Skocz do zawartości

Seria X-Com


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Co nowego oprócz fabuły jest w XCOM2 czego nie miał XCOM?

- Gra na czas. W XCOM łatwo było pobawić się w spokojne odkrycia, tutaj jednak musimy pilnować aby kosmici nie szaleli nad rozwojem. A więc poczucie nacisku czasu.

- mechanika hackowania - od przejęcia jakiś tam słupów dających czasem stopy metali/przyrost informacji/boost żołnierzom do przejmowania kontroli nad wieżyczkami i mechami.

- skanowanie terenu celem uzyskania surowców lub jednostek lub techników czy badaczy. W poprzedniej wersji co miesiąc dostawaliśmy kasę, teraz są to comiesięczne zrzuty zaopatrzenia od naszych sponsorów, które pozyskujemy przez 3 dni. Podobnie z pojawiającymi się złożami metali obcych itp.

- jednostka walcząca wręcz. Ranger ma na swoim wyposażeniu miecz, którym może ciąć wrogów efektywniej niż ostrzeliwać pukawką.

- tryb ukrycia - wiele misji zaczynamy ukryci, gdyż advent nie wie o nas. To my atakujemy, a kosmici się bronią w większości wypadków. I stąd też gra na czas, bardzo dużo misji niestety ma ograniczenie czasowe, abysmy mogli bezpiecznie ewakuować się

- polowanie ufo - w XCOM to my atakowaliśmy ufo. Teraz jednak jako ruch oporu nie mamy do dyspozycji myśliwców i co jakiś czas do Advent poluje na nas. To przerywa nam skanowanie terenu i zmusza do latania w kółko itp.

- mroczne wydarzenia - co jakiś czas advent dokonuje jakiegoś przełomu. Niekonicznie zwiększa to postęp w procesie avatar. Czasem oznacza to, że ich jednostki przez miesiąc strzelają toksyczną amunicją, czasem ich pole wykrywania w trybie ukrycia

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć, czy grę w X-COM lepiej rozpocząć od XCOM: Enemy Unknown, czy od razu od XCOM: Enemy Within? Jeśli dobrze rozumiem, to wersja Enemy Within jest dodatkiem który nieco urozmaica grę, lecz w rzeczywistości wymaga gry od początku i ponownego przejścia całego wątku fabularnego?

Odnośnik do komentarza

Jak masz okazję ciśnij od razu z dodatkiem. Znacznie wzbogaca rozgrywkę.

 

@Feanor - trafiłem na to cholerstwo podczas misji, gdzie miałem dwie tury na przejęcie czegoś, a mój zespół juz walczył z duetem kodeksów, duetem mechów i trzema tropperami adventu. Ale to nadal na pewno nie najgorsze co ufole dla nas przygotowały

Odnośnik do komentarza

Jak masz okazję ciśnij od razu z dodatkiem. Znacznie wzbogaca rozgrywkę.

 

@Feanor - trafiłem na to cholerstwo podczas misji, gdzie miałem dwie tury na przejęcie czegoś, a mój zespół juz walczył z duetem kodeksów, duetem mechów i trzema tropperami adventu. Ale to nadal na pewno nie najgorsze co ufole dla nas przygotowały

Najgorsi są władcy z dodatku Alien Hunters. Dorzuciłem sobie te atrakcje i teraz mogą mi się losowo pojawić. Na razie spotkałem Viper Kinga, który ma tę uroczą cechę, że jest taką superżmiją (na przykład duszenie daje co najmniej 4 obrażenia z tego co widzę) i w dodatku... ma akcję po zakończeniu akcji KAŻDEGO Z OSOBNA mojego żołnierza :keke: Na razie nie udało mi się cholerstwa ubić, po tym jak wyeliminowała mi dwóch ludzi (na szczęście tylko do nieprzytomności), zwiała w jakiś portal (a wykończyć jest ją megatrudno, ma chyba ze 40 hitpointsów :/ ).
Odnośnik do komentarza
Najgorsi są władcy z dodatku Alien Hunters. Dorzuciłem sobie te atrakcje i teraz mogą mi się losowo pojawić. Na razie spotkałem Viper Kinga, który ma tę uroczą cechę, że jest taką superżmiją (na przykład duszenie daje co najmniej 4 obrażenia z tego co widzę) i w dodatku... ma akcję po zakończeniu akcji KAŻDEGO Z OSOBNA mojego żołnierza :keke: Na razie nie udało mi się cholerstwa ubić, po tym jak wyeliminowała mi dwóch ludzi (na szczęście tylko do nieprzytomności), zwiała w jakiś portal (a wykończyć jest ją megatrudno, ma chyba ze 40 hitpointsów :/ ).

Brzmi jak przegięte paskudztwo. Rozumiem iż King ma być mocny, ale noooo bez przesady :D Słyszał ktoś coś o skalowaniu poziomu i rozsądnym wyzwaniu? :P

Odnośnik do komentarza

Rozwaliłem Viper Kinga, Bereserker Queen i ciężko poraniłem Archon Kinga. Kluczem do rozwalenia tych istot jest moim zdaniem żołnierz Psi który ma moc Anabioza: na turę wyłącza ona to ciągłe wcinanie się władcy w moje ruchy i co prawda w tym momencie nie mogę alienowi nic zrobić, ale przynajmniej mogę bezpiecznie podciągnąć pod niego moje siły :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Odkurzam wątek. 

 

Zakupiłem na GOGu, XCOM: Enemy Uknown i jestem zauroczony. Gra mnie wciągnęła. Gram na poziomie trudności klasycznym. Zżyłem się z żołnierzem Marcelim Kowalskim, do tego stopnia, że jak zginął, to misję zacząłem od początku. Na razie jestem na początku.

 

Z rozpędu zakupiłem kompletną część 2.

 

@Feanor @z0nkjakieś rady do składu drużyny i kierunków badań?

 

Na razie myślę o składzie 2xszturmowiec, operator-wsparcie i snajper-medyk. 

Odnośnik do komentarza

O stary dawno w to nie grałem. Ogólnie łączenie snajpera i medyka w jedno jest dość średnie, bo raczej snajper ma z definicji trzymać się daleko i transportowanie go do leczenia to niewygodna sprawa ;) 

Najlepszy medyk to wsparcie, dron nawet przecież ma do tego skille. Jeśli dobrze pamiętam ja grałem na hackera i jednego meda.

Nie pamiętam jak się zwał ten od ciężkich broni, ale zwykle używałem jednego i szturmowca jednego dwóch jeśli nie miałem odpowiedniego wsparciowca drugiego.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Chyba strzelb za bardzo nie używałem. Dopiero w sequelu chyba były dla mnie do przetrawienia :D ostatnio rozważałem powrót do sequelu z dlc, ale rimworld wydał dlc i zepsuł plan :keke: 

a i kojarzy mi się, że ciężko uzbrojonych przerabiałem wręcz na jakieś mechy? A snajperów i medyków na psioników. Chyba. Not 100% sure :keke: 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...