Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, to moj 1 post na tym forum. Gram drugi sezon Villarealem, 1 zakonczylem na cwiercfinale LE i chyba 2 miejscu, teraz jestem w trakcie sezonu, bije sie o 1/4 LM, finał Copa del Rey a takze 1 miejsce w LaLiga. Taktyke stworzylem sam, jest okej ale... no nie do konca. Mam problem z meczami z graczami z wyzszej polki na wyjezdzie. O ile u siebie potrafie wygrac z Realem 4;0, o tyle z Atletico na wyjezdzie potrafie dostac w czajnik 4;0 do połowy. Mam tez problem z takimi druzynami jak Bilbao, ktore maja szybkich skrzydlowych, dobrą 9 i niezlą obrone. Srednio strzelam 2.5 bramki na mecz, ale trace wiecej niz jedna. Jest ktos to pomógłby mi ustawic lepiej druzyne w obronie? wyslalbym taktykę.

Odnośnik do komentarza

Grałem dopiero z Realem, 2;1, do polowy mieli 3 strzały, potem sie cos popsuło bo nie ogladalem calego meczu ale wygrałem.

http://imgur.com/a/8Dd6uto jest moja wyjsciowa taktyka, od niej uzalezniam wszystko. czasem zmieniam srodkowego pomocnika na pomocnika odbierajcego na wsparciu i wlasnie tu doszukuje sie problemow. Schodzacy napastnicy i Guidetti wykrecaja niesamowite liczby, Soriano tez niezle gra. Problem mam z ta dwojka. Gre chcialbym oprzec na Triguerosie a on gra w kratke, czasem lepiej na srodkowym, a czasem lepiej na cofnietym rozgrywajacym. duzo bramek dostaje z bocznych sektorow. Odbior rowniez srednio sie sprawuje ( wiem ze nie mam do tego zawodnikow w pomocy)

 

http://imgur.com/a/KB9Rrjeszcze skrin z moich zmagan plus wygrana z Deportivo 2;1 D, z Realem 2;1 D i przegrana z realem 4;2 W

 

jak bedzie konieczne moge indywidualne tez wyslac

Odnośnik do komentarza

IMHO za dużo rol z funkcją ataku. Ale wyniki i tak są bardzo dobre, chyba trochę za dużo wymagasz, a porażki w Madrycie czy Barcelonie są jak najbardziej normalne. Skrzydłowi strzelają bardzo dużo, więc rozważyłbym zmianę roli OPŚ lub bocznych obrońców na coś ze wsparciem.

Odnośnik do komentarza

Soriano wczesniej był jako ofensywny pomocnik na wsparciu. Grał swoje ale bez fajerwerek. Zmieniłem na falszywego napastnika jakies 10 meczy temu i gość zaraz pobije rekord 15 asyst w klubie. Wyprobowalem tez Manu Morlanosa na srodkowym pomocniku na wsparciu i bruno na wsparciu na CR w meczu z Barcą. Jedyne co potrafili (Barca)to strzaly z dystansu, 2;1 D. Wiec jesli chodzi o domowe mecze jest idealnie, gorzej na wyjazdach z tymi lepszymi, wyniki nie wygladaja na zle, ale gra jest niezaciekawa

Odnośnik do komentarza

Kto może niech kupuje Gelson Martins ze Sporting Lisbona prawy skrzydłowy Bóg asyst i bramek po prostu wart każdych pieniędzy.

 

Poszukuję lewego obroncy*starzejący sie Baines) najlepiej podobny do Nelsona Somedo :) będę kończył 2 sezon Everton gra w Lidze mistrzów.

Edytowane przez ukipuki
j. polski
Odnośnik do komentarza

@dawidek01 kto w domyśle ma bronić bocznych rejonów boiska?

boczni obroncy i schodzacy napastnicy(choc im dalem zwezenie pola gry, hmmm). w jednym meczu dalem obroncow lewego na wsparciu, a drugiego defensywnego ( srodkowy obronca z umiejetnosciami gry na defensywnym prawym obroncu z powodu kontuzji Mario). Wypaliło to na meczu z Teneryfą gdzie wysoko wygrałem, ale w meczu z Szachtarem Donieck to juz nie wypaliło i dostalem 3;0 do polowy ( po zmianie defensywnego i KBO na wsparciu na KBO Atak doprowadziłem do 4;4). Oba mecze na wyjezdzie

 

w meczu z Szachtarem problem był jak zawsze, gdy przeciwnik gra 4-2-3-1 i ma bardzo szybkich, dynamicznych z dobrym dryblingiem skrzydlowych, schodzacych napastnikow. w tym przypadku był to Bernard i Taison, w przypadku Bilbao Muniain i Inaki Williams

Odnośnik do komentarza

dawidek nie masz zabezpieczenia na bokach ,domyslam sie ze tracisz dużo bramek po kontrach ,jak dasz BO i wsparcie wtedy obroncy nie będa pchali sie mocno do przodu a atakowali tylko jak juz beda wiedzieli na 100% ze akcja sie powiedzie,u mnie zauwazylem ze tak sie dzieje bo mam lewego na atak a prawy wsparcie,no i nie masz pomocy wsrod pomocnikow wtedy srodkowy obronca biegnie pomoc bocznemu obroncy i robi sie luka w srodku.

 

Spróbuj dać swoim skrzydłowym wsparcie to powinno pomoc lub dać środkowym pomocnikom bardziej defensywne role.

 

Też dużo zależy od pracowitości skrzydłowych jak maja mało to się nie cofają.

Edytowane przez ukipuki
j. polski
Odnośnik do komentarza

Zrobisz najwyżej S&L i będzie dobrze :P

Zrobiłem tak, ale zeby nie oszukiwać, zrobiłem drugi sejw na ktorym bede kontynuuował grę z wynikiem, który juz przyjałem na klate haha. Postanowilem pozmieniac role, pozycje i probować grac dalej swoje, ale i to nic nie dało, jak wygrywam, to przez przypadek bo kolejny mecz (S&L) juz dostaje okropne lańsko. Zostaje mi stworzyc coś całkowicie oddzielnego konkretnie pod wyjazdy.

 

Mam nadzieje ze nie odbieracie moich wpisow jako spam :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Mam nadzieje ze nie odbieracie moich wpisow jako spam

Po to jest forum, nie :> Żeby dyskutować i wymieniać info.

 

Co do testów taktyki- najlepiej odpalić FMC i tam sprawdzać. Zespół w tym trybie zna taktykę od razu na 100 %, nawet po zmianach w niej.

Odnośnik do komentarza

 

@dawidek01 kto w domyśle ma bronić bocznych rejonów boiska?

boczni obroncy i schodzacy napastnicy(choc im dalem zwezenie pola gry, hmmm). w jednym meczu dalem obroncow lewego na wsparciu, a drugiego defensywnego ( srodkowy obronca z umiejetnosciami gry na defensywnym prawym obroncu z powodu kontuzji Mario). Wypaliło to na meczu z Teneryfą gdzie wysoko wygrałem, ale w meczu z Szachtarem Donieck to juz nie wypaliło i dostalem 3;0 do polowy ( po zmianie defensywnego i KBO na wsparciu na KBO Atak doprowadziłem do 4;4). Oba mecze na wyjezdzie

 

w meczu z Szachtarem problem był jak zawsze, gdy przeciwnik gra 4-2-3-1 i ma bardzo szybkich, dynamicznych z dobrym dryblingiem skrzydlowych, schodzacych napastnikow. w tym przypadku był to Bernard i Taison, w przypadku Bilbao Muniain i Inaki Williams

 

 

Boczni obrońcy z tego co widzę mają atakować a nie bronić? Jak możesz oczekiwać obrony od bocznych obrońców skoro kazałeś im atakować? :) Nikt nie broni bocznych sektorów, jeśli wszystkie funkcje masz tam ustawione na atak.

 

Podejrzewam że twoje wyniki zależą w dużej mierze od ustawienia przeciwnika. Jeśli opiera grę na bocznych sektorach jak w twoim przykładzie 4231 to robi się problem.

Odnośnik do komentarza

 

 

@dawidek01 kto w domyśle ma bronić bocznych rejonów boiska?

boczni obroncy i schodzacy napastnicy(choc im dalem zwezenie pola gry, hmmm). w jednym meczu dalem obroncow lewego na wsparciu, a drugiego defensywnego ( srodkowy obronca z umiejetnosciami gry na defensywnym prawym obroncu z powodu kontuzji Mario). Wypaliło to na meczu z Teneryfą gdzie wysoko wygrałem, ale w meczu z Szachtarem Donieck to juz nie wypaliło i dostalem 3;0 do polowy ( po zmianie defensywnego i KBO na wsparciu na KBO Atak doprowadziłem do 4;4). Oba mecze na wyjezdzie

 

w meczu z Szachtarem problem był jak zawsze, gdy przeciwnik gra 4-2-3-1 i ma bardzo szybkich, dynamicznych z dobrym dryblingiem skrzydlowych, schodzacych napastnikow. w tym przypadku był to Bernard i Taison, w przypadku Bilbao Muniain i Inaki Williams

 

 

Boczni obrońcy z tego co widzę mają atakować a nie bronić? Jak możesz oczekiwać obrony od bocznych obrońców skoro kazałeś im atakować? :) Nikt nie broni bocznych sektorów, jeśli wszystkie funkcje masz tam ustawione na atak.

 

Podejrzewam że twoje wyniki zależą w dużej mierze od ustawienia przeciwnika. Jeśli opiera grę na bocznych sektorach jak w twoim przykładzie 4231 to robi się problem.

 

Pomimo bycia fanem Barcy, jestem zamiłowany w grze Marcelo i Carvajala i stad te próby przeniesienia tego na FM w postaci takich a nie innych ról. W kazdym razie, pomimo ustalenia rol bocznych graczy na wsparcie, nie wiele to zmienilo. Co do wyników - tak! własnie tak do wyglada, wszystko zalezy od przeciwnika. Czesto manipulacje w szerokosci gry lub podaniach pomagały w grze, ale nie zawsze sie to udaje, szczegolnie z potęgami - tam nie ma miejsca na bledy i na próby

Odnośnik do komentarza

Z tego co oglądałem Real Zidana, to nie grają oni tak ofensywnie jak to ustawiłeś. Zobacz sobie pierwszy skrót w meczu w którym zaczynasz grę od połowy. Zauważ jak ustawiają się twoi boczni "obrońcy" w pierwszych sekundach. Czy tak wygląda początek meczu w wykonaniu Marcelo i Carvajala? :) KBO z funkcją ataku od razu zajmuje miejsce wysoko na połowie rywala, gotów by atakować swoją flanką. To są de facto skrzydłowi, którzy atakują z głębszej pozycji. To jest Dani Alves z ery Guardioli, gdzie na całej prawej stronie był tylko on i nikogo więcej, kiedy jego przeciętna pozycja była gdzieś za linią środkową. W systemie Zidana Marcelo rzeczywiście gra jako KBO (do odwzorowania tej taktyki wybrałbym KBO ponad BWO ze względu na jego szukanie gry) ale wygląda to bardziej na funkcję wsparcia, gdyż Marcelo bierze udział w budowaniu znacznej części akcji. Z drugiej strony Carvajal wygląda mi na zwykłego BO(W), który wychodzi do przodu tylko w odpowiednich momentach. Zauważ również że Marcelo za każdym razem jest ubezpieczany (zazwyczaj przez Kroosa), który gra bardzo blisko linii jak na środkowego pomocnika i w przeciwieństwie do Modricia gra rolę dużo bardziej statyczną balansując flankę Marcelo.

Polecam https://www.fourfourtwo.com/statszonedo sprawdzania odwzorowywania taktyk z prawdziwego świata. Możesz tam podejrzeć przeciętną pozycję, heatmapę, podania, przejęcia i dużo więcej.

Odnośnik do komentarza

U ZZ w Realu to zależy od akuratnego systemu, którym zespół gra. Jeśli to jest 4-3-3 to obaj obrońcy bardzo wysoko grają. Przy 4-4-2 wygląda to zupełnie inaczej- nie zapuszczają się tak wysoko.

Jest w zasadzie jak Yau pisze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...