Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Do 11 tygodnia zostali wybrani Marko Perkovic i Dalibor Sokanovic.

 

W spotkaniu młodzieżowej reprezentacji Słowenii z Łotwą U-19, po 90. minut zagrali Ziga Frelih (6.7) i Ziga Ovsenek (7.1), natomiast na ostatnie trzy minuty z ławki wszedł Matic Furjan (-), a drużyna naszych zawodników pokonała swoich rywali 3:0.

 

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej podejmowaliśmy na własnym boisku Triglav. Jako, iż było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym, to chciałem zakończyć to wszystko z mocnym akcentem. Z podstawowych zawodników na boisko nie wyszedł jedynie zawieszony Salkic, którego zastąpił Codromaz. Niestety samo spotkanie rozczarowało, a jedyną bramkę zdobył w 50. minucie Marko Perkovic, perfekcyjnie wykańczając wykreowaną przez siebie samego akcję. Pięć minut później goście znacząco zmniejszyli swoje szansę na odrobienie strat, gdyż za brutalny faul na Sokanovicu drugą żółtą kartkę obejrzał Dejan Kern. Tym samym jesteśmy jedynym niepokonanym dotychczas zespołem w całej Słowenii! Odkupiliśmy to jednak lekkim urazem Rakuscka, który przez dwa tygodnie będzie musiał walić konia lewą ręką.

 

 

12.11.2016 Brajda, Tolmin: 230 widzów

2.SNL [15/27] NK Tolmin [1] - Triglav [8] 1:0 (0:0)
50. M. Perkovic 1:0
55. D. Kern cz.k.
MVP: Saso Ogric (Tolmin) - 7.7
Odnośnik do komentarza
Runda jesienna dobiegła właśnie końca, a to oznacza czas na coroczne podsumowanie półrocza! Wraz z Janem przeanalizowaliśmy wszystkie aspekty, a oto efekty naszych przemyśleń:
Najlepsi strzelcy NK Tolmin:
1. Dalibor Sokanovic - 11
2. Marko Perkovic - 10
3. Mademba Djibril Cisse - 8
Najlepsi asystenci NK Tolmin:
1. Matic Furjan - 8
2. Erik Salkic - 7
3. Mademba Djibril Cisse - 5
Najwyższa średnia NK Tolmin:
1. Danjel Rakuscek - 7.96
2. Bine Kavcic - 7.81
3. Erik Salkic - 7.54
Na plus w rundzie jesiennej:
+ Duża skuteczność pod bramką rywala
+ Najlepsza para bocznych obrońców w lidze
+ Doskonały środek pola
Na minus w rundzie jesiennej:
- Brak koncentracji pod koniec spotkań
- Częste kontuzje
- Zbyt dużo traconych bramek
Podsumowanie:

Od początku ostro ruszyliśmy, choć w pewnym momencie przydarzyła nam się lekka zadyszka (3 remisy). Bardzo cieszy mnie fakt, że w rozgrywkach ligowych jeszcze nie przegraliśmy, a sposób na pokonanie nas znalazł jedynie mistrz kraju (w Pucharze Słowenii). Bardzo dobrą formę od początku sezonu prezentują Furjan i Salkic, jednak ten drugi gra bardzo brutalnie i już ma na koncie 8 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Wiele z naszych goli pada po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska, co obrazuje doskonałą współpracę skrzydłowych z wymienioną wyżej dwójką. Pozytywnie także zaskoczył mnie Bojan Djukic, bo po połowie sezonu jest istną skałą w defensywie, a także ma na koncie aż 3 gole! Generalnie jest bardzo dobrze, ale trzeba teraz odpowiednio przepracować zimową przerwę, by drugi rok z rzędu frajersko nie oddać awansu.

 

Tabela na półmetku [Mecze/Wygrane/Remisy/Porażki/Różnica Bramek/Punkty]:

 

1. NK TKK Tolmin 15 | 10 | 5 | 0 | 24 | 35

2. NK Zarica Kranj 15 | 8 | 4 | 3 | 16 | 28

3. Kalcer Radomlje 15 | 7 | 6 | 2 | 13 | 27

4. Ankaran Mas Tech 15 | 7 | 5 | 3 | 11 | 26

5. NK Krsko 15 | 8 | 1 | 6 | 7 | 25

6. Famtech Verzej 15 | 6 | 5 | 4 | 5 | 23

7. NK Roltek Dob 15 | 4 | 5 | 6 | -2 | 17

8. NK Triglav Kranj 15 | 3 | 4 | 8 | -6 | 13

9. ND Beltinci 15 | 2 | 3 | 10 | -18 | 9

10. Jezero Medvode 15 | 0 | 2 | 13 | -50 | 2

Odnośnik do komentarza

Dzięki za ponad 1000 wyświetleń! :P

 

Wraz z początkiem nowego roku otworzyło się także zimowe okienko transferowe. U mnie w biurze zameldował się Aljaz Kanalec (20, MC-ML; Słowenia) [26-1-3-6.95; 2s], który poprosił o skrócenie mu wypożyczenia. Po krótkim namyśle zgodziłem się, gdyż przy nowej taktyce taka liczba środkowych pomocników nie była mi potrzebna. Dysponujemy albowiem fenomenalnym Kavcicem, który jednak jak na złość nie chce przedłużyć kontraktu, a także świetnym w ataku Rakusckiem i doświadczonym Stanko. A w razie co, to w rezerwach paru młodych także się znajdzie, więc Aljaz wraca grzać ławkę. Jednocześnie zacząłem prowadzić negocjacje z Wellem N'Diaye (26, MC-AMC; Senegal), który miał mi dać zastępstwo w razie niepodpisania nowej umowy przez naszego dotychczasowego lidera Kavcica. Niestety Senegalczyk wybrał ofertę drugoligowej tureckiej Karsiyaki i ze sporego wzmocnienia nici.

 

Niestety w trakcie treningów dwóch naszych kluczowych graczy dopadły urazy. Podstawowy bramkarz Ivancic będzie musiał przez 4-5 tygodni siedzieć w domu z powodu złamanej ręki, natomiast Matic Furjan skręcił staw skokowy i jest bardzo prawdopodobne, że nie wykuruje się na pierwszy mecz ligowy na wiosnę.

 

Pierwszy mecz sparingowy rozegraliśmy w rezerwowym składzie z Interem Zaperesic. Ja tym razem podziwiałem z boku, jak moi pseudo-kopacze pod wodzą Kragelja dostają w dupę kolejne gole. Jedynym graczem Tolmin, który może być w miarę zadowolony, jest zdobywca honorowego trafienia, Roy Rudonja.

 

 

 

28.01.2017 Brajda, Tolmin: 79 widzów

TOW NK Tolmin - Inter Zaperesic 1:4 (1:1)
30. R. Rudonja 1:0
39. Z. Nikic 1:1
81. M. Komorski 1:2
83. F. Brodic 1:3
84. D. Radic 1:4
Odnośnik do komentarza

Do mojego gabinetu zawitał tym razem Ladislav Stanko z pytaniem, czemu tak rzadko gra. Powiedziałem mu w sumie prawdę - że Bine Kavcic jest w doskonałej formie. Ten po krótkim procesie myślowym przyznał mi rację i poszedł przebrać się na trening. No profesjonalista pełną gębą!

 

Dostaliśmy także kolejnego prztyczka, gdy Robert Pusaver (21, DC-DL; Słowenia) z Mariboru wolał podpisać na siebie wyrok siedzenia na ławce, niż przenieść się po zakończeniu obecnego sezonu do (być może) beniaminka Ekstraklasy, NK Tolmin. No cóż, mówi się trudno.

 

Ostatniego dnia transferowego udało nam się jeszcze wypożyczyć młodego Primoza Pristovnika (21, AMC-MC; Słowenia) do węgierskiego ZTE. Ten pomocnik i tak nie figurował w moich planach, a dodatkowe doświadczenie zawsze się przyda. Robiono także zakusy na Codromaza czy Kavcica, ale wszystkie oferty odrzuciłem i nie zamierzałem negocjować. Koniec samowoli!

 

Drugim naszym przeciwnikiem był znany nam już zespół SV Grodig. Austriacy postawili nam ciężkie warunki, ale kompromitacji udało się uniknąć. Przegrywamy, ale w dobrym i widowiskowym stylu. Dobry powrót do zespołu zaliczył Sokanovic, a więc autor obydwu trafień.

 

 

04.02.2017 DAS.GOLDBERG Stadion, Grodig: 261 widzów

TOW SV Grodig - NK Tolmin 3:2 (1:2)
6. D. Sokanovic 0:1
16. L. Bag 1:1
29. D. Sokanovic 1:2
58. T. Zech 2:2
73. K. Fani 3:2
Odnośnik do komentarza

W ostatnim dniu transferowym zdecydowałem się zaakceptować ofertę NK Domzale za Danijela Sturma (18, AMC; Słowenia), która opiewała na okrągłe 100.000 funtów. O tego rozgrywającego pytało pół Słowenii, a ja zupełnie nie mam pojęcia czemu. Ot, taki zwykły grajek, a że nie pasuje do taktyki to ładna sumka zawsze cieszy.

 

Kolejnym przeciwnikiem w przerwie śródsezonowej było austriackie First Vienna. Goście postawili naszym rezerwowym twarde warunki, ale ostatecznie po golu Ladislava Stanko udało się zremisować po jeden. Znowu jednak straciliśmy bramkę pod koniec meczu, więc coś jednak trzeba było z tym zrobić. I to szybko.

 

 

11.02.2017 Brajda, Tolmin: 170 widzów

TOW NK Tolmin - First Vienna 1:1 (1:0)
19. L. Stanko 1:0
79. M. Kurtisi 1:1

 

 

******

 

Niestety Bine Kavcic wyrządził mi najgorszą krzywdę jaką się tylko dało, a więc podpisał kontrakt z HNK Sibenik, do którego przejdzie po zakończeniu tego sezonu. Za darmo. Do tego pozostajemy bez mózgu zespołu, więc szybko muszę coś wymyślić.

 

Kolejnym sparingpartnerem był dobrze nam znany zespół Jezero Medvode, który już chyba nie wierzy z cud utrzymania. Niestety jesteśmy w fatalnej dyspozycji, przez co wynik był tylko, albo i aż, 1:0. Decydującego gola strzelił Danjel Rakuscek, którego w następnym sezonie szykuje chyba na następce Kavcica.

 

 

18.02.2017 NK Jezero Medvode, Medvode: 47 widzów

TOW Jezero Medvode - NK Tolmin 0:1 (0:0)
60. D. Rakuscek 0:1
Odnośnik do komentarza

Przedostatni mecz kontrolny graliśmy z drużyną Bitnje, która akurat nawinęła się w pobliżu. W teorii powinniśmy ich rozjechać, ale w pierwszej połowie wyglądaliśmy jak dzieci we mgle. Dopiero w doliczonym czasie Matija Suligoj strzałem głową rozwiązał worek z bramkami. Po zmianie stron do siatki trafiali kolejno Cisse, Perkovic i Kavcic, a ten ostatni tak mocno uderzył futbolówkę głową, że aż będzie musiał odpocząć 8-10 dni. Cóż, takie realia w Słowenii...

 

 

25.02.2017 Brajda, Tolmin: 69 widzów

TOW NK Tolmin - Bitnje 4:0 (1:0)
45+2. M. Suligoj 1:0
56. M. D. Cisse 2:0
60. M. Perkovic 3:0
74. B. Kavcic 4:0

 

 

*****

Jako ostateczny test naszego przygotowania wybrałem sobie Interblock. Fajna nazwa, ale powinniśmy ich rozjechać bez najmniejszych problemów. Przed tym spotkaniem kontrakt za porozumieniem stron rozwiązał jednak Marko Gobec (34, DL-DC; Słowenia) [33-3-8-7.24; 2s], który swoim poziomem wyraźnie odstawał od swoich konkurentów, a do tego z wypożyczenia wrócił Lipuzic Bratuz i dla doświadczonego defensora zabrakło miejsca w klubie. Wracając jednak do spotkania, to okazało się ono łatwiejsze niż poprzednie. Wynik był taki sam, lecz my już od początku kontrolowaliśmy grę, czego dowodem było pewne 3:0 po pierwszych 11. minutach meczu. Inauguracja ligi tuż tuż, a na pierwszy ogień idzie wicelider Kranj!

 

 

02.03.2017 Brajda, Tolmin: 57 widzów

TOW NK Tolmin - Interblock 4:0 (3:0)
3. D. Sokanovic 1:0
8. B. Djukic 2:0
11. D. Sokanovic 3:0
88. M. Perkovic 4:0
Odnośnik do komentarza

Powrót do ligowej rzeczywistości mamy z grubej rury, bowiem udajemy się do Kranj, by zmierzyć się z v-ce liderem tabeli! W razie porażki mamy jeszcze kilku punktowy zapas, jednak zwycięstwo wyraźnie przybliżyło by nas do awansu. Poza tym z tą drużyną nigdy nie grało mi się jakoś ciężko, czego nie mogę powiedzieć chociażby o NK Dob. Skład oczywiście wystawiłem najsilniejszy, licząc na solidną zdobycz bramkową. Niestety naszych rywali na prowadzenie w 14. minucie wyprowadził Gaber Petric, który jeszcze przed przerwą ukąsił ponownie. Jego dwa gole przecięło niejako celne uderzenie ze skraju pola karnego Krizaja, i na przerwę schodziliśmy z 3:0 w plecy. Po zmianie stron szybko próbowaliśmy odrobić straty, ale dwa trafienia Medemby Cisse nie wystarczyły. Mimo naszych usilnych chęci to rywale wywalczyli komplet punktów, ale teraz nas czekał mecz z outsiderami ligi, więc terminarz był po naszej stronie. Rzuciłem okiem także na dalsze sprawdziany, i końcówka ligowego grania jest dużo łatwiejsza niż to było rok temu. Jesteśmy dobrej myśli, bo co nam pozostało....

 

 

11.03.2017 Sportni park Zarica, Kranj: 281 widzów

2.SNL [16/27] Kranj [2] - NK Tolmin [1] 3:2 (3:0)
14. G. Petric 1:0
20. N. Krizaj 2:0
31. G. Petric 3:0
49. M. D. Cisse 3:1
51. M. D. Cisse 3:2
MVP: Mademba Djibril Cisse (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia trafił Mademba Djibril Cisse.

 

Przed meczem z ostatnim w tabeli Jezero Medvode zakontraktowałem dwóch nowych zawodników, którzy dołączą do nas po zakończeniu obecnego sezonu. Na poznanie ich tożsamości musicie jednak poczekać do lipca. My natomiast przygotowywaliśmy się do meczu ze zdecydowanym outsiderem tabeli, który nie wygrał jeszcze ani razu. W poprzedniej serii rozbiliśmy ich na wyjeździe 1:7, a ja nie obraził bym się na myśl o powtórce tego wyniku. Jedyna zmiana w składzie polegała na tym, że Bine Kavcica zastąpił co raz lepiej spisujący się na treningach Jugovar. Rezultat tej rywalizacji był z góry znany, jednak mimo nikłej wygranej nie byłem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Długo męczyliśmy się z niżej notowanym oponentem, a wynik meczu otworzył dopiero rezerwowy zazwyczaj Jugovar. Długo później nie mogliśmy sforsować zasieków obronnych gości, aż wreszcie w 76. minucie po wrzutce Furjana do siatki trafił Sokanovic, a odsłoniętego beniaminka dobił Rakuscek, wykorzystując dobre zagranie Domena Jugovara. Pewna wygrana, ale tutaj po prostu nie było innego wyjścia.

 

 

17.03.2017 Brajda, Tolmin: 213 widzów

2.SNL [17/27] NK Tolmin [1] - Jezero Medvode [10] 3:0 (1:0)
24. D. Jugovar 1:0
76. D. Sokanovic 2:0
79. D. Rakuscek 3:0
MVP: Domen Jugovar (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Po wygranej z outsiderem do 11 tygodnia zawędrowali Djukic, Suligoj, Salkic, Perkovic, Jugovar, Rakuscek oraz Sokanovic.

 

W ramach 18. kolejki wyjechaliśmy na mecz z piątym w tabeli ligowej Ankaran. Gospodarze dzisiejszego starcia już raz od nas dostali (2:0), ale tym razem wiedziałem, że będzie dużo ciężej. Głównie dlatego, że nie gramy u siebie. Zmian w wyjściowej drużynie nie przeprowadziłem żadnych, bo przecież zwycięskiego składu się nie zmienia. Tym razem jednak Jugovar już tak nie błyszczał, bowiem musiał ustąpić pola Chorwatowi Perkovicowi. Ten ostatni najpierw sam, po genialnej wrzutce Cisse, pokonał bezradnego Paala, a następnie, już w drugiej połowie, wyłożył piłkę jak na tacy Sokanovicowi, który ustalił wynik tego spotkania. Drugie 2:0 z Ankaran w tym sezonie, nie obrażę się za trzecie w trzeciej serii spotkań. Na razie jednak musimy się skupić na kolejnym rywalu, bo peleton pościgowy także nie traci punktów. Ważne odnotowania jest także pierwsze ligowe zwycięstwo Jezera, które pokonało po rzucie karnym Beltinci!

 

 

25.03.2017 SRC Katerina, Ankaran: 138 widzów

2.SNL [18/27] Ankaran [5] - NK Tolmin 0:2 (0:1)
36. M. Perkovic 0:1
69. D. Sokanovic 0:2
MVP: Marko Perkovic (Tolmin) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki wskoczyli Bojan Djukic, Danjel Rakuscek i Erik Salkic!

 

Kalcer Radomlje radziło sobie w tym sezonie nadspodziewanie dobrze. Ich trzecia lokata była niemal tak dużą niespodzianką, jak nasza pierwsza. Wiedzieli jednak, że będą musieli dać z siebie wszystko, by pokonać na wyjeździe lidera z Tolminu. W składzie ponownie bez żadnych zmian, bo po co. Mecz ułożył się fantastycznie, bowiem już w piątej minucie Robi Jakovljevic interweniował tak niefortunnie, że pokonał kompletnie zaskoczonego Andrica i mieliśmy 1:0! W ogóle w pierwszej części gry wszystko układało się dla nas świetnie, bowiem jeszcze przed przerwą po klasycznej akcji, czyli dośrodkowaniu od Furjana, wynik podwyższył Dalibor Sokanovic, dla którego było to już dwunaste trafienie ligowe w tym sezonie. Po zmianie stron goście próbowali nas postraszyć, ale w dwóch sytuacjach fantastycznie zachował się Ivancic, czym pokazał Frelihowi dlaczego to on jest pierwszym goalkeeperem. My także mieliśmy swoje okazje, jednak zimnej krwi zabrakło zwłaszcza Madembie Cisse. Tak czy siak - kolejne trzy punkty są nasze! Dodatkowo dla Sokanovica był to już 102. występ w barwach NK, co uczyniło go nowym rekordzistą klubu! Z drugiej strony jednak zawieszeni na mecz z Krsko zostali Salkic i Ogric, co stawia mnie w bardzo kłopotliwej sytuacji.

 

 

31.03.2017 Brajda, Tolmin: 198 widzów

2.SNL [19/27] NK Tolmin [1] - Radomlje [3] 2:0 (2:0)
5. R. Jakovljevic 1:0 sam.
36. D. Sokanovic 2:0
MVP: Dalibor Sokanovic (Tolmin) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Do 11 kolejki został wybrany Dalibor Sokanovic.

 

Przed meczem z Krsko dokonałem kolejnego super-wzmocnienia na lato, ale tradycyjnie o tym później. Czekał nas ekstremalnie trudny tydzień, bowiem najpierw wyjazd do wspomnianego spadkowicza z Ekstraklasy, a potem również wyjazd, tyle że do Verzej. Tym razem bez zmian personalnych się nie obyło, bowiem zawieszeni byli Salkic i Ogric - w ich miejsce pojawili się Codromaz i Kavcic, natomiast Kocevar zastąpił na lewym skrzydle Cisse. W pierwszej części gry wszystko układało się znakomicie, bowiem już w 16. minucie do siatki gospodarzy trafił Dalibor Sokanovic i, ku rozpaczy tutejszych fanów, prowadziliśmy. Taki stan rzeczy utrzymał się do drugiej części gry, gdyż w trzy minuty Celar i Kozar całkowicie odwrócili losy tego spotkania i to my w końcówce musieliśmy przycisnąć. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry niezawodny Sokanovic dał nam wyrównanie, i gdy wszyscy kibice, zawodnicy i sztab szykowali się na bramkowy remis, to sprawy w swoje nogi ponownie wziął Celar i wcisnął futbolówkę pod pachą zrozpaczonego Ivancica. Druga porażka stała się faktem.

 

 

08.04.2017 Stadion im. Matiji Gubeca, Krsko: 174 widzów

2.SNL [20/27] Krsko [5] - NK Tolmin [1] 3:2 (0:1)
16. D. Sokanovic 0:1
62. Z. Celar 1:1
65. A. Kozar 2:1
82. D. Sokanovic 2:2
90+2. Z. Celar 3:2
MVP: Zan Celar (Krsko) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Na mecz z Verzej nastawialiśmy się podwójnie, albowiem mimo kryzysu jest to bardzo ciężki przeciwnik. Po drugie zaś, ta wygrana zdecydowanie ułatwia nam sprawę awansu, gdyż na dobrą sprawę jest to przedostatni ultra-trudny mecz wyjazdowy w tym sezonie - ostatni gramy z Kranj. Do składu wracają zawieszeni ostatnio Ogric i Salkic, a do tego Cisse zastąpi Kocevara. Niestety w pierwszej połowie te zmiany nie funkcjonowały w ogóle, gdyż do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1 po golu Mitji Mauko, który od zawsze nas gnębił, ale wkrótce powinien przestać. Po zmianie stron w naszej grze coś drgnęło, a dowodem tego była bramka Marko Perkovica w 58. minucie. Chorwat w ogóle ma fantastyczny sezon i nie wiem, czy nie jest to mój najlepszy transfer w tym sezonie! Skrzydłowy swoją wartość zademonstrował jeszcze raz, ale chwilę po tej bramce odpowiedzieli gospodarze, i za sprawą Gorazda Zajca zrobiło się 2:2. Sytuacja niemal jak ze spotkania z Krsko, jednak tym razem rolę się odwróciły i fenomenalny tego dnia Perkovic wrzucił piłkę w pole karne, a tam Mademba Djibril Cisse przypieczętował naszą wygraną! Co za mecz, co za emocje!

 

 

15.04.2017 Cistina, Verzej: 144 widzów

2.SNL [21/27] Verzej [7] - NK Tolmin [1] 2:3 (1:0)
36. M. Mauko 1:0
58. M. Perkovic 1:1
80. M. Perkovic 1:2
81. G. Zajc 2:2
90+1. M. D. Cisse 2:3
MVP: Marko Perkovic (Tolmin) - 9.1
Odnośnik do komentarza

Po 21. kolejce poznaliśmy pierwszego spadkowicza z 2 ligi. Bez zaskoczenia jest to zespół Jezero Medvode, który na 21 spotkań przegrało 18, zremisowało 2 i wygrało zaledwie 1. Będzie mi ich brakować, zawsze fajnie mieć w lidze typową drużynę do bicia.

 

Do jedenastki tygodnia trafili Marko Perkovic i Danjel Rakuscek!

 

Przed domowym pojedynkiem z Beltinci dotarła do nas fantastyczna wiadomość! Kranj uległo na wyjeździe 1:2 Ankaran, no i mamy niepowtarzalną szansę odskoczenia rywalom! Musieliśmy wygrać jednak spotkanie z broniącym się desperacko przed spadkiem beniaminkiem. W składzie na to spotkanie dwie zmiany - za poobijanego Sokanovica wejdzie dawno nie widziany Grgic, a na skrzydłach szansę pokazania się dostaną Kocevar i Ovsenek. Niestety samo spotkanie rozczarowało, a jedyną bramkę zdobył Adrian Rustemi, ale na szczęście była to bramka samobójcza. Chorwacki snajper nie pokazał nic szczególnego, więc raczej szans na pozostanie w naszej drużynie na kolejny sezon nie ma. Co innego Kocevar i Ovsenek, bowiem oni są jeszcze młodzi i nie dostają tylu minut, ilu potrzebują. Postaram się ich więc wypożyczyć, by nie zmarnowali swojego potencjału. Walkę w tym meczu Ziga przypłacił przedwczesnym opuszczeniem boiska po starciu z jednym z rywali, jednak diagnoza okazała się łaskawa - stłuczenie żebra i tylko kilka dni odpoczynku. Po tej porażce poznaliśmy drugiego spadkowicza, którym okazało się być Beltinci. Adios, choć to nie po słoweńsku!

 

 

23.04.2017 Brajda, Tolmin: 176 widzów

2.SNL [22/27] NK Tolmin [1] - Beltinci [9] 1:0 (1:0)
16. A. Rustemi 1:0 sam.
82. Z. Ovsenek knt.
MVP: Saso Ogric (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

W 11 kolejki pojawili się Erik Salkic i Saso Ogric!

 

Walka o mistrza wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu pozostało już tylko pięć spotkań, a w grze pozostały już chyba tylko trzy drużyny. Wiele dać może tutaj terminarz, więc oto on:

 

NK Tolmin [1; 50 pkt.]: Triglav (D), Dob (W), Kranj (W), Jezero Medvode (D), Ankaran (W)

Kranj [2; 44 pkt.]: Krsko (W), Radomlje (D), Tolmin (D), Beltinci (W), Dob (D)

Radomlje [3; 39 pkt.]: Jezero Medvode (D), Kranj (W), Ankaran (W), Verzej (D), Krsko (D)

 

Najkorzystniejszy układ gier mamy chyba my, natomiast najgorszy - Kranj. Jak dobrze pójdzie, to nawet nie trzeba będzie wygrywać tego meczu z bezpośrednim rywalem. Oni potracą punkty w innych spotkaniach lub my wygramy trzy z pięciu spotkań. Radomlje ma tylko matematyczne szansę na bezpośredni awans, ale o baraże może powalczyć. Zapowiada się pasjonująca końcówka rozgrywek!

 

Dla nas najważniejszy teraz był mecz z Triglav. Po naszej ostatniej wiktorii goście ligowy byt mieli już zapewniony, więc w teorii nie walczyli już o nic. Zastosowałem pewne roszady w zespole, gdyż na skrzydła wrócili Cisse i Perkovic, na atak Sokanovic, a zawieszonego (znowu) Salkica zastąpił ponownie Codromaz. Bardzo szybko, bo już w 9. minucie po asyście Cisse do siatki gości trafił Sokanovic, i było to jego 15. ligowe trafienie w tym sezonie! Przed przerwą nasze prowadzenie podwyższył jeszcze młody Matic Furjan, który wykorzystał podanie Kavcica. Po zmianie stron nieco spuściliśmy z tonu, czego efektem był gol kontaktowy Alesa Poplatnika, lecz na więcej gości nie było już stać i zgarniamy kolejne trzy punkty!

 

 

28.04.2017 Brajda, Tolmin: 207 widzów

2.SNL [23/27] NK Tolmin [1] - Triglav [8] 2:1 (2:0)
9. D. Sokanovic 1:0
40. M. Furjan 2:0
66. A. Poplatnik 2:1
MVP: Bine Kavcic (Tolmin) - 8.5
Odnośnik do komentarza

W jedenastce kolejki pojawił się Bine Kavcic!

 

Do reprezentacji U-19 zostali powołani Ziga Ovsenek i Ziga Frelih. Nasi chłopcy w meczach eliminacyjnych zmierzą się z Niemcami, Ukrainą i Białorusią.

 

Przed meczem z NK Dob wiedzieliśmy jedno - na 100% byliśmy w barażach! Radomlje zremisowało dzień wcześniej swój mecz, a rozstrzygnięcia w poprzedniej kolejce spowodowało jedno - jeżeli wygramy dzisiejsze spotkanie, to na trzy kolejki przed końcem wygrywamy II ligę! Do składu wraca jedynie Erik Salkic, który zdecydowanie zbiera za dużo tych żółtych kartek w tym sezonie, jednak nie to się teraz liczy. W ataku niezmordowany tercet Cisse-Sokanovic-Perkovic ma postraszyć rywali. Wchodzimy niesamowicie, bo już w pierwszej akcji meczu Mademba Djibril wychodzi sam na sam z goalkeeperem rywali i pewnym uderzeniem daje nam prowadzenie! Niestety później tempo gry siada, a ospałość naszego zespołu wykorzystuje po stałym fragmencie gry Mirtic i do przerwy mamy remis 1:1. Po zmianie stron długo nie mogliśmy zdobyć decydującej bramki, aż wreszcie na cztery minuty przed końcem Bine Kavcic centruje piłkę z rzutu rożnego wprost na nogę Danjela Rakuscka, a nasz pomocnik fenomenalnym uderzeniem z woleja wprowadza nas do Ekstraklasy! MAMY TO!

06.05.2017 Sportni park, Dob: 79 widzów

2.SNL [24/27] NK Dob [7] - NK Tolmin [1] 1:2 (1:1)
1. M. D. Cisse 0:1
41. M. Mitric 1:1
86. D. Rakuscek 1:2
MVP: Danjel Rakuscek (Tolmin) - 8.5

 

Odnośnik do komentarza

W 11 kolejki znaleźli się Erik Salkic i Danjel Rakuscek!

 

2 razy po 90 minut w spotkaniu z reprezentacjami Ukrainy U-19 i Białorusi U-19 rozegrał Ziga Ovsenek (7.5; 6.1). Nasz młody skrzydłowy nie wyróżnił się niczym szczególnym w żadnym z meczów, a jego drużyna wygrała odpowiednio 4:1 i 2:1.

 

Mecz z Kraj traktowałem już teraz jako szansę na zabłyśnięcie dla młodych piłkarzy. Chciałem się także ostatecznie przekonać, czy młody Jugovar jest w stanie zastąpić Kavcica. Oprócz młodego pomocnika od pierwszej minuty wystąpili także Codromaz i Lipuzic Bratuz. Mimo żadnej stawki spotkanie było bardzo emocjonujące, a my po raz kolejny frajersko straciliśmy punkty. Prowadziliśmy bowiem już 2:0 po bramkach Perkovica i Jugovara, jednak jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdołał Krizaj i po raz kolejny musieliśmy do końca walczyć o wynik. Tym razem nie udało się nam wygrać, bowiem w drugiej części gry do siatki pięknym uderzeniem trafił Ljubijankic, a szale na naszą niekorzyść przechylił drugim trafieniem Krizaj. Po raz trzeci w tym sezonie wracamy na tarczy. Ta wygrana natomiast zdecydowanie pomaga naszym rywalom w walce o miejsce barażowe.

 

 

13.05.2017 Sportni park Zarica, Kranj: 252 widzów

2.SNL [25/27] Kranj [2] - NK Tolmin [1] 3:2 (1:2)
17. M. Perkovic 0:1
30. D. Jugovar 0:2
42. N. Krizaj 1:2
62. E. Ljubijankic 2:2
80. N. Krizaj 3:2
MVP: Nejc Krizaj (Kranj) - 9.0
Odnośnik do komentarza

W meczu z Niemcami U-19 Ziga Ovsenek (6.5) zagrał pełne 90 minut, lecz nie wyróżnił się niczym specjalnym. Jego zespół uległ 1:2.

 

W jedenastce kolejki znalazło się miejsce dla Domena Jugovara!

 

Pojedynek z ostatnim w tabeli Jezero Medvode nie powodował u mnie dodatkowego zastrzyku adrenaliny. Ot, kolejny mecz do wygrania. W bój posłałem tym razem kilku zmienników, z Ovsenkiem i Kocevarem na czele. Tak jak w przypadku poprzednich konfrontacji z tym zespołem, wynik był z góry znany. Jedyną niewiadomą pozostawało to, ile bramek dzisiaj strzelimy. Kanonadę rozpoczął najlepszy snajper NK Tolmin, a więc Dalibor Sokanovic, który w 26. minucie po asyście Jugovara nie dał szans bramkarzowi gości. Jeszcze przed zmianą stron wynik na 2:0 podwyższył Danjel Rakuscek, który sprytnie dobił potężne uderzenie Ogrica. Po zmianie stron to właśnie nasz kapitan ustalił wynik tej rywalizacji, posyłając śmiercionośny strzał z rzutu wolnego prosto w okienko bramki spadkowicza. Jeszcze jedna kolejka, a potem przygotowania do obrony I ligi w Tolminie! Będzie się działo tym bardziej, że dzień po meczu z Jezerem prezydent Mitja Taljat uległ moim namowom i od 17/7/17 będziemy już klubem w pełni profesjonalnym!

 

 

19.05.2017 Brajda, Tolmin: 203 widzów

2.SNL [26/27] NK Tolmin [1] - Jezero Medvode [10] 3:0 (2:0)
26. D. Sokanovic 1:0
42. D. Rakuscek 2:0
65. S. Ogric 3:0
MVP: Saso Ogric (Tolmin) - 9.2
Odnośnik do komentarza

Do 11 tygodnia trafili Frelih, Suligoj, Salkic, Ogric, Rakuscek, Ovsenek i Sokanovic!

 

Przed ostatnią kolejką wszystko już było jasne. W barażach zagra zespół Kranj, który pod koniec sezonu imponował formą. My w ostatnim meczu jechaliśmy do Ankaran w jednym celu - zrobić dobre show! Udało nam się to i, mimo niekorzystnego wyniku, jestem zadowolony z naszej postawy. Dwa gole dla nas strzelił Sokanovic, któremu jednak zabrakło jeszcze jednego trafienia do korony króla strzelców. Niemniej jednak drugie miejsce także robi wrażenie! Nasz obrona spisała się w tym spotkaniu nieco gorzej, bowiem pięć straconych bramek chluby nie przynosi. Można to sobie tłumaczyć rozprężeniem i rezerwowym składem, bo cel na ten sezon osiągnęliśmy z nawiązką. W przyszłym sezonie walczymy chyba tylko o utrzymanie bytu w I lidze, chociaż po doświadczeniach z Pucharu Słowenii to droga do mistrzostwa taka daleka nie jest.... Jednak z deklaracjami wstrzymam się co najmniej jeden sezon, aby zobaczyć czy moja machina ruszy z kopyta klasę wyżej. Cóż, teraz czas na kolejne wakacje! Zanim jednak rozjedziemy się wszyscy na urlopy, to...

 

 

27.05.2017 SRC Katerina, Ankaran: 162 widzów

2.SNL [27/27] Ankaran [5] - NK Tolmin [1] 5:2 (2:2)
12. D. Sokanovic 0:1
26. D. Sokanovic 0:2
38. T. Rodica 1:2
43. D. Situ 2:2
56. D. Krljanovic 3:2 rz.k.
74. T. Rodica 4:2
89. D. Krljanovic 5:2
MVP: Dejan Krljanovic (Ankaran) - 9.2
Odnośnik do komentarza

Drugi sezon za nami, więc czas na garść statystyk i podsumowanie. Osiągnęliśmy niewątpliwy sukces, jakim jest bezpośredni awans do Ekstraklasy! Trzeba będzie posiedzieć nad wzmocnieniami, ale to już po podsumowaniach!

 

Piłkarzem sezonu według kibiców został nasz środkowy pomocnik Danjel Rakuscek, którego bramka w spotkaniu z Jezerem została wybrana bramką sezonu!

 

Królem strzelców II ligi został Gaber Petric z Kranj (19 goli), drugie miejsce zajął nasz Dalibor Sokanovic (18 goli), a na najniższym stopniu podium stanął Mitja Mauko z Verzej (16 goli).

 

Jeżeli chodzi o asysty, to najlepszy był tutaj Rok Buzeti z Kranj (13 asyst), drugim najlepiej podającym ligi został nasz były piłkarz Matic Slavec reprezentujący Ankaran, razem z graczem Verzej, Jernejem Trstenjakiem (Obaj 11 asyst).

 

Najwyższą średnią uzyskał natomiast Danjel Rakuscek do spółki z Maticem Slavecem (obaj po 7.92), natomiast trzecie miejsce zajął Armin Kukavica z Dob (7.83).

 

W barażu o awans do Ekstraklasy, przedostatni w tabeli pierwszej ligi Rudar Velenje nie dał szans Kranj wygrywając 2:0 (R. Kurez 2', 8') i sprawiając, że w Ekstraklasie nie znamy żadnego z rywali.

A o to cała tabela 2 Slovenskiej Nogometnej Ligi:

1. NK TKK Tolmin 27 | 18 | 5 | 4 | 32 | 59

2. NK Zarica Kranj 27 | 16 | 7 | 4 | 30 | 55

3. Kalcer Radomlje 27 | 12 | 11 | 4 | 19 | 47

4. NK Krsko 27 | 14 | 5 | 8 | 13 | 47

5. Ankaran Mas Tech | 27 | 11 | 8 | 8 | 12 | 41

6. ND Famtech Verzej 27 | 11 | 6 | 10 | 6 | 39

7. NK Roltek Dob 27 | 11 | 5 | 11 | 3 | 38

8. NK Triglav Kranj 27 | 7 | 8 | 12 | -6 | 29

9. ND Beltinci 27 | 3 | 5 | 19 | -31 | 14

10. Jezero Medvode 27 | 1 | 2 | 24 | -78 | 5

 

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Po zakończeniu sezonu na nasze konto wpadło całe 300.000 funtów za zwycięstwo w rozgrywkach 2 Slovenskiej Nogometnej Ligi. Dorzuci się do budżetu. Przeszliśmy już także na status profesjonalny, a nasz stadion zostanie zmodernizowany, by sprostać wymogom Ekstraklasy!

 

Tradycyjnie już chyba z Janem Krageljem usiedliśmy w nadmorskiej knajpie i wraz z całą stertą papierów dokonaliśmy niezbędnej analizy tego sezonu:

 

Bramkarze:

 

Aljaz Ivancic (23, GK; Słowenia) 26-0-0-6.77

Ziga Frelih (19, GK; Słowenia) 4-0-0-6.73

 

Pozycję nr "1" mieliśmy obsadzoną bardzo solidnie. Podstawowym zawodnikiem na bramce był 23-letni Ivancic, który swoją postawą pokazał, że jest godnym następcą Simcica. Jego zmiennikiem był zaledwie 19-letni Frelih, który jednak także zaprezentował się z dobrej strony. Dodatkowo Ziga jest reprezentantem Słowenii U-19, więc na to także trzeba brać poprawkę. Ogólnie zmian na tej pozycji nie planuje, lecz jeśli pojawi się dobry zawodnik za darmo lub jakieś grosze, to poważnie będę się zastanawiał.

 

Lewa obrona:

 

Erik Salkic (30, DR-DL; Słowenia) 23-0-7-7.43

Jaka Lipuzic Bratuz (25, DL-DC; Słowenia) 1-0-0-6.90

 

Lewa strona defensywy to bez najmniejszych wątpliwości królestwo Salkica. 30-latek grał kiedy tylko mógł, lecz miał spory problem z kartkami, bowiem w całym sezonie obejrzał ich aż 14! Jest to absolutny rekord ligi, więc również dlatego zagrał "tylko" w 23 spotkaniach. Naturalny następca Marko Gobeca, który w tym sezonie zagrał u nas jeden mecz i jeszcze w trakcie zerwaliśmy z nim umowę. Zmiennikiem Erika był Lipuzic Bratuz, ale w pierwszej połowie sezonu był on na wypożyczeniu, a w drugiej zdecydowanie bardziej wolałem korzystać na tej flance z Furjana. Jaka odchodzi na wolny transfer, a my szukamy Salkicowi naturalnego zmiennika.

 

Środek obrony:

 

Bojan Djukic (30, DC-DR; Słowenia) 28-3-0-7.10

Alessio Codromaz (23, DC; Włochy) 9-0-2-7.03

Matija Suligoj (26, DC; Słowenia) 28-1-0-7.08

 

Na środku obrony mieliśmy fantastyczny tercet, który grał wymiennie. Zdecydowanie mniej występów zaliczył Codromaz, ale był on tylko zmiennikiem duetu Suligoj-Djukic. Bojan okazał się jednym z kluczowych elementów w mojej układance, co pozwoliło mi na skupienie się na treningach ofensywnych. Matija natomiast, w odróżnieniu od poprzedniego sezonu, grał na bardzo dobrym poziomie przez całe rozgrywki, a ja mogłem być dumny z całej mojej trójki stoperów. Dodajemy do tego francuskiego defensora zakontraktowanego w maju, no i mamy fenomenalny kwartet na rozgrywki Ekstraklasy!

 

Prawa obrona:

 

Matic Furjan (19, DR-DL; Słowenia) 28-1-10-7.25

 

W poprzednim sezonie na tej pozycji mieliśmy dwóch fenomenalnych zawodników. Slavec był tylko wypożyczony, a potem wybrał ofertę Ankaran, natomiast Kucalovic poprosił w lecie 2016 roku o transfer do Krska. W ich miejsce ściągnąłem młodego i utalentowanego Furjana, który miał być melodią przyszłości. 19-latek nieśmiało wkroczył do pierwszego składu, ale po tej kampanii zadomowił się już chyba na dobre! Matic miał kapitalny sezon i nic nie wskazuje na to, by w przyszłym sezonie obniżył loty! Priorytetem jest jednak znalezienie mu zmiennika, albowiem wobec (tfu, tfu!) kontuzji lub spadku formy nie mamy kim go zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...