Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

@Fafus, @Qu: dzięki

Ad.4 chodzi mi o widok składu. Lubię ukrywać w nim zawodników wypożyczonych z klubu żeby nie przewijać składu tylko mieć go na jednej stronie. Opcja ta w 16' automatycznie odznacza się ( i prawdopodobnie powinna) w momencie naboru nowych juniorów. Problem w tym że w okresie grudzień - luty i marzec - wrzesień opcja ta odznacza mi się automatycznie co kilka dni. Ot irytująca pierdoła.

 

żeby sprawdzić punkt 3 potrzebujesz skina z widokiem ról (chyba że zauważysz różnicę po wysokości ustawienia :>)

I sprawdziłem, po wysokości, bo moje ustawienie akurat jest bardzo ułożone pod względem wysokości :P Tak, grają rolami, które ja przydzielam piłkarzom pierwszego składu :)

 

A tutaj na screenach(jeden, dwa) udowadniam, że nadal nic z tym nie zrobiono. Dopiero po bramce na 0:5 środkowym skoczyły oceny do tych końcowych. A spójrzmy na Castro. 100% dokładności podań, bardzo dobrze wykonane zadania w defensywie, zero błędów i strat, po czym dostaję notę... 7.2 ;) Denerwujące.

Odnośnik do komentarza

dokładnie, bardzo denerwujące.

Jeszcze jedna irytująca przypadłość 16' mi się przypomniała. Czy najnowsza wersja wyeliminowała bug ze zmianą pozycji?

W 16 nadaje przed mecze w taktyce aby zmieniał się zawodnik X z Y. W trakcie meczu zmieniam zawodnika Y na zawodnika o zupełnie innym profilu więc nakazuje nie zamieniać się więcej pozycjami. Co z tego skoro oni i tak mają to w dupie i nadal się zamieniają. Wysunięty rozgrywający zamieniający się pozycją z odgrywającym, to jest to :D

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ma ktoś wrzucić profil Szymona Lewickiego z Arki? Wypożyczony jest do PBB.

Lewicki ;)

Dzięki wielkie. Gra głową się zgadza, Wykańczanie, Szybkość, Przyspieszenie też. Z tym wyskokiem to bym się trochę kłócił. ;) On po prostu jest wysoki.

Zdradzisz nam, któż to ten Lewicki? :>

 

Taki tam piłkarz :D

Pamiętam jego występy jeszcze w Świcie i Hutniku, jak się oglądało na prawdziwych boiskach. W mojej karierze Hutnikiem w FM10 też go zrobiłem sobie.

Odnośnik do komentarza

dokładnie, bardzo denerwujące.

Jeszcze jedna irytująca przypadłość 16' mi się przypomniała. Czy najnowsza wersja wyeliminowała bug ze zmianą pozycji?

W 16 nadaje przed mecze w taktyce aby zmieniał się zawodnik X z Y. W trakcie meczu zmieniam zawodnika Y na zawodnika o zupełnie innym profilu więc nakazuje nie zamieniać się więcej pozycjami. Co z tego skoro oni i tak mają to w dupie i nadal się zamieniają. Wysunięty rozgrywający zamieniający się pozycją z odgrywającym, to jest to :D

To niestety nadal występuję, ostatnio zrobiłem zmianę, patrzę, a wchodzący defensywny pomocnik na ataku zasuwa :p

Odnośnik do komentarza

Co do taktyki - to z tego co patrzę czasami to tą taktykę co ja mam włączoną w głównym klubie używają jej rezerwy i u-18 :)

Mam inne pytanko - sprawdzał ktoś te taktyki z fm scout itd.? Bo tam większość tych ludzi gra w Premier League i niby mają z 5 ustawionych zawodników na atak i większośc wygrywają - jak to możliwe heh :)?

Czy jest tu gdzieś na forum jakaś strona, temat z wyjaśnieniem co daje dane ustawienie, polecenie dla zawodnika,drużyny?

Odnośnik do komentarza

Moi zawodnicy są niezadowoleni z treningu, mianowicie większość z nich uważa, że nie poświęca się im dosyć uwagi w trakcie treningu ofensywnego. Co można z tym zrobić, jak temu zaradzić ?

Zleć swojemu asystentowi prowadzenie treningu i będzie dobrze. Zawsze tak robię. Zostawiam sobie najwyżej treningi indywidualne.

Odnośnik do komentarza

Co do taktyki - to z tego co patrzę czasami to tą taktykę co ja mam włączoną w głównym klubie używają jej rezerwy i u-18 :)

Mam inne pytanko - sprawdzał ktoś te taktyki z fm scout itd.? Bo tam większość tych ludzi gra w Premier League i niby mają z 5 ustawionych zawodników na atak i większośc wygrywają - jak to możliwe heh :)?

Czy jest tu gdzieś na forum jakaś strona, temat z wyjaśnieniem co daje dane ustawienie, polecenie dla zawodnika,drużyny?

 

Proszę polecenia drużyny. Głębiej w menu znajdziesz polecenia zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Moi zawodnicy są niezadowoleni z treningu, mianowicie większość z nich uważa, że nie poświęca się im dosyć uwagi w trakcie treningu ofensywnego. Co można z tym zrobić, jak temu zaradzić ?

Nie wiem czy to Tobie pisałem to wcześniej czy ktoś inny pytał o to samo, ale są dwie opcje, albo nie przydzieliłeś w zakładce trenerzy trenera odpowiedzialnego za taktykę albo masz duzo zawodników, a tylko jeden trener się zajmuje treningiem ofensywnym, więc musisz przydzielić jeszcze jednego żeby go odciążyć. Jak będzie miał obciążenie średnie to problem zniknie.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie, a może prośbę. Z pewnością ktoś z was zna ustawienie, przy którym drużyna utrzymuje się przy piłce i panuje nad przebiegiem spotkania. Mógłby mi ktoś zdradzić taką taktykę? Chodzi mi rzecz jasna o formację, role zawodników i instrukcje drużynowe. Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Jest kilka sposobów na utrzymanie się przy piłce. Najprostszym jest ograniczenie ryzykownych podań i dryblingów, zwolnienie tempa gry i gra krótkimi podaniami.

Więc mentalnością najodpowiedniejszą do utrzymania jest Defensywa/Kontratak. Jeśli dodasz do tego bardzo wolne tempo i krótkie podania najprawdopodobniej będziesz przy piłce zdecydowanie częściej niż przeciwnik. Pytanie tylko po co mieć posiadanie dla samego posiadania :P

Pomocne też będą TI: "Podania w pole karne", które ograniczy wrzutki, "rozegranie piłki po ziemi", które ograniczy dalekie wykopy z pod własnej bramki oraz co oczywiste "utrzymanie piłki".

Jeśli chodzi o role: najodpowiedniejsze będą takie, które nie pozwalają na zbyt ryzykowną grę - dryblingi i ryzykowne podania.

Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie w jakiej strefie boiska chcesz mieć przewagę? i tą strefę zagęścić. (bo jeśli przykładowo zaznaczysz wszystko to o czym napisałem wyżej to najprawdopodobniej spora większość twojego posiadania to będą podania między obrońcami a pomocnikami).

 

Ostatnio wróciłem do mojego przedpotopowego sava, którego porzuciłem gdy straciłem 3 skrzydłowych w jednym okienku przez hiszpańskie prawo z klauzulami. Grając bez skrzydłowych, udało mi się stworzyć taktykę, która zapowiada się bardzo obiecująco - opartą właśnie na grze krótkimi podaniami, posiadaniu piłki i szaleńczym pressingu. Jeżeli masz w zespole sporo uzdolnionych OPS to gorąco polecam, być może w FM17 będzie równie dobra co w 16'. Jak na razie używam jej od 14 spotkań i wygrałem wszystkie, strzelając 38 (2,7/mecz) bramek i tracąc 7 (0,5/mecz). Co mecz dominuje rywali w każdym aspekcie. Przykład meczu z mocniejszym przeciwnikiem.

Polecenia drużynowe, Ustawienie.

Jeśli sprawdzisz to daj znać czy działa w siedemnastce ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...