Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie koniec absurdalnych prób ściągnięcia Coutinho, zarząd wreszcie sobie odpuścił Brazylijczyka. Gratuluje szefostwu Liverpoolu jaj, podziwiam konsekwencje. Teraz jeszcze tylko ciekawe czy Coutinho w ogóle wróci z kadry, a jak wróci to czy znowu stres nie popsuje mu pleców ;) Ale to już nie problem Barcelony. Ciekawe czy ktoś jeszcze przyjdzie, chciałbym Martineza dla spokojności w defensywie :-k

Odnośnik do komentarza

Dość głośno jest o transferze di Marii, zobaczymy czy coś z tego wyniknie. Wolałbym, żeby nie.

Edyta: Wg Sportu PSG odrzuciło ostatnia ofertę Barcelony, która teraz pyta o Lemara.

 

Edyta v2: Z kolei Catalunya Radio twierdzi, że Barca rezygnuje z dalszych negocjacji, bo rynek "oszalał" i jutro pojawi się oświadczenie prasowe z tym właśnie związane :-k

Odnośnik do komentarza

Była oficjalna konferencja prasowa Barcelony parę godzin temu odnośnie tego chujowego okienka, oczywiście nie oglądałem, ale ten komentarz chyba pokazuje jej zarys:

 

r8qgKdR.jpg

 

z tym Jamesem to niezła beka XDD jak w Realu bijo Murzynów, to Barcelona odwala prawdziwy holokaust, bo płaci nie dość, że dwa razy więcej to jeszcze za młodszego piłkarza

Odnośnik do komentarza

Z tym Inigo i Serim też, przecież mamy Vermaelena i Ardę XD

 

 

Soler: Jeśli nie płacimy za zawodnika 200 mln euro, dzieje się tak, ponieważ uważamy, że takie działanie nie jest dobre dla majątku klubu. Wręcz odwrotnie, sądzimy, że robimy dobrze podejmując tego typu decyzje.

A płacenie 150 za Dembele jest dobre dla majątku klubu?

 

Soler: Każdy socio ma prawo do własnej opinii i może mówić, co zechce. Chcę powiedzieć, że konsekwencje związane z pracą powinny być oceniane na końcu sezonu. My rozegraliśmy dwa mecze. Szanuję wszystkie opinie, ale zaczynamy sezon z szansami na zdobycie wszystkich trofeów. Ludzie mają prawo mówić już w drugiej kolejce, że nie wykonano dobrej pracy, jednak jej rezultaty zobaczymy na koniec sezonu.

Mając w drużynie najlepszego piłkarza świata sprowadza się mu do pomocy 29-letniego gracza z Chin, który nie poradził sobie już raz w Europie, do tego płaci się za niego 40 mln € - dokładnie tyle, ile można było dać za Seriego który ma 'DNA Barcy', do tego rekomenduje go Xavi - ten, którego Barcelonie tak brakuje.

 

Robert: Prawda jest taka, że chciałbym, aby do Barçy dołączył jeszcze jakiś piłkarz. Pracowaliśmy nad sprowadzeniem kolejnego zawodnika, ale nie okazało się to możliwe. Pracowaliśmy przez długi czas, lecz ostatecznie nie można było przeprowadzić transakcji. Nie odbiera to jednak uczucia, że jesteśmy zadowoleni z graczy, jakich mamy w zespole.

Skoro chcieliście Coutinho, to dlaczego czekaliście do ostatniego dnia, kiedy Liverpool zażyczył sobie za niego 200 mln €? No ale skoro się nie udało to tak, jesteśmy zadowoleni z kadry, mamy przecież dużą głębię w pomocy.

 

Robert: W jakim stopniu może pomóc La Masía? W zeszłym sezonie rezerwy walczyły w kategorii, której nie chcieliśmy. Drużyna potrafiła awansować i dopiero teraz będzie miała możliwość rywalizowania w drugiej lidze. To bardzo nam posłuży i jestem pewny, że niektórzy gracze rezerw będą uzyskiwać awans do pierwszej drużyny.

Aha, czyli dlatego wychowankowie nie dostawali szans? Bo Barca B grała w 3. lidze? OK.

 

Robert: Real także wydawał wiele milionów na swoich zawodników. Kiedy dokonujemy dogodnych transferów, po prostu je przeprowadzamy. Kiedy nie jest to możliwe, to zwyczajnie nie jest to możliwe.

XD

Albert Soler: Kiedy klub ogłasza informację o porozumieniu oznacza to, że jest ono całkowicie zatwierdzone przez obie strony. To logiczne, dlatego jedyne, czego teraz brakuje i na co oczekujemy, to złożenie podpisu na umowie, które jest obowiązkowe, i nic więcej. Nic więcej. Powtarzam, gdy klub coś ogłasza, nie robi tego podejmując ryzyko i rozmyślając, czy druga strona ma takie samo zdanie, czy nie. Porozumienie jest zatwierdzone, a kiedy jest zatwierdzone, to znaczy, że zrobiły to dwie strony.
Dziennikarz pyta, co oznacza „zatwierdzone”.
Albert Soler: Zatwierdzone oznacza, że jest porozumienie pomiędzy obiema stronami. Rozumiesz?
Dziennikarz stara się o coś zapytać, ale Albert Soler przerywa…
Albert Soler: Powtarzam, ostatnią rzeczą, na którą czekamy, jest podpisanie umowy i nie ma żadnego problemu.

Złożenie podpisu Messiego na umowie jest dla niego obowiązkowe? XDDD No tak, w sumie Neymar zostaje na 200%, jak to powiedział pan Mestre.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I przejdzie operacje, takie kontuzje lubią się paprać, więc start niezbyt fajny.

Barcelona też nie jest bez winy, jeżeli ktoś ominął sezon przygotowawczy to jednym z powodów, dla którego takiego gracza nie wystawia się od razu w meczach tylko daje grać ogony/rezerwy jest to, że może sobie zrobić krzywdę wchodząc z marszu na pełną intensywność. Wiadomo, że tona hajsu poszła i ma być nowa gwiazda itepe, ale klub tej rangi nie powinien czuć się zobowiązany machać kutasem przed całym światem i rozegrać to roztropniej.

Odnośnik do komentarza

Jak to nie, wiadomo, że nie cały, ale w czasie buntu nie trenował. Widziałem też komentarz jakiegoś kibica Barcelony, który pisał, że w jakimś wywiadzie przedmeczowym Dembele przyznał, że sam też nie zatrudnił żadnego trenera od przygotowania fizycznego w czasie 'strajku' bo uznał, że nie jest mu potrzebny. Czyli kiedy inni szykowali mięśnie do nadchodzącego okresu aktywności fizycznej na pełnych obrotach on... no cóż, nie wiadomo co robił, ja wyobrażałem sobie, że siedział nadąsany w swoim apartamencie/willi. Pewnie coś czasem pobiegał, pokopał, ale tak to ja się mogę przygotowywać do grania na orliku.

Odnośnik do komentarza

Szkoda bardzo, bo przy takiej kontuzji, to cały sezon dla Francuza może być do bani. Jestem ciekaw jak zareaguje Deulofeu, bo teraz zostanie siła rzeczy pierwszym wyborem Valverde. Jeśli gdziekolwiek można szukać plusów w tej sytuacji, to to, ze Deulofeu ma do stycznia okazje sie pokazać. I ten okres powinien zweryfikować jego przydatność dla klubu i jeśli sie uda, to Barcelona nie będzie musiała kupować w styczniu nowego skrzydłowego. A jak sie nie uda, to przynajmniej sytuacja będzie prosta i Gerard będzie mógł mieć pretensje tylko do siebie gdy zostanie sprowadzony ktoś w jego miejsce.

No i mam nadzieje, ze w klubie nikt nie będzie przyspieszał powrotu Dembele.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...