Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Zakonczyłem sezon na 5 miejscu :) ! od marca moja druzyna troche sie posypała kontuzje zmeczenie itp i straciłem szanse na pierwszą "3" ale to nic według ekspertów mial byc spadek a mamy LE mam nadzieje ze awansujemy do fazy grupowej ,czeka nas rewolucja kadrowa odmłodzenie i wzmocnienie składu,szału nie ma bo tylko 10 mln ojro ale lepsze to niz na poczatku marne 1,5mln ojro.

 

Może ktoś poleci jakiegos taniego dobrego zawonika??

Odnośnik do komentarza

na pocieszenie powiem Ci że mój nowo wybrany zarząd Bilbao, również zbyt dużego pola do popisu mi nie daje. Sprzedaliśmy zawodników za 126 mln, a na transfery dostałem 30mln. Jako że na koncie jest "jedyne" 170mln, to % dochodów z transferów do wykorzystania zmniejszyli na 45% :D Gdy poprosiłem o dodatkowe fundusze na pensje gdyż możemy stracić czołowych piłkarzy, ci stwierdzili że przecież wszystko jest w porządku, więc straciłem De Marcosa i San Jose. Wszystko jest w porządku, skończ w czołówce ligi grając piłkarzami pokroju Eraso czy Vesga ;)

Jak tak się popatrzy na te różne ruchy i działania w tej grze, która w dużym stopniu odzwierciedla to co dzieje się w rzeczywistym futbolu, to dochodzę do wniosku że u nas to jest przedszkole jeżeli chodzi o przekręty finansowe :D

A jak już jesteśmy przy finansach, to grając MU miałem sytuację, że handlując piłkarzami wypracowałem zysk ca. 200 baniek funtów. Ale jeżeli ktoś pomyślał, że Glazer gang dał ze ekstra ze 100 baniek na transfery, to jest w błędzie. Cały zysk poszedł na coś co w grze nazywa się "przyszłościowy fundusz inwestycyjny" (czy jakoś podobnie). Pomyślałem, że w takim razie te pieniądze zostały w klubie jako fundusz zapasowy. Ale gdzie tam - szmal wyparował z klubu (te 200 baniek zapisano jako koszt w pozycji - dywidenda) :D

Odnośnik do komentarza

Zakonćzyłem kariere Nancy w 2 sezonie wygrany puchar ligi , 3 miejsce w lidze ( kwalifikacje do LM) półfinał LE przegrany z chelsea i dostaje 5 mln na tranfery gdzzie potrzebuje przynajmniej 5 wzmocnien a starczyło tylko na 1 zawodnika,kpina a stan konta 20 mln.

Szybko się poddajesz.

 

Odnośnik do komentarza

Wiem , ale jak mam cos ugrać z takim budżetem , kwalifikacje , puchary ,liga wychodzi po 50 meczy jak nie wiecej w sezonie,skład stary dużo przechodzi na emeryture ,cieżko kupic dobrego zawodnika do pierwszego składu,rezerwowi praktycznie nic nie graja bo są tak słabi. Po 1 sezonie PSG wydało 375 mln na transfery, Diego Costa , Hazard itp.

 

Ceny piłkarzy po drugim sezonie są już ogromne,np Everton spadł z ligi :D można by było kupic kilku dobrych od nich ale jak krzyczą po kilkanascie mln + pewnie pensje powyzej 300 tys.

 

 

Zaczne kariere Hull City, zawsze w Angli lepiej mi sie grało i ciekawiej.

Odnośnik do komentarza

Bo trzeba obrać trochę inną strategię przy takim klubie :> Liga francuska jest znana z masy talentów, dodatkowo plusem jest brak limitu non-UE, więc trzeba patrzeć długofalowo na transfery i szperać po jakiś Afrykach i innych wschodach europejskich po talenty na za jakieś dwa lata.

Taka sugestia moja :)

Odnośnik do komentarza

Jest limit nie wiecej niż 4 piłkarzy spoza UE,zawsze w fm zaczynałem jakims beniaminkiem z angli i robiłem z niego potęge tym razem bedzie z Hull , taktyke juz mam opanowaną ,rzuty rożne defensywne i ofensywne tez spoko ,w Angli jest ciekawie duzo mocnych druzyn no i kasa lepsza na transfery.

Odnośnik do komentarza

A ja początkiem maja wróciłem do FM-a po 2 miesiącach przerwy i objąłem SC Cambuur w holenderskiej Jupiler League. Po szalonym sezonie, szczęśliwym awansie do baraży w trzeciej rundzie i szalonej końcówce sezonu udało zająć się 3. miejsce, przegrywając bezpośredni awans przez strzał życia Voskampa w końcówce meczu z RKC.

 

Potem baraże i najpierw wygrana w dwumeczu z FC Den Bosch, a potem z VVV i mamy awans. Gra się po prostu wybornie. Dawno nie odczuwałem takiej radości z gry. Teraz czeka nas walka o utrzymanie. Jestem optymistą, bo transfery całkiem udane.

Odnośnik do komentarza

A u mnie marzenia o zawojowaniu LM znowu chyba trzeba odłożyć na półkę. Koniec 6-go sezonu i topka zaczęła hurtowe zakupy. Nie pomagają nawet zaporowe klauzule cenowe. 50 czy 80 baniek nie stanowi problemu dla PSG, Chelsea czy City :D

 

Btw. z tym Leroyem Sane coś jest nie tak. Bayern kupił go ode mnie i niespełna po roku gość znowu jest niezadowolony i jest na liście transferowej. Czyżby miał wpisany syndrom Anelki?

Odnośnik do komentarza

Też mam problem kupilem Cristian Pavon bardzo mi na nim zalezy ale idiota agent daje za kazdym razem jak chce z nim podpisac nowy kontrakt daje klauzule z od klubów z LM 41 mln mozna to jakoś obejsc ??? Kupiłem go za 10 mln w sumie bylby dobry interes ale za 2-3 laat bedzie kozakiem i ktos go odemnie wykupi i bedzie zal.

Odnośnik do komentarza

Też mam problem kupilem Cristian Pavon bardzo mi na nim zalezy ale idiota agent daje za kazdym razem jak chce z nim podpisac nowy kontrakt daje klauzule z od klubów z LM 41 mln mozna to jakoś obejsc ??? Kupiłem go za 10 mln w sumie bylby dobry interes ale za 2-3 laat bedzie kozakiem i ktos go odemnie wykupi i bedzie zal.

Ale ty masz problemy. U mnie też często to się zdarza, trzeba kombinować. Po pierwsze w ciągu tych 2/3 lat możesz zaoferować nowy kontrakt i walczyć o usunięcie lub podwyższenie klauzuli, po drugie możesz mimo wszystko zarobić z czasem spory pieniądz jak piszesz wydane 10 mln z czasem zamienić w 50 mln do przodu, a może znajdziesz w przyszłości kogoś lepszego i kogoś kto nie będzie chciał klauzuli.

Sugerując Twoją wypowiedź widzę, że chciałbyś podpisać odrazu z każdym wonderkidem w grze kontrakt na 5 lat + przedłuzenie opcjonalne na 3 lata i mieć spokój pewnie do końca gry, nie wiedząc ile dasz radę grać, a z tego co widzę nudzisz się już na starcie. Klauzule to część gry i tego nie zmienisz, choć w tej wersji naprawdę wyjątkowo często piłkarze żądają dosyć niskie klauzule odejścia. Jednym słowem nie da się mieć nowego Messiego w przypuśćmy Stade Rennais, bo poprostu obecnie są zbyt niską siłą, w grze da się to obejść, bo szybko można klub rozwinąć (i tak na początku by Ci go wykupili), ale w realnym świecie tak to nie działa i to normalne że dobry piłkarz "zabezpiecza" się na wypadek, gdyby chciał go jakiś gigant.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...