Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dla mnie obydwoje to gracze lewej strony. A Coutinho środka

Ousmane radzi sobie w zasadzie na każdej pozycji w ataku, jest obunożny, więc gra na prawej stronie nie byłaby problemem raczej ;) A transfermarkt podpowiada, że Philippe rozegrał większość spotkań w poprzednim sezonie na lewym skrzydle (nie oglądam Liverpoolu, więc nie wiem, czy był to typowy lewy skrzydłowy, czy coś w stylu Messiego, ale jednak w wyjściowym ustawieniu widnieje po lewej stronie) :)

Odnośnik do komentarza

 

Tylko czy to nie jest dublowanie pozycji Dembele?

IMO nie - Valverde preferuje ustawienie 4-2-3-1, i wtedy - Suarez na szpicy, za nim podwieszony Messi, a na skrzydłach Lemar i Dembele. Z Coutinho zapewne byłoby podobnie, albo Brazylijczyk grałby na lewym skrzydle, wtedy np. Dembele po przeciwnej stronie / albo Coutinho na OPŚ, a na skrzydłach Messi i Dembele.

 

 

Się rozmarzyłem <3

Aczkolwiek kurde wydaje mi się, że Andre mógłby jeszcze kiedyś być dla Barcelony przydatny, chociażby przez młody wiek.

Odnośnik do komentarza

 

 

Tylko czy to nie jest dublowanie pozycji Dembele?

IMO nie - Valverde preferuje ustawienie 4-2-3-1, i wtedy - Suarez na szpicy, za nim podwieszony Messi, a na skrzydłach Lemar i Dembele. Z Coutinho zapewne byłoby podobnie, albo Brazylijczyk grałby na lewym skrzydle, wtedy np. Dembele po przeciwnej stronie / albo Coutinho na OPŚ, a na skrzydłach Messi i Dembele.

Się rozmarzyłem <3

Aczkolwiek kurde wydaje mi się, że Andre mógłby jeszcze kiedyś być dla Barcelony przydatny, chociażby przez młody wiek.

Również liczę, że Gomes odpali, i dużo bardziej wolałbym gdyby np. zamiast niego włączono w ewentualny transfer Lemara takiego Turana chociażby (btw Arda jest ostatnio łączony właśnie z Monaco :D ).

Odnośnik do komentarza

 

Cou grał niemal wyłącznie na lewym skrzydle, aczkolwiek podobno nie jest z tego powodu zachwycony.

W czasach Interu grywał głównie na ofensywnym pomocniku.

I jeśli transfer dojdzie do skutku, to jestem przekonany, że w Barcelonie również by tam grywał. Mając za sobą Busquetsa i Roberto/Rakiticia, przed sobą Suareza, a po bokach Dembele i Messiego nie zmarnowałby swojego potencjału ;)

Odnośnik do komentarza

 

FC Barcelona have offered Andre Gomes + €20m for Thomas Lemar. [@ElPratEsports]

Ależ to byłoby piękne, szkoda tylko, że na takie coś Monaco na pewno się nie zgodzi :keke:

 

Najnowsze doniesienia mowia o koniecznosci wylozenia za Francuza 80-100 baniek.

I, szczerze piszac, wolalbym Lemara niz Coutinho. Mlodszy, tanszy, z bardzo duzym potencjalem.

Skrzydla Lemar - Dembele to bylby hit :)

Odnośnik do komentarza

 

 

FC Barcelona have offered Andre Gomes + €20m for Thomas Lemar. [@ElPratEsports]

Ależ to byłoby piękne, szkoda tylko, że na takie coś Monaco na pewno się nie zgodzi :keke:

Najnowsze doniesienia mowia o koniecznosci wylozenia za Francuza 80-100 baniek.

I, szczerze piszac, wolalbym Lemara niz Coutinho. Mlodszy, tanszy, z bardzo duzym potencjalem.

Skrzydla Lemar - Dembele to bylby hit :)

Do Lemara również mam bardzo dużą sympatię, grając karierę Monaco w FM'a ( :keke: ) wykręcał świetne liczby, po czym przeszedł do Barcelony za 80 baniek :D Jednak uważam, że Coutinho to jednak obecnie półka wyżej, choć Lemar już jest dobry, a może się jeszcze bardzo rozwinąć. Jednak ja będę zadowolony z ich obu, byle tylko któryś z nich nas dzisiaj/jutro zasilił.

Odnośnik do komentarza

Zdaniem włoskiego dziennika Corriere dello Sport Juventus odrzucił ofertę Barçy w wysokości 160 milionów euro za Paulo Dybalę.


Za Dybalę chyba nawet nie ma co się brać, Juventus go nie puści, tym bardziej ostatniego dnia okienka. Trzeba skupić się na Coutinho i Lemarze, chyba, że Mahrez? Chociaż jak dla mnie Algierczyk to jednak nie ten poziom co Brazylijczyk i Francuz.

Odnośnik do komentarza

I dupa blada.

Jeszcze nie do końca, bo w Hiszpanii okienko zamyka się dopiero dzisiaj o północy - jednak jakoś nie wierzę, by Liverpool zgodził się sprzedać Coutinho bez znalezienia następcy. Zostaje wyłożyć 100 mln € za Lemara, który został już w zasadzie zastąpiony w Monako (Balde Keita).

Odnośnik do komentarza

W Hiszpanii okienko zamyka się dzisiaj.

Kłopot jest taki, ze poza Samperem, Marlonem i Douglasem nikt nie odszedł, a opcje pozbycia się kilku piłkarzy drastycznie zmalały. Co klub zrobi z Gomesem czy Munirem, to nie mam pojęcia. Z Portugalczykiem jest w ogóle śmiesznie, bo podobno Spurs go chcieli kupić, ale zarząd Barcelony się rozmyślił w ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza

Spurs nie chcialo kupic Gomesa, a jedynie wypozyczyc. Z klauzula wykupu za rok jesli rozegra 60% spotkan.

Pewnie byloby jak z Samperem rok temu w Granadzie, gdzie tez w yumowie wypozyczenia byl jakis warunek na wyplate hajsu za rozegranie x % meczow. Samper dobil do x-1 % i przestal byc wystawiany :D

Nie dziwie sie, ze Barcelona nie zgodzila sie na taki deal.

Wczorajsze doniesienia prasowe mowia o tym, ze zarowno Gomes, Rafinha jak i Denis zostaja na ten sezon w klubie.

Jeszcze jest cien szansy na sprzedaz Turana do Galatasaray, bo okienko konczy sie tam dopiero 8. wrzesnia.


Dlugie, ale warte przeczytania:

 

 

José Maria Minguella, który był doradcą zewnętrznym Joana Gasparta podczas jego prezydentury, a także pracował jako agent piłkarski, wypowiedział się w programie „El Partidazo” na antenie Cadena COPE na temat działań obecnego zarządu FC Barcelony. Minguella wytknął klubowi wiele błędów, głównie dotyczących transferów i zarządzania zespołem.

– Barça od 10 maja wie, że Neymar zamierzał odejść, bo sam osobiście powiedziałem to prezydentowi i Albertowi Solerowi łącznie z kwotami, jakie mieli otrzymać piłkarz i jego ojciec. Klub, jak zawsze, gdy coś mówię, zanotował to i zrobił, co chciał.

– Jako socio mam nadzieję, że nie sprowadzą Coutinho. Barça nie może w ten sposób wyrzucać pieniędzy. Niech mi jakiś trener powie, gdzie grałby Coutinho w tej Barcelonie? Takie samo pytanie zadałem po transferze Ardy. Sprowadzanie piłkarzy jest świetne, ale potem muszą grać. Jeśli Barça ma Suáreza, Messiego, Dembélé i Iniestę, gdzie ma grać Coutinho za 150 milionów euro? Ile trofeów wygrał Liverpool z Coutinho? Ile bramek strzelił w sezonie? Kto był rezerwowym w Espanyolu w wieku 19 lat? Jaki jest jego fenomen? Jak odpowiecie na te pytania, będziecie wiedzieć, dlaczego nie chcę Coutinho w Barcelonie i nie chcę już więcej transferów.

– Ludzie, którzy wprowadzili nas w sportową ruinę i kupili w zeszłym roku ośmiu zawodników, z których sprawdził się tylko Umtiti, a teraz nie wiedzą, co z nimi zrobić, nie mają prawa przeprowadzać już transferów w Barcelonie. Klub sprawia wrażenie, że wszystko jest fenomenalnie. Kiedy ktoś stoi na czele jakiegoś klubu, musi podejmować decyzje. Pewni ludzie chowali się od ponad roku, a w dniu transferu Dembélé wyszli tylko po to, żeby powiedzieć, ile kosztował. Bartomeu musi się wstydzić, że kupił za 150 milionów euro 20-letniego chłopaka, który zdobył siedem bramek w sezonie.

– Ilu zawodników, których z takim rozmachem kupili, udało im się sprzedać? Żadnego, bo nie mają odpowiedniego poziomu, a kluby nie płacą takich pensji. Za rok Barca będzie chciała pozbyć się Paulinho i będzie miała z tym problem. A Paulinho będzie musiał spędzić cztery lata w Barcelonie i łączne utrzymanie go będzie kosztować 100 milionów euro. Grał w sześciu zespołach przez 9 lat kariery. Który ważny zawodnik tak często zmieniał kluby? Kto z Barçy negocjował ten transfer Paulinho z Chińczykami, żeby zapłacić za niego 40 milionów euro? To jest nieustanny skandal, będę to mówił. Jestem w tym sam, ale mnie w moim wieku nie uciszą, bo Barça jest dużo ważniejsza od tych, którzy nią rządzą.

– Ktoś kiedyś powinien zrobić listę zawodników, których w ostatnich trzech latach kupiły Real i Barcelona, by dowiedzieć się, ilu z nich odniosło sukces, a ilu się nie sprawdziło.

– Co wniesie Coutinho do Barçy? Ma on 1,60 m wzrostu i kiedy ktoś na niego dmuchnie, to się przewraca. Gdzie on zdobył mistrzostwo? Powiedzcie mi to, bo jeśli ktoś kupuje cracka za 150 milionów, to znaczy, że odnosił on sukces tam, gdzie grał. Już nie chodzi nawet o pieniądze, ale o to, co piłkarz wnosi do zespołu. Dembélé jest pewną niewiadomą, ale zajmie miejsce po Neymarze. A Coutinho?

– Di María? Powiem tak: jeśli jakiś człowiek czy instytucja mnie okrada i wystawia na pośmiewisko, nie będę z nimi robić interesów. Barça gra krótkimi podaniami, a Di María bierze piłkę i biegnie z nią przez całe boisko. Inni tylko stoją i się patrzą.

– Zawsze mówiłem, że transfer Ardy był błędem. Luisa Enrique już nie ma, a Turek ma jeszcze trzy lata kontraktu. Nie podaję w wątpliwość jego umiejętności, ale dla stylu Ardy nie ma miejsca w Barcelonie. Ile meczów rozegrał w ciągu dwóch lat? W Barcelonie nie ma dla niego pozycji.

– Po latach sukcesów teraz jesteśmy w dołku i niestety widzę, że to będzie trwać pięć, sześć lub siedem lat, choć nie chcę być pesymistą. Trudno jest się odbudować, gdy traci się równowagę. Gdy sprowadza się ośmiu piłkarzy, to niemożliwe, by pięciu odniosło sukces. Nikt nie ma takiej skuteczności. Poza tym teraz o zawodników nie walczą tylko trzy kluby. Jest 10 zespołów, które mają więcej pieniędzy, a piłkarzy nie da się produkować. Gwiazdy idą do Manchesteru United, City, PSG, Realu, Barçy i tak dalej i trzeba się nimi dzielić.

– Najwięcej zagranicznych transferów do klubu zrobił Ariedo Braida. W Milanie sprowadzał najlepszych zawodników. W Barcelonie przeciwnie. A wiecie, gdzie on teraz jest? Na wakacjach. Przez cały sierpień ma urlop, bo nigdy nie dano mu szansy. Powiedziano mu, by ściągnął garnitur, założył kąpielówki i wrócił 1 września. Jeśli tak działa klub piłkarski, to… Dlatego jestem zdenerwowany.'

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z panem Minguellą, jednak uważam, że miejsce na boisku dla Coutinho by się znalazło. Ale już sam fakt wydawania 160 mln € na Brazylijczyka to chory pomysł, 150 mln € za Ousmane to również chora kwota. Nie sztuką jest kupić Dembele za 150 mln, sztuką jest kupić Asensio za 4. Aktualny zarząd nie ma w ogóle pomysłu na ten klub, ani kontroli nad finansami (premia dla Neymara Seniora). Trzon drużyny ma średnią wieku ~30 lat, a następców albo nie ma, albo klub się pozbywa (Mboula, wcześniej Thiago). Jeżeli obecny zarząd nie odejdzie w tym sezonie, to czeka nas kilka lat, w których Barca nie stanowi żadnej konkurencji dla Realu. Benedito działaj, odwołaj tę bandę pajaców, bo tym okienkiem zrobili z siebie pośmiewisko.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą sprowadzanie Dembele do 7 bramek w sezonie to absurd, nawet jeśli chłopak nie jest wart 150mln euro to w pierwszym sezonie w Buli szalał przecież. Podobnie sprowadzanie Coutinho do zastanawiania się ile wygrał w Anglii. Mascherano też chuja ugrał z LFC, a jakoś nie jest postrzegany jako zły transfer :roll:

Ogólnie rację ma, ale argumentów używa czasami niesamowicie niecelnych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...