Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Do zespołu U-18 dołączył utalentowany Domen Jugovar (19, AMC-MC; Słowenia), który ma stanowić w przyszłości siłę drużyny z Tolminu. Na razie został udostępniony do wypożyczenia, niech się chłopak rozwija.

 

Na wypożyczenie tymczasem udał się Jani Sturm. Na ten sezon jego klubem zostało Szeged 2011. Mam nadzieję, że dadzą mu tam grać bo jego potencjał jest naprawdę spory.

 

Naszym drugim sparingpartnerem została drużyna Sampion, a więc kolejny rywal do oklepu. Fantastycznie spisała się moja nowa taktyka, a Cisse potwierdził swoje wysokie umiejętności strzelając dwa gole. Po jednym dołożyli Sokanovic i Perkovic, więc wynikiem byłem iście ukontentowany. Jedynym problemem było to, że w drugim kolejnym meczu mój zawodnik łapie lekki uraz. Tym razem padło na Chorwata Perkovica, który stłukł podudzie. No nic, trzeba jakoś z tym żyć...

 

 

09.07.2016 Arena Petrol, Celje: 43 widzów

TOW Sampion - NK Tolmin 1:4 (0:2)
12. M. Perkovic 0:1
25. D. Sokanovic 0:2
67. M. D. Cisse 0:3
69. Z. Horvat 1:3
70. M. D. Cisse 1:4
86. M. Perkovic knt.
Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem doznaliśmy kolejnego odchudzenia kadry, gdyż Matic Perse na ten sezon zostanie klubowym kolegą Sturma. Ponadto Marko Gobec podpisał z nami kontrakt, na mocy którego oprócz na boisku będzie także działał jako Manager U-18. Prosta oszczędność.

 

Następnym naszym rywalem był bułgarski drugoligowiec, Dunaw 2010. Jak narazie, to Bułgarzy przedstawiali najwyższy poziom piłkarski. Mimo tego udało nam się wyjść na prowadzenie za sprawą Djukica, który z dnia na dzień zaczyna się prezentować co raz lepiej. Niestety przez głupi błąd straciliśmy gola na remis, ale ja jestem zadowolony z postawy moich zawodników.

 

 

13.07.2016 Brajda, Tolmin: 221 widzów

TOW NK Tolmin - Dunaw 2010 1:1 (0:0)
62. B. Djukic 1:0
83. D. Stanchev 1:1

 

 

*****

 

Wylosowane zostały pary rundy kwalifikacyjnej Pucharu Słowenii. Zagramy z trzecioligowym Videm. Innej opcji niż zwycięstwo nie przewiduje.

 

Kolejnym rywalem w cyklu przygotowań jest starcie z ekipą Zagorje, która także występuje w trzeciej lidze. Posłałem w bój zmienników, którzy zaprezentowali się różnie. Na pewno na + trzeba zapisać występ strzelca gola, Ziga Ovsenka, a także prawego defensora Furjana. Wynik może najwyższy nie jest, ale forma strzelecka przyjdzie na ligę. Taką mam nadzieję...


 

16.07.2016 Mestni stadion, Zagorje ob Savi: 52 widzów

TOW Zagorje - NK Tolmin 0:1 (0:0)
71. Z. Ovsenek 0:1
Odnośnik do komentarza

Roy Rudonja wypada na 4-5 tygodni. Powód? Naciągnięcie mięśni brzucha...

 

Ostatnim meczem okresu przygotowawczego było spotkanie pożegnalne dla Jana Kragelja. Mierzyliśmy się w nim ze spadkowiczami z drugiej ligi, a więc z dobrze nam znanym Aluminij. U nas w przerwie jedenaście zmian, więc było co oglądać. Ostateczny wynik to 2:0 bo golach Erika Salkica i Bine Kavcica, choć mogło być wyżej, gdyby nasz pomocnik skutecznie wyegzekwował rzut karny. Mimo tego jestem pozytywnie nastawiony na mec pucharowy z Videm.

 

 

23.07.2016 Brajda, Tolmin: 78 widzów

TOW NK Tolmin - Aluminij 2:0 (2:0)
19. E. Salkic 1:0
30. B. Kavcic n.rz.k.
35. B. Kavcic 2:0
Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Videm przeprowadziłem jeszcze jeden transfer. Za 30.000 funtów sprzedany został Tine Zornik (25, ST; Słowenia) [24-8-3-6.92; 1s], który powędrował na Węgry, a dokładnie do drugoligowego Siofok. Tine był dobrym graczem, ale przy nowej taktyce z reguły siedział by na trybunach, a nie chciałem mu blokować możliwości rozwoju.

 

Kapitanem na sezon 2016/2017 został Saso Ogric, a jego zastępcą Boban Kucalovic.

 

Jaka Lipuzic Bratuz wreszcie zaakceptował ofertę wypożyczenia i następny rok spędzi w czeskiej ekstraklasie. Konkretnie obrońca będzie reprezentował barwy MFK Kosice, a ja kolejny kłopot mam z głowy.

 

Inauguracją sezonu 2016/2017 było spotkanie z Videm. Nowa formacja 4-3-3 miała zostać przetestowana w meczu o stawkę, a ja chciałem zobaczyć jak będą spisywać się w roli skrzydłowych Mademba Djibril Cisse i Marko Perkovic. Dosyć długo męczyliśmy się jednak z rozgryzaniem rywali, bowiem pierwszy gol padł dopiero w 28. minucie, gdy Cisse pomknął lewą stroną boiska i dorzucił futbolówkę wprost do wbiegającego Sokanovica i mieliśmy otwarcie wyniku. Kilkadziesiąt sekund później Słoweniec odwdzięczył się reprezentantowi Mali za podanie, i mieliśmy 0:2! Jeszcze przed przerwą Mademba Djibril po asyście Rakuscka ustrzelił dublet i o wynik mogliśmy być spokojni. W drugiej części gry wrzutkę Kocevara na czwartą bramkę zamienił Grgic, czym ustalił wynik tej rywalizacji. Inauguracja udana!

 

 

03.08.2016 SD Videm - Videm pri Ptuju, Ptuj: 138 widzów

PS RK Videm [3L] - NK Tolmin [2L] 0:4 (0:3)
28. D. Sokanovic 0:1
29. M. D. Cisse 0:2
38. M. D. Cisse 0:3
76. D. Grgic 0:4
MVP: Mademba Djibril Cisse (Tolmin) - 9.2
Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie Pucharu Słowenii trafiliśmy na dobrze nam wszystkim znane Aluminij. Oczywiście liczymy na awans do dalszej fazy rozgrywek.

 

Na pierwszy ogień w lidze idzie ekipa Radomlje. Nasi rywale w zeszłym sezonie zajęli siódme miejsce, a w tym ich celem pewnie jest spokojne utrzymanie. My natomiast mamy za cel górną połowę tabeli, ale personalnie liczę na awans, bo po ostatnich rozgrywkach czuje straszny niedosyt. Taktyka oczywiście 4-3-3, a w porównaniu do meczu pucharowego zmiany takie, że pomęczonego Perkovica zastąpi Kocevar, a po odbębnieniu kary Djukic wskakuje za Gobeca. W pierwszej części gry mieliśmy sporo sytuacji, ale dwukrotnie gospodarzy ratowało obramowanie ich bramki. Na nasze szczęście w 41. minucie po podaniu Furjana Kocevar znalazł się sam na sam z bramką i po prostu nie mógł tego nie trafić. Po zmianie stron bardzo szybko na 2:0 strzelił Rakuscek i byłem już spokojny o końcowy rezultat. Niestety chwilę później koszmarny błąd popełnił Djukic, który podał futbolówkę wprost do Avbelja, a ten takich prezentów nie zwykł marnować. Ponadto w końcówce meczu moi defensorzy znów nie upilnowali Tomaza Avbelja, który musiał tylko dołożyć nogę i w ten sposób z pewnego 2:0 zrobiło się nieprzyjemne 2:2. Frajersko oddane dwa punkty...

 

 

06.08.2016 Sportni park, Radomlje: 359 widzów

2.SNL [1/27] Radomlje [-] - NK Tolmin [-] 2:2 (0:1)
41. Z. Kocevar 0:1
46. D. Rakuscek 0:2
53. T. Avbelj 1:2
88. T. Avbelj 2:2
MVP: Tomaz Avbelj (Radomlje) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Dokonałem chyba ostatniego wzmocnienia kadry w letnim oknie transferowym. Do naszego zespołu dołączył utalentowany Ziga Frelih (18, GK; Słowenia), który u nas będzie pełnił rolę drugiego bramkarza. W ostatnim sezonie ten młody zawodnik wystąpił w 26 meczach III ligi, w których zebrał ocenę 7.30, więc jako kandydat na przyszłość wydaje się być idealny.

 

W drugiej kolejce czekał nas domowy mecz z drużyną Krsko, a więc spadkowiczem z Ekstraklasy. Jedyna roszada to wejście Marko Perkovica za Ziga Kocevara, a Djibril Cisse powędruje na lewą flankę. Indywidualny kunszt chorwackiego skrzydłowego dał o sobie znać w 20. minucie tego spotkania, gdy Marko przeszedł dwóch rywali i tuż przed zaskoczonym bramkarzem oddał piłkę niekrytemu Bine Kavcicowi, a ten nie miał najmniejszych problemów w trafieniu do bramki. Niestety jeszcze przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy po strzale głową wynik wyrównał Bucar. Jednak po zmianie stron znów dał o sobie znać Perkovic, który atomowym strzałem z 25 metrów znów dał nam prowadzenie! Ależ to będzie wzmocnienie! W końcówce meczu swoją szansę na gola miał Grgic, ale nasz napastnik strzałem głową nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego Zalokara. Do końca meczu nic jednak nie uległo już zmianie, i po końcowym gwizdku mogliśmy się cieszyć z pierwszego kompletu punktów w tym sezonie!

 

 

14.08.2016 Brajda, Tolmin: 228 widzów

2.SNL [2/27] NK Tolmin [5] - Krsko [1] 2:1 (1:1)

20. B. Kavcic 1:0
39. D. Bucar 1:1
69. M. Perkovic 2:1
MVP: Bine Kavcic (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Dzień po wygranej z Krsko u mnie w gabinecie stawił się Boban Kucalovic (28, DR; Słowenia) [15-0-0-6.96; 1s], który coś tam pierdolił że szuka wyzwań nowych itp. No i w skrócie chciał odejść, a że oferta się pojawiła, to za 16.000 funtów trafił do NK Krsko. Ciekawy wybór, ale u mnie i tak już by nie grał, więc układ idealny. Przy okazji nowym v-ce kapitanem zespołu został Djukic.

 

W jedenastce kolejki znalazł się nasz środkowy pomocnik, Bine Kavcic.

 

Trzy dni później dumnie stawiliśmy się w Kidricevie, by stanąć w szranki z tamtejszym Aluminij, a to wszystko w ramach Pucharu Słowenii. Wiadomo, że wszelkie nieligowe rozgrywki mają swoje prawa, więc ja wystawiłem rezerwowych, co by mogli przedstawić swoją wartość. Paru młodych graczy doczekało się wreszcie debiutu, chociażby jak bramkarz Frelih czy rozgrywający Jugovar. Niestety już w piątej minucie meczu Bizjak zrobił co chciał z naszymi defensorami, a później wyłożył piłkę kompletnie pustemu Petekowi i przegrywaliśmy. Jednak chwilę po zmianie stron dobrą centra popisał się Cisse, a zostawiony bez opieki Damir Grgic dał nam remis. Na boisko wpuściłem kilku graczy z podstawowego składu, jednak kilkadziesiąt sekund później tracimy bramkę po błędzie Codromaza, który nie upilnował Turkalja. Na szczęście w naszej ekipie na placu gry znajdował się Bojan Djukic, który w 72. minucie potężnym uderzeniem głową znów doprowadził do remisu. Pod koniec meczu dał o sobie znać Dalibor Sokanovic, który perfekcyjnym strzałem zapewnił nam awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Słowenii.

 

 

17.08.2016 Sportni park Aluminij, Kidricevo: 68 widzów

PS 1R Aluminij [3L] - NK Tolmin [2L] 2:3 (1:0)
5. T. Petek 1:0
47. D. Grgic 1:1
65. V. Turkalj 2:1
72. B. Djukic 2:2
77. D. Sokanovic 2:3
MVP: Mademba Djibril Cisse (Tolmin) - 8.8
Odnośnik do komentarza

W drugiej rundzie Pokal Slovenije trafiliśmy najgorzej jak się da. Naszym rywalem będzie Krka Nove Mesto, a więc Mistrz Słowenii 2015/2016. Coś czuję, że długo już w tych rozgrywkach nie pogramy.

 

Przed meczem trzeciej kolejki wielu moich zawodników pałało rządzą rewanżu, bowiem naszym rywalem był zespół Verzej. Pamiętamy przecież, że to właśnie oni pokonali nas pod koniec ubiegłego sezonu, czym zminimalizowali nasze szansę na awans do baraży. My wracamy już do podstawowego ustawienia zespołu, i oczywiście liczymy na trzy punkty! Nasze bojowe nastawienie dało efekt już w 25. minucie gry, gdy Sokanovic strzałem pod poprzeczkę wyprowadził nas na prowadzenie. Niedługo potem padł kolejny gol. Mademba Cisse dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Perkovica, który trafił idealnie i futbolówka przelobowała bramkarza gości! Po zmianie stron do siatki trafił raz jeszcze Dalibor Sokanovic, lecz tym razem arbiter liniowy podniósł chorągiewkę w górę. Jednak później liniowy nie miał nic do gadania, bo ostatni dotknął piłkę Andrejc, a nasz napastnik wykorzystał jego błąd i zrobiło się 3:0. Czwarte trafienie dołożył po rzucie rożnym Suligoj i nasz odwet okazał się bardzo krwawy. Goście zostali zdominowani w każdym aspekcie gry.

 

 

20.08.2016 Brajda, Tolmin: 221 widzów

2.SNL [3/27] NK Tolmin [3] - Verzej [8] 4:0 (2:0)
25. D. Sokanovic 1:0
35. M. Perkovic 2:0
57. D. Sokanovic 3:0
75. M. Suligoj 4:0
MVP: Matic Furjan (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki trafił nasz stoper, Matija Suligoj.

 

W czwartej serii gier przekonamy się wreszcie, jaką wartość przedstawia jeden z beniaminków. Swój mecz zagramy bowiem w Beltinci z drużyną o tej samej nazwie. W dotychczasowych zmaganiach gospodarze dwa razy polegli 0:3, ale zdołali zwyciężyć Radomlje, z którym my (po frajerskim zachowaniu) zremisowaliśmy. Nie ma jednak mowy o kolejnej głupiej stracie punktowej. W podstawowym składzie na lewym skrzydle tym razem od początku postawie na Kocevara, natomiast na prawej stronie odpocznie Perkovic, którego zastąpi Mademba Cisse. Jako środkowy napastnik po raz pierwszy w tym sezonie wybiegnie Roy Rudonja, który wyleczył już uraz i jest głodny gry, a przede wszystkim goli. Worek z bramkami zdołał otworzyć już w 9. minucie meczu Danjel Rakuscek, wykorzystując sytuacje sam na sam, którą z kolei stworzył mu doskonałym podaniem Salkic. Nasze prowadzenie podwyższył Roy Rudonja, który sprytnie zachował się po błędzie bramkarza i zdołał wepchnąć piłkę między jego nogami. Na 3:0 również trafił Rudonja, i również popisał się niemałym sprytem, gdyż tylko lekko musnął futbolówkę dośrodkowaną przez Furjana. Po zmianie stron z boiska za kompletną głupotę wyleciał Salkic i musieliśmy radzić sobie w 10. Od razu zmieniłem taktykę na kontrę i wpuściłem za Ogrica Gobeca. Gospodarze, pomimo wielkich chęci, nie potrafili zagrozić naszej bramce, więc wynik nie uległ już zmianie. Znaleźliśmy swój rytm, teraz byle go tylko nie zagubić.

 

 

27.08.2016 Sportni park, Beltinci: 192 widzów

2.SNL [4/27] Beltinci [9] - NK Tolmin [2] 0:3 (0:3)
9. D. Rakuscek 0:1
38. R. Rudonja 0:2
43. R. Rudonja 0:3
MVP: Danjel Rakuscek (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

W 11 tygodnia pojawił się Roy Rudonja, który w poprzednim meczu zdobył dwa gole. Bo jak wracać, to na pełnej!

 

Zakończyło się także letnie okno transferowe. Zostaliśmy najbardziej aktywną drużyną w Słowenii, bowiem do naszego zespołu dołączyło aż 11 nowych graczy!

 

W piątej kolejce czekał nas wyjazd do Kranj, na mecz z siódmą w tabeli drużyną Triglav. Nasi rywale w dotychczasowych zmaganiach tylko raz wywalczyli komplet punktów, a miało to miejsce w starciu z najsłabszą drużyną ligi, Jezerem Medvode. W składzie mamy pewne zmiany, gdyż zawieszonego Salkica zastąpi Gobec, na środku defensywy zagra Codromaz, a od pierwszej minuty po raz pierwszy wyjdzie młody Ovsenek. Początek spotkania należał zdecydowanie do ekipy gospodarzy, która powinna prowadzić przynajmniej 2:0. Jednak niewykorzystane sytuacje się mszczą, co sprawdził niezawodny przy stałych fragmentach gry Djukic, i od 38. minuty na tablicy widniał wynik 0:1. Tuż po zmianie stron przytomnością popisał się Ovsenek, który dograł piłkę do Rakuscka, a nasz pomocnik nie dał szans goalkeeperowi na skuteczną interwencję. Niestety kilka chwil później bramkę kontaktową zdołali zdobyć gospodarze, a konkretnie uczynił to Poplatnik, który w sytuacji sam na sam pokonał Ivancica. Na szczęście po tej bramce moja zmiana taktyki na bardziej defensywną była skuteczna, i wyjeżdżamy z Kranj z kompletem punktów!

 

 

04.09.2016 Stanka Mlakarja, Kranj: 348 widzów

2.SNL [5/27] Triglav [7] - NK Tolmin [2] 1:2 (0:1)
38. B. Djukic 0:1
47. D. Rakuscek 0:2
56. A. Poplatnik 1:2
MVP: Ales Poplatnik (Triglav) - 8.3
Odnośnik do komentarza

W jedenastce kolejki znaleźli się Alessio Codromaz i Bojan Djukic.

 

Przed starciem w Pucharze Słowenii mieliśmy jedynie trzy dni wolnego. Trafiliśmy na najmocniejszego rywala z możliwych, a więc Krke, która została Mistrzem Słowenii. Nie miałem złudzeń co do wyniku, więc postanowiłem dać szansę paru rezerwowym. I tak w bramce stanął Frelih, na środku pomocy od pierwszej minuty zagrał Kanalec, na lewym skrzydle Kocevar, a w napadzie Grgic. W pierwszej połowie najbliżej zdobycia gola byli Kavcic, po którego strzale piłka przeleciała minimalnie obok słupka, oraz Ziga Kocevar, którego uderzenie sparował na poprzeczkę bramkarz gości. Po zmianie stron skarcił nas niemiłosiernie Moretti, który ograł jak chciał Salkica i dorzucił piłkę tak, że Majcen musiał tylko dostawić głowę. Niestety oprócz tej sytuacji niewiele się działo, no może oprócz doliczonego czasu, kiedy napastnik gości zdobył drugiego gola, jednak liniowy pokazał spalonego. Odpadamy więc z pucharu, ale różnica klas naszych zespołów była bardzo widoczna.

 

 

07.09.2016 Brajda, Tolmin: 304 widzów

PS 2R NK Tolmin [2L] - Krka Nove Mesto [1L] 0:1 (0:0)
56. L. Majcen 0:1
MVP: Bruno Marotti (Krka) - 8.4
Odnośnik do komentarza

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po pucharowej klęsce, a tu już trzeba powrócić do ligowej szarzyzny. NK Dob w poprzednich rozgrywkach radził sobie zaskakująco dobrze, czego o drużynie Damijana Romiha nie można absolutnie stwierdzić w tym okresie. Po pięciu kolejkach goście plasują się bowiem w strefie spadkowej. Do tej pory nie wygrali ani razu, więc my tym bardziej nie zamierzamy być pierwsi. Wracamy oczywiście do naszego najsilniejszego składu, bo liczy się tylko zwycięstwo. Jednak w pierwszej części gry jedyną godną uwagi akcją było uderzenie Perkovica, swoją drogą bardzo bardzo niecelne. Chorwat zrehabilitował się dopiero pod koniec spotkania, kiedy świetnie wykończył wrzutkę Salkica i dał nam prowadzenie. Niestety w naszej obronie także się posypało, co bezlitośnie wykorzystał Avbelj doprowadzając do wyrównania w 87. minucie tego spotkania. Co gorsza, mecz ten mogliśmy nawet przegrać, jednak fantastycznie w sytuacji sam na sam zachował się Ivancic i uratował nam ten punkt. Teraz powinno pójść już z górki.

 

 

10.09.2016 Brajda, Tolmin: 230 widzów

2.SNL [6/27] NK Tolmin [1] - NK Dob [9] 1:1 (0:0)
81. M. Perkovic 1:0
87. S. Avbelj 1:1
MVP: Armin Kukavica (Dob) - 7.7
Odnośnik do komentarza

Przed kolejną kolejką mieliśmy aż tydzień wolnego. Poświęciliśmy ten czas na doskonalenie nowej taktyki i ustawienia. Naszym kolejnym rywalem była drużyna Kranj, która jak na razie spisywała się zaskakująco dobrze, bowiem zajmowała wysoką czwartą pozycję. W składzie jedna zmiana - na lewym skrzydle zamiast niewidocznego ostatnio Cisse wystąpi Kocevar. Szybko objęliśmy prowadzenie, bowiem już osiem minut po pierwszym gwizdku Danjel Rakuscek znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości. Później po olbrzymim zamieszaniu w polu bramkowym nasze prowadzenie podwyższył Bojan Djukic. Niestety tuż po przerwie Frujan nie upilnował Freliha, a ten dośrodkował wprost na głowę Petrica i zrobiło się nieprzyjemnie. Na domiar złego na piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry goście zdołali wyrównać, a bramkę zdobył Kotnik. Gubimy kolejne frajerskie punkty. Ktoś wie co może być tego przyczyną?

 

 

17.09.2016 Brajda, Tolmin: 243 widzów

2.SNL [7/27] NK Tolmin [1] - Kranj [4] 2:2 (2:0)
8. D. Rakuscek 1:0
20. B. Djukic 2:0
47. G. Petric 2:1
74. A. Kotnik 2:2
MVP: Danjel Rakuscek (Tolmin) - 8.5
Odnośnik do komentarza

W jedenastce tygodnia znalazł się Bojan Djukic.

 

Po dwóch stratach punktów, które swoją drogą oddaliśmy frajersko, przyszedł czas na wyjazd do ostatniej drużyny ligowej tabeli. Jezero Medvode jest zdecydowanym outsiderem, co potwierdzają statystyki - 0 wygranych, zaledwie 1 remis i 6 porażek. My natomiast musimy się przebudzić, bo ostatnio doścignął nas jakiś marazm. Skład na mecz wyszedł najmocniejszy, bo też nie było potrzeby rotowania. Zaczęliśmy najgorzej jak się da, bowiem już w pierwszej akcji meczu z lewej strony dośrodkował Perger, a zaskoczonego Ivancica pokonał Grvala. Krzyknąłem i zrugałem zawodników, a to przyniosło spodziewany efekt w postaci gola Dalibora Sokanovica. Kilka minut później swoje dwa trafienia dołożył Perkovic, a w pierwszej połowie skutecznie uderzył też Cisse i do przerwy było 4:1. Po zmianie stron ponownie bramkę zdobył Marko Perkovic, a Sokanovic dołożył kolejne dwie i najwyższe zwycięstwo pod moją wodzą stało się faktem!

 

 

23.09.2016 NK Jezero Medvode, Medvode: 134 widzów

2.SNL [8/27] Jezero Medvode [10] - NK Tolmin [1] 1:7 (1:4)
1. G.Grvala 1:0
3. D. Sokanovic 1:1
12. M. Perkovic 1:2
23. M. Perkovic 1:3
25. M. Perkovic 1:4
60. D. Sokanovic 1:5
64. D. Sokanovic 1:6
73. M. Perkovic 1:7
MVP: Marko Perkovic (Tolmin) - 9.7
Odnośnik do komentarza

Po wysokiej wygranej nad Jezero Medvode, do 11 tygodnia trafiło aż dziewięciu moich podopiecznych! Byli to Ivancic, Suligoj, Djukic, Salkic, Perkovic, Kavcic, Rakuscek, Cisse oraz Sokanovic!

 

Do kadry Słowenii U-19 zostali powołani Ziga Ovsenek, Matic Furjan oraz Ziga Frelih. Jest to pierwsze takie wyróżnienie w mojej karierze.

 

Już drugi raz w tym sezonie mieliśmy się zmierzyć z zespołem Radomlje. Poprzednio w głupi sposób straciliśmy dwa ważne punkty, więc dzisiaj liczymy na powetowanie sobie tamtej "porażki". W składzie na ten mecz zabrakło zawieszonego Salkica, którego zastąpił Gobec, a także Mademba Cisse. Za Djibrila pojawi się Ziga Kocevar. Zmiany te, przynajmniej na początku, okazały się być bardzo dobre, bowiem w 32. minucie Kocevar wrzucił piłkę za kołnierz Andrica, a tam czekał już Perkovic, który tym samym zaliczył już siódme trafienie w tym sezonie. Po zmianie stron goście za sprawą Avbelja odpowiadają jednak, no i znów mamy remis. Kolejny raz tracimy punkty, ale gorsza informacja jest taka, że wprowadzony Roy Rudonja doznał urazu pięty. Przerwa? 2 tygodnie.

 

 

30.09.2016 Brajda, Tolmin: 220 widzów

2.SNL [9/27] NK Tolmin [1] - Radomlje [5] 1:1 (1:0)
32. M. Perkovic 1:0
57. T. Avbelj 1:1
87. D. Kuran knt.
MVP: Erico Sousa (Radomlje) - 8.2
Odnośnik do komentarza

Ziga Ovsenek i Matic Furjan zagrali pełne spotkanie przeciwko Polsce U-19. Nasi gracze uzyskali noty odpowiednio 7.4 i 7.5, co można uznać za przyzwoity wynik, a samo spotkanie skończyło się rezultatem 1:1.

 

My natomiast, nie zważając na absencję naszych zawodników, musieliśmy rozegrać mecz w lidze. Tym razem naszym przeciwnikiem było Ankaran, które jak na razie zajmowało piąte miejsce w tabeli. Za będącego na zgrupowaniu reprezentacji Furjana do składu wskoczył Codromaz, Salkic wrócił na lewą obronę, natomiast na skrzydle ponownie od pierwszej minuty zagra Cisse. Fani zgromadzeni na stadionie na bramki musieli poczekać aż do 59. minuty, gdy fenomenalne długie zagranie Codromaza na bramkę sprytnym strzałem zamienił Dalibor Sokanovic. Goście próbowali odpowiedzieć, ale myśli o wyrównaniu skutecznie wybił im z głowy Mademba Cisse, który płaskim strzałem wykończył jedną z naszych kont. Tym samym po dziesięciu rozegranych kolejkach jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Modle się tylko, by na wiosnę znowu nie było kryzysu formy.

 

 

07.10.2016 Brajda, Tolmin: 233 widzów

2.SNL [10/27] NK Tolmin [1] - Ankaran [5] 2:0 (0:0)
59. D. Sokanovic 1:0
80. M. D. Cisse 2:0
MVP: Danjel Rakuscek (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

W tym samym czasie, kiedy my rozgrywaliśmy mecz ligowy, toczyło się spotkanie reprezentacji U-19 z Irlandią Północną U-19. W tym pojedynku znów po 90. minut zagrali Furjan i Ovsenek. Obaj zawodnicy uzyskali noty 6.9, co jest nieco gorszym rezultatem. Mecz zakończył się wygraną Słoweńców 3:0. Natomiast w trzecim meczu z Wyspami Owczymi U-19 wystąpił tylko Matic Furjan, który z oceną 9.5 został wybrany graczem meczu, a jego rodacy ponownie zwyciężyli 3:0. Dało im to awans do drugiej rundy kwalifikacji, w której zmierzą się ze swoimi rodakami z Niemiec, Białorusi i Ukrainy.

 

W jedenastce kolejki znalazło się miejsce dla Alessio Codromaza, Dalibora Sokanovica i Danjela Rakuscka.

 

Przed kolejnym pojedynkiem ligowym dostałem propozycję nowego kontraktu, którą oczywiście przyjąłem. Będę teraz urzędował w klubie co najmniej do czerwca 2018.

 

NK Tolmin czekał natomiast bardzo ważny mecz, który w końcowym rozrachunku mógł nawet zaważyć o bezpośrednim awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czekał nas bowiem wyjazd do wicelidera z Krska. Co prawda w pierwszej fazie gier zdołaliśmy zwyciężyć 2:1, ale był to bardzo ciężki i wyrównany mecz. Do składu po wyjeździe na reprezentację wraca Furjan, a poza tym bez zmian. Zaczęliśmy niestety bardzo słabo, co skrzętnie wykorzystał Kozar pakując nam gola po rzucie rożnym. Na szczęście w 29. minucie po kapitalnej wrzutce Furjana zdołał wyrównać Djibril Cisse, sprytnie podcinając piłkę nad bramkarzem rywali. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyprowadził nas Kavcic, który w sytuacji 1 na 1 pokonał bezradnego Zalokara. Szybko po zmianie stron podkreśliliśmy swoją fantastyczną formę, bowiem Cisse znowu po dośrodkowaniu Matica Furjana pokonał goalkeepera. Kolejne bramki były kwestią czasu, i na 4:1 w końcu trafił Danjel Rakuscek, ale w 70. minucie odpowiedział Bukar, wykorzystując ospałe zachowanie moich defensorów. Na szczęście po raz kolejny swoją przydatność udowodnił Perkovic, który zszedł do lewej nogi i perfekcyjnym strzałem ustalił rezultat spotkania!

 

 

15.10.2016 Stadion im. Matiji Gubeca, Krsko: 303 widzów

2.SNL [11/27] Krsko [2] - NK Tolmin [1] 2:5 (1:2)
12. A. Kozar 1:0
29. M. D. Cisse 1:1
43. B. Kavcic 1:2
48. M. D. Cisse 1:3
62. D. Rakuscek 1:4
70. D. Bucar 2:4
71. M. Perkovic 2:5
MVP: Mademba Djibril Cisse (Tolmin) - 9.3
Odnośnik do komentarza

W jedenastce tygodnia znalazło się miejsce dla Mademby Djibrila Cisse.

 

W kolejnym meczu mierzyliśmy się z beniaminkiem z Beltinci. Nasi dzisiejsi rywale zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale dzielnie walczą w widmem relegacji z ligi. W wyjściowym składzie jedna zmiana, a mianowicie potrzebującego odpoczynku Furjana zmieni Codromaz. Muszę wam szczerze wyznać, że tak nudnego meczu nie widziałem od dawien dawna. W pierwszej połowie akcji było jak na lekarstwo, ale jednak udało nam się wyjść na prowadzenie. W 42. minucie piłkę zagraną przez Furjana strącił Perkovic, a Dalibor Sokanovic zachował się najprzytomniej i udało mu się zdobyć gola na 1:0. Na 2:0 wynik ustalił Bine Kavcic, który sprytnie wykorzystał nieporadne wybicie jednego z obrońców gości. Niestety tą wygraną odkupiliśmy obiciem żeber u Sokanovica i Kocevara, którzy jednak powinni być do mojej dyspozycji za kilka dni.

 

 

22.10.2016 Brajda, Tolmin: 242 widzów

2.SNL [12/27] NK Tolmin [1] - Beltinci [9] 2:0 (1:0)
42. D. Sokanovic 1:0
47. B. Kavcic 2:0
MVP: Bine Kavcic (Tolmin) - 8.8
Odnośnik do komentarza

W jedenastce 12. kolejki znaleźli się Bojan Djukic i Bine Kavcic. Gratulacje!

 

Nie mam pojęcia co za pojeby układają terminarz dla naszej ligi, ale teraz czekają nas dwa ciężkie wyjazdy, a potem jeden mecz u siebie i trzy miesiące przerwy. Pierwszym rywalem było Verzej, które co prawda rozbiliśmy 4:0, ale to było dawno i u siebie. Teraz mamy ochotę na kolejną wygraną. W składzie na ten mecz zabraknie dochodzących jeszcze do siebie Kocevara i Sokanovica, a w ich miejsce wskoczą odpowiednio Cisse i Rudonja. Na prawą flankę defensywy wraca oczywiście niesamowity Furjan. Niestety zaczęło się fatalnie, gdyż po kontrze w 3. minucie do naszej siatki trafił Mitja Mauko. Szybko udało nam się odpowiedzieć, bowiem kilka chwil później po uderzeniu Cisse mieliśmy już remis. Na kolejne gole kibice musieli czekać ponad pół godziny, ale jeszcze przed przerwą ponownie zaatakował Mademba, który sprytnym szczurem nie dał szans goalkeeperowi. Niestety po głupiej stracie Salkica we własnym polu karnym gospodarze zdołali wyrównać wynik. W 67. minucie po raz drugi wychodzimy na prowadzenie, a to za sprawą precyzyjnego strzału Rudonji. Wynik tej szalonej rywalizacji ustalił Trstenjak, wykorzystując gapiostwo naszej obrony. Tym samym notujemy kolejny remis, ale za to w jakim stylu!

 

 

28.10.2016 Cistina, Verzej: 237 widzów

2.SNL [13/27] Verzej [6] - NK Tolmin [1] 3:3 (1:2)
3. M. Mauko 1:0
8. M. D. Cisse 1:1
45+1. M. D. Cisse 1:2
57. E. Kovacic 2:2
67. R. Rudonja 2:3
71. J. Trstenjak 3:3
MVP: Ervin Kovacic (Verzej) - 9.0
Odnośnik do komentarza

W jedenastce kolejki pojawili się Mademba Djibril Cisse oraz Bine Kavcic.

 

Matic Furjan, Ziga Frelih i Ziga Ovsenek po raz kolejny zostali powołani do kadry Słowenii U-19.

 

Piątego listopada mieliśmy rozegrać przedostatni mecz rundy jesiennej. Naszym rywalem było niewygodne Dob, z którym w pierwszej serii gier tylko zremisowaliśmy 1:1, więc tym razem nie chciałem kolejnej straty punktów. Do składu po kontuzji wraca Sokanovic, i jest to jedyna zmiana względem meczu z Verzej. W pierwszej połowie nasz rekonwalescent błysnął dwukrotnie, gdy w 27. i 38. minucie pokonywał bezradnego za każdym razem Kulica. Niestety po przerwie zbytnio się rozprężyliśmy, co dwukrotnie w odstępie kilkudziesięciu sekund wykorzystał Avbelj. Do ostatniego gwizdka ważyły się losy tego meczu, ale na desperacki zryw zdecydował się Perkovic i na minutę przed końcem regulaminowego czasu sprytną podcinką dał nam upragnione i wymęczone trzy punkty. Oznacza to, że cały okres zimowy na 100% spędzimy na pozycji lidera!

 

 

05.11.2016 Sportni park, Dob: 104 widzów

2.SNL [14/27] NK Dob [7] - NK Tolmin [1] 2:3 (2:0)
27. D. Sokanovic 0:1
38. D. Sokanovic 0:2
56. S. Avbelj 1:2
57. S. Avbelj 2:2
89. M. Perkovic 2:3
MVP: Saso Avbelj (Dob) - 8.8
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...