Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Do jedenastki kolejki trafili Dalibor Sokanovic i Marko Perkovic!

 

Po meczu z Goricą w zespole morale wyraźnie wzrosły, ale już tydzień później mogły zostać doszczętnie zniszczone, albowiem czekał nas wyjazd do Novego Mesta na mecz z trzecią drużyną ligi, Krką. Wyszliśmy tak jak w meczu ubiegłym, czyli klasycznym 4-4-2 z Perkovicem i Chechelashvillim na bokach pomocy oraz Mauko i Sokanovicem na napadzie. To ustawienie po raz drugi dało zamierzony efekt, gdy w 22. minucie Dalibor Sokanovic fantastycznie urwał się defensorom gospodarzy i strzałem głową pokonał obserwującego tylko lot piłki bramkarza naszych rywali. Graliśmy bardzo dobrze w defensywie i stwarzaliśmy sobie liczne okazje pod bramką naszych przeciwników, jednak zabrakło skuteczności. Krka jednak była zespołem doświadczonym i wyczuła co jest nie tak, więc mecz zakończył się remisem 1:1, bowiem w 67. minucie gola na wyrównanie zdobył Peric. Jedyny pozytyw jest taki, że fantastycznie ostatnio prezentuje się Dalibor Sokanovic, który w duecie z Mauko może być postrachem całej ligi!

 

 

28.10.2017 Portoval, Novo Mesto: 770 widzów

1.SNL [15/36] Krka [3] - NK Tolmin [9] 1:1 (0:1)
22. D. Sokanovic 0:1
67. M. Peric 1:1
MVP: Dalibor Sokanovic (Tolmin) - 8.5
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki ponownie trafił będący w niesamowitej dyspozycji Dalibor Sokanovic!

 

Aż trzy dni dzieliły nas od kolejnego meczu z Koprem, a więc piątym zespołem PrvejLigi Telekom Slovenije. Tym razem wszystko, co ważne, miało miejsce w pierwszej odsłonie meczu. Daliśmy się zaskoczyć już osiem minut po rozpoczęciu, albowiem Marin Jurina urwał się Matiji Suligojowi, i pięknym strzałem w samo okienko nie dał szans Simcicowi na skuteczną interwencję. Na szczęście szybko się przebudziliśmy i udało nam się odpowiedzieć, a konkretnie zrobił to Sokanovic! Słoweniec pewnie wykorzystał nieporozumienie obrońcy z goalkeeperem gości. Jednak najpiękniejsze było jeszcze przed nami! Chwilę po wyrównaniu ponownie w roli głównej wystąpił Dalibor, który po podaniu Perkovica uderzeniem z woleja wyprowadził nas na prowadzenie! Taki stan rzeczy trwał niestety jedynie pół godziny, gdyż tuż przed końcem pierwszej połowy Luka Salamun kątem oka dostrzegł źle ustawionego Vasje Simcica i przelobował naszego bramkarza, dając tym samym gościom cenny punkcik.

 

 

01.11.2017 Brajda, Tolmin: 604 widzów

1.SNL [16/36] NK Tolmin [8] - Koper [5] 2:2 (2:2)
8. M. Jurina 0:1
11. D. Sokanovic 1:1
14. D. Sokanovic 2:1
44. L. Salamun 2:2
MVP: Dalibor Sokanovic (Tolmin) - 8.8
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki po raz trzeci z rzędu został wybrany Dalibor Sokanovic!

 

Po dobrych pojedynkach z Goricą, Krką i Koprem apetyty kibiców NK Tolmin zostały mocno rozbudzone. Tym bardziej, że czekał nas mecz z ostatnim zespołem ligowej stawki, Rudarem Velenje. Tym razem jednak klasyczne 4-4-2 nie zdało sprawdzianu, Możliwe jest jednak to, że Daliborowi Sokanovicowi nie odpowiadała współpraca z grającym w tym spotkaniu Cisse, przez co nie stworzyliśmy sobie wymaganej do końcowego zwycięstwa liczby sytuacji. Tak naprawdę jedynym wartym odnotowania momentem, był wjazd Suligoja w nogi Sehica, przez który zawodnik gospodarzy musiał opuścić plac gry. Matija natomiast został ukarany żółtym kartonikiem. Notujemy więc trzeci z rzędu remis, ale systematycznie pniemy się w górę tabeli, co pokazuje że remisami też da się coś zdziałać. Ponadto ciągniemy swoją serię meczów bez porażki, która po tym spotkaniu wydłużyła się do czterech. Kosmos!

 

 

05.11.2017 Ob Jezeru, Velenje: 668 widzów

1.SNL [17/36] Rudar Velenje [10] - NK Tolmin [7] 0:0 (0:0)
54. E. Sehic knt.
MVP: Erik Salkic (Tolmin) - 7.9
Odnośnik do komentarza

Remisy w trzech poprzednich spotkaniach były, co by nie mówić, wynikami dobrymi. Jednak teraz po prostu musieliśmy wygrać, jeżeli chcieliśmy walczyć przynajmniej o środek tabeli. NK Celje przed tym spotkaniem miało pięć punktów przewagi i w razie ich wygranej stracilibyśmy szansę na dogonienie ich przed rundą jesienną, do końca której pozostały ledwie trzy spotkania. Tym razem jednak wyszliśmy na boisko skoncentrowani i uważaliśmy na kontrataki, które było domeną gości. Po nieco ponad pół godzinie gry to my skutecznie skontrowaliśmy, a gola pięknym, finezyjnym uderzeniem zza pola karnego zdobył Marko Perkovic. Siedem minut później było już 2:0! Djuric fantastycznie wymienił podania z Madembą Cisse, a Djibril dodatkowo fenomenalnym zwodem położył bramkarza i przed drugą połową mieliśmy sporą zaliczkę. Niestety po zmianie stron stare koszmary odżyły, gdyż w 60. minucie Simcic źle odbił strzał Poplatnika z rzutu wolnego, a do piłki dopadł Fasvald i zmniejszył straty. Ale gdy już wydawało się, że goście doprowadzą do wyrównania, to ponownie geniuszem błysnął Cisse, który techniczną podcinką przelobował Dabanovica! Fantastyczna rywalizacja, a do tego zakończona happy-endem!

 

 

19.11.2017 Brajda, Tolmin: 624 widzów

1.SNL [18/36] NK Tolmin [7] - Celje [6] 3:1 (2:0)
36. M. Perkovic 1:0
43. M. D. Cisse 2:0
60. N. Fasvald 2:1
70. M. D. Cisse 3:1
MVP: Mademba Djibril Cisse (Tolmin) - 8.8
Odnośnik do komentarza
Do jedenastki 18. kolejki został wybrany zdobywca dwóch goli w meczu z Celje, Mademba Djibril Cisse!
W 19. kolejce czekał nas, drugi już w tym sezonie, wyjazd do Mariboru. Kibice mogli już zacierać ręce, bowiem w obu naszych ostatnich pojedynkach można było oglądać grad goli oraz multum emocji. Tak też było i tym razem, ale o tym za moment. Wyszliśmy tradycyjnie w ustawieniu 4-4-2, które w słoweńskiej ekstraklasie spisuje się dużo lepiej niż poprzednie 4-3-3 czy nawet nasze pierwsze wąskie 4-1-2-1-2. NK Maribor to jednak Mistrz Słowenii i obecny v-ce lider tabeli, więc zgodnie z oczekiwaniami szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu Zana Celara w 19. minucie meczu. Do przerwy jednak udało nam się uniknąć dalszych strat bramkowych. W szatni w żołnierskich słowach powiedziałem chłopakom, że jak nie chcą walczyć to mogę oddać mecz walkowerem. Ciężar gry wziął na siebie Chorwat Perkovic, który perfekcyjnie dorzucił futbolówkę do Rakuscka, który wyrównał stan rywalizacji już dwie minuty po przerwie! Chwilę potem przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się co raz lepiej grający Vuk Djuric i gospodarze byli na kolanach! Nie pozwoliliśmy im wstać, a wręcz dobiliśmy za sprawą kontrataku perfekcyjnie wykończonego przez Madembe Cisse! Po raz drugi w tym sezonie triumfujemy w Mariborze!

25.11.2017 Ljudski vrt, Maribor: 3.451 widzów

1.SNL [19/36] NK Maribor [2] - NK Tolmin [7] 1:3 (1:0)
19. Z. Celar 1:0
47. D. Rakuscek 1:1
54. V. Djuric 1:2
82. M. D. Cisse 1:3
MVP: Marko Perkovic (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki trafili Vuk Djuric oraz Marko Perkovic!

 

Ostatni mecz rundy jesiennej graliśmy z outsiderami ligi, a więc zespołem Zavrc. Nie było presji, bo przewagę w moim odczuciu mieliśmy wystarczającą, jednak wygrana w meczu z walczącym o utrzymanie zespołem zawsze jest przydatna. Szczególnie, że dwa ostatnie mecze w tym rywalem nie poszły nam najlepiej, albowiem zanotowaliśmy porażkę i remis. Ten pojedynek był tak samo nudny, jak nasze starcie na początku sezonu, które zakończyło się remisem 0:0. Tutaj jednak mały szczegół był taki, że w 61. minucie za faul na Rakuscku został nam przyznany rzut karny, a Vuk Djuric w takich sytuacjach raczej się nie myli. I nie pomylił się tym razem, więc zdobywamy bardzo cenne punkty, które w ogólnym rozrachunku mogą się okazać kluczowe, jeżeli chodzi o utrzymanie. Teraz czeka nas dłuuuga przerwa zimowa, a potem runda wiosenna!

 

 

02.12.2017 Brajda, Tolmin: 613 widzów

1.SNL [20/36] NK Tolmin [7] - Zavrc [10] 1:0 (0:0)
61. V. Djuric 1:0 rz.k.
MVP: Danjel Rakuscek (Tolmin) - 7.8
Odnośnik do komentarza

Po dłuższej, niż w II lidze, rundzie jesiennej przyszedł czas na podsumowanie tychże kilku miesięcy. Oj działo się, działo, a teraz kilka statystyk zebranych do kupy:

Najlepsi strzelcy NK Tolmin:

1. Dalibor Sokanovic, Mademba Djibril Cisse - 7

2. Mitja Mauko, Marko Perkovic - 6

3. Danjel Rakuscek - 3

Najlepsi asystenci NK Tolmin:

1. Marko Perkovic - 6

2. Mademba Djibril Cisse - 5

3. Saso Ogric, Vuk Djuric - 3

Najwyższa średnia NK Tolmin:

 

1. Vuk Djuric - 8.00/5 meczy

2. Dalibor Sokanovic - 7.65/8 meczy

3. Danjel Rakuscek - 7.36/22 mecze

Na plus w rundzie jesiennej:

 

+ Dużo strzelanych bramek

+ Brak kontuzji w pierwszej jedenastce

+ Świetny powrót Simcica, który uratował nam kilka punktów

Na minus w rundzie jesiennej:

- Gra w kratkę

- Brak koncentracji

- Serie meczów bez zwycięstwa

Podsumowanie:

 

Wystartowaliśmy kapitalnie, od 3:2 na wyjeździe z NK Maribor. Później jednak było już tylko gorzej, choć były przebłyski jak 4:0 z Rudarem. Dość powiedzieć, że na pierwszych szesnaście spotkań o jakąkolwiek stawkę, wygraliśmy zaledwie pięć! Wszystko odmieniło się po przejściu na system 4-4-2, w którym Mauko i Sokanovic mogli grać obok siebie, natomiast Cisse i Perkovic po prostu wymiatali! Po dwudziestu rozegranych kolejkach jest dobrze, albowiem zajmujemy szóstą lokatę, co jak na nasze możliwości jest wynikiem wręcz zajebistym. Jednak paru graczy jest niezadowolonych, gdyż nie miałem nawet czasu na nich stawiać, więc roszady kadrowe okażą się nieuniknione. Cóż, przynajmniej w szatni zwolni się miejsce dla nowych juniorów...

 

Tabela na półmetku [Mecze/Wygrane/Remisy/Porażki/Różnica Bramek/Punkty]:

1. NK Maribor 20 | 12 | 3 | 5 | 12 | 39

2. NK Domzale 20 | 11 | 5 | 4 | 10 | 38

3. Krka Nove Mesto 20 | 8 | 8 | 4 | 9 | 32

4. FC Luka Koper 20 | 9 | 3 | 8 | 3 | 30

5. NK CM Celje 20 | 7 | 7 | 6 | -3 | 28

6. NK TKK Tolmin 20 | 7 | 4 | 9 | 0 | 25

7. Olimpija Ljublana 20 | 7 | 4 | 9 | -2 | 25

8. ND Gorica 20 | 4 | 8 | 8 | -8 | 20

9. Rudar Velenje 20 | 3 | 9 | 8 | -10 | 18

10. NK Zavrc 20 | 3 | 7 | 10 | -11 | 16

Edytowane przez Chomik
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Niemal natychmiast po sygnale, który oznajmił otwarcie okna transferowego na Słowenii, w klubie zameldowało się kolejnych dwóch zawodników. Pierwszym z nich był Gwinejczyk, Ousmane Sylla (18, ST; Gwinea U-20: 10/3), który ma być pierwszym zmiennikiem dla pary Sokanovic-Mauko. Drugim zawodnikiem został kolejny już goalkeeper, Tony Carter (18, GK; Australia U-20: 3/0), który ma stanowić w przyszłości o sile naszego klubu, a w międzyczasie dostać unijny paszport.

 

Jednak, tak jak już wspomniałem, trzeba się było z kilkoma graczami także pożegnać. Jako pierwsi wyjechali bramkarze: Uros Matic (23, GK; Serbia) przeniósł się na wypożyczenie do Kopru, natomiast Aljaz Ivancic (24, GK; Słowenia) [25-0-0-6.76; 1s] za kwotę 9.000 funtów na stałe odszedł do węgierskiego Mezokovesd. Po przyjściu Cartera miałby zagwarantowaną u nas pozycję numer cztery, więc nie chciałem mu psuć kariery. Na wypożyczenie udał się także Jani Sturm (21, DC-DL; Słowenia), który będzie przez najbliższą rundę bronił barw Verzej. Na stałe odszedł od nas kłótliwy Denis Vezjak (22, AMR; Słowenia), który okazał się kompletnym niewypałem [3-0-2-6.80; 1s] i za 20.000 funtów bez problemu oddałem go do drugoligowego Krsko. Ostatnim ubytkiem był lider naszej pomocy, Danjel Rakuscek (31, MC; Słowenia), który przez te trzy sezony grał u nas bardzo dobrze [75-15-7-7.57; 3s], ale był już podstarzały, a kwota zaproponowana przez portugalską Academice była nie do odrzucenia. 100.000 funtów wpłynęło na nasze konto niemal natychmiast, a ja pozostałem na wiosnę z niepewnym środkiem pola w postaci Djurica i Ogrica, a także młodych Jugovara i Petrovica. Cóż, raz się żyje!

 

Zakontraktowałem także kilku zawodników na lato, ale - tradycyjnie - dowiecie się o nich dopiero po zakończeniu minionej kampanii. Teraz pozostają jeszcze mecze sparingowe, a potem niech się dzieje wola nieba!

Odnośnik do komentarza

Naszym pierwszym sparingpartnerem była rumuńska drużyna Pandurii Targu Jiu. Mimo "papierowej" przewagi gości zagraliśmy bardzo dobre zawody, a wynik jest nawet całkiem satysfakcjonujący. Trzeba jednak popracować jeszcze nad trafianiem w światło bramki, albowiem tylko dwa z jedenastu naszych strzałów trafiły w światło bramki. Notabene właśnie te dwa uderzenia dały nam dwa gole, ale taki jest futbol. Niestety Rumuni władowali o jedno trafienie więcej, ale jak już wyżej podkreślałem - nasza gra była dobra. Podjąłem także negocjacje kontraktowe z jednym z polskich zawodników przebywających na wakacjach od futbolu. Jaki będzie z tego efekt, zobaczymy za kilka dni.

 

 

01.02.2018 Brajda, Tolmin: 373 widzów

TOW NK Tolmin - Pandurii 1:2 (1:2)
4. D. Sovsic 0:1
10. V. Dragomir 0:2
45+2. D. Sokanovic 1:2
46. M. Radut 1:3
74. M. Mauko 2:3
Odnośnik do komentarza

Po wielu moich prośbach i błaganiach zarząd wreszcie zdecydował się poszukać nam klubu filialnego! Ulga, albowiem jeżeli takowy się oczywiście znajdzie, to nasi juniorzy będą mieli gdzie sobie pogrywać!

 

Kolejny sparing graliśmy z Austriakami z SV Grodig. W tym meczu wystąpił testowany przeze mnie Dzikamai Gwaze (28, AMR-MR; Zimbabwe), ale były gracz zabrzańskiego Górnika nie przekonał mnie do siebie i po odbyciu trzy tygodniowych testów wróci do Polski. Co do samego spotkania, to zagraliśmy przeciętnie, lecz z dobrej strony pokazało się paru zmienników, między innymi Willian czy środek pola Petrovic-Jugovar. Niestety na gola Mitji Mauko odpowiedział Alexander Schuller i musieliśmy zadowolić się remisem. Cóż, mam tylko nadzieję że moi podopieczni na starcie rundy wiosennej zaskoczą wszystkich dookoła!

 

 

08.02.2018 DAS.GOLDBERG Stadion, Grodig: 273 widzów

TOW SV Grodig - NK Tolmin 1:1 (1:1)
15. M. Mauko 0:1
28. A. Schuller 1:1

 

 

*****

 

Trzeci mecz kontrolny graliśmy z drugoligowcem z Radomlje. Ten rywal jakoś nigdy nam nie leżał, tak też było i tym razem. Wyszliśmy w ustawieniu 4-2-3-1, ale ofensywna taktyka to nie wszystko, albowiem trzeba jeszcze umieć wykorzystać nadarzające się okazję. Tego nie zrobili ani Sokanovic, ani Cisse, ani testowany Gwaze i mieliśmy dużo szczęścia, że nasi rywale nie znaleźli sposobu na pokonanie naszej obrony kierowanej przez 18-letniego Williana. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to ten młody Brazylijczyk kiedyś będzie graczem klasy światowej!

 

 

12.02.2018 Brajda, Tolmin: 196 widzów

TOW NK Tolmin - Radomlje 0:0 (0:0)
Odnośnik do komentarza

Prawdziwy dramat przeżył podczas treningu Domen Jugovar. 21-letni pomocnik zerwał więzadła w kolanie i na boisko wybiegnie najwcześniej za 8 tygodni.

 

Wreszcie udało nam się pozyskać klub filialny! Niestety jest to trzecioligowa Ilirija Lublana, ale jak to mówią - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

Przed ostatnim meczem sparingowym na testy udało mi się namówić Juliena Tadrowskiego (24, DC-DR; Polska), o którym jakiś czas temu wspominałem. Wystąpił on w meczu z naszymi juniorami, ale, mimo zanotowanej asysty, na mój ostateczny werdykt przyjdzie mu jeszcze poczekać. Mecz wygraliśmy, ale nie był to styl jakiego oczekuje. Dwa gole dla pierwszego garnituru strzelił Mademba Djibril Cisse, a dla naszych małolatów trafił Peter Lovric, który za parę lat może być całkiem niezłym napadziorem. Pierwszy rywal? V-ce lider z Domzale!

 

 

18.02.2018 Brajda, Tolmin: - widzów

TOW NK Tolmin - NK Tolmin U-18 2:1 (1:0)
32. M. D. Cisse 1:0
55. M. D. Cisse 2:0
56. P. Lovric 2:1
73. M. D. Cisse knt.
Odnośnik do komentarza

Panie dzieju, gdzież nam do Europy się pchać. Na razie to o utrzymanie będzie ciężko...

 

*****

 

Przy okazji meczu z Domzale znalazłem pewną lukę prawną, którą zamierzałem w stosowny sposób wykorzystać. Mianowicie w przepisach dostarczonych nam przez SZPN nie było przepisu dotyczącego wystawiania testowanych zawodników, więc nie było przeciwwskazań, by nie zagrał testowany Julien Tadrowski, tym bardziej, że nasz nominalny prawy defensor Furjan był zawieszony. Oprócz niego z przyczyn technicznych zagrać nie mógł Ogric, a kontuzja uniemożliwiała występ Jugovarowi oraz Cisse. Z tego powodu formacja została zmieniona na 4-4-1-1, a w zamian za zawodników nieobecnych zagrali: wspomniany już Tadrowski, debiutant Fatic oraz doświadczony Stanko. Niestety dla kibiców zgromadzonych na Brajdzie pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji, a jedynym mocnym akcentem była bramka gości na 0:1, autorstwa Mitji Lotrica. Prawdziwe uczucia ten mecz wzbudzał od 72. minuty, ale nic na to nie zapowiadało. Wtedy bowiem gola na 2:0 zdobył Mance i nic nie wskazywało na pasjonującą końcówkę tego meczu. Chwilę później jednak Dalibor Sokanovic wykorzystał rozluźnienie obrońców rywali najpierw strzelając na 1:2, a potem dorzucając piłkę wprost na nogę nadbiegającego Chechelashvilliego, który dał nam wyrównanie! Niestety Domzale klasowym przeciwnikiem jest, tak więc na pięć minut przed końcem władowali nam gola na 2:3, jednak swojej postawy nie musimy się wstydzić.

 

 

 

24.02.2018 Brajda, Tolmin: 619 widzów

1.SNL [21/36] NK Tolmin [6] - Domzale [2] 2:3 (0:1)
41. M. Lotric 0:1
72. A. Mance 0:2
76. D. Sokanovic 1:2
78. C. Chechelashvilli 2:2
85. A. Mance 2:3
MVP: Antonio Mace (Domzale) - 8.5
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia został wybrany Dalibor Sokanovic!

 

Naszym następnym rywalem była Gorica, więc był to klasyczny mecz o sześć punktów. Goście co prawda mieli do nas aż pięć oczek straty, ale jeżeli chcemy grać o coś więcej, niż tylko utrzymanie, to po prostu musieliśmy wygrać. Po kłopotach kadrowych mogłem wreszcie wyjść moim ulubionym 4-3-3, które w rundzie jesiennej zawodziło, jednak po zmianie wykonawców chciałem dać jeszcze jedną szanse temu ustawieniu, jednak jak się okazało nie była to do końca dobra decyzja. Już w 18. minucie prowadzenie naszym rywalom dał Sandi Arcon, który w poprzednim pojedynku strzelił nam trzy gole, a i tym razem znalazł sposób na pokonanie Simcica. Nasz goalkeeper zrehabilitował się jednak, bowiem tylko dzięki jego interwencjom udało nam się zdobyć cenny punkt, a Vasja został przy okazji wybrany MVP tych zawodów. Trafienie na wagę jednego punktu dał nam Marko Perkovic, wykorzystując dogranie wracającego do składu Mademby Cisse. Szanujemy to oczko, ale mogliśmy się pokusić o całą pule.

 

 

28.02.2018 Sportni park, Nova Gorica: 478 widzów

1.SNL [22/36] Gorica [8] - NK Tolmin [7] 1:1 (1:1)
18. S. Arcon 1:0
40. M. Perkovic 1:1
MVP: Vasja Simcic (Tolmin) - 8.0
Odnośnik do komentarza

Mówiłem Wam już kiedyś, jak bardzo spierdolony jest SZPN i jego terminarz? Nie? To oto macie kolejny dowód. Zaledwie JEDEN dzień mieliśmy na odpoczynek po spotkaniu z Goricą. A następny pojedynek nie był wcale taki o pietruszkę, bowiem graliśmy z będącą przed nam Olimpiją Ljublana. Co to dla nas oznaczało? Ciężką walkę w klasycznym meczu o sześć punktów. Wyszliśmy identycznym ustawieniem, jak w remisowym pojedynku w Novej Goricy. Efekt? Nasza gra była dużo lepsza, ale tak to już jest z nami u siebie. Jedyną bramkę zdobył Dalibor Sokanovic, dla którego było to już dziewiąte ligowe trafienie w dziesiątym meczu. Tym samym nasz napastnik strzela bramki co równo 100 minut. Rezultat osiągnęliśmy znacznie lepszy, niż wynikał z gry, ale kto by się tym przejmował. Najważniejsze jest to, że konsekwentnie dążymy do wyznaczonego celu, jakim jest spokojne utrzymanie.

 

 

02.03.2018 Brajda, Tolmin: 577 widzów

1.SNL [23/36] NK Tolmin [7] - Olimpija [6] 1:0 (1:0)
28. D. Sokanovic 1:0
MVP: Vuk Djuric (Tolmin) - 7.8
Odnośnik do komentarza

Mimo dużych wahań nie zdecydowałem się podpisać kontraktu z Julienem Tadrowskim (24, DC-DR; Polska), który okazał się za słaby nawet na NK Tolmin.

 

W jedenastce kolejki znalazł się Vasja Simcic!

 

Na mecze reprezentacji młodzieżowych zostało powołanych trzech zawodników: Ousmane Sylla (Gwinea), Matej Galic (Słowenia) oraz Marko Fatic (Australia). Natomiast znakomita forma Darnela Situ zaowocowała zainteresowaniem selekcjonera kadry... Demokratycznej Republiki Konga! Powodzenia!

 

Tym razem dostaliśmy w prezencie aż osiem dni wolnego, ale w rewanżu musieliśmy udać się do Kopru, który był na wysokim, trzecim miejscu w tabeli. Wyszliśmy tak samo jak ostatnio, no i tak samo się skończyło. W pierwszej połowie naszymi długimi wymianami piłek uśpiliśmy czujność gospodarzy, co wykorzystał Dalibor Sokanovic, który po niemal kopii akcji z poprzedniego meczu dał nam nieoczekiwane i heroiczne zwycięstwo. Bardzo dziwne to było spotkanie, bo było niemal identyczne jak to z Olimpiją. Asysta Djurica, który potem z notą 7.8 został wybrany graczem meczu, a gol niesamowitego Sokanovica. Ja tam nie narzekam, ale cóż - utrzymanie wydaje się być co raz bliżej. Po tej wygranej awansowaliśmy na piąte miejsce w ligowej tabeli. Kosmos!

 

 

08.03.2018 SRC Bonifika, Koper: 709 widzów

1.SNL [24/36] Koper [3] - NK Tolmin [6] 0:1 (0:0)
70. D. Sokanovic 0:1
MVP: Vuk Djuric (Tolmin) - 7.8
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia trafił, podobnie jak do bramki zresztą, Dalibor Sokanovic!

 

Dobrze zaprezentowali się gracze NK Tolmin w reprezentacjach swoich krajów. Młody Matej Galic pojawił się z ławki na siedem minut w spotkaniu Słowenii U-19 z Rumunią U-19, ale nie miał wkładu w zwycięstwo swoich kolegów 2-1. Natomiast w meczu z Włochami U-19 także pojawił się na końcówkę, ale dostał notę (7.1, gol), a także zaliczył premierowe trafienie. Jego kolegom nic to nie pomogło, bowiem ulegli wyżej notowanym rywalom 1:3. Ousmane Sylla natomiast zaprezentował się znacznie lepiej (7.0, gol), bowiem dzięki jego trafieniu Gwinea U-20 zremisowała 1:1 z reprezentacją Gwinei Równikowej U-20, a w drugim meczu otworzył strzelanie już w pierwszej minucie (7.4, gol), a jego koledzy nie dali szans Etiopii U-20, zwyciężając 4:2. Najlepszą notę za młodzieżówki zgarnął jednak Marko Fatic, który zagrał jak profesor (8.1), a jego Australia U-20 rozbiła 3:0 Peru U-20. W drugim pojedynku nie miał jednak nic do powiedzenia (6.9), tak jak jego koledzy zresztą, bowiem Australijczycy ulegli Chile U-20 aż 0:5.

 

Po powrocie do ligowej szarzyzny czekało nas arcyważne zadnie, bowiem naszym rywalem była czwarta Krka. Ich przewaga nad nami wynosiła dokładnie trzy punkty, więc w razie porażki chyba nie mielibyśmy już wiele do gadania. W międzyczasie ze składu wypadli nam Basic (3 tygodnie) oraz Sylla (4-5 tygodni), a dodatkowo zawieszony był Suligoj. Musiałem więc sięgnąć po rozwiązanie awaryjne, jakim było wystawienie na środku defensywy Djukica, a na ławce z konieczności usiadł junior Slimon. Rozegraliśmy jednak kolejne dobre zawody, a zaczęło się to wszystko niefortunnie od... piąstkowania Simcica, które trafiło wprost w Ogrica. Nasz kapitan musiał zejść z boiska, a ja dałem szansę debiutu młodemu Petrovicowi, który rozruszał naszą grę w ofensywie! Najpierw fantastycznie zagrał piłkę Marko Perkovicowi, który dorzucił ją do pustego Sokanovica i prowadziliśmy 1:0! W drugiej części spotkania nasz młody rozgrywający także zaliczył asystę drugiego stopnia, świetnie wypuszczając Chechelashvilliego, a Gruzin oddał futbolówkę niesamowitemu Daliborowi Sokanovicowi, dla którego było to już dwunaste trafienie w dwunastym spotkaniu! Co za gość!

 

 

25.03.2018 Brajda, Tolmin: 696 widzów

1.SNL [25/36] NK Tolmin [5] - Krka [4] 2:0 (1:0)
37. D. Sokanovic 1:0
66. D. Sokanovic 2:0
MVP: Dalibor Sokanovic (Tolmin) - 8.8
Odnośnik do komentarza

Do najlepszej jedenastki kolejki, co chyba jest oczywiste, został wybrany Dalibor Sokanovic!

 

W 26. kolejce jechaliśmy do Celje, by stawić czoła szóstej drużynie pierwszej ligi. Owszem, to my zajmowaliśmy wyższe miejsce w tabeli, lecz nie należało lekceważyć doświadczonych rywali. W składzie zmiany takie, że za Saso Ogrica wchodzi doskonale spisujący się w spotkaniu z Krką Petrovic. Świetnie się to dla nas wszystko zaczęło, albowiem już w drugiej minucie objęliśmy prowadzenie za sprawą trafienia Marko Perkovica, ale geniuszem trzeba nazwać to co zrobił asystujący mu Mademba Cisse! Malijczyk założył siatkę trzem rywalom jednym zagraniem, a potem fenomenalnie wyłożył futbolówkę Chorwatowi! Niestety na dowiezienie wyniku do końca zabrakło koncentracji, gdyż rywale zdołali nam wsadzić bramkę już w drugiej części spotkania. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednim naszym spotkaniu, Simcica pokonał Nik Fasvald, który strzałem głową zapewnił gospodarzom ważny punkt. My jednak, co ważne, wydłużamy swoją serię meczów bez porażki, która wynosi już pięć meczów! Niby mało, a cieszy...

 

 

31.03.2018 Arena Petrol, Celje: 1.003 widzów

1.SNL [26/36] Celje [6] - NK Tolmin [4] 1:1 (0:1)
2. M. Perkovic 0:1
69. N. Fasvald 1:1
MVP: Marko Perkovic (Tolmin) - 7.7
Odnośnik do komentarza

Naszym następnym przeciwnikiem był przedostatni Rudar Velenje, ale tutaj nikt nie miał złudzeń - takie mecze po prostu trzeba wygrywać! Do składu po wyleczeniu urazu wraca Saso Ogric, ale nie pomógł nam on jakoś bardzo w odniesieniu wygranej. Pomogli nam za to goście, albowiem w 38. minucie Kasnik brutalnie skasował Madembe Cisse, arbiter podyktował karnego, a do tego wyrzucił zawodnika Rudaru z boiska! Jedenastkę pewnie wykorzystał wyznaczony do tego Djuric, i na przerwę schodziliśmy będąc na prowadzeniu. Jednak znowu w nasze szeregi wdarła się dekoncentracja, gdyż goście po uderzeniu Prasnikara zdołali wyrównać. Duży błąd popełnił przy tym strzale Simcic, który źle się ustawił i w rezultacie piłka wpadła przy bliższym słupku. Na nasze szczęście jednak mieliśmy w teamie Marko Perkovica, uderzenie którego bramkarz tylko odprowadził wzrokiem. Kolejny raz wygrana, ale i kolejny raz wynik lepszy niż gra. Za kilka dni przyjedzie do nas NK Maribor i coś czuję, że to właśnie lider obnaży nasze wszystkie niedoskonałości...

 

 

07.04.2018 Brajda, Tolmin: 680 widzów

1.SNL [27/36] NK Tolmin [5] - Rudar Velenje [9] 2:1 (1:0)
38. D. Kasnik cz.k.
39. V. Djuric 1:0 rz.k.
64. L. Prasnikar 1:1
75. M. Perkovic 2:1
MVP: Marko Perkovic (Tolmin) - 8.9
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia trafili Vuk Djuric oraz Marko Perkovic.

 

Mecz z Mariborem, liderem Prvej Ligi, miał być dla mnie sprawdzianem generalnym. Oprócz naszych problemów z formą, doszły także zawieszenia Ogrica i naszego jedynego lewego defensora, Salkica, tak więc ze składem trzeba było eksperymentować. I tak na lewej stronie szanse dostał młodziutki Anton Plimon, w środku pola wystąpił Marko Fatic, a na lewą stronę defensywy został przesunięty Matic Furjan. Graliśmy bardzo dobrze, ale zabrakło po prostu umiejętności. Jedynego gola wpakował nam Jean-Philippe Mendy, po asyście Mitja Vilera. Jednak nie graliśmy źle, a Plimon kilka razy sprawdzał czujność Aljaza Cotmana. Niestety kończymy swoją serię sześciu spotkań bez porażki, ale jesteśmy co raz bliżej utrzymania w pierwszej lidze. Po raz kolejny jednak gramy ze zmiennym szczęściem - beznadziejny mecz wygrany, dobry mecz przegrany...

 

 

13.04.2018 Brajda, Tolmin: 667 widzów

1.SNL [28/36] NK Tolmin [4] - Maribor [1] 0:1 (0:1)
18. J-P. Mendy 0:1
MVP: Mitja Viler (Maribor) - 8.5
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...