia opcję samodzielnej odprawy przez osoby, którym zakupiłeś bilet. Mogłeś tego nie wiedzieć, myślę, że sporo osób może nie być tego świadomym bez wczytywania się w regulaminy :) 

 

I przy okazji, jak widzisz, nie chodzi o to, że ktoś Ci życzy tu źle lub rzuca kłody pod nogi. Po prostu praktyka przesyłania skanów dowodów osobistych jest niebezpieczna i ma złą reputację. I choć osobiście rozumiem Twoje jak najlepsze intencje, to warto wiedzieć, że istnieją sposoby, które pozwalają odprawić lot z ominięciem takiego skanu. :) 

 

 

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Meler napisał:

Ostatni mój post

 

1) Zebrałeś skany dowodów finalistów? TAK

2) Były ci potrzebne? NIE

3) Dlaczego? Bo mogli odprawić się sami

4) Czy ktoś włamał się na twoje konto Ryanair? NIE

5) To jak? Przez podanie im numeru rezerwacji i maila do którego przypisane jest konto którym zakupiono bilety

6) To co teraz? teraz opublikowałeś numery rezerwacji w internecie, umożliwiajac KAŻDEMU odprawienie się na te loty.

7) Co robić, jak żyć? Usuń te numery rezerwacji i się módl żeby nikt o niecnych intencjach nie dostał ich w swoje łapy

8) Odpraw tych ludzi jak najszybciej, usuń skany dowodów, sformatuj dysk, przejedź go magnesem neodymowym i spal w mikrofalówce

9) Najpierw zadzwoń do Ryanaira, a potem zbieraj od ludzi wrażliwe dane (albo lepiej nie bo będziesz wiedział że to zbędne)

10) Ehhh

 

 

Wytłumacz jedno - mogli się odprawić sami ale tylko w tym przypadku, gdyby mieli konto w RYANAIR, tak?

1 minutę temu, schizzm napisał:

@Mahdi następnym razem, jak będziesz kupował uczestnikom bilety, zrób to, ale bez pobierania od nich skanów dowodów. Jak widzisz, Ryanair udostępnia opcję samodzielnej odprawy przez osoby, którym zakupiłeś bilet. Mogłeś tego nie wiedzieć, myślę, że sporo osób może nie być tego świadomym bez wczytywania się w regulaminy :) 

 

I przy okazji, jak widzisz, nie chodzi o to, że ktoś Ci życzy tu źle lub rzuca kłody pod nogi. Po prostu praktyka przesyłania skanów dowodów osobistych jest niebezpieczna i ma złą reputację. I choć osobiście rozumiem Twoje jak najlepsze intencje, to warto wiedzieć, że istnieją sposoby, które pozwalają odprawić lot z ominięciem takiego skanu. :) 

 

 

 

 

Rozumiem i dziękuję.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...