Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jaki jest sens takiej gry i takiej skorki? To juz save&load wydaje sie mniejszym czitem bo przynajmniej zajmuje wiecej czasu i wysilku.

A to nie wiem. Tak tylko napisałem, bo ktoś wrzucał jakiś profil gracza, gdzie było podane PA i CA. Chyba lwabik. Tylko nie wiem, czy to faktyczne wartości, czy przybliżone przez scouta tam pokazuje.

 

 

Tak było na FLUCie (swoją drogą bardzo fajna skórka), a wartości były na zasadzie 1-20. Do dzisiaj nie wiem, czy to były wartości rzeczywiste, czy tylko przełożenie gwiazdek na liczby.

Odnośnik do komentarza

To są naprawdę jakieś jaja, mój bramkarz obronił 1 celny strzał, bramkarz przeciwnika 20(!). Mój dostał ocenę 7.0 a przeciwny 6.8. Nie ważne co bronisz, ważne jak podajesz, to chyba Guardiola oceny daje.

 

Po pierwsze, primo, nie ważne jedynie co bronisz, ważne także, ile i jak wpuszczasz. Po drugie, primo, istnieją jeszcze takie detale jak gra bez piłki, kierowanie defensywą, komunikacja z obrońcami.

Odnośnik do komentarza

 

kto wie jaki czas trwa wyrobienie licencji UEFA C

 

Wiem, że w FM 2016 wyrobienie licencji krajowej "C" trwało około czterech miesięcy. W przypadku UEFA możliwe, że te 2-3 miesiące dłużej. W najnowszej wersji ten okres powinien być zbliżony

 

Podziękował

Odnośnik do komentarza

 

Ale koks :o

http://imgur.com/a/yf9Xq

CA - 129, PA -187

Skoro sprawdzasz CA i PA to juz mnie przestaly dziwic Twoje dobre wyniki ;)

 

 

Naprawdę nie masz się już o co przypierdalać Scorpio? Nudzi CI się, życia nie masz, dręczą Cię hemoroidy?

 

Jaki jest sens takiej gry i takiej skorki? To juz save&load wydaje sie mniejszym czitem bo przynajmniej zajmuje wiecej czasu i wysilku.

A to nie wiem. Tak tylko napisałem, bo ktoś wrzucał jakiś profil gracza, gdzie było podane PA i CA. Chyba lwabik. Tylko nie wiem, czy to faktyczne wartości, czy przybliżone przez scouta tam pokazuje.

 

 

Scorpio ma ewidentnie jakiś problem. Podobne problemy dręczyły swego czasu Johnissa.

Odnośnik do komentarza

 

To są naprawdę jakieś jaja, mój bramkarz obronił 1 celny strzał, bramkarz przeciwnika 20(!). Mój dostał ocenę 7.0 a przeciwny 6.8. Nie ważne co bronisz, ważne jak podajesz, to chyba Guardiola oceny daje.

 

Po pierwsze, primo, nie ważne jedynie co bronisz, ważne także, ile i jak wpuszczasz. Po drugie, primo, istnieją jeszcze takie detale jak gra bez piłki, kierowanie defensywą, komunikacja z obrońcami.

 

 

No właśnie Prof, gra bierze pod uwagę masę, w gruncie rzeczy nieistotnych statystyk. To jest to samo, co było z bocznymi obrońcami w 16' gdzie prawie każde ich podanie było kluczowe. Teraz okazuje się że dobry bramkarz to nie ten, które dobrze broni a ten który ma dobry % celnych podań.

Nie twierdzę że celne podania nie powinny być brane pod uwagę, bo powinny. Ale one podobnie jak i cała reszta wymieniona przez Ciebie to są sprawy drugo i trzeciorzędne.

Nie wierzę, żeby jakikolwiek ekspert czy firma zajmująca się statystykami oceniła nisko bramkarza, po meczu gdzie ten wyciągnął 20 piłek, bądź też 5 sytuacji sam na sam. Zazwyczaj jeśli wygrał mecz to dostanie mvp gdy wybronił połowę z tego.

Taktyka, którą obecnie gram kreuje ogromną ilość prostopadłych piłek. Zazwyczaj wychodzi z tego od 2 do 9 sytuacji sam na sam + drugie tyle sytuacji, które gra określa jako "okazje". W prawdziwej piłce niemożliwe jest żeby po meczu z takimi statystykami, zakończonym jakimś remisem, bądź też nieznaczną wygraną któregoś z zespołów bramkarz nie dostał nagrody gracza meczu.

Z ciekawości wszedłem sobie na dość popularny portal wchoscored. Co biorą oni pod uwagę przy ocenie bramkarza? Strzały z którymi się zmierzył, procent obronionych strzałów, obrony na mecz (najwięcej na 4,37 na mecz), czyste konta, bramki stracone ma mecz.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie oceny bramkarzy sa ok. Nie widze jakis anomalii. Generalnie 17 jest super zbalansowana...

 

Zgadzam się. Przejrzałem oceny moich bramkarzy i są zbalansowane. Nie ma też problemów z zwyżonymi ocenami bocznych obrońców. Owszem prawy obrońca Mattioni ma jedną z nawjyższych średnich w klubie, ale to superasystent.

Odnośnik do komentarza

Dla przykładu zobaczcie jak różnorakie serwisy oceniają piłkarzy po meczu Bayern - Real. Z Realu wysoko Ronaldo, Marcelo czy Modrić. W Bayernie dobrze Thiago, a najlepiej...Neuer. Wyciągnął jedną setkę i dwie świetne okazje, zaliczył 10 interwencji przepuszczając 2 bramki w tym jedną szmatę między nogami. Nadal pozwoliło mu to być jak nie najlepszym na boisku to najlepszym w Bayernie, gdzie słychać że uratował ich od blamażu. W FM17 dostałby 6.8 do 7.2 , bo miał 71% celnych podań...

A przykład ten i tak daleki jest do przykładów z FM'a, które podałem, gdzie bramkarze często bronią 2,3 razy więcej (podobnych jak nie lepszych okazji) niż on w tym meczu i dostają noty poniżej 7.

System ocen FM'a jest zbyt jednolity. Takie same kryteria ocen mają ofensywny oraz defensywny pomocnik, pomimo że na boisku mają zupełnie inne zadania, z których to powinni być rozliczani. WPP, który odebrał 20 piłek i zaliczył 20+ przechwytów często oceniany jest niżej niż gdyby zaliczył asystę i po 2 udane akcje w odbiorze.

Odnośnik do komentarza

Yakovenko to zabójca. Cztery mecze bez bramki, a później 6 bramek w trzech meczach :)

Zobaczymy z jakim dorobkiem zakończy sezon, ale na dwa mecze przed podziałem ligi na grupy ma strzelone 33 bramki.

Ogólnie w tym sezonie zdobył dla nas już 44 gole :)

 

Mattioni ma już 18 asyst :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...