Skocz do zawartości

Jak co roku


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy FM, czyli nowa kariera. Na początek standardowo - Barcelona. Głównym celem tej rozgrywki będzie zapoznanie się z nową grą. Na opisywanie rozgrywki mam mało czasu, toteż sezon będę opisywał w dwóch postach - jeden jesienny i jeden wiosenny. Nie ma więc co liczyć na barwne i szczegółowe opisy spotkań - nie mam czasu i nie umiem. Co do samej rozgrywki - zasady są chyba standardowe. Budżety w pierwszym okienku mam wyłączone, a poza tym żadnych udziwnień. Nie zamierzam się też ograniczać jedynie do Dumy Katalonii. Jeżeli z tą drużyną wygram już "wszystko", albo nie wygram nic i opuszczę Katalonię nie z własnej woli, to poszukamy innych wyzwań.

 

Wersja: Football Manager 17.0.1
Zasady: Standardowe
Odnośnik do komentarza

Sezon 2016/17 - Jesień




Większość sparingów graliśmy w Anglii. Szło nam tam dość słabo, czy nawet bardzo słabo. Cały czas coś kombinowałem z taktyką i ciągle coś było nie tak. W związku z tym przed sezonem znajomość jakiejkolwiek taktyki była na poziomie godnym pożałowania.

cNJAhQR.png

Mój debiut przypadł na dwumecz z Sevillą w Superpucharze Hiszpanii. Nie są to żadne ważne rozgrywki, ale zawsze dobrze rozpocząć sezon od zdobycia trofeum. Na Ramon Sanchez-Pizjuan zremisowaliśmy 2:2, a w rewanżu pokonaliśmy zespół ze stolicy Andaluzji aż 5:1 i do naszej gabloty trafił pierwszy, mam nadzieję nie jedyny, puchar.

 

VKDToW5.png


Już w pierwszym ligowym meczu czekało na nas arcytrudne wyzwanie - jechaliśmy na Vicente Calderon. Po dobrym spotkaniu podzieliliśmy się z zespołem Simeone punktami. W kolejnych meczach graliśmy co najwyżej przyzwoicie. Strzelaliśmy sporo bramek, ale też bardzo dużo traciliśmy, chociaż nie graliśmy z żadnymi mocnymi ekipami. Wciąż nie wiem jakim cudem zremisowaliśmy bezbramkowo z Leganes, skoro oddaliśmy w tym meczu... 57 strzałów na bramkę gości. Dobrze rozpoczęliśmy za to rozgrywki Ligi Mistrzów, bo od wysokiej wygranej na Ukrainie.


dYYYKzV.png

 

Kolejne cztery mecze to tragedia. Nie tylko nie wygraliśmy żadnego z nich, ale przegraliśmy na swoim obiekcie z gigantami pokroju Besiktasu czy Granady. Szacunek do rywala swoją drogą, ale obu tym ekipom na naszym terenie powinniśmy zaaplikować po kilka bramek i czym prędzej wybić z głowy jakiekolwiek marzenia o punktach. Tak się jednak nie stało, a ja miałem sporą zagwozdkę, bo nasza gra wciąż nie wyglądała tak, jakbym tego chciał. Dobrze zagraliśmy jedynie Sevilli, gdzie kolejny raz zremisowaliśmy.

 

ycvOldF.png

Przyczyn takich wyników upatrywałem w taktyce. Zmieniłem ustawienie z 4-3-3 na 4-2-4, pozmieniałem nieco ustawienia i... w pierwszym meczu rozgromiliśmy Manchester City 6:1. Było jeszcze za wcześnie, żeby wyrokować, ale po kolejnych dwóch wysokich wydawało mi się, że drużyna ruszyła i zdołamy odrobić straty do liderującego Atletico, które sezon rozpoczęło od serii zwycięstw.

 

SQgT3RO.png

W następnej kolejce przyszła pora na pierwsze w mojej karierze El Classico. Z Madrytu wróciliśmy z tarczą, ale więcej było w tym szczęścia niż rozumu. Królewscy byli o wiele lepszym zespołem i to oni bardziej zasłużyli na zwycięstwo w tym meczu. Triumf okupiliśmy kontuzjami Messiego i Rakiticia. Przyszło nam zatem słono zapłacić za tę wygraną.

 

PrNH6Ap.png

 

Na Etihad nie mogliśmy wybiec w najmocniejszym ustawieniu. Bez kilku podstawowych zawodników nasze szanse na korzystny rezultat były raczej iluzoryczne, dlatego porażka z ekipą Guardioli nie za bardzo mnie zaskoczyła. Na domiar złego Ter Stegen złamał palec i czekała go dłuższa przerwa od futbolu. Kilka dni później w starciu z Celtą straciliśmy Suareza oraz Iniestę, więc na San Mames musieliśmy zagrać w rezerwowym składzie. Skończyło się to kompromitacją.

 

ysOjUYb.png

Po powrocie do składu podstawowych zawodników graliśmy już zauważalnie lepiej. Wyjątkiem jest wyjazd do Ponferrady, gdzie... przegraliśmy 0:1 z 3. ligowym zespołem. Zdarza się, w rewanżu za to szybko i brutalnie odrobiliśmy straty. Dzięki dwóm zwycięstwom w Lidze Mistrzów zapewniliśmy sobie awans z drugiego miejsca w grupie. Pod koniec roku znowu musieliśmy sobie radzić bez kluczowych graczy (Messi, Iniesta, Rakitić) i chyba stąd wzięły się dwa remisy na zakończenie roku.

 

DU8RjE0.png

 

Rok skończyliśmy na zaledwie 4. miejscu. Do lidera z Madrytu (Atletico) tracimy 5 punktów, więc kontakt wciąż trzymamy. Niestety, Królewscy mają od nas 4 punkty więcej i jeszcze dwa mecze zapasu, więc prawdopodobnie to oni wskoczą na pierwsze miejsce. W Lidze Mistrzów wylosowaliśmy Tottenham.

 

2Z5PT75.png

Złota piłka i tytuł Piłkarza Roku powędrowały do Messiego.

Odnośnik do komentarza
Sezon 2016/17 - Wiosna




Transfery



W zimę przeprowadziłem dwa transfery. Za 20 mln euro kupiłem z Villarrealu prawego obrońcę Mario. W związku z tym transferem musiałem sprzedać Vidala, który jest, przynajmniej w mojej opinii, za słaby na taki zespół jak Barcelona. Dostaliśmy za niego 10 mln euro od PSG. Jeszcze kilkanaście wypożyczeń i to tyle.


GUsFwG7.png



Rozgrywki


Nowy rok zaczęliśmy od kompromitacji w derbach Katalonii. Na wyjeździe przegraliśmy w Pucharze Hiszpanii aż 0:5. Co prawda wystawiłem na ten mecz rezerwowy skład, ale to nie usprawiedliwia takiego wyniku. Po tej katastrofie zwołałem zebranie zespołu i... coś ruszyło. Wygraliśmy kolejne 9 spotkań, wliczając w to domowe potyczki z Atletico i Tottenhamem. Wygrana z Atletico pozwoliła nam odrobić nieco strat do zespołów z Madrytu, a kolejne zwycięstwa dawały nadzieję, na dobre zakończenie sezonu.


zq6hEde.png


Niestety, potem coś się zacięło. Przegraliśmy dwa mecze, które powinniśmy z łatwością wygrać i stało się już jasne, że ligi w tym sezonie nie wygramy. Z Pucharu Hiszpanii też odpadliśmy, więc jedynie Liga Mistrzów może uratować nam sezon. A w Europie awansujemy dzięki dobremu wynikowi w pierwszym meczu. W Londynie okazaliśmy się słabsi od Tottenhamu, ale na szczęście Kogutom zabrakło dwóch goli do wyrzucenia nas z zawodów. W kolejnej rundzie zagramy z ich największymi rywalami - Arsenalem.


JqW5dZV.png


Mimo beznadziejnej formy potrafiliśmy pokonać drugi raz w tym sezonie Real Madryt. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i teraz mieliśmy dużo szczęścia. Już w 14. minucie Ramos obejrzał czerwoną kartkę, co znacząco ułatwiło nam sprawę. Szybko odrobiliśmy straty do Królewskich, a potem wbiliśmy im jeszcze kilka bramek.


pX3rRCx.png




Nic to jednak w naszej grze nie zmieniło. W lidze wciąż graliśmy fatalnie i obrazu tego nie zmienia nawet wysoka wygrana z Valencią. Po spotkaniu z Alaves zostałem nawet wezwany na dywanik do Bartomeu i musiałem się tłumaczyć z kiepskiej formy drużyny. Moim ultimatum było wygranie kolejnego meczu, a graliśmy z... Arsenalem. Pierwsze spotkanie w Londynie zremisowaliśmy 1:1, więc przed rewanżem byliśmy w lepszej pozycji. Mecz był wyrównany, ale koniec końców skończył się naszym wysokim zwycięstwem. Dzięki temu zachowałem posadę oraz awansowaliśmy do półfinału, gdzie będziemy grać z PSG.


JAeu1hH.png


Końcówka ligi wyglądała już nieco lepiej, ale nasza gra wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Problemy pojawiły się też w Lidze Mistrzów. Pierwszy mecz graliśmy w Paryżu i zostaliśmy tam zdominowani. W awansie do finału pomógł nam... Krychowiak. Reprezentant Polski już w 16. minucie dostał czerwoną kartkę i znacząco ułatwił nam zadanie. Dzięki temu byliśmy w stanie odrobić straty i... dostaliśmy szansę na uratowanie sezonu! Tabela ligi


qtabGrx.png


W finale mierzyliśmy się z Atletico. Udowodniliśmy już w tym sezonie, że z Los Colchoneros grać potrafimy. Nie inaczej było i tym razem. Po szalonym meczu pokonaliśmy podopiecznych Diego Simeone, dla których jest to druga z rzędu porażka w finale Champions League. Prawdopodobnie tylko dzięki zwycięstwie w tych rozgrywkach zachowałem posadę menedżera Barcelony.


hLfBAH0.png

Odnośnik do komentarza

Czerwiec i Lipiec 2017


Sparingi:

| Dzień          | Przeciwnik   | Miejsce   | Frk.      | Wynik     | Strzelcy bramek                                                                                     | Rozgrywki  |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Czw, 13/7/2017 | Club Brugge  | D         | 52 296    | 2 - 0     | Ivan Rakitic (68), Javier Mascherano (75)                                                           | Towarzyski |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Nie, 16/7/2017 | CD Numancia  | D         | 30 728    | 3 - 0     | Paco Alcácer (23, 73), Neymar (64)                                                                  | Towarzyski |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Śro, 19/7/2017 | AS Monaco    | D         | 77 022    | 3 - 2     | Jemerson sam. (9), Neymar (28, 88)                                                                  | Towarzyski |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Nie, 23/7/2017 | AS Béziers   | D         | 30 713    | 5 - 0     | Luis Suárez (17, 37), Sergio Busquets (25), Lionel Messi (31), Javier Mascherano (85)               | Towarzyski |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Śro, 26/7/2017 | Liverpool    | D         | 79 154    | 5 - 0     | Samuel Umtiti (7), Neymar (42, 85), Luis Suárez (44, 55)                                            | Towarzyski |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Sob, 29/7/2017 | Tianjin Teda | W         | 25 665    | 4 - 1     | Lionel Messi (k. 16, 41, 90+1), Paco Alcácer (25)                                                   | Towarzyski |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|



Transfery:

| Data             | Osoba              | Z                    | Opłata                | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1/7/2017         | Benedikt Höwedes   | Schalke              | €18 mln               | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 


| Data             | Osoba              | Do                   | Opłata                | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7/7/2017         | Lucas Digne        | Manchester City      | €30,5 mln (€33,5 mln) | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1/7/2017         | Thomas Vermaelen   | AS Roma              | €10 mln               | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9/7/2017         | Douglas            | Hull                 | €975 tys.             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20/7/2017        | Adrián Ortolà      | Mordoviya Saransk    | Wolny transfer        | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13/7/2017        | Alberto Perea      | Wolny transfer       | Wolny transfer        | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 30/6/2017        | Oriol Rey          | Wolny transfer       | Wolny transfer        | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 30/6/2017        | Josep Martínez     | Wolny transfer       | Wolny transfer        | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 30/6/2017        | Cristian Tello     | Wolny transfer       | Wolny transfer        | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 29/7/2017        | Gerard Gumbau      | Real Oviedo          | Wyp. €14,5 tys. mies. |  
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 28/7/2017        | Rodri Tarín        | Getafe               | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 25/7/2017        | Dani Romera        | SD Ponferradina      | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 22/7/2017        | Carles Aleñá       | Fenerbahçe           | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20/7/2017        | Xavi Quintillà     | Girona FC            | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19/7/2017        | Jordi Mboula       | CD Numancia          | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15/7/2017        | Rafa Mújica        | CD Numancia          | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8/7/2017         | Sergi Palencia     | Real Oviedo          | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8/7/2017         | Sergi Samper       | Tottenham            | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8/7/2017         | Borja              | SD Huesca            | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8/7/2017         | Munir              | Beşiktaş JK          | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7/7/2017         | André Gomes        | Liverpool            | Wypożyczenie          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------| 


W lipcu i czerwcu nie wiele się działo. Na transfery dostałem niewiele, więc nie wiele mogłem też zdziałać. Priorytetem było załatanie obrony, bo 61 straconych bramek w poprzednim sezonie to zdecydowanie za dużo. Z tego powodu kupiłem za 18 mln euro Benedikta Howdesa. Doświadczony 29 letni obrońca miał z początku walczyć o miejsce w składzie z Vermaelenem, ale Roma postanowiła wykupić Belga za 10 mln euro. W związku z tym muszę rozglądać się za kolejnym środkowym obrońcą. Dość niespodziewanie sprzedałem też Lucasa Digne. Uznałem, że 30 mln euro to bardzo dobra oferta za tego zawodnika i cóż, po jednym sezonie Francuz opuścił Katalonię. Poza tym wypożyczyłem masę zawodników, a wyróżnić z nich warto chyba tylko Sergiego Sampera, Munira oraz Andre Gomesa. Ten pierwszy musi jeszcze poczekać na swoją szansę, ale od kolejnego sezonu powinien już powalczyć o miejsce w podstawowym składzie. Andre Gomes mnie do siebie nie przekonał i sezon w Liverpoolu będzie decydował o dalszych losach jego kariery.

W sparingach zaliczyliśmy komplet zwycięstw, więc przed rozpoczęciem sezonu możemy myśleć pozytywnie.

 

Podsumowanie transferów: Czerwiec, Lipiec

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2017


Transfery:

Do:

| Data               | Osoba              | Z                  | Opłata                |
| -------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9/8/2017           | Aymeric Laporte    | Athletic Bilbao    | €30 mln               | 
| -------------------------------------------------------------------------------------|

Z:

| Data               | Osoba              | Do                   | Opłata               |  
| --------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3/8/2017           | Jérémy Mathieu     | Wolny transfer       | Wolny transfer       |
| --------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8/8/2017           | Nacho Abeledo      | Real Murcia          | Wypożyczenie         |  
| --------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19/8/2017          | Carles Pérez       | SD Ponferradina      | Wypożyczenie         | 
| --------------------------------------------------------------------------------------| 



Sparingi:

| Dzień           | Przeciwnik    | Miejsce   | Frk.    | Wynik  | Strzelcy bramek                                                                                 |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Śro, 2/8/2017   | Henan Jianye  | W         | 28 172  | 5 - 1  | Denis Suárez (9), Pan Boyuan sam. (16), Paco Alcácer (40), Luis Suárez (72), Gerard Piqué (88)  |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Sob, 5/8/2017   | Beikong       | W         | 10 532  | 2 - 0  | Paco Alcácer (15), Ivan Rakitic (71)                                                            |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Nie, 13/8/2017  | AS Roma       | D         | 78 528  | 1 - 0  | Neymar (87)                                                                                     |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|


Superpuchar Europy:

| Dzień           | Przeciwnik | Miejsce | Frk.    | Wynik     | Strzelcy bramek     |
|------------------------------------------------------------------------------------|
| Wto, 8/8/2017   | Gladbach   | N       | 36 400  | 1 - 3 d   | Lionel Messi (77)   | 
|------------------------------------------------------------------------------------|




Liga Santander:

| Dzień           | Przeciwnik          | Miejsce | Frk.      | Wynik     | Strzelcy bramek                       |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Nie, 20/8/2017  | Real Sporting Gijón | W       | 25 039    | 0 - 0     | Brak                                  |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Sob, 26/8/2017  | Deportivo Alavés    | D       | 88 960    | 2 - 0     | Lionel Messi (10), Paco Alcácer (86)  |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |



Dzięki pieniądzom zarobionych na transferze Digne mogłem kupić Aymerica Laporte. Francuz kosztował nas 30 mln euro i uważam, że jest w pełni wart zapłaconej za niego kwoty. Co prawda musiałem jeszcze rozwiązać kontrakt z Jeremim Mathieu, gdyż brakowało mi kilku drobnych w budżecie płacowym. Nie ulega jednak wątpliwością, że wyszliśmy na tym bardzo dobrze.

 

W Superpucharze Europy przegraliśmy dość sensacyjnie z Borussią Mönchengladbach. Prawda jest taka, że trochę zlekceważyłem ten mecz i wystawiłem jeszcze rezerwowy skład, w którym kilku zawodników potrzebowało jeszcze ogrania. Szkoda, że nie udało się rozpocząć sezonu od zdobycia trofeum, ale nie zamierzam sobie tym zbyt długo zaprzątać głowy.

 

Sparingi w tym roku wygraliśmy wszystkie, więc przed startem ligi nastroje w Katalonii były pozytywne. Tymczasem zaliczyliśmy falstart remisując bezbramkowo na El Molinón. Zagraliśmy słabo, ospale, nie stworzyliśmy sobie nawet jednej 100% sytuacji. Dużo lepiej wyglądało to już w 2. kolejce. W starciu z Deportivo nie daliśmy gościom szans, a wynik 2:0 był najniższym wymiarem kary.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2017





| Dzień           | Przeciwnik             | Miejsce | Frk.      | Wynik     | Strzelcy bramek                                                              | Rozgrywki            |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Sob, 9/9/2017   | SD Eibar               | W       | 7 648     | 5 - 1     | Rafinha (4), Neymar (12, 38), Lionel Messi (57, 74)                          | La Liga              |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Śro, 13/9/2017  | Dynamo Kyiv            | D       | 94 578    | 5 - 1     | Rafinha (5), Luis Suárez (16, 52, 75), Ivan Rakitic (84)                     | Liga Mistrzów Grp. H |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Sob, 16/9/2017  | Athletic Bilbao        | D       | 88 545    | 5 - 0     | Luis Suárez (2), Ivan Rakitic (15), Lionel Messi (49), Arda Turan (61, 90+2) | La Liga              |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Wto, 19/9/2017  | Real Madrid            | D       | 96 096    | 1 - 1     | Neymar (41)                                                                  | La Liga              |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Sob, 23/9/2017  | Levante                | W       | 24 656    | 3 - 1     | Sergio Busquets (4), Luis Suárez (39, 79)                                    | La Liga              |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Wto, 26/9/2017  | FC Basel               | W       | 36 000    | 0 - 1     | Brak                                                                         | Liga Mistrzów Grp. H |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |

W Lidze Mistrzów trafiliśmy na Rapid Wiedeń, Dynamo Kijów oraz FC Basel.

 

We wrześniu nabraliśmy rozpędu. W pierwszych trzech meczach zdobyliśmy aż 15 bramek. Zaczęliśmy od wysokiego zwycięstwa z Eibarem. Już w 4. minucie Rafinha dał nam prowadzenie, Neymar dorzucił dwie bramki przed przerwą, a Messi po przerwie. Jedyna bramka dla gospodarzy padła po pięknym strzale z dystansu. Identycznym wynikiem zakończył się 4 dni później pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ponownie już w pierwszych minutach strzelanie rozpoczął Rafinha. Wynik mógł być dużo wyższy, bo choć Suarez skończył mecz z hattrickiem, to zmarnował kilka dobrych sytuacji. Wracając do ligowych rozgrywek zemściliśmy się na Athleticu Bilbao za dwie porażki z poprzedniego sezonu (0:3 i 0:4). Już w następnej (5.) kolejce mierzyliśmy się z Realem. Na Camp Nou byliśmy zespołem o wiele lepszym, ale niestety brakowało nam skuteczności. Mieliśmy mnóstwo okazji, żeby wygrać ten mecz, ale nie było nam to dane. 3. El Clasico w mojej karierze na remis. Z Levante zagraliśmy przeciętnie, ale na szczęście na takiego rywala to wystarczyło. Messi w tym meczu naciągnął mięsień łydki i musi pauzować 3 tygodnie. Miesiąc kończyliśmy spotkaniem w Bazylei. Skład wystawiłem ledwo rezerwowy i... w całym meczu nie działo się kompletnie nic. W 88. minucie straciliśmy bramkę z rzutu wolnego i faktem stała się pierwsza porażka w sezonie (nie liczę Superpucharu Europy, bo to taki sparing). Poza tym Neymar wybił palucha i czeka go ok. tydzień przerwy.

Odnośnik do komentarza

Październik 2017

 

| Dzień           | Przeciwnik          | Miejsce   | Frk.      | Wynik     | Strzelcy bramek                                                           | Rozgrywki            |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Nie, 1/10/2017  | Real Hispalis       | D         | 88 156    | 1 - 0     | Luis Suárez (16)                                                          | La Liga              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Sob, 14/10/2017 | Granada             | W         | 20 970    | 3 - 1     | Mario (5), Lionel Messi (54), Neymar (59)                                 | La Liga              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Wto, 17/10/2017 | Rapid Wien          | D         | 95 707    | 3 - 2     | Arnór Ingvi Traustason sam. (5), Paco Alcácer (50), Luis Suárez (81)      | Liga Mistrzów Grp. H | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Nie, 22/10/2017 | Málaga              | D         | 89 528    | 3 - 0     | Lionel Messi (7), Neymar (47), Aymeric Laporte (52)                       | La Liga              |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Czw, 26/10/2017 | Celta de Vigo       | W         | 27 138    | 4 - 1     | Lionel Messi (27, 85, k. 88), Luis Suárez (65)                            | La Liga              |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| Nie, 29/10/2017 | Sevilla             | D         | 95 082    | 5 - 1     | Benedikt Höwedes (38), Luis Suárez (40, 44, k. 55), Sergio Rico sam. (43) | La Liga              |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |




Październik był perfekcyjnym miesiącem. Zaczęliśmy od wymęczonego zwycięstwa z Betisem. Suarez bardzo szybko dał nam prowadzenie, którego nie byliśmy w stanie podwyższyć przez cały mecz. Goście byli jednak równie bezradni w ofensywie, więc trafienie Urugwajczyka dało nam 3 punkty. Po przerwie na reprezentacje zagraliśmy na wyjeździe z Granadą. Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo słabą, ale w drugiej połowie pokazaliśmy klasę i zapewniliśmy sobie kolejną wygraną w lidze. W 3. spotkaniu Ligi Mistrzów nie bez problemów pokonaliśmy Rapid Wiedeń. Zagraliśmy kolejny przeciętny mecz, a naszym najlepszym zawodnikiem z notą 7.2 był... Suarez, który na boisku znajdował się 15 minut. Paco uszkodził pachwinę i czeka go 3 tygodniowa przerwa. Kolejne trzy mecze to już świetne przedstawienie w naszym wykonaniu. Malaga znacząco nam ułatwiła sprawę, bo już w 28. minucie wyleciał Albert Torres. Jedyny minus to złamane żebra Sergiego Roberto (3 tygodnie). Starcia z Celtą trochę się obawiałem, bo to dla nas bardzo nie wygodny rywal. Moje obawy szybko się potwierdziły, bo już w 18. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Całe szczęście miałem do dyspozycji trio Neymar-Messi-Suarez. Ta trójka zapewniła nam w tym spotkaniu komplet punktów. Wynik mógł być jeszcze o wiele wyższy, ale Luis nie potrafił wykorzystać kilku sytuacji. Kolejny mecz znowu rozpoczęliśmy od straty bramki w 18. minucie, tym razem po rzucie rożnym. W identycznych okolicznościach wyrównał Howedes. Potem dwa świetne podania, raz od Iniesty i raz od Neymara, dostał Suarez, oba zamienił na gole. Samobója strzelił jeszcze bramkarz Sevilli i do przerwy było już 4:1. W drugiej połowie Urugwajczyka w polu karnym sfaulował strzelec bramki Rami, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę, kompletując tym samym hattricka.

Odnośnik do komentarza

Listopad i Grudzień 2017

 

fYT5Cjq.png

 

Nasza forma w dwóch ostatnich meczach miesiąca była, z jednym wyjątkiem, fantastyczna. 5 Listopada przegraliśmy pierwszy ligowy mecz w tym roku. Graliśmy w San Sebastian, a więc teren do najłatwiejszych nie należał. Trochę zabrakło nam pomysłu na grę, nie popisaliśmy się w defensywie i skutkiem tego było właśnie 1:2. Szybko okazało się, że był to tylko wypadek przy pracy. Kolejne 4 mecze wygraliśmy bez większego problemu. Zatrzymała nas dopiero Valencia. Owszem, to dobry zespół, ale strata punktów na Camp Nou może nas drogo kosztować. Potem zagraliśmy 4 łatwiutkie mecze. Awansowaliśmy do kolejnej rundy Pucharu Króla oraz wygraliśmy Klubowe Mistrzostwa Świata. W ostatniej ligowej kolejce wysoko pokonaliśmy Elche, a Paco Alcacer popisał się hattrickiem.

 

Piłkarzem Roku oraz Zdobywcą Złotej Piłki został Neymar. Jedenastka Roku.

Odnośnik do komentarza

W dużym skrócie, bo chciałbym zacząć właściwą karierę, a nie miałem ostatnio dostępu do komputera, aby opisać bardziej szczegółowo drugi sezon.

 

 

 

 

Wiosna 2018

 

 

La Liga:

 

6pL70KX.png

 

 

Copa del Rey:

 

sd7NFf8.png

 

 

Liga Mistrzów:

 

qaEzs52.png

 

 

Transfery:

 

Domenico Berardi (ex. Sassuolo) - 16,5 mln euro

Elseid Hysaj (ex. Napoli) - 35 mln euro

 

 

 

Wiosnę w lidze mieliśmy bliską perfekcji. Punkty straciliśmy zaledwie w 3 meczach. Drugą porażkę w tym sezonie odnieśliśmy w starciu z Realem na Santiago Bernabeu. Po fantastycznym starcie coś w drużynie się zacięło i straciliśmy 4 bramki. Było to moje jedyne przegrane El Clasico. Porażka ta nie przeszkodziła nam w wygraniu 11 spośród kolejnych 12 spotkań. W ciągu tej serii powstrzymał nas jedynie Betis. W ostatnich 8 meczach sezonu straciliśmy zaledwie jedną bramkę. Była ona bardzo cenna, bo kosztowała nas 3 punkty przegrane na Mestalla. Z tak dobrymi wynikami musieliśmy wygrać ligę i tak też się stało. Real długo dotrzymywał nam kroku, tracąc do nas na finale rozgrywek 6 punktów. Tabela ligowa.

 

Już w 5. rundzie Copa del Rey mierzyliśmy się z Realem. W dwumeczu wygraliśmy pewnie, a awans zapewniło nam wysokie zwycięstwo na CN. W kolejnej rundzie mierzyliśmy się z kolejnym madryckim zespołem, Atletico. Spodziewałem się ciężkiej przeprawy, a tymczasem już po pierwszym meczu wszystko było jasne. W 41. minucie gracz Atletico obejrzał czerwoną kartkę, a to rozwiązało worek z bramkami. W rewanżu zagraliśmy rezerwowym składem, stąd wysoka przegrana. Dwóch najsilniejszych rywali pokonaliśmy w drodze do półfinału, więc walka o trofeum była raczej łatwa. Puchar Króla 3. trofeum w tym sezonie!

 

Dużo gorzej wypadliśmy w Lidze Mistrzów. W 1/8 graliśmy z RB Leipzig i... był to wyjątkowo nudny dwumecz. Przez 180 minut nie działo się prawie nic. Na szczęście mieliśmy z tego więcej i po bramce Howedesa przeszliśmy do ćwierćfinału. Duża w tym zasługa Ter Stegena, który w 92. minucie obronił rzut karny. 1/4 to walka z Atletico. Pierwszy mecz rozgrywany na Vicente Calderon znacząco utrudnił nam sprawę. Zagraliśmy fatalnie. W rewanżu byliśmy bardzo blisko wyrównania wyniku dwumeczu, ale zabrakło nam jednej bramki. Wstydu uniknęliśmy. Później okazało się, że przegraliśmy ze zdobywcą trofeum, ponieważ chłopcy Simeone pokonali w karnych Borussię Mönchengladbach i po 3 porażkach w finałach wreszcie sięgnęli po to jakże prestiżowe trofeum.

 

W zimowym okienku za bardzo nie szalałem. Za grosze sprowadziłem z Sassuolo świetnego Berardiego. Włoch z roli rezerwowego wywiązał się świetnie, bo w 14 meczach strzelił 9 bramek i zanotował 3 asysty. Gdybym ciągnął dalej tego sejwa, to miałbym z tego zawodnika dużo pociechy. Drugim zmiennikiem, sprowadzonym również z Serie A, został Elseid Hysaj. Lewy obrońca kosztował nas sporo, ale były to raczej dobrze wydane pieniądze.

 

 

Podsumowując:

Przez 2 sezony wygrałem z Barceloną: Ligę Mistrzów, Copa del Rey, Klubowe Mistrzostwa Świata, La Ligę oraz Superpuchar Hiszpanii. Dorobek niezły, więc można uznać, że z nowym FMem zapoznałem się już wystarczająco, aby zacząć jakiś długoterminowy zapis.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...