Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, bardzo powoli idzie z fmscoutem, bo wczytuje zapisy dość długo. Dziś symulowałem nabór do juniorów 7 razy i już ciekawe rzeczy wychodzą, jutro pobawię się dłużej. 

Będę musiał sprawdzić też inne szkółki, bo wydaje mi się że istnieje korelacja pozycji pomiędzy jakością nowych młodzików a aktualnym składem seniorskim. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

pół dnia symulowałem 20 razy. Myślę że starczy.

Brałem pod uwagę tylko zawodników, którzy mogą się rozwinąć w zawodników klasy światowej czyli 160+PA.

Co bardzo ciekawe na 20 tylko 3 razy gra nie wygenerowała mi żadnego takiego gracza. 8 razy było to 2 lub więcej zawodników o takim potencjale. (Wyjątkowy system szkolenia młodzieży + rozległa siatka wyszukiwania + Bernhard Peters.)

 

Obrońcami nazwałem wszystkich zawodników z pozycji OS, OP, OL, WO; Pomocnikami zawodników DP, PS, PP, PL i napastnikami NS, OPS, OPL, OPP. Jeśli pozycje na siebie nachodziły brałem pod uwagę tą naturalną. Wyniki prezentują się następująco:

 

ilość bramkarzy:     2 (6%)

ilość obrońców:      4 (11%)

ilość pomocników: 9 (26%)

ilość napastników: 20 (57%)

 

Wydaje mi się że moja teza się potwierdza. Ponad połowa najlepszych generowanych piłkarzy to zawodnicy ofensywni. Jeśli ktoś widzi jakiś błąd w metodologii proszę o krytykę :P

Myślałem że gra przy generowaniu juniorów będzie brała pod uwagę jakość moich zawodników z pierwszego składu (im gorsi i im mniej napastników tym wygeneruje się ich więcej w juniorach). Miało by to sens gdyż moi napastnicy do najlepszych (przynajmniej pod względne CA) nie należą. Jednak gdyby była to prawda, to otrzymałbym równie sporą reprezentacje obrońców, gdyż w pierwszym zespole mam ich mało i to bardzo przeciętnych. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Yau:

 

Co prawda, nie przeprowadzałem takich symulacji jak Ty, ale na moim sejwie Chelsea, równiez zauważyłem, że gra generuje właśnie mnóstwo newgenów ofensywnych. Obserwuje to po mojej szkółce, oraz po tym, co wynajdują mi scouci.  Z ciekawostek, poza zawodnikami ofensywnymi, graczami z największym potencjałem, którzy pojawiają się w mojej szkółce są.... Bramkarze.

Odnośnik do komentarza

Yau:

 

żeby to było jeszcze bardziej dokładne to przelicz to jeszcze na liczbę zawodników przypadających na pozycję. Nie wiem dokładnie jak to zapisać ale chodzi o to, że brałeś pod uwagę jedna pozycję bramkarzy, więc

bramkarze 2/1 = 2

pięć pozycji obrońców (oś, op, ol, wol, wop): 4/5 = 0,8

cztery pozycje pomocników (dp, pś, pp, pl): 9/4 = 2,25

napastnicy (opś, opl, opp, n): 20/4 = 5

i dopiero teraz widać jaka jest przepaść w generowaniu lepszych ofensywnych zawodników nad defensywnymi.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@gilik, dokładnie o tym też myślałem. Jeśli trend się utrzyma, to po kilku sezonach nawet przeciętne drużyny będą miały światowej klasy napastników. Tym bardziej że do bycia świetnym napastnikiem wystarczy sporo mniej niż 160 punkcików.

 

Druga sprawa to polityka transferowa klubów prowadzonych przez AI. Z tym też gra ma spore problemy. 

Chelsea prawie zawsze na początku gry kupuje Gaye. Po sezonie mają Baba Rahamana, Gaye i Alonso na LO. Już któryś raz widzę że kupują kolejnych LO przed sprzedaniem obecnych. W moim aktualnym savie mają tych trzech oraz Ghoulama i Digne. 5 graczy na 1 pozycję.  Barcelona w jednym okienku pozbyła się w/w Digne i Albe kupując na ich miejsce 1 gracza.

Antonio Conte pracujący w Realu, grając ustawieniem 3-2-2-2-1, kupił jednego z najdroższych skrzydłowych nie mając w swojej taktyce takiej pozycji. Finalnie gracz zagrał 2 mecze z ławki w ciągu całego sezonu.

Atletico Madryt grając 4-4-2 w 2 czy 3 sezonie mając atak Griezmann, Gameiro, Vietto i Correa kupiło Mandzukicia oraz Embolo za grube pieniądze. Widocznie było im mało bo wpłacili również klauzulę 23 mln za mojego Sanabrię, bo uznali że potrzebują 7 napastników na 2 pozycje. Pod koniec sezonu okazało się że Sanabria zagrał tylko kilka spotkań w pucharze i opchnęli go za podobną kwotę do Napoli, ale co lepsze odsprzedali mi Vietto, który grał na zmianę z Griezem i Gameiro za... 5mln.

 

I trzecia bardzo irytująca rzecz: żądania zawodników i ich fanaberie. Już kiedyś pisałem o zawodniku z Afryki, który od 1 ligi hiszpańskiej wybrał trzecią portugalską, za 5x mniej pieniędzy, ale gdy do gry wchodzi szybko zmieniająca się reputacja to dzieją się rzeczy jeszcze zabawniejsze. Jestem przed czwartym sezonem Betisem z Sevilli. Zajmowałem kolejno 5, 1 i teraz 2 miejsce w lidze. W 2 sezonie zgarnąłem puchar uefa a w tym LM. Bramkarz - całkiem solidny swoją drogą Antonio Adan, którego ulubionym klubem na fali sukcesów został Betis oraz jego manager, zgarniający 1,2mln euro za sezon gry wypełnił swój kontrakt z klubem, ponieważ nie chciał rozmawiać o pensji poniżej 7mln euro. Odszedł za darmo do Napoli gdzie zarabia 3,8mln, logiczne prawda? Kolejny ogórek: Helder Ferreira, dostępny za grosze, bądź za darmo po pierwszym sezonie gry skrzydłowy z Victoria de Guimares. Dostał szansę i gra u mnie w podstawowym składzie już 2,5 roku. Zarabia 180tyś euro na rok. Rozumiem że chce zarabiać więcej, ale powody, które przedstawia to jest hit. Gość chciałby abym zgodził się na jego wymarzony transfer do: Varzim SC (2 liga portugalska!) ponieważ dostanie tam swoją wymarzoną pensję, która z tego co widzę próbując z nim negocjować wynosi ponad 3mln euro na rok. Seems legit - chcesz zamienić tryumfatora Ligi Mistrzów na 2 ligę portugalską ze względu na pensję. Szkoda tylko że to całe Varzim SC ma na pensje całej drużyny mniej pieniędzy niż żąda Ferreira...

 

 

Sorry, musiałem się wyżalić :D 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...