Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Wybrałem sobie do prowadzenia Chelsea Londyn. Jestem na początku drugiego sezonu. Przeprowadziłem kilka transferów, ale podczas rejestracji nie zauważyłem, że nie mam zarejestrowanego Dani Alvesa i Martina Caseresa i pojechałem z tym dalej. W zasadach jest, że mogę ich zarejestrować do 31.08, tylko... Jak to uczynić?

Wejdź w czerwony znaczek NR przy nazwisku zawodnika i przeniesie cię do rejestracji

Odnośnik do komentarza

I pierwszy sezon po powrocie do gry w końcu zakończony :) Sezon pełen niespodzianek. Po bardzo, ale to bardzo kiepskim początku w lidze zespół po licznych rozmowach w końcu zabrał się do roboty, czego efektem jest 3 miejsce w lidze, a także zwycięstwo w Pucharze Polski. Jak mówiłem, tak też zrobiłem, rotacja była moją główną bronią, dzięki czemu szansę na grę otrzymało wielu młodziaków, którzy wykorzystywali swoje okazje, bądź też nie wykazywali się niczym nadzwyczajnym. Wyglądało to tak:

Liga i Puchar Polski:
https://imgur.com/a/Wbeks

Skład i rotacja:
https://imgur.com/a/Lwt67
https://imgur.com/a/WzRgC

Transfery:
https://imgur.com/a/XDPgI

Największym wygranym rotacji, a także licznych transferów został Kamil Wojtkowski, który mimo swojego bardzo młodego wieku (19l) został Piłkarzem Sezonu Lotto Ekstraklasy, kolejnym zawodnikiem który z drużyny juniorów przebił się do 1 składu został Kacper Chorążka, po pierwszym sezonie jestem z niego zadowolony, ale popełnił on kilka błędów, które ostatecznie przyniosły nam klęskę, Jakub Bartosz pewnie bronił prawego boku obrony, natomiast Michał Banik dostawał liczne okazje na szpicy, co zaowocowało kilkoma bramkami zdobytymi dla Białej Gwiazdy. Swoją okazję wykorzystał także Maciej Rogoz, który dzięki kontuzji Boguskiego mógł operować piłką na prawej pomocy. Szansę otrzymali także Kais Al-Ani, który na tą chwilę będzie dla mnie zmiennikiem dla Chorążki, być może w przyszłym sezonie to on będzie bronił cały czas w Pucharze Polski. Rezerwy i drużyny juniorskie były bogate w uzdolnionych obrońców takich jak Kacper Laskoś, Miłosz Stawowy, Arkadiusz Chlebowski. Otrzymywali oni również minuty do ogrywania, ale na razie muszą cierpliwie wyczekiwać na kontuzję kogoś z dwójki Gonzalez/Głowacki, bo to ten duet póki co jest pewniakiem na przyszły sezon.

Cele na przyszły sezon? W lidze walczyć o górną połowę tabeli, próbować obronić Puchar Polski, a w Lidze Europy pokazać się z jak najlepszej strony. Trzymajcie kciuki! Jazda Jazda Biała Gwiazda!!

Odnośnik do komentarza

Co za czasy, Japonia na 9 miejscu:/.

Wujek, jak będziesz miał czas napisz jaki jest rekord ekstraklapy pod względem meczów z rzedu bez porazki(przypuszczam, że posiada go polonia;)).

 

Sidd, gratuluję sprzedaży veleza za taką kasę. Zero z niego pożytku a jaki zastrzyk gotowki:). Dziwi mnie natomiast, że za darmo oddałeś zdenka. Można było na nim zarobić a i kilka bramek gwarantuje. Brleka także warto trzymać bo w pomocy bardzo dobrze ogarnia każda pozycje że środka.

W ogóle to oceniać juniorów Wisły musiał jakiś fan białej gwiazdy. Są zdecydowanie zbyt mocni ale dzięki temu można albo się szybko wzbogacić albo stworzyć zespół na lata. Eh szkoda, że w rzeczywistości Wisła nie ma choć w połowie takiego potencjału jak w FM.

Odnośnik do komentarza

@Lucifer

Kilku graczy oddawałem za darmo, ponieważ nie pasowali oni do mojej koncepcji zespołu, a dodatkowo sami żądali wystawienia na listę transferową, przez co nie chciałem narażać pozytywnego nastawienia w zespole. Franco Lis, to newgen wrzucony do szkółki, mam zamiar dawać mu mnóstwo czasu na boisku, chcę zobaczyć jak może się rozwinąć taki gracz w Wiśle :) Kładę nacisk na rozwój obiektów młodzieżowych i pracę z samą młodzieżą, jaki skutek to przyniesie? Po 1 sezonie nie mogę nic szczególnego powiedzieć, ale myślę że 2 sezon odpowie mi na kilka moich pytań :)

Odnośnik do komentarza

Od poziomu siatki wyszukiwania juniorow tez. Najlepiej poszerzac stale. Warto tez znalezc koordynatora nie tylko z umiejetnosciami, ale i "dobrym" charakterem typu profesjonalny i lepiej. To samo ze sztabem u-18. Bo mlodzi czesto od nich przejmuja charaktery. Sciagnij sobie tez starych zawodnikow z dobrym mentalem, co by sie opiekowali juniorami.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ja tam pretensji o poziom juniorów Jagi nie mam bo w rzeczywistości też się żaden nie wyróżnia. Fajnie, że Straus, mystek i Świderski maja dobre statystyki ale ich ciężko nazwać juniorami w przeciwieństwie do tych z Wisły.

Piechniak, ten junior w moim zapisie się fajnie zapowiadał, wykorzystał okazję, zagrał 10m/9br ale potem roczna kontuzja i już chłopak przepadł:/

Odnośnik do komentarza

Przerwa na mecze reprezy.

 

El. MŚ

Syria - Japonia 0:1

Lee Dong-Ki

 

Japonia - Irak 2:0

Kiyotake, Lee Dong-Ki

 

Lee Dong-Ki to 20-letni newgen. Wprowadziłem go do ekipy w ramach odmładzania składu. Koleś jest tak wdzięczny, że dałem mu szansę, ze teraz nawala bramki w każdym meczu :D

Awans na MS 2022 mamy :)

Odnośnik do komentarza

Od czego zależy jakość juniorów, którzy przychodza do klubu z akademi ? Chodzi tylko o jakość obiektów czy także od sztabu ? Np. dobre parametry koordynatora juniorów, trenerów juniorów

 

Zależy co rozumiesz przez jakość

 

wyszukiwanie juniorów - zwiększa zasięg szkółki i prawdopodobieństwo rekrutacji zawodnika z wysokim PA.

Szanse są większe jeżeli posiadamy dobrego koordynatora pionu juniorskiego.

Szkolenie młodzieży odpowiada za CA zawodników trafiających do szkółki. Szkolenie młodzieży zanim trafią do naszych kandydatów na juniorów.

Obiekty młodzieżowe to jakość obiektów na których trenuje nasza drużyna U-18/U-19. Im lepsze tym lepiej rozwiną się juniorzy. Jeśli mamy lepsze obiekty treningowe niż obiekty młodzieżowe warto przenieść juniorów do pierwszego zespołu aby trenowali na "obiektach treningowych". Graczom poniżej 18 lat nie potrzebne jest ogranie do rozwoju, wystarczą im mecze w drużynach juniorskich.

 

Jeśli chodzi o trenerów to pomagają oni w rozwoju młodzieży na podobnej zasadzie co obiekty treningowe, wiadomo im więcej gwiazdek tym szybciej zawodnicy będą się rozwijać. Atrybut trenerów praca z juniorami pomaga dodatkowo w przypadku juniorów a kierowanie zespołem w przypadku seniorów. Tak jak AeM napisał, trenerzy zespołu U-19 i koordynator mają wpływ na ukryte cechy charakteru nowo przybyłych zawodników co jest kluczowe w ich przyszłym rozwoju.

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze staram się mieć w zespole stado starych byków, którzy służą mi jako tutorzy, a potem często też jako trenerzy u19. Tacy goście jak ten czy ten to najlepsza inwestycja w juniorów jaką można zrobić.

Jeśli żądania płacowe tutorów są za wysokie a nie będziemy ich wystawiać w lidze warto dać im niski kontrakt + klauzulę pensji po rozegranych meczach w zespole. Jeden z najlepszych tutorów Didier Drogba na początku gry zgadza się przejść do większość pierwszoligowych zespołów z mocniejszych lig za plus minus 100k rocznie + X baniek po 10 meczach.

Odnośnik do komentarza

 

Od czego zależy jakość juniorów, którzy przychodza do klubu z akademi ? Chodzi tylko o jakość obiektów czy także od sztabu ? Np. dobre parametry koordynatora juniorów, trenerów juniorów

 

Zależy co rozumiesz przez jakość

 

wyszukiwanie juniorów - zwiększa zasięg szkółki i prawdopodobieństwo rekrutacji zawodnika z wysokim PA.

Szanse są większe jeżeli posiadamy dobrego koordynatora pionu juniorskiego.

Szkolenie młodzieży odpowiada za CA zawodników trafiających do szkółki. Szkolenie młodzieży zanim trafią do naszych kandydatów na juniorów.

Obiekty młodzieżowe to jakość obiektów na których trenuje nasza drużyna U-18/U-19. Im lepsze tym lepiej rozwiną się juniorzy. Jeśli mamy lepsze obiekty treningowe niż obiekty młodzieżowe warto przenieść juniorów do pierwszego zespołu aby trenowali na "obiektach treningowych". Graczom poniżej 18 lat nie potrzebne jest ogranie do rozwoju, wystarczą im mecze w drużynach juniorskich.

 

Jeśli chodzi o trenerów to pomagają oni w rozwoju młodzieży na podobnej zasadzie co obiekty treningowe, wiadomo im więcej gwiazdek tym szybciej zawodnicy będą się rozwijać. Atrybut trenerów praca z juniorami pomaga dodatkowo w przypadku juniorów a kierowanie zespołem w przypadku seniorów. Tak jak AeM napisał, trenerzy zespołu U-19 i koordynator mają wpływ na ukryte cechy charakteru nowo przybyłych zawodników co jest kluczowe w ich przyszłym rozwoju.

 

Taką odpowiedź to ja rozumiem :) Dzięki

Odnośnik do komentarza

Moja zabawa z edytorem trwa nadal. Stworzone zostało 16 nowych krajów, wszystko pięknie działa tylko są dwa ale:
1. W reprezentacji Nadrenii (wydzielone z niemieckich Nadrenii i Saary) tworzą się zawodnicy z nazwiskami niemieckimi, ale imiona są już hinduskie. Wszystkie miasta mają jako język niemiecki 100%, kraj stworzony został na bazie kraju Indie (Singh). Wszystkie ustawienia są dokładnie takie same jak w Niemczech.
2. W reprezentacji Syberii tworzą się zawodnicy o chińskich nazwiskach, tak samo każde miasto i regiony mają język rosyjski. Dokładnie kraj stworzony na bazie kraju Azja Południowo-Wschodnia. Wszystkie ustawienia kraju są dokładnie takie jak w Rosji
Zawodnicy ze złymi danymi oprócz języków krajowych umieją w pierwszym przypadku język pendżabi, w drugim chiński.
Screen: http://images.imagebam.com/81/2b/81/2faf82612767943.jpg
Można to jakoś naprawić? Czy trzeba stworzyć kraj na bazie innego? Choć zostały już same azjatyckie i w takich sytuacjach może być to samo.

Odnośnik do komentarza

Ale jak tworzenie lig na bazie innych? Tworzyło się ligi dla danego kraju od podstaw w tym kraju i wszystko hulało :-k

Więc IMO trzeba tworzyć wszystko od podstaw, a nie na bazie czegoś. Może region trzeba ustawić (granice regionu) tylko na jeden kraj.

Choć oczywiście mogę się mylić, ja tylko robiłem niższe ligi w kilku krajach.

Odnośnik do komentarza

Kraju jako tako nowego nie stworzysz :) musisz to zrobić na zasadzie istniejących już w bazie, ale np nie istniejących już vide Czechosłowacja, Jugosławia itp. Wszystko jest ustawione, lokalne regiony, wszystkie miasta są przypisane, w 14 pozostałych jest wszystko ok, newgeni tworzą się z odpowiednimi danymi tylko w tych dwóch są problemy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...