Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

Aj Adrian Adrian za mało cierpliwości do Orłów ;)

No niestety, wypaliłem się ;) Były jakieś mamrotania, że trening nie taki, że owaki, ten chce odejść, ten nie, w połowie sezonu zmieniłem taktykę, prezes też był średnio zadowolony i żydził hajsu, jednych musiałem sprzedawać, przychodzili nowi i robiliśmy podobny wynik.

W 14 łatwiej się nimi szalało ;)
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Dopiero zaczynam na poważnie grę w FM i mam jedno pytanie- jak poradzić sobie z nierealistycznymi wartościami transferów? Czy może to ja mam jakąś zbugowaną wersję gry. Przykład z dziś- gram Valencią, chciałem sprowadzić Marco Asensio. Wyceniany na 70 mln, a Real chce za niego... niecałe 300 milionów. To tak ma być, jakieś zabezpieczenie, żeby nie poszaleć na rynku? Nie wiem jak Wy kupujecie lepszych zawodników, tam ceny chyba są w miliardach.

Oczywiście w drugą stronę to już tak nie działa. Nani wyceniany na 50 mln, wystawiony na rynku dostał oferty po 30 milionów.

Odnośnik do komentarza

Masz normalną wersję. Tak jest od kilku wersji odnośnie transferów. Dwa- pewnie Asensio ma taką klauzule, jak to zawodnicy w Hiszpanii, stąd ta cena.

Inna sprawa- trzeba się targować. Ostatnio miałem, że chcieli za zawodnika 21 mln €. Targowałem się i z ceną zeszli do 6. To samo w drugą stronę. Dawali za mojego kopacza 6 mln, poszedł w końcu za 20.

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o to, że chcę zawodników za darmo. Ale od tak skrupulatnie zaplanowanego managera oczekiwałbym przyłożenia się do kwestii transferów. Skoro za 19-latka mam zapłacić 300 milionów, to chcąc ściągnąć kogoś ze światowego TOPu konieczne będzie wyłożenie około miliarda. Da się w ogóle mieć taki budżet transferowy w FM17? Za moje skromne 80 milionów mogę ściągnąć niskiej klasy piłkarzy, nadających się do Ekstraklasy a nie do La Liga. Może się czepiam, ale irytuje mnie ta kwestia.

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o to, że chcę zawodników za darmo. Ale od tak skrupulatnie zaplanowanego managera oczekiwałbym przyłożenia się do kwestii transferów. Skoro za 19-latka mam zapłacić 300 milionów, to chcąc ściągnąć kogoś ze światowego TOPu konieczne będzie wyłożenie około miliarda. Da się w ogóle mieć taki budżet transferowy w FM17? Za moje skromne 80 milionów mogę ściągnąć niskiej klasy piłkarzy, nadających się do Ekstraklasy a nie do La Liga. Może się czepiam, ale irytuje mnie ta kwestia.

Musisz troche pograć zeby zrozumiec ten rynek :) Czesto jest, ze jakiś klub kupi gwiazde lub talent, nie sprawdzaja sie i idzie kupić za grosze kogoś takiego, jak juz wspomnialem trzeba troche w to pograc

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o to, że chcę zawodników za darmo. Ale od tak skrupulatnie zaplanowanego managera oczekiwałbym przyłożenia się do kwestii transferów. Skoro za 19-latka mam zapłacić 300 milionów, to chcąc ściągnąć kogoś ze światowego TOPu konieczne będzie wyłożenie około miliarda. Da się w ogóle mieć taki budżet transferowy w FM17? Za moje skromne 80 milionów mogę ściągnąć niskiej klasy piłkarzy, nadających się do Ekstraklasy a nie do La Liga. Może się czepiam, ale irytuje mnie ta kwestia.

Raz- żądanie 300 mln nie było z sufitu. Widocznie zespół nie chce sprzedawać tego gracza, więc stawia zaporową cenę. Dwa- spójrz na rynek transferowy rzeczywisty- Real płaci za 16-latka bez występów w seniorskiej piłce 45 mln €.

W Hiszpanii gracze mają klauzule wykupnego i zespołu bardzo rzadko schodzą poniżej tej klauzuli.

Jak się nie ma kasy na transfery to trzeba se inaczej radzić:

- wyszukiwać młode talenty,

- czekać na okazje, wyprzedaże, na wygaśnięcie kontraktów.

Odnośnik do komentarza

Mam problem natury technicznej. Po przywróceniu ustawień domyślnych, ginie mi kursor gdy wjeżdżam na ekran FMa. Kojarzę, że już kiedyś tak miałem, ale nie pamiętam, jak udało mi się to usprawnić. Restart gry, czy lapka nie pomaga. Jakieś pomysły?

 

edyta: jakoś udało mi się zmienić skórkę i zatrybiło.

Odnośnik do komentarza

Jakie atrybuty są dla was najwazniejsze? Stawiacie bardziej na atrybuty psychiczne, fizyczne czy mentalne? jak to sie ma się u was do zawodnikow, którzy dopiero się rozwijają, do zawodników w sile wieku i umiejętnosci, a także jak to sie ma w zależnosci od poziomu ligi i umiejetnosci calego zespolu?

Zdecydowanie fizyczne. Weź sobie grajka, który ma np. przyspieszenie 17, szybkość 17, wykańczanie akcji 12 oraz gracza z przysp 10, szyb 10 oraz wykańczanie 15. Ten drugi będzie jednakowoż gorszym snajperem. W praktyce patrzę najczęściej na atrybuty fizyczne.

Także to też odpowiada na resztę pytań. :) Swego czasu było to udowodnione w testach na którymś tam FMie.

Do tego dochodzą pojedyncze mentalne, ale to zależy od pozycji oraz roli- wiadomo, że kapitan powinien mieć wysoki atrybut Przywództwo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...