Skocz do zawartości

Facile Dictu, Difficile Factu


Contes

Rekomendowane odpowiedzi

Formuła opisywania moich poczynań nieco inna, bo postanowiłem zacząć od... II sezonu, pierwszy uległ symulacji, by zobaczyć jak będą wyglądać wyniki (kilka wyglądało co najmniej niespodziewanie), i zdecydować się jaki klub będę na początku prowadził ku chwalę. Nie będzie to typowe 30 lat w jednym klubie, jeżeli zostanę zwolniony lub poczuję, że zrobiłem co mogłem to szukam nowego wyzwania.

Po analizie dostępnych ofert, a były chociażby z RB Lipska, Wolsfburga, Aston Villi czy nawet z Wisły Kraków, ostateczny wybór padł na 16-sty zespół ubiegłego sezonu Premier League, a więc...

Football Manager 2017 (17.1.2)
Ligi : Anglia (1-4), Polska (1-2), Niemcy, Holandia, Włochy, Hiszpania, Belgia, Portugalia, Francja (1) - z czasem będę zapewne dodawał kolejne ligi, będę informował na bieżąco
Baza danych : Duża

 

 

Klub : Crystal Palace FC
Sezon 2016/2017 - 16 miejsce w Premier League, finał EFL Cup, 4 runda Emirates FA Cup
Rok Powstania : 1905
Reputacja : Krajowa
Obiekty Młodzieżowe : Dobre
Baza Treningowa : Dobre

Przybliżona Wartość : 257 mln euro
Stan Konta : 30 mln euro
Największe Sukcesy : 3 miejsce Premier League (90/91), 2x zwycięzca Championship (78/79, 93/94), 2x finalista FA Cup (89/90, 15/16)
----------------------

Przedsezonowe Oczekiwania :

Premier League : Uniknięcie spadku
EFL Cup : 4 runda
FA Cup : 5 runda

Cele poza zarządowe : awans do pucharów w ciągu 3 lat, zwycięstwo w krajowych rozgrywkach w najbliższych 3 sezonach.

 

Skład (stan na 1.07.2017r.) - Z transferami do i z klubu. Statystyki zeszłego sezonu (liga + puchary), ew. (nowe transfery, skąd -> CP i kwota)

Bramkarze :

Neto - Brazylia, 27 lat (od 01.07.2017r. - Juventus -> CP - 10 mln euro)
Mattia Perin - Włochy, 24 lat (od 01.07.2017r. - Genoa -> CP - 12 mln euro)

 

Obrońcy :

James Tomkins - Anglia, 28 lat (38 meczów, 0 goli, 1 asysta, 0 ZM, 7 żk, 6.78)

Martin Kelly - Anglia, 27 lat (17 meczów, 0 goli, 0 asyst, 1 ZM, 8 żk, 6.65)
Ben Wynter - Anglia, 19 lat (wypożyczony do Notts County - 32 mecze, 0 goli, 0 asyst, 0 ZM, 2 żk, 1 ck, 6.70)
Scott Dann - Anglia, 30 lat (35 meczów, 1 gol, 2 asysty, 3 ZM, 3 żk, 6.96)
Sebastien Bassong - Kamerun, 30 lat (27 meczów, 0 goli, 0 asyst, 1 ZM, 1 żk, 6.84)
Michał Pazdan - Polska, 29 lat (od 01.07.2017r. - Legia -> CP - 2 mln euro)
Zak Henderson - Anglia, 16 lat (od 01.07.2017r. w pierwszej drużynie z drużyny juniorskiej)
Pape Souare - Senegal, 27 lat (32 mecze, 0 goli, 0 asyst, 0 ZM, 10 żk, 2 ck, 6.63

Środkowi/Defensywni Pomocnicy :

James McArthur - Szkocja, 29 lat (25 meczów, 1 gol, 1 asysta, 1 ZM, 6 żk, 3ck, 6.85)
Carlos Sanchez - Kolumbia, 31 lat (01.07.2017r. - Aston Villa -> WT -> CP)

Yohan Cabaye - Francja, 31 lat (31 meczów, 1 gol, 2 asysty, 0 ZM, 10 żk, 6.88)
Joe Ledley - Walia, 30 lat (14 meczów, 1 gol, 0 asyst, 0 ZM, 2 żk, 6.84)
Hiram Boateng - Anglia, 21 lat (wypożyczony do Bristol - 26 meczów, 1 gol, 4 asysty, 2 ZM, 1 żk, 1 ck, 6.78)
Jordon Mutch - Anglia, 25 lat (23 mecze, 2 gole, 1 asysta, 2 ZM, 4 żk, 6.84)
Valerio Verre - Włochy, 23 lata (od 01.07.2017r. - Pescara -> CP - 12.5 mln euro)

 

Ofensywni Pomocnicy/Skrzydłowi :

 

Wilfried Zaha - Anglia, 24 lata (40 meczów, 3 gole, 5 asyst, 0 ZM, 3 żk, 6.66)
Jason Puncheon - Jamajka, 31 lat (26 meczów, 2 gole, 1 asysta, 1 ZM, 1 żk, 6.72)
Sullay Kaikai - Anglia, 21 lat (wypożyczony do Brentford - 32 mecze, 5 goli, 0 asyst, 0 ZM, 0 żk, 6.68)
Omar El Kaddouri - Maroko, 26 lat (01.07.2017r. - Napoli -> WT -> CP)
Jason Eyenga-Lokilo - Belgia, 18 lat (wypożyczony do Southend - 14 meczów, 1 gol, 2 asysty, 0 ZM, 2 żk, 6.62)
Yann Karamoh - Francja, 18 lat (wypożyczony z Chelsea - 01.07.2017r. - 30.06.2018r.)
Aaron James - Anglia, 16 lat (od 01.07.2017r. w drużynie seniorskiej z juniorów)

Napastnicy :

Connor Wickham - Anglia, 24 lata (12 meczów, 0 goli, 1 asysta, 0 ZM, 0 żk, 6.57)
Christian Benteke - Belgia, 26 lat (21 meczów, 8 goli, 3 asysty, 2 ZM, 1 żk, 6.90)
Francesco Puntoriere - Włochy, 19 lat (2 mecze, 0 goli, 0 asyst, 0 ZM, 0 żk, 6.55)
Sebastien Haller - Francja, 23 lata (01.07.2017r. - FC Utrecht -> - 11 mln euro)

Saido Berahino - Anglia, 23 lata (01.07.2017r. - WBA -> WT -> CP)

Transfery z klubu :

Wayne Hennessey -> Barnsley -> 1 mln

Lee Chung-Yong -> FC Metz -> 2,5 mln
Isaac Cuenca -> Middlesbrough -> 3.9 mln (5.5 mln z opłatami)

Joel Ward -> Hull City -> 10 mln (13 mln z opłatami)
Bacary Sako -> RB Salzburg -> wypożyczenie (110 tyś. miesięcznie, 100% pensji, 3.5 mln ew. kwota wykupu)
Andros Townsend -> Sunderland -> 11.75 mln
Steve Mandanda -> Dynamo Kijów -> 6.25 mln
Julian Speroni, Damien Delaney -> Zakończenie Kariery
----------------------------

Nie chciałem sprzedawać Warda i Townsenda, ale niestety uparli się, że chcą odejść, więc pozostała kwestia wyrywania jak największej kasy, i o ile z transferu Androsa nie jestem zadowolony bo urwałem ledwie 2 mln więcej niż był wart, to z Warda już jestem zadowolony, 3.5 mln więcej + 3 mln ew. opłat, gdzie 1 mln to utrzymanie w lidze, to powód do zadowolenia.

 

Na papierze skład, który z utrzymaniem nie powinien mieć najmniejszych problemów, ciekawe czy tak będzie. Przekonamy się niedługo... Czas udać się na zgrupowanie, jedziemy do Holandii, sprawozdanie niebawem.

Odnośnik do komentarza

W drodze na zgrupowanie, udało się nam zakontraktować kolejną, sporą jak na warunki klubu gwiazdę :

Axel Witsel z wolnego transferu, po fiasku negocjacji ze Zenitem, został naszym nowym zawodnikiem, niestety nie pomyślałem o FFP jeżeli chodzi o płace, i w tym momencie groziło mi, że przekroczę limit, co w PL będzie oznaczać nawet -5 pkt na następny sezon, więc trzeba było kombinować z modyfikacją kadry...

Zgrupowanie :

Trwało ono 10 dni, w tym czasie rozegraliśmy 3 mecze sparingowe, odbyliśmy w sumie 7 jednostek treningowych, zawodnicy wrócili w nieco gorszych nastrojach do kraju, a ja z poczuciem, że jednak z 2-3 zawodnikami muszę się pożegnać, gdyż nie spełniają moich oczekiwań.

ADO Den Haag 2-0 Crystal Palace
IJsselmeervogels 0-3 Crystal Palace (Berahino, Zaha, Verre)
Patrick Thistle 0-3 Crystal Palace (James x2, Haller)

 

Ogółem miałem dosyć mieszane uczucia, bo w meczu z ADO, solidnie zagraliśmy w ataku, spora liczba podań i posiadanie piłki powyżej 50% budowała, ale defensywa spisała się słabo i zasłużona porażka, w dwóch kolejnych meczach, skupiłem się głównie na kontrach i ustawieniu bardziej defensywnym, już pod rozgrywki ligowe, zaskoczył mnie James, który oprócz dwóch goli, miał asystę przy trafieniu Hallera, i to może być jeden z wygranych, który mimo 16 lat, pozostane w klubie.

 

Powrót do kraju :

20 lipca wróciliśmy do bazy, a jeszcze tego samego dnia zdecydowałem się na wypożyczenie Wickhama do Brentfordu (180 tyś mies. - 20% pensji), grał słabiutko, był nieskuteczny i apatyczny, w dodatku Haller i Berahino byli w gazie, więc dla jednego zabrakło miejsca, padło na niego, jeżeli tam złapie gaz, może po sezonie wróci jego sprawa gry u nas, na dziś o nim zapominam.

Druga część przygotowań :

Niestety tutaj też więcej byliśmy w podróży, niż na miejscu (dzięki asystentowi, muszę na przyszły rok samemu ogarniać sparingi), co sprawiło, że też nie mogłem spokojnie popracować nad odpowiednimi elementami, a rywal na dzień dobry też zacny, bo Fenerbahce przyjechało na Selhurst w mocnym składzie, na czele z Van Persie, Emenike czy Kjaerem, więc solidny wycisk był gwarantowany, kolejne mecze to kolejna domówka z Rayo i potem mini tournee do Włoch, gdzie graliśmy z Pisa Calcio oraz Latina Calcio. Doszło także, do kolejnych pożegnań.

 

Sebastien Bassong opuszcza Selhurst Park i zamienia je na Reims, gdzie za 2,5 mln euro podpisał umowę z francuskim klubem. Natomiast w ramach wypożyczenia do Charltonu powędrował Boateng (40 tyś. mies.)

Sparingi (22.07 - 31.07)

Crystal Palace 3-3 Fenerbahce (Witsel, Puntoriere, Zaha - Simao Mete x2, Emenike) - tu powiem szczerze, że powinien być win, ale to co robił po przerwie Mete, to był szok, dwa kapitalne gole z dystansu i z 2-1 było 2-3, remis uratował Zaha

Crystal Palace 3-1 Rayo Vallecano (Berahino, Benteke, Karamoh - Mojica)
Pisa Calcio 1-6 Crystal Palace (Labyad - Berahino x2, Benteke x2, Witsel, Eyenga-Lokilo)
Latina Calcio 1-9 Crystal Palace (Mariga - Berahino x4, Benteke x3, El Kaddouri, Haller)

 

Im bliżej ligi, tym byłem coraz bardziej zaskoczony, oczywiście Pisa czy Latina, to 1/100 nawet takiego Bournemouth, ale ofensywa działała genialnie, chociaż stracone gole martwią, i nie dają mi komfortu przed startem ligi, mam nadzieję, że napastnicy utrzymają formę, bo z takim napadem w postaci BBH (Berahino, Benteke, Haller), kilka murów będzie można zniszczyć. Teraz już tylko pełna mobilizacja, i start ligi, na początek mecz u siebie z West Bromem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...