Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgrywki ligowe nieuchronnie zmierzały ku zakończeniu, ale my musieliśmy jeszcze o swoje powalczyć. Naszym rywalem w 29. serii gier był outsider Prvej Ligi, a więc zespół Zavrc. Do składu po zawieszeniach wrócili Saso Ogric i Erik Salkic, a dodatkowo w pełni sił znajdował się Mademba Cisse i właśnie tych trzech panów z miejsca wskoczyło do wyjściowej jedenastki. Jednak to spotkanie rozczarowało kibiców zgromadzonych na stadionie w Zavrc, bowiem przez większość czasu wiało po prostu nudą. W zasadzie wydarzyły się tylko dwie warte odnotowania akcje, notabene obie w pierwszej połowie. W minucie 26. Dalibor Sokanovic wpadł jak wiatr w pole karne gospodarzy, a tam został bezpardonowo powstrzymany przez jednego z defensorów. To wszystko skwapliwie odnotował arbiter tego meczu, więc w prezencie otrzymaliśmy rzut karny! Do piłki podszedł Chiaber Chechelashvilli i pewnym uderzeniem nie dał szans goalkeeperowi! Druga brutalna sytuacja miała miejsce kilkanaście minut później, a w roli głównej wystąpił David Berezny, który od tyłu skosił Djibrila Cisse, i został ukarany czerwonym kartonikiem. Nam nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia, ale kolejne trzy punkty lądują na naszym koncie. Zostało siedem kolejek i należy zadać sobie pytanie - utrzymanie czy jednak europejskie wojaże?

 

 

18.04.2018 Sportni park, Zavrc: 517 widzów

1.SNL [29/36] Zavrc [10] - NK Tolmin [4] 0:1 (0:1)
26. C. Chechelashvilli 0:1 rz.k.
40. D. Berezny cz.k.
MVP: Ivor Horvat (Zavrc) - 7.4
Odnośnik do komentarza

Siódma minuta. "Prowadzimy na wyjeździe!"

Trzynasta minuta. "Ja pierdole, dwa do zera!"

Szesnasta minuta. "Nie, to musiało być zbyt piękne..."

Dziewiętnasta minuta. "Kurwa, jednak jesteśmy zajebiści"

Dwudziesta piąta minuta. "Spoko, zaraz walniemy jeszcze jedną"

Trzydziesta druga minuta. "Kurwa, jakie patafiany"

Czterdziesta piąta minuta. "Ja pierdole, jakie to są kaleki"

Czterdziesta piąta minuta + 1. Tutaj nie widziałem gola, bo Liverpool wzywał. Ale moja reakcję możecie sobie wyobrazić.

Osiemdziesiąta szósta minuta. "Janek, dawaj tego Mauko na zmianę, zajebiemy ich w końcówce"

Osiemdziesiąta ósma minuta. "Dobra, chuja nie dawaj go. Daliśmy dupy"

 

Tak w skrócie wyglądało to spotkanie. Katastrofa, Suligoj nota 4.8. Ktoś sobie chyba odpocznie przez dłuższą chwilę....

 

 

21.04.2018 Sportni park, Domzale: 806 widzów

1.SNL [30/36] Domzale [3] - NK Tolmin [4] 6:4 (5:3)
7. D. Sokanovic 0:1
13. M. Perkovic 0:2
16. N. Mevlja 1:2
19. M. Perkovic 1:3
25. M. Nunic 2:3
32. M. Nunic 3:3
45. M. Nunic 4:3
45+1. D. Perger 5:3
86. M. D. Cisse 5:4
88. M. Nunic 6:4
MVP: Marko Nunic (Domzale) - 9.7
Odnośnik do komentarza

Ousmane Sylla po wyleczeniu kontuzji został powołany na kolejne zgrupowanie gwinejskiej młodzieżówki.

 

Zatrudniłem także kolejnego piłkarza z kraju kawy, a chodzi o Carlao (18, MR-AMR; Brazylia), który już teraz prezentuje się naprawdę kozacko, o co to będzie z nim za parę lat! W letnim okienku planuje lekką przebudowę składu, by wyprzedać wszystkich piłkarzy bez unijnego paszportu, a dać grać właśnie takim jak Carlao! Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

 

Po trudnych meczach z Mariborem i Domzale przyszedł czas na średnią końcówkę sezonu, ale naszym pierwszym przeciwnikiem będzie broniąca się przed spadkiem Gorica. W tym sezonie utrzymanie mamy już raczej pewne, więc chciałem koniecznie sprawdzić paru nowych zawodników. Od pierwszej minuty wyszli więc Carlao, Petrovic, Mauko oraz młody prawy defensor, Hozjan. Szczególnie ciekaw byłem gry Brazylijczyka, ale musiałem jednak poczekać na jego przebłyski. W tym spotkaniu zaprezentował się dobrze, jednak nie on był bohaterem. Najważniejszym graczem w tym spotkaniu ponownie okazał się Mademba Djibril Cisse, który już w 11. minucie wykończył dogranie Mitji Mauko, i jak się okazało, dał nam kolejną wygraną w tym sezonie! Goście, mimo ich heroicznej postawy, nie potrafili odpowiedzieć bramką wyrównującą, i na pięć kolejek przed końcem mamy zapewnione utrzymanie bez konieczności gry w barażach!

 

 

28.04.2018 Brajda, Tolmin: 700 widzów

1.SNL [31/36] NK Tolmin [4] - Gorica [8] 1:0 (1:0)
11. M. D. Cisse 1:0
MVP: Bojan Djukic (Tolmin) - 7.6
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki został wybrany Bojan Djukic!

 

Wygrana z Goricą zapewniła nam spokojną końcówkę sezonu, ale nie zamierzaliśmy rozdawać punktów na lewo i prawo. Wyjazd do Ljublany traktowałem więc priorytetowo, ale nie zabrałem ze sobą chociażby Suligoja czy Perkovica, którzy swoje już w tym sezonie pograli. Swój talent w tym meczu potwierdził Brazylijczyk Carlao, który już w piątej minucie wyprowadził nas na prowadzenie! Fantastyczną asystą popisał się Vuk Djuric. Jednak po raz kolejny zawiodła głowa, bowiem w drugiej części spotkania zdołał wyrównać Milan Spremo i po raz kolejny oddajemy punkty. Jedyny plus jest taki, że Krka przegrała i mimo wszystko nasza przewaga nad nimi wynosi już cztery punkty, ale to wszystko może okazać się nieważne. To wszystko za tydzień zweryfikuje murawa!

 

 

05.05.2018 Sportni park Stozice, Ljublana: 1.627 widzów

1.SNL [32/36] Olimpija [7] - NK Tolmin [4] 1:1 (0:1)
5. Carlao 0:1
52. M. Spremo 1:1
MVP: Carlao (Tolmin) - 8.0
Odnośnik do komentarza

Z Mariborem mamy dobry bilans - dwie wygrane i dwie porażki - ale masz rację, że na przestrzeni całego sezonu nie mamy na razie szans. Poza tym są takie ekipy jak Koper czy Domzale, które też swoje znaczą ;)

 

*****

 

W ramach 33. kolejki mieliśmy się zmierzyć z walczącą z nami o czwartą lokatę Krką. Mogliśmy, więc zagraliśmy w formacji 4-4-2 z wysuniętymi napastnikami w postaciach Sokanovica i Mauko. Niestety to goście mieli więcej powodów do zadowolenia po pierwszej połowie, a jedyną bramkę, po błędzie Djukica, zdobył Majcen, który strzałem z bliskiej odległości nie dał szans Simcicowi. Po zmianie stron udało nam się doprowadzić do wyrównania wyniku, kiedy to Matic Furjan zacentrował piłkę na bliższy słupek, a tam Darnel Situ pokonał bramkarza gospodarzy. Krka po tej bramce nie załamała się, a wręcz dążyła do ponownego prowadzenia, co udokumentowali w 82. minucie gry, gdy Patrik Posavac pokonał źle ustawionego i spóźnionego Simcica, ale ponowne wyrównanie zajęło nam dokładnie 180 sekund! Chiaber Chechelashvilli wyłożył piłkę na skraj pola karnego, a tam Mitja Mauko płaskim plasowanym wolejem nie dał szans Mitrovicowi i kolejny nasz mecz w tym sezonie kończy się remisem. Dajcie mi wreszcie ten koniec sezonu...

 

 

09.05.2018 Portoval, Novo Mesto: 856 widzów

1.SNL [33/36] Krka [6] - NK Tolmin [4] 2:2 (1:0)
34. L. Majcen 1:0
68. D. Situ 1:1
82. P. Posavac 2:1
85. M. Mauko 2:2
MVP: Patrik Posavac (Krka) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Po meczu z Krką czekał nas równie trudny sprawdzian, gdyż na Brajdzie gościła trzecia drużyna Prvej Ligi, FC Koper. Kochany SZPN znowu dał nam tylko trzy dni na odpoczynek, więc sami chyba rozumiecie, że moi piłkarze w najlepszej formie raczej nie byli. Dałem szansę formacji 4-3-3 z ustawionymi w roli skrzydłowych Cisse i Perkovicem, i muszę powiedzieć, że przy odpowiedniej taktyce to ustawienie daje radę. Co prawda Chorwat jedyną bramkę tego spotkania wykorzystując po kolei błędy indywidualne każdego z obrońców gości, ale zrobił to w sposób cudowny. Takim sposobem notujemy czternastą wygraną w sezonie i pieczętujemy swoje czwarte miejsce, gdyż do Kopru nasza strata wynosi 9 punktów, natomiast do nas Celje ma 8 oczek straty. Do końca pozostały dwie kolejki, a więc nie ukrywamy ulgi z końca tego sezonu...

 

 

12.05.2018 Brajda, Tolmin: 553 widzów

1.SNL [34/36] NK Tolmin [4] - Koper [4] 1:0 (1:0)
29. M. Perkovic 1:0
MVP: Danjel Vujcic (Koper) - 7.6
Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Celje do naszego teamu dołączył Erik Gliha (21, AMC-ST; Słowenia), który ma w przyszłym sezonie zwiększyć rywalizację w ataku lub grać jako ofensywny pomocnik. Na pewno dostanie swoją szansę w dwóch ostatnich meczach sezonu.

 

Przedostatnia kolejka to domowy pojedynek z drużyną Celje, która dzielnie walczy o obronę piątej lokaty. W składzie doszło do pewnych zmian, a od pierwszej minuty zagrali m.in. Carlao, Erik Gliha czy Matija Suligoj. Pojawienie się nowego rozgrywającego nie wniosło jednak nic konstruktywnego w pierwszej połowie, albowiem zakończyła się ona nudnym dla oka 0:0. Na początku drugiej odsłony było jednak dużo ciekawiej, albowiem najpierw gości na prowadzenie precyzyjnym uderzeniem wyprowadził Rok Kidric. Minutę później jednak mieliśmy już remis, gdyż Mademba Cisse w fantastyczny sposób doprowadził do zmiany rezultatu; ten gol został potem wybrany golem kolejki. Nie cieszyliśmy się długo, a ledwie 120 sekund. Ponownie rozluźnione szyki naszych defensorów wykorzystał Kidric i po raz drugi pokonał Simcica, który akurat przy tej bramce nie miał szans. Porażka zatem staje się faktem, ale nic ona nie zmienia. Dopiero ostatnia kolejka ligowa okaże się decydująca dla praktycznie każdego...

 

 

19.05.2018 Brajda, Tolmin: 572 widzów

1.SNL [35/36] NK Tolmin [4] - Celje [5] 1:2 (0:0)
50. R. Kidric 0:1
51. M. D. Cisse 1:1
53. R. Kidric 1:2
MVP: Rok Kidric (Celje) - 8.8
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki zostali wybrani Saso Ogric i Mademba Djibril Cisse!

 

Niestety Puchar Słowenii wygrała Olimpija Ljublana, która pokonała w finale Domzale 1:0. Niestety, albowiem w wypadku triumfu tych drugich moglibyśmy zaprezentować się na europejskiej arenie.

 

Przed ostatnią serią gier nic nie było pewne. Domzale w bezpośrednim pojedynku mierzyło się na wyjeździe z Mariborem, i to starcie miało wyłonić nowego Mistrza Słowenii. Nasz rywal, Rudar Velenje, także nie był pewny spadku, bowiem gdyby nas pokonali, a Olimpija przegrała by mecz, to stołeczni byli by zmuszeni grać w barażach. Jednak całe to spotkanie było po prostu nudne. Bardzo szybko wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Mitji Mauko, jednak w drugiej części gry gospodarze wyrównali. Na wygraną nie starczyło im sił, albowiem także byli kolosalnie zmęczeni zakończonym właśnie sezonem. Mistrzem kraju został Maribor, natomiast Rudar niestety będzie musiał poznać smak baraży. O mnie jako trenera pytają chociażby Termalica czy OFK Belgrad, więc poważnie się zastanowię, jeżeli dostanę jakąkolwiek propozycję...

 

 

26.05.2018 Ob Jezeru, Velenje: 1.125 widzów

1.SNL [36/36] Rudar Velenje [9] - NK Tolmin [4] 1:1 (0:1)
9. M. Mauko 0:1
78. L. Crncic 1:1
MVP: Milan Kocic (Rudar) - 8.6
Odnośnik do komentarza

Debiutancka kampania w Prvej Lidze już za nami, więc czas na garść podsumowań z minionego sezonu!

 

Piłkarzem sezonu przez kibiców został uznany Vuk Djuric!

 

Królem strzelców Prvej Ligi został niesamowity Marko Nunic (31 goli) z Domzale! Drugie miejsce zajął zawodnik Mariboru, Jean-Philippe Mendy (19 goli), a trzeci był Luka Majcen (18 goli) z Krki.

 

Jeżeli chodzi o asysty, to najlepszy był tutaj Mitja Viler (10 asyst) z Mariboru. Na drugim miejscu znalazł się Marko Perkovic (9 asyst). Ostatnie miejsce podium przypadło graczowi Krki, Stipe Baracowi (8 asyst).

 

Najwyższą średnią uzyskał natomiast Vedran Vinko (7.89) z Domzale, drugi był zawodnik Kopru, Nik Mrsic (7.56), a trzeci Marko Nunic (7.48).

 

W barażu o spadek z Ekstraklasy, przedostatni w tabeli pierwszej ligi Rudar Velenje nie dał szans Ankaran, wygrywając 2:0 (R. Kurez 16', 19') i sprawiając, że do Ekstraklasy doszło tylko Verzej!

A o to cała tabela Prvej Ligi:

 

1. NK Maribor 36 | 21 | 6 | 9 | 19 | 69

2. NK Domzale 36 | 20 | 8 | 8 | 15 | 68

3. FC Luka Koper 36 | 20 | 5 | 11 | 23 | 65

4. NK TKK Tolmin 36 | 14 | 9 | 13 | 3 | 51

5. NK CM Celje 36 | 11 | 13 | 12 | -10 | 46

6. Krka Nove Mesto 36 | 11 | 11 | 14 | 0 | 44

7. ND Gorica 36 | 9 | 13 | 14 | -7 | 40

8. Olimpija Ljublana 36 | 9 | 10 | 17 | -13 | 37

9. Rudar Velenje 36 | 7 | 15 | 14 | -13 | 36

10. NK Zavrc 36 | 8 | 10 | 18 | -17 | 34

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie :) Miałem konkretną propozycję z Niecieczy, nad którą sporo się zastanawiałem, ale jednak postanowiłem ją odrzucić. NK walczy dalej! :D

*****

Bramkarze:

Vasja Simcic (34, GK; Słowenia) 38-0-0-6.77

Tony Carter (18, GK; Australia U-20: 3/0) 0-0-0-0

Przed debiutanckim sezonem w Ekstraklasie wielki powrót zaliczył Vasja Simcic, który bronił we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Jego zmiennikiem był Australijczyk Carter, ale nie miał on za wielu szans i najprawdopodobniej będę się starał go sprzedać, gdyż blokuje miejsce dla obcokrajowca. Do tego z wypożyczenia wraca Matic, więc i jego będę się starał pozbyć, a ogarnąć jakiegoś goalkeepera z unijnym paszportem.

Lewa obrona:

 

Erik Salkic (31, DR-DL; Słowenia) 30-0-0-6.90

Brak jakiegokolwiek zmiennika dla Salkica to moja największa bolączka w tym sezonie. Erik zaliczył straszny spadek względem poprzedniego sezonu, a w nadchodzącym ma być tylko zmiennikiem. Poszukiwania lewego defensora są już zakończone, więc teraz po prostu pozostaje poczekać nam na lipiec i przybycie zawodnika do siedziby klubu.

Środek obrony:

 

Bojan Djukic (31, DC-DR; Słowenia) 34-0-1-6.95

Darnel Situ (26, DC; Francja) 27-2-1-7.05

Matija Suligoj (27, DC; Słowenia) 21-0-0-6.78

Willian (20, DC-DCM; Brazylia) 2-0-0-6.80

Matic Perse (22, DC; Słowenia) 0-0-0-0

Na środku obrony mieliśmy kłopot bogactwa. Genialnym wzmocnieniem okazał się być Darnel Situ, który bez problemu wskoczył do podstawowej jedenastki i prezentował bardzo wysoki poziom, za co został wybrany do jedenastki sezonu. Jego partnerem był zazwyczaj doświadczony Djukic, który nie popełniał większych błędów, jednak parę mniejszych mu się zdarzyło. Pierwszym zmiennikiem w razie absencji czy po prostu kontuzji był Suligoj, ale momentami naprawdę prezentował się katastrofalnie. Zostanie jednak z nami, głównie dlatego, że jest Słoweńcem. Młodego Williana chce wypożyczyć, a Perse odchodzi. Tyle, zmian nie przewiduje.

 

Prawa obrona:

 

Matic Furjan (20, DR-DL; Słowenia) 36-0-2-6.85

Tak samo jak i Salkic, także Furjan w tej kampanii mocno obniżył noty. Zaledwie dwie asysty i słaba średnia zwiastują problemy. Trzeba znaleźć tutaj ogranego piłkarza, i to w trybie natychmiastowym, gdyż inaczej z naszymi bokami obrony może być bardzo, bardzo krucho...

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Pytanie od autora: chcecie jakąś mini-relację z Mistrzostw Świata 2018? :P

*****

Defensywna pomoc:

Saso Ogric (29, DMC-MC; Słowenia) 33-2-4-7.21

Marko Fatic (19, DMC-DC; Australia U-20: 10/0) 2-0-0-6.90

Ewerton Jose (20, DMC; Brazylia) 0-0-0-0

Przez cały sezon fantastycznie spisywał się kapitan zespołu Ogric, który dawał przykład kolegom zarówno w obronie, jak i ataku. Względem zeszłego sezonu znacznie poprawił statystyki, co czyni go jednym z najlepszych na tą pozycję w całej lidze. Jego zmiennikiem był młody Fatic, który jednak zagrał tylko w dwóch spotkaniach i będę się starał go teraz wypożyczyć. Ewerton Jose ciekawym graczem jest, ale niestety brak unijnego paszportu zmusza mnie do jego sprzedania. Taki biznes.

 

Środek pomocy:

Jan Kragelj (32, MC; Słowenia) 0-0-0-0

Vuk Djuric (29, DMC-MC; Czarnogóra) 20-3-7-7.49

Ladislav Stanko (35, AMC-MC; Słowenia) 1-0-0-6.70

Domen Jugovar (21, AMC-MC; Słowenia) 5-0-0-6.90

Patrick Petrovic (20, MC; Słowenia) 5-0-0-7.04

W mojej taktyce środek pola tworzyli dwaj zawodnicy, którzy jednak w ekstremalnych wypadkach przechodzili w tercet. Sprzedanego w zimie Danjela Rakuscka w fenomenalnym stylu zastąpił Vuk Djuric, który był zdecydowanie najlepszy na tej pozycji. Jego partnerem był zazwyczaj opisany wcześniej Ogric, ale w razie kartek czy kontuzji do składu wskakiwali tacy piłkarze jak Jugovar czy Petrovic. Emeryt Stanko kończy karierę, a Kragelj chyba tylko jest, bo nie ma nic innego do roboty. Dochodzi jeden pomocnik, więc z kimś trzeba się będzie pożegnać.

Lewe skrzydło:

Mademba Djibril Cisse (23, AMR-AML; Mali) 30-10-8-7.07

Lewe skrzydło w tym sezonie było polem popisu tylko jednego pana. Mademba Djibril Cisse spisywał się w sezonie 2017/18 bardzo dobrze i na kolejny rok na pewno zostaje z nami, blokując miejsce dla cudzoziemca. Na jego zmiennika szykuje wracającego z wypożyczenia Kocevara, ale nie wiem jeszcze jak on na tę wiadomość zareaguję. W razie co to potrzebne będą lekkie roszady.

 

Prawe Skrzydło:

Marko Perkovic (26, MR-AMR; Chorwacja) 30-12-9-7.33

Carlao (18, MR-AMR; Brazylia) 4-1-1-7.03

Adnan Basic (21, AMR-ST ; Bośnia i Hercegowina) 1-0-0-6.60

 

Na prawej flance z kolei mieliśmy prawdziwy urodzaj. Grał oczywiście najczęściej Perkovic, i to on był zdecydowanie najlepszy na boisku, ale w momencie przyjścia do nas Carlao, i zaprezentowania swoich możliwości przez Brazylijczyka, to w głowie mam mętlik. Wiem tylko jedno - Basic to niewypał i odchodzi czym prędzej!

 

Ofensywny pomocnik:

Chiaber Chechelashvilli (22, AMC-MC; Gruzja) 27-4-5-7.20

Erik Gliha (21, AMC-ST; Słowenia) 2-0-0-6.60

W zależności od taktyki ustawienie w pomocy było różne, ale rozgrywający był często wykorzystywany, więc i tą pozycję wziąłem pod uwagę. Jedynym zawodnikiem z nominalną pozycją "10" był Chiaber Chechelashvilli. Gruzin przychodził do nas z łatką sporego talentu, i w 100% potwierdził to na murawie. Rozgrywał, brał ciężar gry na siebie, strzelał - czego chcieć więcej? Ano właśnie - obywatelstwa Unii. Jeżeli ktoś złoży za niego ofertę powyżej 250 tysięcy funtów, to zdecyduje się go sprzedać. W zastępstwo ściągnąłem młodego Glihe, który jednak wiele zaprezentować nie zdążył.

Atak:

 

Mitja Mauko (25, ST; Słowenia) 23-8-3-7.17

Dalibor Sokanovic (30, ST; Słowenia) 22-13-4-7.23

Ousmane Sylla (19, ST; Gwinea U-20: 15/8) 0-0-0-0

 

Trzeci sezon z rzędu Dalibor Sokanovic bije wszystkich na głowę! Oczywiście liczba strzelonych goli nie jest tak wysoka, jak w zeszłym sezonie, ale nadal budzi u naszych kibiców szacunek i podziw. Jego zmiennikiem lub partnerem był nowy gracz w Tolminie, Mitja Mauko, który jednak do końca nie spełnił moich oczekiwań i także poważnie myślę nad jego sprzedażą. Mam w odwodzie także piekielnie utalentowanego Sylle, który jednak na swoją szansę musi poczekać. W lecie przychodzi jeszcze jeden Słoweniec, więc poważnie myślę nad sprzedażą Mitji.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Lato w słoweńskim Tolminie zapowiadało się bardzo, bardzo gorąco. Tuż po zakończeniu sezonu przybyli do mnie przedstawiciele Termalicy Bruk-Bet Niecieczy, ale - mimo początkowych starań - nie doszliśmy do porozumienia, a ja zrozumiałem, że nie moja misja w NK Tolmin nie dobiegła jeszcze końca. Misja - utrzymanie II trzeba było rozpocząć za kilka tygodni.

 

Do nadejścia lipca zmiany kadrowe były, jakie były. Zarząd udostępnił mi zawrotne 300.000 funtów na transfery, a ja nie mogłem pojąć skąd nagle ten hajs! Mimo tego musiałem zapełnić lukę po Ladislavie Stanko (35, AMC-MC; Słowenia), który zakończył karierę piłkarską [34-7-3-6.89; 3s]. Ladi był podstawowym graczem tylko w pierwszym sezonie, ale w kolejnych spełniał rolę użytecznego zmiennika i kogoś takiego będziemy poszukiwać!

 

Na listę transferową, bądź wypożyczeniową, wystawiłem wielu zagranicznych piłkarzy. Co najważniejsze - zainteresowanie innych klubów jest naprawdę sporę, co pozwala mi dobrze spoglądać w przyszłość. Dopiąłem także pierwszego transferu gotówkowego. Za całe 5.000 funtów z Pogoni Szczecin dołączył do nas Dawid Kudła (26, GK; Polska), który ma być alternatywną opcją dla leciwego i niepewnego zawsze Simcica. Okazja, to biorę!

 

Oczekiwania na sezon IV:

 

Prva Liga: środek tabeli

Pokal Slovenije: ćwierćfinał

 

Misję "Utrzymanie II" czas zacząć! NK Tolmin wraca do gry w Ekstraklasie!

Odnośnik do komentarza

Nie było w naszych przygotowaniach choć minimalnie polskiego zachowania, więc zamiast klasycznego "Chuj z transferami, zrobi się jutro" było słychać "Dawaj te papiery, dopinamy za dziesięć minut!". Wpierw jednak nie musieliśmy nic dopinać, albowiem przybycie czterech zawodników zaklepałem do klubu już w trakcie trwania rundy wiosennej. Mówiłem o lewym obrońcy? To dobrze się złożyło, gdyż do zespołu dołączył wychowanek Mariboru i wieloletni gracz tego klubu, Rober Pusaver (23, DL-DC; Słowenia), którego umiejętności na papierze biją na głowę Salkica. W środku pola mamy akcent patriotyczny, jednak zaczniemy od gracza narodowości słoweńskiej. Luka Volaric (27, MC; Słowenia), bo o nim mowa, to środkowy pomocnik przybyły prosto z Krsko, gdzie był podstawowym zawodnikiem. U nas ma jednak wchodzić z ławeczki. Podobnie, jak Wojtek Trochim (29, AMC-MC; Polska), którego za darmo przysłała nam Cracovia. Ostatnim zawodnikiem jest zmiennik lub następca Mitji Mauko, Luka Pavic (23, ST; Słowenia), który nie przebił się w Krce, a u nas będzie próbował po raz kolejny!

 

Z zawodników odchodzących, to do Iliriji odeszło kilkunastu juniorów, a z graczy pierwszego zespołu to tak - Adnan Basic udał się na wypożyczenie do Celje, Ewerton Jose, również na wypożyczenie, poszedł do NK Lucko, a kolegą Brazylijczyka na ten sezon, został Marko Fatic. Na stałe natomiast opuścił nas Uros Matic (23, GK; Serbia) [0-0-0-0; 1s], który u nas kariery nie zrobił i za 10.000 funtów przeszedł do Radniczek. Kilku graczy podpisało także nowe kontrakty, a zrobili to m.in Carlao, Willian, Mademba Cisse czy Ousmane Sylla.

 

23/06/2018 -> Krsko - NK Tolmin 0:2 (Mauko x2)

30/06/2018 -> NK Tolmin - Dunajska Streda 3:1 (Carlao, Chechelashvilli, Petrovic - Vrhunc)

04/07/2018 -> Drava - NK Tolmin 0:1 (Chechelashvilli)

Odnośnik do komentarza

Kolejne dni leniwie mijały nam na przeprowadzaniu ruchów kadrowych i rozgrywaniu sparingów. Do Lucko zostali wypożyczeni także Pristovnik i Jugovar, więc w Chorwacji zrobiła się niemała kolonia graczy NK Tolmin. Odszedł od nas Mitja Mauko (25, ST; Słowenia) [23-8-3-7.17; 1s], który wolał grać w gangsterskim Avellino i przeniósł się tam za zawrotną i rekordową kwotę 300.000 funtów! Opuścił nas również Jani Sturm (22, DL-DC; Słowenia) [2-0-0-6.20; 3s], który poprzednie lata spędzał na wypożyczeniach, a teraz na stałe za 12.000 funtów przeszedł do węgierskiego Mezokovesd, gdzie będzie grał z naszym byłym goalkeeperem, Aljazem Ivancicem.

 

Powetowaliśmy sobie te straty zatrudnieniem jeszcze jednego zawodnika. Z wolnego transferu przybył do Tolminu Rok Baskrera (25, AML-AMR; Słowenia), który zawodnikiem jest świetnym i mam nadzieję że będzie grał na lewym skrzydle jeszcze lepiej niż Mademba Cisse. Starałem się też o pozyskanie Sebastiana Madery czy Momchila Tsvetanova, ale mimo wystarczających środków na zakup tych graczy, nie godzili się oni nawet na negocjacje. Tak więc w obecnym składzie rozpoczynamy kampanię 2018/2019!

 

09/07/2018 -> Dekani - NK Tolmin 0:2 (Sokanovic, Djuric)

14/07/2018 -> NK Tolmin - Bitnje 6:1 (Sylla x3, Baskera x3)

Odnośnik do komentarza

Na inauguracje ligi, podobnie jak dokładnie rok temu, mieliśmy się zmierzyć z Mariborem. Nowy-stary mistrz był godnym przeciwnikiem w pierwszej serii gier, więc desygnowałem do gry chyba najmocniejszą jedenastkę, jaką dysponowałem. Jedynego gola tej rywalizacji zdobył już w 6. minucie gry Chiaber Chechelashvilli, który w pewnym stylu wykończył dośrodkowanie Marko Perkovica. Dobre debiuty mają za sobą Dawid Kudła i Rok Baskera, którzy wnieśli sporo świeżości w nasze poczynania, szczególnie mówię tutaj o Słoweńcu. Polak natomiast swoją pewnością w klatce dodawał odwagi obrońcom, w tym Pusaverowi. Od tego ostatniego będę trochę jeszcze wymagał, ale mamy czas. Najważniejszy jest fakt, że zaczynamy bardzo przekonująco, pokonując mistrza kraju!

 

 

21.07.2018 Brajda, Tolmin: 707 widzów

1.SNL [1/36] NK Tolmin [-] - Maribor [-] 1:0 (1:0)
6. C. Chechelashvilli 1:0
MVP: Chiaber Chechelashvilli (Tolmin) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia trafił Chiaber Chechelashvilli!

 

Mój 100. mecz w roli managera NK Tolmin przypadł na spotkanie drugiej kolejki z Domzale, a więc kolejnym faworytem do zdobycia tytułu. Wszystko zaczęło się jednak źle, albowiem już w szóstej minucie gry Husmani ubiegł naszych obrońców i pokonał Dawida Kudłę. Na naszą odpowiedź trzeba było poczekać aż do drugiej części spotkania. Wtedy bowiem Carlao dorzucił piłkę w pole karne, a tam Rok Baskera nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem jej do siatki. Niestety dosłownie moment później naszego goalkeepera po raz drugi zaskoczył Husmani i znowu musieliśmy odrabiać straty. Na nasze szczęście w wybornej formie był dzisiaj Carlao, który w 61. minucie popisał się drugą asystą, dogrywając piłkę do Sokanovica, który pokonał Andrejca. W końcówce meczu bramki padały już tylko po naszych strzałach. Najpierw na prowadzenie wyprowadził nas Saso Ogric, który wykończył podanie Baskery. Nasze zwycięstwo przypieczętował Dalibor Sokanovic, który po podaniu Ogrica po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Rysę na szkle tworzy jednak kontuzja naszego kapitana, który w doliczonym czasie gry ucierpiał w starciu z jednym z rywali, a po spotkaniu natychmiast udał się do szpitala na prześwietlenie...

 

 

28.07.2018 Sportni park, Domzale: 1.056 widzów

1.SNL [2/36] Domzale [-] - NK Tolmin [-] 2:4 (1:0)
6. Z. Husmani 1:0
50. R. Baskera 1:1
53. Z. Husmani 2:1
61. D. Sokanovic 2:2
65. S. Ogric 2:3
77. D. Sokanovic 2:4
90+1. S. Ogric knt.
MVP: Saso Ogric (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Puchary, to tylko przez ewentualną wygraną w Pucharze Słowenii. Innej drogi nie widzę, bo w bezpośrednich starciach możemy być lepsi, ale nie mamy wystarczająco silnej i równej kadry, by na przestrzeni całego sezonu mierzyć się z chociażby Domzale czy Koprem. Pokazaliśmy to chociażby w tym spotkaniu.

*****

 

U Saso Ogrica zdiagnozowano zespół przeciążenia piszczeli. Mogło to skutkować czteromiesięcznym rozbratem w futbolem, ale w zamian za pomoc świetnego fachowca, Saso straci "tylko" 8-9 tygodni. A było już tak dobrze...

 

W jedenastce tygodnia znalazło się aż czterech graczy Tolminu! Są to: Carlao, Matija Suligoj, Saso Ogric oraz Dalibor Sokanovic!

 

Do drugoligowego Rudaru Trbovlje został wypożyczony Brazylijczyk Willian! Uniwersalny zawodnik ma tam zebrać potrzebne doświadczenie, a za sezon-dwa starać się wywalczyć miejsce w składzie naszego zespołu.

 

W kolejnym spotkaniu mieliśmy podejmować u siebie Rudar Velenje, który kolejny raz uniknął spadku z Prvej Ligi. Za kontuzjowanego Ogrica wstąpił do wyjściowej jedenastki Patrick Petkovic, który miał być w najbliższym czasie bardzo ważnym zawodnikiem. Oprócz tego na pozycji rozgrywającego od początku zagrał Gliha, a na napadzie zadebiutował Luka Pavic. Zaczęło się fantastycznie, gdyż po kwadransie prowadziliśmy za sprawą Carlao, który wykorzystał niepewne wybicie jednego z obrońców gości! Niestety już w 20. minucie Kocic wykorzystał dośrodkowanie Pleseca i na Brajdzie mieliśmy remis! Na następne bramki kibice musieli czekać aż do drugiej połowy, kiedy to Luka Pavic był przytrzymywany przy wyskoku do piłki, a sędzia to zauważył i wskazał na jedenasty metr! Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany i ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Znowu jednak Rudar doprowadził do wyrównania, a to za sprawą Pleseca, który w pojedynku szybkościowym nie dał szans Suligojowi i wpakował futbolówkę za kołnierz Kudły. Ktoś coś mówił o pucharach?

 

 

04.08.2018 Brajda, Tolmin: 692 widzów

1.SNL [3/36] NK Tolmin [1] - Rudar Velenje [7] 2:2 (1:1)
15. Carlao 1:0
20. M. Kocic 1:1
51. L. Pavic 2:1 rz.k.
72. N. Plesec 2:2
MVP: Nejc Plesec (Rudar) - 8.6
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...