Skocz do zawartości
Feanor

Seria X-Com

Rekomendowane odpowiedzi

Co nowego oprócz fabuły jest w XCOM2 czego nie miał XCOM?

- Gra na czas. W XCOM łatwo było pobawić się w spokojne odkrycia, tutaj jednak musimy pilnować aby kosmici nie szaleli nad rozwojem. A więc poczucie nacisku czasu.

- mechanika hackowania - od przejęcia jakiś tam słupów dających czasem stopy metali/przyrost informacji/boost żołnierzom do przejmowania kontroli nad wieżyczkami i mechami.

- skanowanie terenu celem uzyskania surowców lub jednostek lub techników czy badaczy. W poprzedniej wersji co miesiąc dostawaliśmy kasę, teraz są to comiesięczne zrzuty zaopatrzenia od naszych sponsorów, które pozyskujemy przez 3 dni. Podobnie z pojawiającymi się złożami metali obcych itp.

- jednostka walcząca wręcz. Ranger ma na swoim wyposażeniu miecz, którym może ciąć wrogów efektywniej niż ostrzeliwać pukawką.

- tryb ukrycia - wiele misji zaczynamy ukryci, gdyż advent nie wie o nas. To my atakujemy, a kosmici się bronią w większości wypadków. I stąd też gra na czas, bardzo dużo misji niestety ma ograniczenie czasowe, abysmy mogli bezpiecznie ewakuować się

- polowanie ufo - w XCOM to my atakowaliśmy ufo. Teraz jednak jako ruch oporu nie mamy do dyspozycji myśliwców i co jakiś czas do Advent poluje na nas. To przerywa nam skanowanie terenu i zmusza do latania w kółko itp.

- mroczne wydarzenia - co jakiś czas advent dokonuje jakiegoś przełomu. Niekonicznie zwiększa to postęp w procesie avatar. Czasem oznacza to, że ich jednostki przez miesiąc strzelają toksyczną amunicją, czasem ich pole wykrywania w trybie ukrycia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, spotkałem Sectopoda, zdetronizował Codexa :/ Od razu przypomniał mi się ten przegięty mech co pomiatał Robocopem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć, czy grę w X-COM lepiej rozpocząć od XCOM: Enemy Unknown, czy od razu od XCOM: Enemy Within? Jeśli dobrze rozumiem, to wersja Enemy Within jest dodatkiem który nieco urozmaica grę, lecz w rzeczywistości wymaga gry od początku i ponownego przejścia całego wątku fabularnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz okazję ciśnij od razu z dodatkiem. Znacznie wzbogaca rozgrywkę.

@Feanor - trafiłem na to cholerstwo podczas misji, gdzie miałem dwie tury na przejęcie czegoś, a mój zespół juz walczył z duetem kodeksów, duetem mechów i trzema tropperami adventu. Ale to nadal na pewno nie najgorsze co ufole dla nas przygotowały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz okazję ciśnij od razu z dodatkiem. Znacznie wzbogaca rozgrywkę.

@Feanor - trafiłem na to cholerstwo podczas misji, gdzie miałem dwie tury na przejęcie czegoś, a mój zespół juz walczył z duetem kodeksów, duetem mechów i trzema tropperami adventu. Ale to nadal na pewno nie najgorsze co ufole dla nas przygotowały

Najgorsi są władcy z dodatku Alien Hunters. Dorzuciłem sobie te atrakcje i teraz mogą mi się losowo pojawić. Na razie spotkałem Viper Kinga, który ma tę uroczą cechę, że jest taką superżmiją (na przykład duszenie daje co najmniej 4 obrażenia z tego co widzę) i w dodatku... ma akcję po zakończeniu akcji KAŻDEGO Z OSOBNA mojego żołnierza :keke: Na razie nie udało mi się cholerstwa ubić, po tym jak wyeliminowała mi dwóch ludzi (na szczęście tylko do nieprzytomności), zwiała w jakiś portal (a wykończyć jest ją megatrudno, ma chyba ze 40 hitpointsów :/ ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najgorsi są władcy z dodatku Alien Hunters. Dorzuciłem sobie te atrakcje i teraz mogą mi się losowo pojawić. Na razie spotkałem Viper Kinga, który ma tę uroczą cechę, że jest taką superżmiją (na przykład duszenie daje co najmniej 4 obrażenia z tego co widzę) i w dodatku... ma akcję po zakończeniu akcji KAŻDEGO Z OSOBNA mojego żołnierza :keke: Na razie nie udało mi się cholerstwa ubić, po tym jak wyeliminowała mi dwóch ludzi (na szczęście tylko do nieprzytomności), zwiała w jakiś portal (a wykończyć jest ją megatrudno, ma chyba ze 40 hitpointsów :/ ).

Brzmi jak przegięte paskudztwo. Rozumiem iż King ma być mocny, ale noooo bez przesady :D Słyszał ktoś coś o skalowaniu poziomu i rozsądnym wyzwaniu? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście podobno jak wróci, to będzie miała tyle samo hitpointsów ile w momencie ucieczki. Czyli ze 30 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwaliłem Viper Kinga, Bereserker Queen i ciężko poraniłem Archon Kinga. Kluczem do rozwalenia tych istot jest moim zdaniem żołnierz Psi który ma moc Anabioza: na turę wyłącza ona to ciągłe wcinanie się władcy w moje ruchy i co prawda w tym momencie nie mogę alienowi nic zrobić, ale przynajmniej mogę bezpiecznie podciągnąć pod niego moje siły :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przeszedłem :) Grę bardzo polecam, kiedyś do niej wrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi