Skocz do zawartości

Back to the top!


Lelkosław

Rekomendowane odpowiedzi

Portsmouth FC - Back to the top!
Wstęp:

portsmouth-fc-crest522-3094.png


Witam wszystkich na mojej 'kolejnej' już karierze. Poprzednie moje kariery były w formie opowiadania, co pochłaniało dużo mojego czasu, dlatego postanowiłem że spróbuję jeszcze raz lecz już bez próby pisania opowiadania. Będzie to kariera poświęcona w głównej mierze klubom, które będę prowadził - lecz postaram się nie zapomnieć o najważniejszym bohaterze - mojemu wymyślonemu menadżerowi w grze Football Manager 2016.


____________________


Długo się zastanawiałem nad tym, czy spróbować jeszcze raz, czy wypuścić swoją karierę na to forum. Z tego zastanawiania wyszło tak, że już prawie kończę sezon (na obecny stan około 30 kolejka), więc moje pierwsze wstawki nie będą na bieżąco - lecz spróbuję jak najszybciej podgonić stan rzeczy, żeby późniejsze wstawki pojawiały się równocześnie z moim postępem w grze. Jak już wyżej wspominałem - nie zamierzam w tej karierze prowadzić motywu fabularnego, prócz suchych wiadomości o bohaterze(menadżerze). Głównym celem mojej kariery jest doprowadzenie "Pompey" do Premier League, z której kilka lat temu spadli z hukiem.
Czy mi się uda? Zapraszam do śledzenia mojej kariery i do komentowania, już wkrótce pierwsza wstawka! :)


PS. Prosiłbym o zmianę tematu na: Back to the top! - nie wiem dlaczego sobie pomyliłem, przepraszam za kłopot. :)
Odnośnik do komentarza

Portsmouth FC - Back to the top!
Pierwsze koty za płoty:
portsmouth-fc-crest522-3094.png

 

Na potrzeby tej kariery wcielam się w 36-letniego anglika Connora Phantom'a, który swoje doświadczenie określa za pomocą Kontynentalnej Licencji C, oraz doświadczeniu boiskowym jako zawodowym. Są to sugerowane przez grę poziomy doświadczenia dla tego zespołu. Ponadto zaraz po rozpoczęciu pracy z zespołem postanowiłem poprosić zarząd o pomoc w uzyskaniu wyższej licencji(B) i jak się okazało, zarząd bardzo przychylnie przyjrzał się mojej propozycji i jestem w trakcie zdobywania tej licencji.

 

[FM 2016]
Baza danych: Duża
Kraje: Anglia, Francja, Niemcy, Holandia, Polska, Hiszpania, Portugalia, Włochy

 

____________________

Po zapoznaniu się ze składem, zarządem i współpracownikami przyszedł czas na okres przygotowawczy. Czekały nas cztery mecze sprawdzające - trzy z niżej notowanymi zespołami(Bognor, Gosport, Havant) i jeden z wyżej(Bolton). Była to idealna sposobność do przetestowania nowej taktyki którą chciałem wprowadzić, oraz do sprawdzenia przydatności niektórych zawodników. Ostatecznie żaden z zawodników nie pożegnał się naszą drużyną, natomiast aż czterech zawodników wzmocniło naszą drużynę z wolnych transferów. Wyników sparingów nie biorę zbyt na poważnie, gdyż tak jak wspominałem - liczy się zgranie i założenia taktyczne.

 

A tak prezentują się wyniki przedsezonowych sparingów:

 

vokq0ru5dgyz.jpg

 

Jak widać z słabszymi zespołami poradziliśmy sobie bardzo dobrze, natomiast już z mocniejszym rywalem nie było tak łatwo. Było widać, że zawodnicy nie mogą doczekać się sezonu. Głównym celem na ten sezon jest awans - nie ma co ukrywać, jesteśmy jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu, bukmacherzy na przedsezonowych prognozach mieszczą nas na samym szczycie tabeli - czy sprostamy temu wyzwaniu?

 

Na koniec jeszcze wykaz transferów przed sezonem:

 

oa1obzbmz29r.jpg

 

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Portsmouth FC - Back to the top!

Wchodzimy do gry!

portsmouth-fc-crest522-3094.png

 

Po przepracowanym okresie przygotowawczym przyszedł czas na start sezonu! Pierwszy mecz sezonu przypadał na 8 sierpnia 2015 roku z zespołem Dag & Red. Cel na ten mecz? Tylko zwycięstwo! Jak sobie założyliśmy tak też się stało, lecz mecz nie należał do łatwych. Przez dłuższy okres nie potrafiliśmy zagrozić bramce rywali, dopiero w 49 minucie po podaniu Ben'a Close precyzyjnym strzałem wyprowadza nas na prowadzenie Gary Roberts. Podbudowani bramką poszliśmy za ciosem i już w 70 minucie zdobyliśmy jak się później okazało decydujące trafienie autorstwa Otmana Bakkala: po serii podań McNulty zagrał w uliczkę do Otmana, który bez problemu wykorzystał 100% sytuację. Tak więc w pierwszym meczu sezonu odnosimy zwycięstwo i możemy z optymizmem zapatrywać się na dalsze spotkania.

Kolejnym meczem było spotkanie pucharowe w ramach 1 rudny Capital One Cup gdzie naszym rywalem było trzecioligowe Millwall. Nie będę ukrywał, że na pucharach nie zależało mi kompletnie w tym sezonie, były one dla mnie idealną szansą dla rezerwowych zawodników. Mecz bez całkowitej historii przegraliśmy w Londynie aż 0:2.

Następnymi rywalami w lidze byli: Playmouth, Crawley oraz Morecambe - o ile z tymi pierwszymi mogliśmy mieć jakieś problemy, reszta zespołów była do ogrania. Wiele się nie pomyliłem, w meczu z pretendentem do awansu przegraliśmy na ich stadionie 0:1, natomiast z Crawley oraz Morecambe odnieśliśmy dwa zwycięstwa, kolejno: 2:1 i 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Doyle, Januario i dwukrotnie Roberts.

 

 

vo9fe52da6eg.jpg

 

 

Początek sezonu udany, trzy zwycięstwa i jedna porażka w lidze plasowały nas w czołówce. Jak będzie dalej?

 

A najlepszym zawodnikiem tego sprawozdania został strzelca trzech bramek - Gary Roberts!

 

oosainlmpqys.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...