Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne podejście. Skoro wszem i wobec oznajmił, że odchodzi z Barcelony i nie przedłuży kontraktu, mimo nalegań klubu i kibiców, to niech teraz odchodzi. C'est la vie. ;) Tzn. jeśli chce trenować w rezerwach, czy coś, to pewnie. Ale kontrakt żeby mu płacić pensje? :D Z głodu raczej nie umrze, nie widzę sensu w czymś takim, skoro i tak ma odejść i nie zagra już w barwach FCB.

Nie znam się na prawnej stronie funkcjonowania klubu, chodziło mi o to by mógł być traktowany jak inni gracze, a nie bolek z ulicy. Może zarabiać 1 centa, ale żeby mógł korzystać z porad klubowych lekarzy, rehabilitacji, z obiektów klubowych, trenowania z pierwszym zespołem czy występów w rezerwach by się odbudować. Możliwe, że Valdes ma już w kieszeni kontrakt z innym klubem, jak Lewandowski i wtedy żadnej pomocy ze strony klubu nie potrzebuje.

Po prostu nie chciałbym, żeby 1 lipca VV znalazł swoje klamoty przed Camp Nou i "do widzenia się z panem, nie interesuje nas co pan dalej zrobi"

Tego filmiku nie widziałem. Jeśli takowy jest - jestem przekonany, Busquets winien ponieść konsekwencje swojego czynu.

Pierwszy post na poprzedniej stronie. Czytajmy tematy, w których się wypowiadamy ;)

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak transferowy ban wpłynie na losy Barcy. Agent ter Stegena twierdzi, że z transferu nici.

 

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2014/04/02/4726341/ter-stegens-agent-barcelona-deal-cannot-go-through-now

 

Początkowo zdawało mi się, że Barca jakoś się wywinie z tej kary, w końcu CAS zazwyczaj starał się łagodzić takie sprawy, ale tym razem kara zależy od komitetu apelacyjnego przy FIFie, a tu już może nie być patrzenia przez palce.

Odnośnik do komentarza

 

 

Tak nierealne jak zakaz transferowy dla Barcy.

 

Uważasz, że ter Stegen poszedłby do klubu, gdzie raczej byłby wyborem nr 2?

 

Uważam, że "zakaz transferowy" dla Barcelony to gra pod publiczkę FIFY i tyle.

 

Bo...???

Jeśli przekroczyli jakieś uprawnienia, działali niezgodnie z prawem to ban się należy.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Tak nierealne jak zakaz transferowy dla Barcy.

 

Uważasz, że ter Stegen poszedłby do klubu, gdzie raczej byłby wyborem nr 2?

 

Uważam, że "zakaz transferowy" dla Barcelony to gra pod publiczkę FIFY i tyle.

 

Bo...???

Jeśli przekroczyli jakieś uprawnienia, działali niezgodnie z prawem to ban się należy.

 

Ależ oczywiście, że ban się należy jeśli udowodnią im winę. Ale im nie odowodnią. FIFIe przez długi czas zarzucało się, że są równi i równiejsi. Zarzucenie zasłony dymnej, że coś tam robią i tyle. Dla mnie kopia sytuacji Chelsea z Kakutą.

Odnośnik do komentarza

Sami debile pracują w FIFA. Wystarczało tylko zapytać szkodiego i już by wiedzieli, że nie ma sensu zaczynać sprawy. O La Masii z pewnością nie słyszeli. Ot, amatorzy.

Chwała Bogu, że nie pracują tam ludzie Twojego poziomu bo by z szabelką na wszystkie ekipy się rzucały.

 

Niech mi ktoś przypomni kiedy FIFA uderzyła w wielki klub tak, aby stało mu się coś poważnego.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ależ oczywiście, że ban się należy jeśli udowodnią im winę. Ale im nie odowodnią.

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy to nie działa w ten sposób, że im właśnie udowodniono winę (stąd kara), a Barcelona będzie to chciała wzruszyć odwołaniem? Chyba nikt poważny nie sądzi, że tu działa odwrócony ciężar dowodu?

Żadne prawo cywilne nie zostało złamane Barca ma cały program La Masii, którego chyba FIFA w ogóle nie wzięła pod uwagę. Jak mówię - więcej szumu, aniżeli efektu.

No pewnie, że nie zostało złamane, bo zostało złamane prawo administracyjne. W strukturach FIFA nie masz do czynienia z prawem cywilnym (dwa równorzędne podmioty), tylko z podmiotem zmuszonym do dostosowania się do ustalonych reguł.

Program La Masii, o którym tu pisałeś, został oczywiście wzięty pod uwagę przez FIFA - to właśnie przez błędy w tym programie Barcelona została ukarana.

Byłbym też ostrożny z suspensywnością, choć nie znam dobrze procedur FIFA. Jak dotąd nie spotkałem się z opinią, że procedury FIFA ją zakładają, wręcz przeciwnie - większość głosów jest taka, że do transferów i tak nie dojdzie, a przecież odwołanie jest oczywiste. Nie byłbym zaskoczony, gdyby sprawa wyjaśniła się po letnim okienku, które i tak będzie zamknięte dla Barcelony. FIFA stosuje w końcu różne dziwne mechanizmy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...