Skocz do zawartości

Ślepy los


MANKS

Rekomendowane odpowiedzi

Koleiny mecz rozegramy w ramach Petrofac Training Cup przeciwko półzawodowcom Albionu Rovers. Wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca dla przebywającego na zwolnieniu Sutherlanda, który nabawił się urazu rzepki wykluczającego go na 3 tygodnie.
Początek meczu ułożył się po naszej myśli. Już w 7 minucie Stewart zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego pole karne Gunna. Który strzałem w prawy dolny róg bramki wyprowadza nas na prowadzenie. Nie minęły 12 minut, a cieszyliśmy się z dobycia drugiej bramki.
Tym razem Reilly podał do Gunna na 7 metr przed bramką. Tamten strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi rywali. Kontaktową bramkę zdobył Davidson po nieporozumieniu między Mackay a Daffem. Który tak niefortunne wybił piłkę, że trafiła pod nogi przeciwnika.
Ten miał praktycznie całą bramkę pustą i bezproblemu strzelił z 17 metrów. W 62 minucie Gunn uzupełnił swego hattricka po kopii pierwszej akcji bramkowej. Do końca meczu wynik się nie zmienił, a my cieszymy się z awansu do kolejnej rundy.

03/09/2016 The Exsel Group Stadium, Coatbridge: 711 (206 gości) widzów
PTC Albion Rovers - Elgin City 1-3 (1-2)
7. C. Gunn 0-1
19.C. Gunn 0-2
23.R. Davidson 1-2
62.C. Gunn1-3
MVP: C. Gunn-9.5

Mackay-Cooper żk,Lithgow, Duff, McHardy,Dodd (75. Bruce), Cameron (55.Blacket), Stewart, Reid (55. MacPhee), Reilly,Gunn

Odnośnik do komentarza

Po meczu wygraniu mecz pucharowy mieliśmy nadzieję, że uda nam się powtórzyć w spotkaniu ligowym. W 22 minucie Rutheford zagrał piłkę za plecy obrońcy. Sheerin po wygraniu pojedynku biegowego nie dał szans Mackay'owi
strzałem obok niego rozpoczął wynik meczu. Do wyrównania doprowadziliśmy 10 minut później, po zamieszaniu polu karnym piłkę na 15 metrze otrzymał Reilly. Który strzałem z rykoszetem pokonał bramkarza rywali.
Tuż przed przerwą Gunn zagrał prostopadłą piłkę do Stewarta. Tamten jakoś wcisnął piłkę z ostrego rogu obok bramkarza. W 50 minucie wszedł na boisko Blackett za kontuzjowanego Reilly'ego. Podwyższyliśmy na 3-1 po strzale z 12 metrów niepilnowanego Bruce’a, którego wypatrzył Reid.
Nie długo zaznaliśmy 2 bramkowego. Kilka chwil później Berwick wyprowadził kontrę. Rutheford dopatrzył niepilnowanego McKenna, który strzałem w prawy róg bramki zdobył kontaktowego gola. Do końca meczu zawieźliśmy szyki obronne i nie pozwaliśmy na oddanie groźnego strzału na bramkę.

10/09/2016 Shielfield Park, Berwick-upon-Tweed: 563 (66 gości) widzów
LL2 5/36 [3] Berwick Rangers- Elgin City [6] 2-3 (1-2)
22. J. Sheerin 1-0
33. T. Reilly 1-1
44.K. Stewart 1-2
50.T. Reilly knt
64. R. Bruce 1-3
66.M. McKenna 2-3
MVP:J. Reid- 8.2

Mackay-Cooper,Nicol,Nicolson (61. Duff), MacPhee, Bruce, Cameron (71. Smith), Stewart, Reid, Reilly (50.Blackett),Gunn

Odnośnik do komentarza

Kontuzja pachwiny, jaką doznał Reilly, wykluczy go z gry na 6 tygodni. Już 10 minucie Mackay musiał wyjmować piłkę z siatki. Nasz były zawodnik Easton pokonał go pojedynku jeden na jednego po prostopadłym podaniu od McLennan.
W tej sytuacji nie popisali się zawodnicy z pola, którzy zgubili krycie Eastona. Do końca pierwszej połowy wglądaliśmy; jakby odcięto nam skrzydła. W przerwie agresywnie krzyknąłem do piłkarzy o braku ich zaangażowania w grę.
To chyba podziałało, bo w ciągu dwóch minut Gunn wyprowadził nas na prowadzenie. Pierwszą bramkę strzelił po zagraniu w uliczkę od Stewarta. Następną zaś uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Reida. Do końca meczu
nie daliśmy szans przeciwnikom na żadną sytuację podbramkową. Utrzymywaliśmy ich na 30 metrze od bramki. Sami zaś mieliśmy kilka sytuacji, po których powinniśmy podwyższyć prowadzenie, ale Gunn nie potrafił pokonać bramkarza rywali w sytuacji jeden na jednego.

20/09/2016 Borough Briggs, Elgin: 716 (22 gości) widzów
LL2 6/36 [4] Elgin City - [8] Clyde 2-1 (0-1)
10.D.Easton 0-1
46.C. Gunn 1-1
47. C.Gunn 2-1
MVP: C. Gunn-8.8

Mackay-Cooper (61.Nicolson),Lithgow, Duff, MacPhee, Bruce, Cameron, Stewart, Reid (73. McHardy),Blacket (54. Smith),Gunn

Odnośnik do komentarza

Cztery dni po przednim meczu zmierzymy się teraz na wyjeździe z Stirling Albion. Otworzyliśmy wynik w 25 minucie po strzale Bruce, piłka uderzyła Davidsona i zmyliła bramkarza rywali. Do przerwy kontrowaliśmy grę i nie pozwaliśmy na wiele rywalom.
W 59 minucie Henderson wykorzystał dośrodkowanie Petrie i strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce. Mieliśmy szczęście, że gra u nas Gunn. Który po raz kolejny udowodnił, że można na niego liczyć. Po dośrodkowaniu Coopera zdobył bramkę strzałem głową.
Osiem minut później Gunn zagrał piłkę w uliczkę do Blacketta. Ten zaś strzelił obok bramkarza, ustalając wynik spotkania. Wygrywamy trzeci mecz z rzędu.

24/09/2016 Forthbank Stadium, Stirling: 613 (63 gości) widzów
LL2 7/36 [5] Stirling Albion - [2] Elgin City 1-3 (0-1)
25. S. Davidson sam 0-1
59. B. Henderson 1-1
72.C. Gunn 1-2
80. C. Blackett 1-3

MVP: C. Gunn-8.0

Mackay-Cooper,Lithgow, Duff żk (51.Nicolson), MacPhee (51. McHardy), Bruce (64.Dodd), Cameron, Steward, Reid,Blackett,Gunn


01.10.2016
Bilans: 4-0-0, 11-5
Scoutish League Two: 2. 15pkt 5-0-2; 13-10
Willam High Scottish Cup: vs Stirling Albion 2 runa
Scottish Communities League Cup: odpadł faza grupowa (5 miejsce)
Petrofac Training Cup: vs Albion Rowers 3-1 3 runda;va Bala Town ?-? 4 runda
Finanse:€7079 (- €17995)

Ligi:
Anglia: 1. Manchester United FC [+1]
Belgia: 1. Club Brugge [+4]
Francja: 1.PSG [+2]
Holandia: 1. Ajax [+5]
Hiszpania: 1.FC Barcelona [+1]
Irlandia: 1.Dundalk [+2]
Irlandia Płn.: 1.Glentorian [+1]
Niemcy: 1. Bayern [+3]
Polska: 1. Jagiellonia [+1]
Portugalia: 1. Sporting SC [+2]
Rosja: 1. Zenit [+6]
Szkocja: Dundee [+2]
Turcja: 1.Trabzonspor [+2]
Ukraina: Szakhtar [+1]
Walia: 1. The New Saints FC [+3]
Włochy: 1. Napoli [+5]

Liga Mistrzów:
-


Liga Europy:
Legia Warszawa grupa B (Southampton 0-4,?-?; OSC Nice 2-1, ?-?, Zenit ?-?, ?-?)
Reprezentacja Polski:
Czarnogóra 2-1 (1. Zieliński, 45. Milik-10.Jovetic, czk Savic 41) El. MŚ

Ranking FIFA:
1. Argentyna (1686) 2. Belgia (1385) 3. [+1] Kolumbia (1346) 18. [-2] Polska (936)

Odnośnik do komentarza

W następnym mecz zagramy u siebie z ósmą drużyną Annan. Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie w 20 minucie po strzale rzutu wolnego z 25 metrów. Robertson uderzył w samo okienko bramki. Wyrównaliśmy pod koniec pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek. Nicolson przedarł się przez obrońców i strzałem głową doprowadził do remisu. Po przerwie żadna z drużyn nie chciała się odkryć, co doprowadziło do walki na środku boiska. Remisujemy mecz z Annanem oraz zagraliśmy słabiej niż wcześniejszych spotkaniach.

01/10/2016 Borough Briggs, Elgin: 809 (12 gości) widzów
LL2 8/36 [2] Elgin City - [8] Annan Athletic 1-1 (1-1)
20. W. Robertson 0-1
42. M. Nicolson 1-1

MVP: W. Robertson -8.3

Mackay- Cooper,Nicol (49. Duff),Nicolson, MacPhee, Bruce (65.Dodd), Cameron, Stewart, Reid,Blackett,Gunn (49. McLeish żk)

Odnośnik do komentarza

Wyjazdowym meczu z przedostatnią drużyną postanowiłem zmienić taktykę z 4-4-1-1 na 4-2-3-1. Skutkowało tym, że dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce oraz mieliśmy więcej opcji gry w ataku pozycyjnym. Jedyną bramkę w meczu padła po rzucie wolnym. Reid dośrodkował prosto na głowę Duffa, który skierował piłkę obok prawego słupka bramki. W drugiej połowie mogliśmy podwyższyć prowadzenie, ale McLeish przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem. W całym meczu pozwaliśmy na oddanie jednego celnego strzału oraz zablokowaliśmy kolejne cztery. Po przerwie powróciliśmy na poprzednią taktykę, co spowodowało zagęszczenie przed naszą szesnastką.


05/10/2016 Meadowbank Stadium, Edynburg: 545 (64 gości) widzów
LL2 9/36 [9] Edinburgh City - [3] Elgin City 0-1 (0-1)
44. J. Duff 0-1

MVP: J. Duff - 8.1

Mackay-Cooper,Nicol, Duff, MacPhee, Smith, Stewart (75. Cameron),Cullen (53.Dodd),Blackett, Reid,Gunn (53. McLeish)

 

 

Tabela po 9 z 36 kolejek

hxAOjHH.jpg

Odnośnik do komentarza

Następnie spotkanie rozegramy w ramach Petrofac Training Cup. Losowanie skierowało nas na walijski Bala Town. Mecz nie ułożył się po naszej myśli, już w 9 minucie straciliśmy bramkę. Jones strzelił z 19 metrów w samo okienko. Do przerwy nie oddaliśmy żadnego strzału na bramkę przeciwnika. Formalność dopełnił Smith, wpychając piłkę z 3 metrów po rzucie rożnym. Mecz mógłby inaczej się ułożyć, gdyby Dodd wykorzystał sytuacje jeden na jednego z bramkarzem rywali, a nie strzelić kilka metrów nad bramką. To spotkanie było najsłabsze w naszym wykonaniu od kilku potyczek. Przez cały mecz nie oddaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę.

08/10/2016 Maes Tegid, Bala: 192 (14 gości) widzów
PTC 4rnd Bala Town - Elgin City 2-0 (1-0)
9. M. Jones 1-0
74.K. Smith 2-0

MVP: M. Jones - 8.3

Mackay- Cooper,Nicolson. Lithgow żk, McHardy, Cameron, Stewart żk,Cullen (46.Dodd), Sutherland (65. Smith), Moore,Gunn (57. McLeish)

Odnośnik do komentarza

Tygodniowa przerwa była chyba nam potrzebna, bo przez cały mecz kontrowaliśmy sytuację. W 15 minucie Smith dograł w pole karne do Gunna. Ten obrócił się z piłką i strzelił po dłuższym rogu bramki obok słupka przeciwnika. Do końca meczu na niewiele pozwalaliśmy przeciwnikom. Rozbijaliśmy ich ataki na 30 metrze od bramki. Sami zaś zapracowaliśmy na 63% posiadania piłki.

15/10/2016 Links Park, Montrose: 711 (79 gości) widzów
LL2 10/36 [3] Montrose - [2] Elgin City 0-1 (0-1)
15. C. Gunn 0-1

MVP: M. Nicolson - 7.5

Mackay-Cooper, Duff żk,Nicolson, McHardy, Stewart, Smith (55. Bruce), Cameron (77. MacPhee), Reilly (55.Blackett), Moore,Gunn

Odnośnik do komentarza

W następnym mecz u siebie rozegramy w ramach William Hill Scottish Cup przeciwko Stirling Albion. W 33 minucie goście objęli prowadzenie po podaniu na 10 metr od Layne'a. Ferns, który urwał się obrońcom bez problemu oraz strzelić w prawy dolny róg bramki pokonując Mackay'a
5 minut później Moore płasko dośrodkował na 3 metr do Camerona, który wpakowuje piłkę wślizgiem do bramki. Z wyrównania nie cieszyliśmy się szybko. Leyne wygrał pojedynek główkowy ze Smithem i Duffem. W sytuacji niepilnowany znalazł się Hodge. Ten zaś miał dużo czasu, aby strzelić po dalszy róg bramki. W 75 minucie Reilly otrzymał podanie od Bruce'a na 7 metr. Ten zaś strzałem z pierwszej piłki przełamał ręce Smitha i doprowadza nas do wyrównania. Do końca meczu wynik się nie zmienił nas zaś czeka za tydzień
powtórka mecz z Stirling Albion na wyjeździe.

22/10/2016 Borough Briggs, Elgin: 643 (35 gości) widzów
WHSC 2 rnd Elgin City - Stirling Albion 2-2 (1-2)
33. E. Ferns 0-1
38. B. Cameron 1-1
41. B. Hodge 1-2
76. T. Reilly 2-2

MVP: B. Hodge -7.5

Mackay-Cooper, Duff,Nicolson (57.Nicol), MacPhee żk, Stewart, Smith żk (57. Bruce), Cameron, Reilly, Moore,Gunn (70. McLeish)

Odnośnik do komentarza

Powtórzony mecz rozpoczął się dla nas od dwóch uderzeń wykonanych przez duet Reilly-Gunn. Najpierw Gunn dośrodkował na krótszy słupek do wbiegającego w pole bramkowe Reilly. Ten zaś bezproblemu strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. Kilkadziesiąt sekund później Gunn nie potrafił pokonać Smitha w sytuacji jeden na jednego strzałem z ostrego kąta, ale piłka szczęśliwie trafiła ponownie do niego. Wtedy zagrał ją na 7 metr do Reilly'ego. Ten zaś strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie. Przeciwnicy nie potrafiły nas zagrozić, bo do końca pierwszej połowy nie trafili żadnego strzału w światło bramki. Mecz rozstrzygnięty został w 60 minucie, kiedy McLeish zdobył bramkę strzałem głową z ostrego kąta. Ostatnie 10 minut przyprawić mogły o siwe włosy. Najpierw Handerson dograł na środek pola karnego do Layne'a. Ten zaś strzałem obok lewego słupka pokonał Mackay'a. Brak komunikacji pomiędzy naszym bramkarzem a MacPhee mógł doprowadzić do straty kolejnej bramki. Layne przejął piłkę po podaniu Mackay'a, ale nie potrafił pokonać go po raz drugi tym razem strzałem w krótszy róg bramki. Wygrywamy mecz po nerwach w końcówce.

29/10/2016 Forthbank Stadium, Stirling: 424 (57 gości) widzów
WHSC 2 rnd powtórka Stirling Albion - Elgin City 1-3 (0-2)
5.T. Reilly 0-1
6.T. Reilly 0-2
60. C. McLeish 0-3
82. I. Layne 1-3

MVP: T. Reilly-8.9

Mackay-Cooper, Duff,Nicolson, MacPhee,Dodd, Stewart, Cameron (54. Smith), Moore, Reilly (72.Blackett),Gunn (54. McLeish)

Odnośnik do komentarza

01.11.2016
Bilans: 3-2-1, 8-6
Scoutish League Two: 2. 22pkt 7-1-2; 16-11
Willam High Scottish Cup: vs Stirling Albion (2-2,3-1) 2 rnd, Alloa Athletic 3 rnd
Scottish Communities League Cup: odpadł faza grupowa (5 miejsce)
Petrofac Training Cup: Bala Town 0-2 4 runda odpadł
Finanse: €1276 (- €5804)

Ligi:
Anglia: 1. Manchester United [+1]
Belgia: 1. Club Brugge [+6]
Francja: 1.PSG [+1]
Holandia: 1. Ajax [+4]
Hiszpania: 1.FC Barcelonia [+7]
Irlandia: 1.Dundalk [+2] mistrz
Irlandia Płn.: 1.Glentoran [+4]
Niemcy: 1. Bayern [+1]
Polska: 1. Wisła Kraków [+4]
Portugalia: 1. Sporting CP [+2]
Rosja: 1. Zenit [+11]
Szkocja: Dundee [+3]
Turcja: 1.Antalyaspor [+3]
Ukraina: Szakhtar [+3]
Walia: 1. Bala Town [0]
Włochy: 1. Napoli [+3]

Liga Mistrzów
-


Liga Europy:
Legia Warszawa grupa B (Southampton 0-4,?-?; Zenit 1-3, ?-?; OSC Nice 2-1,?-?)

Reprezentacja Polski:
0-2 Dania (19. Fisher,34Højbjerg) El. MŚ grupa 5
3-1 Kazachstan (1. Milik,15. Zieliński, 24. Lewandowski-59. Boribajev)

Ranking FIFA:
1. Argentyna (1623) 2. [+1] Kolumbia (1388) 3. [-1] Belgia (1354) 21. [-3] Polska (921)

Odnośnik do komentarza

Na początku tygodnia dostałem wyróżnienie w postaci menadżera miesiąca. Zamiast cieszyć się z nagrody, postanowiłem przygotować zespół do rewanżu nad Cowdenbeath, którymi przegraliśmy w pierwszej kolejce 3-0. W 16 minucie Stewart podał na 20 metr do Reilly'ego. Ten obrócił się i strzałem obok lewego słupka bramki wyprowadza nas na prowadzenie. Następną akcję bramkową zmarnował Cameron. Otrzymał on piłkę od Gunna, ale nie potrafił trafić piłką do bramki w sytuacji jeden na jednego. Nie wykorzystana okazja mogła się na nas zemścić.Todorow zagrał na wolne pole piłkę do Murrella. Ten jednak przegrał pojedynek z Mackay'em. Po przerwie Rutherford kiksował wybicie piłki po rzucie rożnym. Ta padła prosto pod nogi Camerona. Ten nauczony błędem z pierwszej połowy tym razem nie dał szans bramkarzowi rywali.
Po podwyższeniu ochotę na grę stracili piłkarze Cowdenbeath. Pech padł na Bruce'a, który niedługo po wejściu musiał zejść z powodu kontuzji stopy.

02/11/2016 Brought Briggs, Elgin: 867 (101 gości) widzów
LL2 11/36 [2] Elgin City - [4] Cowdenbeath 2-0 (1-0)
16. T. Reilly 1-0
53. B. Cameron 2-0

MVP: F. Mullen -8.4

Mackay-Cooper, Duff,Nicolson, MacPhee żk, Stewart, Smith żk (57. Bruce, 70. Dodd), Cameron, Reilly, Moore, Gunn (70. McLeish)

Odnośnik do komentarza

Na koleiny mecz wybieramy się do Cumbernaud, aby zmierzyć się miejscowym Clyde. Powodu trzeciego meczu w tygodniu wyjściowej jedenastce zaszło kilka zmian porównaniu do poprzednich spotkań. Lepiej w mecz weszli gospodarze a za sprawą Higginsa, powinni prowadzić już po czterech minutach, ale nie potrafił trafić w bramkę. Zamiast obudzić się, to pozwoliliśmy im na objęcie prowadzenia. Fergunson zagrał piłkę za plecy obrońców. Tam pierwszy do piłki dopadł Higgins. Ten tym razem udało się pokonać Mackay'a, ale potrzebował na to dwóch strzałów. Jedyną sytuacją na wyrównanie miał McLeish, który odebrał piłkę McDonaldowi, Lecz nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Po jego uderzeniu piłka ominęła słupek o kilka centymetrów. Przegrywamy pierwszy mecz od ośmiu spotkań w lidze.


05/11/2016 Broadwood Stadium, Cumbernaud:721 (69 gości) widzów
LL2 12/36 Clyde - Elgin City 1-0 (1-0)
7. S. Higgins 1-0

MVP: E. McNeil -7.5

Mackay-Cooper, Duff,Nicol, McHardy żk, Stewart, Smith,Cullen (61.Dodd),Blackett (55. Reilly), Sutherland,Gunn (55. McLeish)

Odnośnik do komentarza

Po upragnionym tygodniowym przerwie wracamy na mecz przeciwko drużynie, z którą ostatnio sporo gramy, czyli Stirling Albion. Już w pierwszej połowie powinniśmy zakończyć to spotkanie, ale brak skuteczności duetu Gunn-Reilly doprowadziła do nerwowych ostatnich minut. Od razu powinniśmy prowadzić po tym, jak piłkę odzyskał Gunn. Ten zagrał na wolne pole do Reilly'ego. Który nie potrafił pokonać Smitha. W piętnastej minucie to Gunn nie potrafił ominąć strzałem bramkarza rywali po świetnym prostopadłym podaniu od Reilly'ego. Tuż przed przerwą powinniśmy objąć prowadzenie po tym, jak Gunn zobaczył wbiegającego na czystą pozycję Reilly'ego. Temu zaś piłka zaplątała się miedzy nogi, a jego strzał wylądował na słupku. Co nie udało się w pierwszej połowie, to zdobyli rezerwowi zawodnicy. W 68 minucie Bruce dograł do będącego w polu karnym Blackett'a. Ten zaś strzałem obok prawego słupka bramki Smitha wyprowadza nas na prowadzenie. Gunn dostał świetne prostopadłe podanie od Stewarta. Tym razem udało mu się ominąć bramkarza rywali i skierować piłkę do bramki. Przez dwu bramkowego prowadzenia do drużyny wdarło się w nasze szyki rozprężenie, czego skutkiem była strata bramki. McKenzie dośrodkował na dalszy słupek bramki Mackay'a. Tam akcję domknął strzałem głową Henderson. Do końca meczu mieliśmy jednak szczęście, gdyż po jednym z rzutów rożnych piłka zatrzymała się na poprzeczce. Wygrywamy kolejne spotkanie z Stirling oraz awansujemy na fotel lidera.

12/11/2016 Borought Briggs, Elgin: 797 (38 gości) widzów
LL2 13/36 [2] Elgin City- [8] Stirling Albion 2-1 (0-0)
68.C. Blackett 1-0
77.C. Gunn 2-0
78.B. Henderson 2-1

MVP: K. Stewart - 7.4

Mackay-Cooper żk, Nicolson, Nicol, MacPhee, Smith, Stewart żk (55.Blackett), Cameron żk (55. Bruce), Reilly (72. McHardy), Moore,Gunn

Odnośnik do komentarza

Na kolejny mecz wybieramy się do Annan'u gdzie zmierzymy się miejscowym Athletic. Doświadczenie z poprzedniego spotkania sugerowało nas na morderczy mecz. Pierwsza połowa była ciągła walka w środku pola. Mieliśmy piłkę, ale nie potrafiliśmy przełamać ich szyki obronne. Za to oni przeprowadzili kontrakt w 38 minucie. Smith podał prostopadle do Dachnowicza. Ten zaś strzałem między nogami Mackay'a wyprowadza Annan na prowadzenie. Plany zmian na drugą połowę zaprzepaściła kontuzja Lithgow. To, co zdarzyło się między 64 a 67 minutą, odebrało nam szanse na korzystny wynik. Najpierw Robertson strzelił ze skraju pola karnego w prawe okienko bramki z rzutu wolnego. Chwilę później Mackay nie potrafił złapać bądź sparować uderzenie z 30 metrów ze stałego fragmentu gry. Jedyną radość meczu była bramka McLeisha w 78 minucie na otarcie łez. Chris dostał piłkę na 18 metrze i huknął z całego sił i gniewu, z jakiego urazu doznał. Nie dał żadnych szans Currie'owi strzałem obok prawego słupka. Porażka mocno nas zabolała, bo po niej spadamy na drugie miejsce za Forfar.

19/11/2016 Galabank, Annan: 378 (42 gości) widzów
LL2 14/36 [8] Annan Athletic - [1] Elgin City 3-1 (1-0)
38. P. Dachnowicz 1-0
64. W. Robertson 2-0
67. A. Asghar 3-0
78. C. McLeish 3-1

MVP: W. Robertson-8.7

Mackay-Cooper żk, Lithgow knt (53.Nicolson), Duff żk, MacPhee żk, Stewart, Smith żk, Cameron, Reilly (63.Blackett), Moore,Gunn (53. McLeish knt)

Odnośnik do komentarza

Jak dałem po 1/4 to dam po połowie.

 

Po fatalnym poprzednim meczu jedynym pocieszeniem było to, że McLeish (uraz łokcia) wyleci na tydzień ze składu, natomiast Lithgow (nadciągnięcie mięśnia czworogłowego uda) odpocznie od piłki na pół miesiąca. Kolejne spotkanie nie napa wuje mnie nadzieją na wygraną. Powodem jest, że zagramy ze spadkowiczem Championship Alloa Athletic w ramach Willam Hill Scottish Cup. Ustawiłem swój zespół defensywnie, aby zminimalizować przegraną lub dać remis. Ta taktyka sprawdzała się do 31 minuty, kiedy to Flannigan wykonał rzut wolny. Strzałem z 17 metrów nad murem w samo okienko zburzył nasz plan. Powodu straty bramki musiałem pozwolić zespołowi grać bardziej ofensywnie. Zanim na dobre rozpoczęła się druga połowa, można byłoby ją już zakończyć. Crawley dograł piłkę na 10 metr do Spence'a. Ten przyjął ją i uderzył po ziemi obok prawego słupka bramki Mackay'a. Pozostałej części meczu rywali postanowili zlitować się nad nami i już nas nie karcić zdobywaniem bramek. Tym spotkaniem kończymy na ten sezon mecze pucharowe. Pozostała nam walka o awans co nie będzie takie prostę, bo Mackay odchodzi od nas po nowym roku, a poszukiwanie jego jak dotąd nie przyniosły skutków.

26/11/2016 The Indodrill Stadium, Alloa: 1012 (180 gości) widzów
WHSC 3 rnd Alloa Athletic - Elgin City 2-0 (1-0)
31. I. Flannigan 1-0
46.G. Spence 2-0

MVP: I. Flannigan-8.2


Mackay-Cooper, Duff żk,Nicolson żk, MacPhee (51. McHardy żk),Dodd, Stewart, Smith żk, Moore, Reilly (51. Cameron),Gunn (51. Sutherland)

Odnośnik do komentarza

01.12.2016
Bilans: 2-0-3, 5-7
Scoutish League Two: 2. 28pkt 9-1-4; 21-16
Willam High Scottish Cup: vs Alloa Athletic 0-2 3 runda
Scottish Communities League Cup: odpadł faza grupowa (5 miejsce)
Petrofac Training Cup: 4 runda odpadł
Finanse: €1233 (- €43).

Ligi:
Anglia: 1. Chelsea [+1]
Belgia: 1. Club Brugge [+7]
Francja: 1.PSG [+9]
Holandia: 1.PSV [+0]
Hiszpania: 1.FC Barcelonia [+2]
Irlandia: 1.Dundalk -mistrz
Irlandia Płn.: 1.Glentoran [+4]
Niemcy: 1. Dortmund [0]
Polska: 1. Legia Warszawa [0]
Portugalia: 1. SL Benfica [0]
Rosja: 1. Zenit [+7]
Szkocja: 1. Dundee [+4]
Turcja: 1.Antalyaspor [0]
Ukraina1. Dynamo Kyiv [0]
Walia: 1. The New Saints FC [+3]
Włochy: 1. Napoli [+5]

Liga Mistrzów
-
Liga Europy:
Legia Warszawa grupa B (Southampton 0-4,?-?; Zenit 1-3, 0-1; OSC Nice 2-1,0-3).

Reprezentacja Polski:

3-1 Armenia (1. Lewandowski,2. Lewandowski,4. Milik-69. Yagan) El. MŚ grupa 5

Ranking FIFA:
1. Argentyna (1646) 2. Kolumbia (1348) 3. [+1] Niemcy (1323) 17. [+4] Polska (948)

Odnośnik do komentarza

Następny mecz z Montrose będzie jednym z ważniejszych tej rundy powodu dwóch różnicy punktów. Jeżeli wygramy, to powiększymy przewagę nad nimi do pięciu, a zaś po przegranie to spadniemy na trzecie miejsce w tabeli. Niestety zawodnicy nie potrafili złamać szyki obronne rywali. W 38 minucie przydarzyła się sytuacja jak z filmu, którego tytułu nie pamiętam. Bramkarz obronił pojedynek z rywalem jeden na jednego. Za bramki słyszy głos, aby dał się pokonać, bo był przekupiony. Ten zaś kładzie piłkę i cofa się do bramki. Mackay najpierw złapał piłkę z dośrodkowania, a następnie po tym, jak zawodnicy się cofali, wypuścił ją z rąk. Jego prezentu skorzystał Hynd. W przerwie powiedziałem im o ich fatalnej grze, ale na nic to dało. W 61 minucie MacPhee przegrał pojedynek główkowy z Coortem. Ten dośrodkował z głębi pola na siódmy metr od bramki. Źle kryty Hynd strzałem z woleja pokonuje Mackay'a. Po tym meczu nie chciałem nawet na nich patrzeć, więc dałem okazaję zabłyszczenia memu asystentowi, aby im wyjaśnił, jak się nie gra w piłkę nożną, bo oni w tym meczu o tym zapomnieli.

07/12/2016 Borought Briggs, Elgin: 811 (141 gości) widzów
LL2 15/36 [2] Elgin City - [3] Montrose 0-2 (0-1)
38.S. Hynd 0-1
61. S. Hynd 0-2

MBP: S. Hynd -8.8

Mackay-Cooper żk, Duff, Nicholson żk, MacPhee żk, Stewart, Smith, Cameron, Reilly (63.Blackett), Moore (56. Reid), Sutherland (56.Gunn)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...