Skocz do zawartości

Wrażenia z Bety


'Bello di Notte'

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie regularne średnie powyżej 8 w przeciągu sezonu ;)

 

Zawyżone noty to jedno, ale mnie bardziej irytuje w 16' zaniżone noty zawodników defensywnych. SP(O) (szczególnie) czy DP(O) (już rzadziej) to zawodnicy, których średnie noty za sezon powyżej 7,3 to anomalia w tej wersji FM. Grubo powyżej 7 wchodzą tylko gdy zaliczą gola/asystę lub gdy nasz team gromi przeciwnika. Perfekcyjny mecz w wykonaniu SP(O) gdy robi wszystko dokładnie to czego od niego oczekuje, co definiuje jego pozycja przy wyniku 0:0 czy 1:0 czy nawet 2:0 kończy się notą 6,7-7,1.

Zauważcie jak radzi sobie z tym AI. Przykładowy Arsenal, który zazwyczaj gra w środku parą PD+SP(O) rotuje zawodnikami na tej pozycji aby ich noty były normalne. Jako SP(O) grywają tam tacy tytani defensywy jak Cazorla. Jest to praktyka stosowana w 90% drużyn kierowanych przez AI grających SP(O). Przykładowo 15 minut w meczu SP(O) jest Kroos a kolejne 15 minut Modrić i tak w koło macieja. W ten sposób dochodzi też to sytuacji w której SP(O) zamienia się pozycjami z WR(A/W), a to już jest komiczne i odbiera mi satysfakcję z wygranej przeciwko drużynie, w której 45 minut jako wysunięty rozgrywający grał zawodnik o profilu przeciętnego stopera z wizją i techniką na poziomie 10-12 w najlepszych ligach...

Czy zostało to poprawione w FM17?

 

@Mahdi zawyżone noty wynikają również z ocen za dośrodkowania, i to nie tylko celne! Notorycznie zdarza mi się mieć któregoś z bocznych obrońców z notą powyżej 9 gdy jego statystyka dośrodkowań wygląda mniej więcej tak: 25/3. Ale może to dlatego że każde ich podanie z narożnika boiska do tylu to "key pass" ;) Zauważyłeś również że zazwyczaj najwyższą notę ma prawy z dwójki obrońców? :D U mnie notorycznie najlepsi gracze ligi w pierwszych sezonach to Bellerin, Lichsteiner, Lahm.

Odnośnik do komentarza

Źle się wyraziłem , chodziło mi o to ,że zawsze był normalny ten język czyli nie było raczej problemów ,że znajdowano gdzieś angielskie słowa w Polskim języku a tu ich ludzie już wynaleźli trochę i zgłaszają poprawki do SI

 

Zawsze tak było, teksty dodawane na ostatnią chwilę przez programistów były bez tłumaczenia do pierwszej łatki, zwykle zero-day'a.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...