Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

FC Barcelona jest zainteresowana obro?c? Interu Mediolan Marco Materazzim.

 

Dyrektor sportowy "Dumy Katalonii" Txiki Begiristain uwa?a, ?e taki obro?ca jak Materazzi wniesie do dru?yny sportow? agresj?, która jest potrzebna zespo?owi.

 

< Nie wiadomo jednak czy prezydent Interu Massimo Moratti b?dzie chcia? odda? w?oskiego stopera poniewa? uwa?a ?e jest on jednym z symboli Nerazzurrich.

 

To, ?e klasowy obro?ca jest nam potrzebny to wiadomo od dawna, ale czy akurat takim b?dzie Materrazzi to mam w?tpliwo?ci. W ogóle mo?e dziwi? ostatnie skierowanie si? w?adz Barcelony na graczy z Pó?wyspu Apeni?skiego. Najpierw Zambrotta i Thuram z Juve, a teraz Materrazzi. My?l?, ?e lepiej by?oby powalczy? o Milito.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem za transferem Materaca. Podzielam zdanie Feno, co do Milito, ale je?li mia?bym wybiera? któregos z w?ochów to nazwiska Barzagli czy Zaccardo s? dosy? interesuj?ce. Powracaj?c do tematu Materazziego podobne jest mo?liwa wymiana:

 

W?odarze Mistrza W?och Interu Mediolan coraz cz??ciej zaczynaj? wymienia? w?ród swoich nowych nabytków pi?karza Barcelony – Rafaela Marqueza.

 

Po tym jak Massimo Moratti zdementowa? pog?oski dotycz?ce Materazziego – zawodnika jego klubu, teraz w ramach pog?osek przed transferowych W?och chcia?by pozyska? obro?c? Barcelony, jako jego potencjalnego zast?pc?. Miejmy jednak nadziej?, ?e te plotki oka?? si? nieprawdziw

 

Mimo wszsytko wole Rafe zamiast Materazziego

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony:

Inter: Materazzi not for sale.

 

Internazionale owner Massimo Moratti is adamant Marco Materazzi will not be joining Barcelona.

 

Reports have claimed that the Spanish champions are hoping to tempt Inter into selling the centre-half over the summer.

 

Barca are keen to sign a defender with Materazzi's characteristics and are reportedly preparing a summer bid for the Italy international.

 

But any offer is likely to fall on deaf ears, as Nerazzurri supremo Moratti outlined Materazzi's importance to the club.

 

"Materazzi is a symbol of Inter," said Moratti in Marca.

 

"We do not have any official confirmation of Barcelona's interest nor has there been an offer either.

 

"But I must say that he is not for sale.

 

"Materazzi is one of the most important players for Inter."

skysports.com

 

Wszystkie media podaj? ró?ne informacje, na razie najlepiej nikomu nie wierzy? :)

 

Ja nie chc? Materazziego w Barcelonie.

1. Wol? obro?c?, który gra ju? troch? w Hiszpanii. Mniejsze ryzyko, ?e si? nie sprawdzi; b?dzie potrzebowa? mniej czasu na aklimatyzacj?.

2. Chcia?bym te?, ?eby nowy gracz by? troch? m?odszy, mniej wi?cej 27-28 lat. Marco ma ju? chyba 33 i obawiam si?, ?e móg?by przesta? dobrze gra? po przenosinach do Barcy, po czym nigdy nie wróci? do dobrej dyspozycji. Oczywi?cie s? starsi obro?cy, którzy ?wietnie sobie radz?, ale czy Materazzi takim jest? Po co ryzykowa??

 

Wed?ug mnie Milito by?by lepszym zakupem. Jego zalet chyba nie musz? wymienia?.

Odnośnik do komentarza
Wed?ug mnie Milito by?by lepszym zakupem. Jego zalet chyba nie musz? wymienia?.

 

 

To dobra kandydatura, ale ja najchetniej widzialbym w Barcelonie Terrego z Chaelsa.

 

No pewnie, ale on jest nie do wyj?cia. Ani Abramowicz, anie Mourinho, ani nawet sam Terry chyba nigdy nie zgodziliby si? na transfer.

Odnośnik do komentarza
No pewnie, ale on jest nie do wyj?cia. Ani Abramowicz, anie Mourinho, ani nawet sam Terry chyba nigdy nie zgodziliby si? na transfer.

Abramowicz - cholera go wie.

Mourinho - mo?e odej??.

Terry - nied?ugo (podobno) ma wys?a? do klubu pismo z pro?b? o wystawienie na list? transferow?, bo nie chc? da? mu zarobków na poziomie Ballacka i Shevy. I podobno robi z?? atmosfer? w szatni.

Co prawda pisz? to tylko brukowce, ale Terry w wywiadach wyra?a? swoje niezadowolenie z braku odpowiedniego kontraktu. :]

Odnośnik do komentarza

Mysle, ?e s? wa?niejsze pozycje do wzmocnienia ni? ?r. obrony. Nie mam w?tpliwosci, ?e Puyol w przsz?ym sezonie bedzie gra? nadal na wyskim poziomie, pytaniem jest tylko jak gra? bedzie Rafa, je?eli wróci do formy z poprzedniego sezonu to o nasz? obrone sie nie martwie. W pierwszej kolejnosci nale?y sprowadzi? def. pomocnika z najwyzszej pó?ki i po?egna? sie z Edmilsonem, który gra tragicznie, zreszt? Motta te? powinien odejsc bo za wiele dru?ynie nie daje (g?ównie przez kontuzje)

Nale?y te? skupi? sie na Abidalu, bo po sezonie kto? z dwójki Gio/Sylvinho nas opusci, a Abidal jest moim zdaniem swietnym rozwiazaniem. Kolejnym priorytetem na nadchodz?ce okno transferowe powinno by? sprowadzenie napastnika bo jak wiemy Saviola odchodzi (dzi?ki Bogu) i potrzba moim zdaniem zawodnika, który mog?by gra? na wszystkich pozycjach w ataku- tu mi sie marzy Robin van Persie. w dalszej kolejnosci mo?na by sie zastanowi? nad jakim? ?rodkowym pomocnikiem, tutaj mysle, ze nada? by sie Rafael van dre Vaart ( mysle, ?e nie trudno by?o by go wyja? z Hamburga) lub W. Seijder cho? jest on troche s?aby fizycznie i chyba lepszym rozwiazaniem by?by Rafael. Nad obronc? te? mo?na sie zastanowi?, moze Milito lub Alexis z Getafe? Zobaczymy po sezonie.

 

oczywiscie nie mozna zapomniec o naszych wychowankach. Mysle, ?e dos Santos ju? powinien ogrywa? sie z pierwszym zespo?em, aby nabra? pewnosci, natomiast z Bojanem mozna jeszcze troche poczeka? i za rok spokojnie go zacza? oswaja? z pierwsz? ekip?.

 

A co do jutrzejszego meczu to nie bede chyba odkrywczy jak powiem , ?e kluczem do zwyciestwa b?dzie wykorzystanie sytuacji ( o ile takie b?d? ) w pierwszej po?owie meczu. W?tpie aby?my w 2 po?owie byli w stanie przycisn?c rywala i odrobi? ewntualne straty. Wi?c od pierwszej minuty trzeba zapieprza? i zdobyc jak najwi?ksz? ilo?? goli, aby potem (czyt. w 2 po?owie) by?o czego broni?. Tak jak powiedzia? Eto'o musz? mie? jaja aby wygra? lige, wi?c niech je pokarz? w najbli?szym meczu bo jak nie w ten weekend to kiedy?

Odnośnik do komentarza

Je?eli zwyci??ymy dzisiaj, to b?dzie znacznie ?atwiej.. Licz? na potkni?cia Realu.. Wierz? w zdobycie mistrzostwa bardzo..

Je?eli chodzi o transfery, to tak powinna wygl?da? lista ?ycze?:

- bramkarz (Oscar Ustari, Igor Akinfeev)

- prawy/lewy obro?ca - zale?nie od strony Zambrotty (Daniel Alves, Eric Abidal)

- ?rodkowy obro?ca (Gabriel Milito, Christian Chivu)

- defensywny pomocnik (Daniele de Rossi, Mohamed Sissoko)

- napastnik (Diego Milito, Klaas Jan Huntelaar)

 

Cztery transfery, to moim zdaniem dobra ilo??. Na ataku powinni by? Eto'o, Huntelaar i Bojan (niekoniecznie. Zale?y od odej?cia Gudi'ego). Uwa?am, ?e nie trzeba koniecznie defensywnego pomocnika.. Tam mo?e gra? Xavi, a przed nim Iniesta i Deco..

 

Update: Ahaa.. No i jestem za wprowadzeniem do pierwszej dru?yny Gio dos Santosa..

Odnośnik do komentarza

Bramkarza na pewno niie sprowadzimy bo s? wa?niejsze wydatki na przysz?y sezona ponadto nikt Valdesa nie ma zamiaru sadza? na ?awke. def. pomocnik jest niezb?dny co w tym sezonie ju? nie raz sie potwierdzi?o bo Xavi typowym DM-em nie jest, Barca na a pozycje potrzebuje kogo? kto dobrze gra g?ow? i jest silny, moim zdaniem idealny na t? pozycje by?by Xabi Alonso. Dani Alves raczej w?tpie aby do nas trafi? i mysle, ?e pr?dzej zobaczymy Abidala w barwach blaugrana ni? brazylijczyka, który zapewne by?by kosmicznie drogi. Co do Huntelaara to sam nie wiem, nie jestem do konca przekonany do tego zawodnika, z jednej strony umie zdobywa? gole jak ma?o kto, ale z drugiej jest on raczej s?abby technicznie.

Odnośnik do komentarza

@Grzelo

A kto w ogóle wspomina? o kupowaniu jakiej? gwiazdy na def. pomocnika? Generalnie mówi si? o Xabi'm Alonso i Albeldzie, ale wiadomo, ?e tych dwóch b?dzie ci??ko wykupi? z ich obecnych klubów, st?d bardziej prawdopodobne s? wzmocnienia pokroju w?a?nie Sissoko, czy De Rossi'ego.

Odnośnik do komentarza

Co Barca dzi? zrobi?a z Atletico :o:respekt::jupi: Pocz?tek meczu by? beznadziejny i nie zapowiada? pogromu ekipy z Madrytu. jednak od momentu jak Barca zdoby?a bramk? otworzy? si? worek :) Rywale nie stworzyli sobie w ci?gu ca?ego meczu ani jednej stuprocentowej okazji co dobrze rokuje w ko?cówce sezonu dla Barcy. Nie pami?tam meczu Barcy w którym Katalo?ska ekipa wygra?aby 6:0 na wyje?dzie z tak wysoko notowana ekip?. Super! Walczymy do ko?ca.

Odnośnik do komentarza
Pocz?tek meczu by? beznadziejny i nie zapowiada? pogromu ekipy z Madrytu. jednak od momentu jak Barca zdoby?a bramk? otworzy? si? worek

Ja osobi?cie zgadzam si? z tym, co mówi? Laskowski na c+, ?e decyduj?cym dla przebiegu meczu by?o zniesienie na noszach Maniche. Zej?cie Portugalczyka znacznie os?abi?o ducha dru?yny, bo ju? nie by?o komu tak ambitnie walczy? w ?rodku pola.

Inna sprawa, ?e wynalazki Aguirre w tym meczu (bramkarz i ?rodek obrony) po prostu by?y pierwsza klasa. Czemu na przyk?ad nie postawi? na Falcona mi?dzy s?upkami, który w zesz?ym sezonie radzi? sobie bardzo dobrze podczas nieobecno?ci Leo Franco. A kombinacje z ustawieniem ?rodkowych defensorów to ju? chyba wysz?y Meksykaninowi bokiem.

Odnośnik do komentarza

nie s?dzi?em, ?e w tym sezonie jeszcze cos takiego napisze, ale by? to jeden z lepszych meczy Barcelony z a ery Rijkaarda i na pewno jeden z lepszych w tym sezonie. Prawde powiedziawszy to dalej nie moge uwie?y? w to co sie sta?o. Trzeba powiedzie?, ?e dzisiaj prze?amalismy si? w paru sprawach:

1. prze?amali?my nie moc strzeleck? (s?aba skuteczno??), warto doda?, ?e jest to najwyzsze jak dotad zwyciestwo Blaugrany w lidze za Rijkaarda.

2. W koncu wygralismy z mocn? ekipa i to na wyjezdzie co ostatnio by?o dla naszych pupili mission impossible

3. wygralismy wreszcze z Atletiico Madryt, które jako jedyne opiera?o sie jak dotad Ronaldinho i spó?ce (ale? mi?o by?o zobaczy? nie wiedzacych co sie dzieje pi?karzy z Atletico)

4. w koncu bezb?ednie zagra?a nasza obrona razem z Valdesem.

pierwsze 30' by?o troche niemrawe i too w?asciwie Atletico mia?o jakie? tam okazje (2 strza?y z dystansu), nale?y tak?e wspomnie? o strzale R10 w s?upek z wolnego. Potem od 30 minuty zaczelismy przewa?a? i w koncu w 39 zdobylismy upragnionego gola, strzeli? go Messi, asyste zaliczy? Eto'o potem dwie bramki po b??dach bramkarza gospodarzy (dobrze, ?e nie broni? Leo Franco) i by?o w?asciwie po meczu - fajny gol Zambro, zachowa? zimn? krew i wykorzysta? b??d bramkarza. A tak?e Eto'o, który wpakowa? pi?ke do bramki z najblizszej odleg?osci. Druga po?owa spokojna i bezlitosne kontrataki. Gol Ronaldinho po asyscie Samuela potem bramka Messiego po podaniu Gio i wreszcze dzie?a zniszczenia dopel?ni? Iniesta po podaniu Eto;o (3 asysta!). W dzisiejszym meczu nale?y pochwali? wszystkich, nawet Edmilsona, który udanie walczy? w srodku pola. ?wietny mecz Zambrotty, w?och by? nie do przejscia i do tego zdoby? gola, w ogola nasza obrona zagra?a kapitalny mecz. Szkoda teraz tego zwyciestwa Realu, bo praktycznie nie wiele zdobylismy na tym pogromie, a moglismy wyprzedza? Real o 2 pkt. po tej kolejce. Bylismy dzisiaj bezlitosni i b?dzmy tacy ju? do konca sezonu.

 

P.S. Ciekawe czy kto? teraz bedzie zwalnia? po?owe sk?adu na czele z Ryjkiem :D

Odnośnik do komentarza

Nie mia?em neta wczoraj, wi?c pisz? dzi? :]

Pi?kny mecz Barcy.. Mimo, ?e po b??dach bramkarza rywali, to zas?u?enie. Jak napisa? Feno, Barca wygra?a wtedy, gdy zszed? Maniche..

 

P.S. Ciekawe czy kto? teraz bedzie zwalnia? po?owe sk?adu na czele z Ryjkiem

Eee.. Ja nadal jestem za powiewem ?wie?o?ci w dru?ynie.. Rijkaarda nie chcia?em zwalnia? nigdy.. Podobnie jak zawodników. Chcia?em ich sprzeda?, a nie zwolni?. :]

Sylvinho, Motta, Edmilson, Giuly s? jak dla mnie do wymiany nadal..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...