Skocz do zawartości

Kwestia lajfskora


  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Została poruszona w Maryni kwestia lajfskora, część użytkowników narzekała, że posty o futbolu amerykańskim w ogólnym lajfskorowym temacie zniechęcają do czytania go o niektórych porach dnia.

Społeczność amerykańska negatywnie odniosła się do pomysłu stworzenia tematu specjalne dla nich, w związku z czym pomysł został zarzucony. Urodził się za to inny pomysł, który rozwiązuje ten sam problem od drugiej strony, mianowicie utworzenie lajfskora specjalnie dla piłki nożnej.

Wstępne badanie nastrojów pokazało, że pomysł cieszy się dużym entuzjazmem więc warto przynajmniej przedstawić go do rozważenia przed ewentualnym wcieleniem w życie.

 

Idea jest taka, że obecny temat, livescore, pozostanie dla wszystkich sportów (co logiczne temat od lajfskora esportowego zostanie z nim scalony) - NFL, NBA, MLB, ACAB, skoki narciarskie, lekkoatletyka, rzut beretem czy kanterstrajk będą komentowane w nim.

Powstanie natomiast nowy temat, na najpopularniejszą dziedzinę na tym forum, tylko dla piłki nożnej - lajfskor piłkarski (niekoniecznie o takiej nazwie ;)). Więc jeżeli kogoś interesują tylko mecze piłki nożnej nie będzie musiał (a wciąż będzie mógł) przewijać nieinteresujących go postów i nie ominie omyłkowo tych, które go interesują.

 

Także tl;dr będą dwa tematy - livescore do wszystkiego poza piłką nożną, i lajfskor elitarny tylko dla piłki nożnej (oba dalej będą przypięte).

 

Oczywiście dalej będziemy zakładali tematy okolicznościowe na olimpiady, ME, MŚ itp.

Myślę, że ankieta powinna być otwarta do niedzieli do 23:59, tyle czasu powinno wystarczyć każdemu na udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Tylko wtedy dlaczego esport ma mieć oddzielny, a futbol amerykański nie może? Czuję się stygmatyzowany jako fan cs-a. Uprzedzając zarzuty o to, że esport nie jest prawdziwym sportem, jest nim tak samo jak bilard, szachy, brydż czy bejzbol. Chodzi o rywalizację, nie o poziom zaangażowania fizycznego.

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/sport;3978430.html

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie wg mnie to nielogiczne chcieć osobny lajfskor dla esportu i nie chcieć osobnego dla futbolu amerykańskiego, ale nie chcę żeby to było tak, że przepycham przy okazji swoją agendę odnośnie lajfskora esportowego, więc minigłosowanie dla tego postu.

 

Plus za osobnym lajfskorem dla esportu, minus przeciw.

 

Ja jak coś jestem przeciw.

Odnośnik do komentarza

Ja zagłosowałem na tak, ale później w sumie zmieniłem zdanie. Argumenty o przejrzystości i funkcjonalnym wydzieleniu mają sporo sensu, ale z drugiej strony takie zbyt skrupulatne wydzielanie (w tym, czy innym przypadku) nie służy inspirowaniu dyskusji i jej swobodnemu prowadzeniu. Widać to choćby na przykładzie maryni – mimo istnienia „Polityki wewnętrznej”, „Polityki zagranicznej” czy „Kącika absurdalnego” i dziesiątek tematów piłkarskich, wiele ciekawych dyskusji powstaje i toczy się w maryniowym temacie. Sensownie brzmi też argument o możliwości zarażania zajawką następnych użytkowników. No i też ten problem faktycznie nie jest duży – ja już się przyzwyczaiłem, że w trakcie tygodnia raz czy dwa trzeba poprzewijać parę stron, zajmuje to max 30 sekund przecież… Poza tym, to samo robię choćby w temacie serialowym jak widzę toczące się przez kilka stron dyskusje o serialach, których nie lubię. Poza tym, użytkownicy lajfskorujący na ten temat to nie jest 3-4 nonejmów, tylko osoby zasłużone dla społeczności, których zdanie powinno się brać pod uwagę. Jeśli nie chcą wydzielać tematów, to robienie ankiety, na zasadzie „niech większość zdecyduje” jest lekkim fopa, IMHO. A już rozwiązanie pt. „nie będziemy was wypraszać, tylko sobie wydzielimy swój nowy temat, a wy sobie zostańcie tam i piszcie o tych gównianych sportach, hehe” to podejście podobne zaprezentowanie przez ekipę rządzącą w przypadku „podwyżki” kwoty wolnej od podatku.

 

Zostawmy livescore jakim jest - wspólnym dobrem całego CMF, bez podziałów, bez gett!

Odnośnik do komentarza

Wreszcie otrzymałem odpowiedź na pytanie "dlaczego tak bardzo zależy wam, żeby Ci, którzy nie chcą was czytać was czytali", wczoraj z 5 razy zadałem to pytanie i odpowiedzi nie dostałem. Nie uważam, by osoby zasłużone dla forum, które są to od długiego czasu musiały mieć dyskomfort przewijania niechcianych przez siebie postów w imię misji zarażania zajawką innych zasłużonych dla forum osób jeżeli sobie tego nie życzą. Kto będzie chciał poczytać o innych sportach niż głównym sporcie tematycznym tego forum wciąż będzie mógł to przecież bez problemu robić :).

Co by nie mówić znacząca większość forum interesuje się głównie piłką nożną, w zasadzie dziwię się, że dotychczas nie było elitarnego lajfskorowego tematu dla piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Argumenty o przejrzystości i funkcjonalnym wydzieleniu mają sporo sensu, ale z drugiej strony takie zbyt skrupulatne wydzielanie (w tym, czy innym przypadku) nie służy inspirowaniu dyskusji i jej swobodnemu prowadzeniu. Widać to choćby na przykładzie maryni – mimo istnienia „Polityki wewnętrznej”, „Polityki zagranicznej” czy „Kącika absurdalnego” i dziesiątek tematów piłkarskich

Różnica w tym, że za lajfskoring były/są (?) kary, co sprowadziło dyskusje o bieżących wydarzeniach sportowych do livescorów i to bardzo dobrze funkcjonuje - tak samo jak IMO nadal toczą się dyskusje w przedstawionych przez Ciebie tematach, po prostu są bardziej specjalistyczne od maryniowania. Nie zgadzam się zatem z Tobą, żeby to miało ryzykować wygaszeniem dyskusji, skoro jest to przetestowane i jakoś nikomu nie wadziło dotychczas.

 

 

Poza tym, użytkownicy lajfskorujący na ten temat to nie jest 3-4 nonejmów, tylko osoby zasłużone dla społeczności, których zdanie powinno się brać pod uwagę.

To, czy ktoś jest dla społeczności zasłużony, czy jest samozwańczą legendą, czy zupełnym szaraczkiem nie ma IMO dla tej sprawy żadnego znaczenia (i w ogóle nie ma żadnego znaczenia, to forum internetowe ;) ) i jak długo nie mamy głosowania zafałszowanego przez ikonowe boty, tak długo powinni wszyscy się wypowiadać na równych zasadach. Zwłaszcza, że problem powstał raczej przez dyskomfort (nie wiem, jak to precyzyjniej nazwać) większości z uwagi na aktywność mniejszości, zatem dyktat tejże mniejszości nie byłby najlepszym sposobem rozwiązania problemu ;)

 

 

A już rozwiązanie pt. „nie będziemy was wypraszać, tylko sobie wydzielimy swój nowy temat, a wy sobie zostańcie tam i piszcie o tych gównianych sportach, hehe” to podejście podobne zaprezentowanie przez ekipę rządzącą w przypadku „podwyżki” kwoty wolnej od podatku.

Moim zdaniem zupełnie nietrafione porównanie. Przecież nikt ich nie wyprasza, tylko celem umilenia komfortu większości (to znaczy czy większość jest za tym, to zadecyduje ankieta, ofc, taki jest jej cel) powstanie dla nich osobny temat, w którym nie będą nikomu wadzić. Dla mnie to jest dokładnie takie samo rozwiązanie, jak idea założenia Maryni czy rozdzielenie tematu o kibicach od tematów o klubach piłkarskich.

 

Finalnie - najbliżej mi do zdania jmk w tej sprawie i w całej rozciągłości je popieram. Rozumiem zajawkę innych użytkowników do tych sportów, ale jej nie podzielam i niejednokrotnie wracając na forum po wyjeździe nużyło mnie przeklikiwanie wpisów na temat dyscyplin sportu dla mnie nieznanych, często prowadzonych na tyle specjalistycznym językiem, że dodatkowo wpisów niezrozumiałych. Niech sobie idą gdzie indziej, gdzie nie będą nikomu wadzić i będą mogli sobie zachować spójność dyskusji na temat tych dyscyplin, bo też specyfika livescora, w którym często są dokonywane wpisy pod wpływem emocji bez dokładnego oznaczenia czego dotyczą (a co rozumieją kumaci) prowadzi do tego, że gdyby nie godzina powstania postu, to nie wiedziałbym, czy ktoś się cieszy wynikiem rugby, futbolu amerykańskiego, kosza czy piłki nożnej, czy wreszcie (co już IMO jest totalnie do wycięcia z livescora) tymi rozgrywkami fantasy, czy jak to się tam zwie.

Odnośnik do komentarza

Finalnie - najbliżej mi do zdania jmk w tej sprawie i w całej rozciągłości je popieram. Rozumiem zajawkę innych użytkowników do tych sportów, ale jej nie podzielam i niejednokrotnie wracając na forum po wyjeździe nużyło mnie przeklikiwanie wpisów na temat dyscyplin sportu dla mnie nieznanych, często prowadzonych na tyle specjalistycznym językiem, że dodatkowo wpisów niezrozumiałych. Niech sobie idą gdzie indziej, gdzie nie będą nikomu wadzić i będą mogli sobie zachować spójność dyskusji na temat tych dyscyplin, bo też specyfika livescora, w którym często są dokonywane wpisy pod wpływem emocji bez dokładnego oznaczenia czego dotyczą (a co rozumieją kumaci) prowadzi do tego, że gdyby nie godzina powstania postu, to nie wiedziałbym, czy ktoś się cieszy wynikiem rugby, futbolu amerykańskiego, kosza czy piłki nożnej, czy wreszcie (co już IMO jest totalnie do wycięcia z livescora) tymi rozgrywkami fantasy, czy jak to się tam zwie.

 

 

 

Miałem nie zabierać głosu, bo właściwie wszystko mi jedno, a argumentacje i jednej i drugiej strony są w miarę spójne i logiczne, ale przed skrytykowaniem czegoś wypadało by się zapoznać z ogólną istotą sprawy - rozgrywki fantasy nie są rozgrywkami z udziałem elfów i krasnoludów, tylko wirtualnymi klubami, w których punkty dla drużyn zdobywają zawodnicy, którzy grają w realnych meczach NFL. Dlatego też komentarze dotyczące FFL padają w livescorze, bo są nierozerwalnie związane z prawdziwym sportem i rzeczywistymi meczami, które w tym momencie trwają. Jeżeli nie ma miejsca w livescorze na takie komentarze, to nie powinno być miejsca także na komentarze dotyczące transferów, kontuzji i wszystkich innych rzeczy, które nie dzieją się aktualnie na boisku.

 

No i jednak kilka groszy dorzucę od siebie - jeśli konieczność poświęcenia kilkunastu sekund na przescrollowanie rzeczy, które was nie interesują urasta do rangi tak wielkiego problemu, to chyba rzeczywiście jest to jeden z First World Problems

Odnośnik do komentarza

 

 

Dlatego też komentarze dotyczące FFL padają w livescorze, bo są nierozerwalnie związane z prawdziwym sportem i rzeczywistymi meczami, które w tym momencie trwają. Jeżeli nie ma miejsca w livescorze na takie komentarze, to nie powinno być miejsca także na komentarze dotyczące transferów, kontuzji i wszystkich innych rzeczy, które nie dzieją się aktualnie na boisku.

Czym innym jest określenie, patrząc na grę Bale'a z Legią, że powinien mieć dwudziestkę w strzałach z dystansu (jako komentarz do pierwszej bramki w Warszawie), a czym innym jest stwierdzenie, że fajnie mi się prowadzi gracza z takimi umiejętnościami w mojej grze. Częstokroć widzę w livescore komentarze dot. tego, że X wygrał z Y w fantasy dzięki postawie gracza Z, co ma delikatnie mówiąc luźny związek z tym, co się dzieje na samym boisku. To nie jest komentarz dotyczący meczu dwóch drużyn w MLS/NFL/NBA/itd., tylko Waszych rozgrywek. Pasja, super, ale to komentarz IMO nie na miejscu, który powinien znaleźć swoje zasłużone miejsce w innym miejscu. Skoro bowiem fantasy ma swoje miejsce w livescorze, to tak samo livescore ma swoje miejsce w Maryni, bo rozmawiamy tam m.in. o swoich pasjach.

Do tego się odnosiłem.

 

Kpina na końcu jest już totalnie nie na miejscu - fantasy czy nawet amerykańskie rozgrywki sportowe to też nie są first world problems, a jakoś o tym dyskutujesz. Nie wiem, czy spostrzegłeś, ale na tym forum co do zasady nie rozmawia się o first world problems, tylko zwykle właśnie o rzeczach pierdołowatych. Skoro komuś to przeszkadza i tych sygnałów jest z różnych źródeł na tyle dużo, że MT uznał za zasadne założenie stosownego tematu do dyskusji, to powinieneś to uszanować. Nikt w końcu nie mówi "wypad z livescore z MLS, bo to gównosport", żebyś w rewanżu miał schodzić do takiego poziomu.

Odnośnik do komentarza

 

 

No i jednak kilka groszy dorzucę od siebie - jeśli konieczność poświęcenia kilkunastu sekund na przescrollowanie rzeczy, które was nie interesują urasta do rangi tak wielkiego problemu, to chyba rzeczywiście jest to jeden z First World Problems

 

W punkt!

Odnośnik do komentarza

Mi tam się fantasy gadki w lajfskorze podobają (tzn jak dotyczą fantasy mnie interesującego), to część klimatu oglądania niektórych sportów.

Być może zatem wpływ na moją ocenę ma fakt, że jedyne fantasy, w jakie grałem, to zabawa Wyborczej "ustaw ligę" sprzed kilkunastu lat, jednak w chwili obecnej mi to przeszkadza na tyle, by oddać głos za osobnym livescorem, bo poza wpisami me_who na temat sukcesu kogośtam (Cubs?) w MLB, co miało być wydarzeniem historycznym (co i tak czytałem głównie w Maryni, ale było fajną ciekawostką i w ogóle szacun dla tego użytkownika) dyskusja o sportach amerykańskich w moich oczach to 99% "X zagrał super, pokonam Y w fantasy!", a w 1% "dobrze drużyna X gra, ciśnie drużynę Z". Stąd takie, a nie inne nastawienie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Kpina na końcu jest już totalnie nie na miejscu - fantasy czy nawet amerykańskie rozgrywki sportowe to też nie są first world problems, a jakoś o tym dyskutujesz. Nie wiem, czy spostrzegłeś, ale na tym forum co do zasady nie rozmawia się o first world problems, tylko zwykle właśnie o rzeczach pierdołowatych. Skoro komuś to przeszkadza i tych sygnałów jest z różnych źródeł na tyle dużo, że MT uznał za zasadne założenie stosownego tematu do dyskusji, to powinieneś to uszanować.

 

Ale Gawędy w HP i Livescore to są tematy tak dynamiczne, tak specyficzne, że nawet swojego czasu były wyłączone z normalnego moderowania (w Maryni wszystko co nie zakazane przez prawo, w livescore można sobie dać upust emocjom i nawet czasem poprzeklinać). Pozostałe tematy - w tym i ten - są typowymi tematami na forum dyskusyjnym, dlatego dyskutujemy tutaj i na temat podzielenia livescorów, i co w nich powinno być albo nie.

 

Scrollowanie i First World Problems dotyczyło przewijania właśnie livescora, gdzie czasami merytoryczny post nie pojawia się przez kilka stron i siłą rzeczy przewija się czytając jednym okiem posty typu "ale urwał!", "<nazwisko> :rotfl:", "kto gra o 22?" oraz posty fanów dyscyplin, których nie rozumiecie.

 

 

 

Nikt w końcu nie mówi "wypad z livescore z MLS, bo to gównosport", żebyś w rewanżu miał schodzić do takiego poziomu.

Oj kilka razy coś podobnego padło (co prawda w Maryni) :>

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...