Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Do jedenastki tygodnia trafiło aż pięciu moich graczy: Simcic, Codromaz, Gobec, Rakuscek i niezawodny Dalibor Sokanovic! Miazga!

 

W czwartej kolejce podejmiemy zespół, który w tabeli jest na trzeciej pozycji, a więc jedną za nami. Ankaran było typowane do zajęcia 8. miejsca w tabeli, a więc dwa "oczka" wyżej od nas. Jednak w ten czas to my byliśmy wyżej w tabeli, a to także dawało pewien komfort psychologiczny. Do tego do wyjściowej jedenastki wrócił Bine Kavcic i ten mecz po prostu wygrać musieliśmy! Fenomenalnie rozpoczynamy to spotkanie, gdyż znów podłączający się do akcji ofensywnej Gobec wykłada piłkę Rudonji, a ten wreszcie się przełamuje! Nie spuszczamy z tonu i kilkanaście minut później Sokanovic wrzuca piłkę, a Rakuscek wykorzystuje błąd źle ustawionego goalkeepera rywali i mamy 2:0! Jednak chwile potem gospodarze zmniejszają straty po centrze z rzutu rożnego (który to już raz). A tuż przed przerwą olbrzymie zamieszanie w naszym polu karnym i drugi raz do siatki trafia Nik Mrsic. Już mam opierdalać, już mam zmieniać, a tymczasem Gobec nie czekając na gwizdek arbitra pomknął lewą stroną i wrzucił do niepilnowanego Sokanovica, który znów wyprowadził nas na prowadzenie! A po przerwie straszliwe nieporozumienie obrońców gospodarzy wykorzystuje ponownie Rudonja i znowu mamy dwie bramki przewagi! W 59. minucie kolejna akcja przeprowadzona przez Gobeca, który tylko wyłożył piłkę Rudonji. Hat-trick! Na ostatnie dziesięć minut dałem szansę debiutu Anze Kurajowi, który jęczał że chce wrócić do Goricy, bo u nas nie gra. Niech się pobawi trochę przy pewnym wyniku. A po meczu? Mamy lidera!

 

 

28.08.2015 SRC Katerina, Ankaran: 170 widzów

2.SNL [4/27] Ankaran [3] - NK Tolmin [2] 2:5 (2:3)
4. R. Rudonja 0:1
27. D. Rakuscek 0:2
43. N. Mrsic 1:2
44. N. Mrsic 2:2
45+2. D. Sokanovic 2:3
56. R. Rudonja 2:4
60. R. Rudonja 2:5
MVP: Roy Rudonja (Tolmin) - 9.5
Odnośnik do komentarza

Po spektakularnym zwycięstwie do jedenastki tygodnia trafili: Marko Gobec, Danjel Rakuscek i Roy Rudonja!

 

Kolejnym spotkaniem w lidze będzie wyjazd do przedostatniej ligowej drużyny, a więc mamy idealne warunki do kompromitacji. Zespół Radomlje początek miał katastrofalny, a teraz powoli zbierają się z kolan. My natomiast chcemy podtrzymać doskonałą serię naszych napastników. Po nieco ponad pół godzinie gry mieliśmy na tablicy zmianę wyniku, a to za sprawą dośrodkowania Kavcica i celnej główki Ladislava Stanko. Minutę później do wyrównania doprowadził jednak Avbelj, a jego dwa strzały były pierwszymi oddanymi w tym meczu przez gospodarzy. Do końca pierwszej połowy nie działo się zbyt wiele, jednak dwadzieścia minut po wznowieniu gry Sokanovic znalazł podaniem Zornika, a ten ostatni huknął z woleja nie do obrony! W ostatnich minutach kibice oglądali naprawdę wyrównany mecz, ale mimo licznych prób Radomlje nie zdołało wyrównać. Trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem!

 

 

06.09.2015 Sportni park, Radomlje: 346 widzów

2.SNL [5/27] Radomlje [9] - NK Tolmin [1] 1:2 (1:1)
34. L. Stanko 0:1
35. T. Avbelj 1:1
65. T. Zornik 1:2
MVP: Tomaz Avbelj (Radomlje) - 8.5
Odnośnik do komentarza

Do 11 tygodnia trafił strzelec zwycięskiej bramki, Tine Zornik!

 

Trzy dni. Tyle mieliśmy przerwy przed pucharowym starciem z Olimpiją. Wszyscy wrócili już do siebie po kontuzjach, ale ja nie zamierzałem ryzykować dalej i po prostu w tym spotkaniu zagrali zmiennicy. Co ciekawe media za faworytów uznały nas. Powiedziałem zawodnikom, żeby zagrali dla kibiców i takie tam, ale nikt nie łudził się awansem. Po prostu wszyscy chcieli zagrać dobry mecz. W pierwszej odsłonie tego spotkania wykorzystaliśmy chyba limit szczęścia na pół sezonu, bowiem gospodarze obijali biednego Simcica i jego bramkę osiem razy, cztery razy trafiając przy tym w obramowanie, a drugie cztery - w naszego bramkarza. Nic jednak nie chciało wpaść. W drugiej części gry sytuacja się powtarzała, ale to my w 71. minucie wyszliśmy z szybką kontrą i gdy Marko Rojc strzelił obok bezradnego Nejca Vidmara, to uwierzyłem że może się udać! Kilka minut później znów jednak tracimy gola po stałym fragmencie gry i Olimpija doprowadza do wyrównania. A w 86. minucie kolejna centra z rzutu rożnego na krótki słupek i Baskera pakuje nam gola. Na nic zdał się wysiłek moich zawodników. Odpadamy z Pucharu Słowenii, ale odpadamy z podniesioną głową!

 

 

09.09.2015, Sportni park Stozice, Ljubljana: 1,137 widzów

PS 2R Olimpija [1L] - NK Tolmin [2L] 2:1 (0:0)
71. M. Rojc 0:1
83. R. Kronaveter 1:1
86. R. Baskera 2:1
MVP: Denis Klinar (Olimpija) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Kolejne trzy dni minęły i znów musieliśmy stanąć w szranki z ligowym rywalem. Tym razem gościliśmy u siebie Drave, a jak u siebie, to gramy dobrze i z polotem. Goście w tabeli okupują czwartą lokatę, ale w razie wygranej z miejsca nas przeskakują. Skład powrócił już do najsilniejszej postaci, więc po cichu liczyłem na czwartą wygraną z rzędu. W pierwszej części gry obie drużyny miały swoje sytuacje, jednak Simcic bronił wszystko, a Stanko i spółka nie potrafili trafić do siatki gości. Udało się to tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, a dokonał tego Rudonja uderzając piłkę głową. Tym razem broniliśmy się skutecznie aż do 87. minuty, kiedy do potężnym uderzeniem z dystansu zaskoczył nas Nastja Ceh i znów mieliśmy remis. Mimo rozpaczliwych prób nie udało nam się strzelić zwycięskiego gola, więc w starciu z Dravą musimy się zadowolić jednym oczkiem.

 

 

12.09.2015 Brajda, Tolmin: 217 widzów

2.SNL [6/27] NK Tolmin [1] - Drava [4] 1:1 (0:0)
46. R. Rudonja 1:0
87. N. Ceh 1:1
MVP: Nastja Ceh (Drava) - 8.1
Odnośnik do komentarza

Kolejna kolejka i kolejne wyróżnienie. W 11 tygodnia znalazł się Marko Gobec.

 

Kolejny mecz w ligowej rzeczywistości mieliśmy rozegrać z zespołem Aluminij. Byli w tabeli na piątym miejscu, ale w tej lidze każdy może wygrać z każdym i tego się trzymajmy. U nas bez zbędnych zmian personalnych, bo póki punktujemy to jest dobrze. Po raz kolejny także zostaliśmy uznani za faworytów. Zaczynamy jednak najgorzej jak się tylko da, a więc od straty bramki. Gol padł znowu po rzucie rożnym, więc ja już nie wiem jak mam z tym walczyć. Po pół godzinie zrobiło się 0:2 i widmo pierwszej klęski na własnym obiekcie przesłoniło widok na cokolwiek innego. W drugiej części gry posłałem na plac gry Zornika i Kucalovica, ale i oni nie potrafili odmienić naszej gry. Przegrywamy więc zasłużenie, ale nie możemy pozwolić by ta porażka obniżyła nasze morale.

 

 

18.09.2015 Brajda, Tolmin: 214 widzów

2.SNL [7/27] NK Tolmin [1] - Aluminij [5] 0:2 (0:2)
3. N. Pecovnik 0:1
31. R. Kurez 0:2
MVP: Denis Vezjak (Aluminij) - 8.3
Odnośnik do komentarza

Dzień po porażce z Aluminij przyszedł do mnie Marko Rojc i zażądał wystawienia na listę transferową. Odmówiłem, ale już wiedziałem że ten pomocnik długo u nas nie zagości...

 

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna Verzej. Do poprzedniej kolejki byli za nami na drugiej pozycji, a teraz są za nami na piątej lokacie. Jest to jednak główny faworyt do awansu, a i gramy u nich, więc o jakiekolwiek punkty może być ciężko. Jednak w ósmej minucie tego spotkania Kavcic rozegrał piłkę na lewą stronę, Gobec dorzucił ją w pole karne, a tam wykorzystując złe wyjście goalkeepera rywali Stanko dał nam prowadzenie! Kilkanaście minut później było już 2:0, gdyż tym razem prawą stroną pociągnął Slavec, dograł do Rudonji, a ten nie dał szans bramkarzowi! Pod koniec pierwszej połowy Mbognou popełnił straszliwy błąd i w niegroźnej sytuacji podarował nam rzut karny! Kavcic i...gol! 3:0 po pierwszej połowie! Tuż po zmianie stron straty zmniejsza jednak Mitja Mauko i nadal musieliśmy być skoncentrowani. Kolejne minuty mijają, a zaznacza się co raz większa przewaga gospodarzy, gdy w 74. minucie Rudonja uderza, Andrejc paruje piłkę przed siebie, a tam czeka już wprowadzony Zornik, który podwyższa prowadzenie! Ależ przełamanie, ależ mecz!

 

 

27.09.2015 Cistina, Verzej: 139 widzów

2.SNL [8/27] Verzej [5] - NK Tolmin [4] 1:4 (0:3)
8. L. Stanko 0:1
17. R. Rudonja 0:2
45+1. B. Kavcic 0:3 rz.k.
47. M. Mauko 1:3
74. T. Zornik 1:4
MVP: Roy Rudonja (Tolmin) - 9.1
Odnośnik do komentarza

Też mam taką nadzieję :]

 

*****

 

Po efektownym zwycięstwie do jedenastki tygodnia trafiło sześciu moich zawodników: Gobec, Suligoj, Codromaz, Slavec, a także Kavcic i Rudonja.

 

Mimo tego, że okno transferowe zamknęło się jakiś miesiąc temu, to nie przeszkodziło mi to w zakontraktowaniu nowego zawodnika. Transfer co prawda zostanie przeprowadzony dopiero w styczniu, ale lokalne media już prześwietlają chłopaka na wylot. O kim mowa? Naszym nowym zawodnikiem w zimie zostanie Ziga Kocevar (21, AML-ML-ST; Słowenia), którego za 23.500 funtów wykupiłem z trzecioligowego NK Kolpa. Cóż, nasi scouci mówią że może się jeszcze sporo rozwinąć, a i ja wyczułem w Zigim niemały potencjał. Zobaczymy, co z tego będzie.

 

Zakupy zakupami, ale czekał nas kolejny emocjonujący mecz w lidze. W gości przyjechał zespół Triglav, a więc nasz pogromca z pierwszej kolejki. Nieco ponad dwa miesiące później jesteśmy dużo mądrzejsi, a co i ważne - dużo bardziej dziani w punkty. W tej lidze jednak każdy mógł wygrać z każdym, więc wynik był jedną wielką niewiadomą. Niestety nasze szansę na wygraną poważnie zmalały już w drugiej minucie, kiedy to Slavec został ukarany czerwonym kartonikiem. Chwilę później na 1:0 trafił Poplatnik i o wygranej chyba mogłem zapomnieć. Mimo osłabienia próbowaliśmy strzelić gola na remis, ale na nasze nieszczęście bramkarz gości bronił dzisiaj wszystko. Próbowałem różnorakich zagrań, zmieniałem napastników, graliśmy na aferę, ale nic nie chciało wpaść. Po raz drugi w tym sezonie przegrywamy z zespołem z Kranj.

 

 

03.10.2015 Brajda, Tolmin: 217 widzów

2.SNL [9/27] NK Tolmin [2] - Triglav [7] 0:1 (0:1)
2. M. Slavec cz.k.
7. M. Poplatnik 0:1
MVP: Danjel Rakuscek (Tolmin) - 8.6
Odnośnik do komentarza

Po meczu odbyłem męską rozmowę z "bohaterem" ostatniego meczu, Maticem Slavecem. Bez ogródek powiedziałem mu, co myślę o jego ostatnim wybryku, a ten skruszony przyznał mi rację. Odbębni karę zawieszenia i chyba wraca do składu, bo z samym Kucalovicem to ja daleko nie zajadę.

 

10. kolejka przyniosła nam prawdziwy hit, bo na murawie stadionu Brajda zmierzą się czwarty NK Tolmin i trzeci NK Dob. Różnica była jednak taka, że goście byli faworytem do awansu, a my co najwyżej do spadku. Na razie jednak szło nam przednio i póki piłka była w grze mieliśmy wiarę. Jedyna zmiana była taka, że za zawieszonego Slaveca od początku wybiegł Kucalovic. Co jednak mogłem poradzić, gdy niezawodny zazwyczaj Simcic wypuszcza piłkę prostu pod nogi Lukanca? Na szczęście mieliśmy w zespole ogarniętych napastników, bowiem w doliczonym czasie pierwszej połowy centrę Sokanovica wykorzystał Rudonja. I przyjął bym taki wynik nawet z radością, ale w 75. minucie niedopuszczalny błąd popełnił Gobec, a z tego oczywiście skorzystał Bozicic i znowu przegraliśmy mecz. Znowu po błędach indywidualnych.

 

 

10.10.2015 Brajda, Tolmin: 183 widzów

2.SNL [10/27] NK Tolmin [4] - NK Dob [3] 1:2 (1:1)
26. D. Lukanc 0:1
45+1. R. Rudonja 1:1
75. S. Bozicic 1:2
MVP: David Lukanc (Dob) - 8.4
Odnośnik do komentarza

Porażkę z Dob chciałem powetować sobie kolejnym transferem, ale za Kristjana Sredojevica (17, DMC-MC; Słowenia) w teorii nie trzeba było dawać nic, ale jednak coś. 120.000 funtów przekraczało nasze możliwości i mimo wielkich chęci z obu stron transfer nie doszedł do skutku.

 

Kolejny pojedynek wygrać po prostu musieliśmy, albowiem czekał nas wyjazd do Kranj, drużyny zdecydowanie w tym sezonie najsłabszej. Jednak nasze morale po dwóch kolejnych porażkach najlepsze nie były, a do tego forma Dalibora Sokanovica z początku sezonu gdzieś wyparowała. Postanowiłem więc, że naszego super-snajpera zastąpi w wyjściowym składzie Zornik. Do tego beznadziejnego w meczu z NK Dob Suligoja zmienił Perse i tak ustawieni mogliśmy rozpoczynać mecz o 6. punktów. Rotacje dały zamierzony efekt, gdyż w 36. minucie płaskie dośrodkowanie Rudonji wykończył precyzyjnym wolejem Rakuscek i wyszliśmy na prowadzenie. Mało tego w (znów) w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą genialnego uderzenia Tine Zornika podwyższyliśmy nasze prowadzenie! Niestety w przerwie boisko musiał opuścić Perse, który w starciu ze słupkiem zwichnął sobie nadgarstek. W drugiej części gry na boisku pojawił się Sokanovic i niemal od razu zaznaczył swoją obecność wykorzystując dośrodkowanie Gobeca! Niestety już pod koniec meczu boisko z urazem musiał opuścić Tine Zornik, a że nie było już możliwości zmiany, to kończyliśmy w dziesiątkę. Tworzy to niejako rysę na tej wygranej.

 

 

17.10.2015 Sportni park Zarica, Kranj: 192 widzów

2.SNL [11/27] Kranj [10] - NK Tolmin [5] 0:3 (0:2)
2. D. Babic knt.
36. D. Rakuscek 0:1
45+1. T. Zornik 0:2
59. D. Sokanovic 0:3
84. T. Zornik knt.
MVP: Marko Gobec (Tolmin) - 8.7
Odnośnik do komentarza

Tine Zornik zwichnął staw skokowy i nie zobaczymy go na boisku przynajmniej przez 6-7 tygodni. Wielka szkoda, bo był w świetnej formie i dzielnie walczył o miejsce w składzie.

 

Do tego Matic Perse w skutek nieszczęśliwego upadku zwichnął sobie nadgarstek i jego także nie zobaczymy w następnych spotkaniach. Przewidywany czas absencji - 2 tygodnie.

 

Były także dobre nowiny, gdyż po meczu z Kranj do 11 tygodnia trafili: Simcic, Slavec, Codromaz, Gobec, Kavcic i Zornik.

 

Jako, iż ze składu wyleciało mi dwóch zawodników z których zaczynałem więcej korzystać, to znowu musiałem trochę przemeblować ustawienie. Do końca rundy zostały cztery kolejki, a nasz terminarz prezentował się tak: Ankaran (D), Sencur (W), Drava (W), Radomlje (D). Przy tym już teraz Stanko i Rakuscek byli o jedną żółtą kartkę od zawieszenia, a brak któregokolwiek z nich w meczu z Dravą (liderem) byłby nie do zastąpienia. Na mecz z Ankaran posłałem obu mając nadzieję, że albo dostaną żółtą kartkę i będą pauzować w meczu z Sencur, albo jej nie dostaną i i tak odpoczną w następnej kolejce. Na środek obrony desygnowałem do gry niepewnego ostatnimi czasy Suligoja, ale w razie czego od początku meczu rozgrzewał się Bratuz. Z przodu wrócił Sokanovic i liczyłem na pewne zwycięstwo. Zaczęliśmy najlepiej jak się da, gdyż już dziesięć minut po pierwszym gwizdku Slavec dostrzegł niepilnowanego Stanko, a doświadczony rozgrywający pokonał Blaznika i prowadziliśmy! Niestety poza tym bramkowym akcentem w pierwszej części gry wiało nudą. Po zmianie stron kibice oglądali to samo. Do 70. minuty Ankaran nie mogło wyjść z własnej połowy. Jednak końcówka meczu była emocjonująca, a Vasja Simcic trzy razy musiał wspinać się na wyżyny swoich umiejętności. W bólach, ale dowieźliśmy korzystny wynik do samego końca, a graczem meczu został słusznie wybrany Matic Slavec, który rozegrał perfekcyjne zawody. Ponadto na jakiś czas awansowaliśmy na pozycję lidera!

 

 

23.10.2015 Brajda, Tolmin: 178 widzów

2.SNL [12/27] NK Tolmin [2] - Ankaran [6] 1:0 (1:0)
10. L. Stanko 1:0
MVP: Matic Slavec (Tolmin) - 8.7
Odnośnik do komentarza

Po wygranej z Ankaran w jedenastce tygodnia znalazł się Matic Slavec.

 

A tymczasem przyszedł do mnie prezydent klubu i woła:

 

- Trener!

- Ja?!

- Nowy stadion wam buduje!

- Prezes, jak my hajsu nie mamy nawet na przejście na profesjonalizm.

- Spokojnie, odłożyłem trochę z handlu.

- Prezes, jakiego handlu?

- Nooo, jak Ciebie tu jeszcze nie było to się meczami handlowało.

- Jak to meczami?

- No normalnie. Przychodził do Ciebie poseł z drugiej drużyny i proponował sporą sumę za konkretny wynik i się grało.

- A teraz to co?

- No teraz, to siedzą i u bukmacherów obstawiają. Czasy się zmieniają.

- Te, prezes, a ile wiary wejdzie na ten nasz nowy stadion? Pięć tysięcy chociaż będzie?

- Trener, jakie tysiące. 390 osób wejdzie.

 

Taaaa. To sobie pomarzyłem o tysiącach. Poza tym następny w kolejce ustawił się klubowy fizjoterapeuta, który jak debil kazał mi wybierać newsy. Dobra była taka, że do zdrowia doszedł Matic Perse. Zła, że na kilka dobrych tygodni wypadł filar obrony Alessio Codromaz, i w ostatnich trzech meczach rundy musieliśmy radzić sobie bez naszego najlepszego stopera.

 

Kontuzje kontuzjami, stadiony stadionami, ale przyszedł wreszcie czas na kolejne ligowe spotkanie! Tym razem udaliśmy się do miejscowości Sencur, by spróbować ugrać zwycięstwo w starciu z siódmą drużyną ligowej tabeli. Bez Codromaza i z dopiero co zdrowym Perse było mi ciężko zestawić obronę, więc z konieczności na środku zagrał Gobec, a na lewej flance do składu tymczasowo wrócił Lipuzic Bratuz. Ponadto, jak pewnie wszyscy pamiętają, groźba zawieszenia wisiała nad Rakusckiem i Stanko, więc w ich miejsce desygnowałem Kanalca i Jarca. Na nasze szczęście u rywali nie zagrają dwaj najlepsi defensywni pomocnicy: Zukanovic i Cesar. O wynik tego meczu byłem jednak niespokojny, lecz wynik pokazał jak bardzo się myliłem! Zaczęliśmy dobrze, bo już w 11. minucie z rzutu rożnego wrzucił Kavcic, piłkę zgrał głową Suligoj, a grający na stoperze Gobec w stylu znanego szwedzkiego karateki wpakował ją do siatki. Kilkaset sekund później było już 2:0, gdy Roy Rudonja obiegł czterech rywali i umieścił futbolówkę koło kompletnie zaskoczonego Pecnika. A to co potem zrobił Matic Slavec nadaje się do kompilacji najlepsze bramki w historii. Nasz prawy obrońca przyjął piłkę na czterdziestym metrze i widząc wysuniętego goalkeepera gospodarzy bezczelnie władował mu gola z połowy boiska! Co prawda rywale za sprawą Jurisica zdołali zmniejszyć straty, a potem mieli rzut karny, który wspaniale wybronił Simcic, ale nasze końcowe zwycięstwo nie było już zagrożone. Jedyny problem stanowił fakt, że Roy Rudonja pod koniec meczu musiał zejść z boiska. Mimo pewnej wygranej drżałem o zdrowie moich podopiecznych.

 

 

31.10.2015 Sportni park, Sencur: 113 widzów

2.SNL [13/27] Sencur [7] - NK Tolmin [4] 1:3 (0:3)
11. M. Gobec 0:1
16. R. Rudonja 0:2
33. M. Slavec 0:3
61. M. Jurisic 1:3
66. L. Diallo. n.rz.k.
83. R. Rudonja knt.
MVP: Marko Gobec (Tolmin) - 8.8
Odnośnik do komentarza

Roy Rudonja zwichnął staw skokowy. Przewidywana przerwa - 6-8 tygodni - a więc kolejna strata na ostatnie mecze rundy.

 

W jedenastce kolejki znaleźli się Matic Slavec, Marko Gobec, Aljaz Kanalec i Matija Suligoj.

 

W listopadowe, pochmurne popołudnie przyszło nam grać być może najważniejszy mecz rundy. Po remisie w pierwszej fazie gier pojechaliśmy do Ptuj z nadzieją wywiezienia chociażby punktu. Po niespodziewanej pladze kontuzji miałem nie lada problem z zestawieniem już nie tylko obrony, ale i ataku! Formacja defensywna została wzmocniona Maticem Perse, co sprawiło że powrót na lewą flankę zaliczył Marko Gobec. W ataku obok Dalibora Sokanovica wystąpi od początku Nigeryjczyk Amarachi Osuji z jednej prostej przyczyny - nikogo innego nie miałem, a nie chciałem zmieniać taktyki w tak ważnym meczu. Zagrałem więc tym co miałem i liczyłem na cud. Oczywiście do wyjściowej jedenastki wracają Stanko i Rakuscek, ale o tym chyba wspominać nie trzeba. Niestety w 20. minucie nasze złe ustawienie wykorzystuje Marko Roskar i wyprowadza Drave na prowadzenie. Próbowaliśmy odpowiedzieć, jednak uderzenie Sokanovica ląduje na poprzeczce. W drugiej części gry nakazałem grać wyżej i ostrzej, ale jedynym tego rezultatem była żółta kartka Rakuscka, która wyklucza go z następnego meczu. Kim ja mam teraz grać?

 

 

06.11.2015 Mestni stadion, Ptuj: 332 widzów

2.SNL [14/27] Drava [1] - NK Tolmin [2] 1:0 (1:0)
20. M. Rosar 1:0
MVP: Ales Majer (Drava) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Do naszego prężnie rozwijającego się sztabu szkoleniowego dołączył Ales Trstenjak (42, Słowenia), który został koordynatorem pionu juniorskiego. Tak, to właśnie na nim będzie opierać się przyszłość juniorów z akademii.

 

Następnym, który znalazł się w kręgu moich zainteresowań był Jure Zukanovic (21, DMC; Serbia), ale mimo zaakceptowania zarówno kwoty, jak i warunków kontraktowych, po prostu nie zdecydowałem się na potwierdzenie kupna. Sam jeszcze do końca nie wiem czemu.

 

Ostatnia kolejka rundy jesiennej przyniosła nam mecz przed własną publicznością. Rywalem była drużyna Radomlje, a więc ostatnia drużyna ligowej tabeli. Jednak lista ludzi, na których nie mogłem postawić, była po prostu długa. Codromaz, Rudonja, Zornik, Rakuscek - oni wszyscy wystąpić w tym pojedynku nie mogli. Doszło do tego, że zamiast słabego Osujiego w ataku od pierwszej minuty wystąpił Valentin Mrak, dla którego będzie to niepowtarzalna szansa udowodnienia mi, że potrafi kopać w piłkę. Nie rozpoczynamy jednak najlepiej, bowiem w 26. minucie do naszej siatki trafia Luka Gajic, ale ku naszemu szczęściu arbiter liniowy podniósł chorągiewkę do góry, sygnalizując tym samym pozycję spaloną. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry długie podanie Gobeca przechodzi przez zdezorientowanych obrońców gości, a akcje sam na sam wykańcza Mrak i prowadzimy! Niestety jedynie kilkadziesiąt sekund zajęło naszym rywalom wyrównanie, a to za sprawą dobrej główki Jakovljevica. W drugiej części gry za Mraka wpuściłem Zana Bratuza, który także został wyciągnięty z rezerw. I to właśnie Bratuz w 78. minucie dograł piłkę do Ladislava Stanko, który swoim trafieniem sprawił, iż kończymy rok 2015 na wspaniałym trzecim miejscu w tabeli!

 

 

14.11.2015 Brajda, Tolmin: 225 widzów

2.SNL [15/27] NK Tolmin [3] - Radomlje [10] 2:1 (1:1)
42. V. Mrak 1:0
43. R. Jakovljevic 1:1
78. L. Stanko 2:1
MVP: Robi Jakovljevic (Radomlje) - 8.0
Odnośnik do komentarza

Jako, iż rozgrywki ligowe skończyły się pod koniec listopada, a ruszają pod koniec marca, to wraz z asystentem postanowiłem dokonać swoistej analizy taktycznej przebiegającego właśnie sezonu. Jednak wcześnie prezydent klubu Mitja Taljat zaproponował mi przedłużenie kontraktu do czerwca 2017 roku, na co oczywiście przystałem. Natomiast efekty naszej analizy prezentują się następująco:

 

Najlepsi strzelcy NK Tolmin:

 

1. Dalibor Sokanovic - 8

2. Roy Rudonja - 7

3. Ladislav Stanko - 5

 

Najlepsi asystenci NK Tolmin:

 

1. Marko Gobec - 6

2. Dalibor Sokanovic - 4

3. Roy Rudonja, Matic Slavec, Aljaz Kanalec - 3

 

Najwyższa średnia NK Tolmin:

 

1. Danjel Rakuscek - 7.63

2. Matic Slavec - 7.54

3. Marko Gobec - 7.38

 

Na plus w rundzie jesiennej:

 

+ Dużo strzelanych bramek

+ Aktywni boczni obrońcy

+ Fantastyczna postawa Simcica

 

Na minus w rundzie jesiennej:

 

- Wahania formy

- Pod koniec rundy kłopoty z kontuzjami

- Brak stabilnego środkowego obrońcy

 

Podsumowanie:

 

Na początku coś nie chciało ruszyć. Przełomowy był pucharowy mecz z Goricą, gdzie po raz pierwszy wyszliśmy nastawieni ofensywnie. Udało się awansować, więc zagrałem tak w lidze i na razie zajmujemy wysokie trzecie miejsce, co daje nam nawet możliwości włączenia się do walki o awans! Fantastycznie w mojej wąskiej taktyce 4-1-2-1-2 spisują się boczni obrońcy Gobec i Slavec/Kucalovic, co daje im naprawdę wysokie oceny. W ataku mamy dwóch killerów: Rudonje i Sokanovica, a na rozegraniu gra doświadczony Stanko. Jedyne o co bym zabiegał przed wznowieniem rozgrywek, to zakontraktowanie środkowego obrońcy, bowiem Suligoj gra bardzo nierówno, a sam Codromaz nie wystarczy. Niemniej jednak po pierwszej połowie sezonu jestem bardzo zadowolony.

 

 

Tabela na półmetku [Mecze/Wygrane/Remisy/Porażki/Różnica Bramek/Punkty]:

 

1. NS Drava Ptuj | 15 | 8 | 6 | 1 | 9 | 30

2. NK Roltek Dob | 15 | 6 | 9 | 0 | 10 | 27

3. NK TKK Tolmin | 15 | 8 | 2 | 5 | 11 | 26

4. ND Famtech Verzej | 15 | 7 | 5 | 3 | 2 | 26

5. NK Triglav Kranj | 15 | 4 | 7 | 4 | -1 | 19

6. Ankaran Mas Tech | 15 | 3 | 6 | 6 | -4 | 15

7. Aluminij Kidricevo | 15 | 3 | 5 | 7 | -5 | 14

8. NK Zarica Kranj | 15 | 3 | 5 | 7 | -6 | 14

9. NK Sencur | 15 | 2 | 7 | 6 | -10 | 13

10. Kalcer Radomlje | 15 | 2 | 6 | 7 | -6 | 12

 

Odnośnik do komentarza

Wraz z początkiem nowego roku w klubie trochę się pozmieniało. Po pierwsze z wypożyczenia do Goricy powrócił Bede Amarachi Osuji (19, ST; Nigeria) [10-0-0, 6.52; 1s], którego wypożyczenie okazało się jedną wielką klapą. Nigeryjczyk nie strzelił ani jednego gola, nie zanotował też żadnej asysty. Ot, statysta.

 

Gorsza wiadomość była taka, że pod koniec czerwca kontrakty wygasały połowie sztabu oraz aż 11 zawodnikom! Co prawda z moimi współpracownikami problemu nie miałem, tak żaden z graczy na razie nie chciał negocjować kontraktu. A byli wśród nich Alessio Codromaz, Matic Perse czy Jani Strum. Stwierdziłem więc, że trzeba modlić się o brak zainteresowania ich osobami, a w międzyczasie usilnie poszukiwać zastępstw. Tak na wszelki wypadek.

 

Zarząd zaproponował mi także zmianę oczekiwań w zamian za nieznaczne podniesienie budżetu. Od teraz moim celem jest środek tabeli, więc jak najbardziej do wykonania. Na awans nie chciałem się porywać, gdyż nie chce by pierwszy sezon był ostatnim.

 

Z początkiem nowego roku w klubie stawił się wreszcie Ziga Kocevar (21, AML-ML-ST; Słowenia) kupiony za 23.000 funtów z trzecioligowej Kolpy. Młody skrzydłowy jest uniwersalnym zawodnikiem, więc w przyszłości może nas niejednokrotnie uratować z opresji. Kolejnym zawodnikiem, o podpis którego walczyłem, był Lazar Djordjevic (18, GK; Serbia), ale wolał on podpisać kontrakt z pierwszoligowym Krsko. Szkoda, u nas miałby zapewnioną bluzę numer 2.

 

Zaklepałem także kilka transferów na lato, w razie gdyby ktoś z ważniejszych graczy z tego sezonu nie zechciał jednak podpisać nowego kontraktu, ale o tym to będę was informował bardziej pod koniec sezonu, gdy dany zawodnik będzie do klubu dołączał. Zaczynamy przygotowania do rundy wiosennej!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy kolejny napastnik jest nam potrzebny, ale w razie czego złożyłem Goricy ofertę wypożyczenia Marko Nunica (22, ST; Słowenia). Gość ma potencjał, a po odejściu Osujiego jakiś solidny ławkowicz by się przydał. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pierwszy mecz sparingowy zaplanowałem z rezerwami Rapidu Wiedeń. Moi piłkarze nie załamali się klasą rywala i pokazali, że Słowenia to mocny kraj. Przy okazji mocny powrót po kontuzji zaliczył Roy Rudonja, którego wykupienie po sezonie będzie chyba sprawą pierwszorzędną. No chyba, że zdecyduje się udać do nas na kolejne roczne wypożyczenie. Poza tym nasz super-bramkarz Simcic także jest tylko wypożyczony, zresztą jak prawy obrońca Slavec i kilku innych przydatnych graczy. Będzie ultrahipermega ciężko sprawić, by zostali w NK Tolmin na dłużej, lub tylko na następny sezon.

 

 

16.01.2016 Brajda, Tolmin: 47 widzów

TOW NK Tolmin - Rapid Wiedeń II 2:1 (1:0)
24. D. Rakuscek 1:0
61. D. Halbritter 1:1
79. R. Rudonja 2:1

 

 

*****

 

W drugim meczu sparingowym natomiast pojechaliśmy do Ankaran, by sprawdzić możliwości naszych zmienników w starciu z ligowym średniakiem. Wynik 0:0 optymizmem nie nastrajał, ale biorąc pod uwagę skład i okoliczności, to mogę być co najmniej zadowolony. Z coraz lepszej strony zaczyna pokazywać się Kocevar, który w przyszłości może zostać kluczowym graczem naszej drużyny.

 

 

23.01.2016 SRC Katerina, Ankaran: 60 widzów

TOW Ankaran - NK Tolmin 0:0 (0:0)
Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem sparingowym doszły do mnie smutne wieści. Mianowicie nasz nowy nabytek, Ziga Kocevar, naciągnął mięsień w udzie i będzie pauzował kilka tygodni, jednak na ligę powinien być już gotowy.

 

W międzyczasie, martwiąc się niejako o obsadę bramki, złożyłem ofertę wypożyczenia za Matije Radikona (19, GK; Słowenia), który w razie czego ma wskoczyć do składu zamiast Simcica. Oczywiście o ile zdecyduje się związać kilkumiesięczną umową z NK Tolmin.

 

Kolejny sparing u siebie - kolejny rywal zza granicy. Tym razem w gości przyjechały Ceske Budejovice i na nich wyszliśmy już najsilniejszym możliwym ustawieniem. Czeski drugoligowiec, podobnie jak przed dwoma tygodniami Austriacy z Wiednia, musiał uznać naszą wyższość. Jedynego gola wpakował tym razem Sokanovic, który powoli wchodził na najwyższe obroty. Szkoda mi tylko Ladislava Stanko, który został lekko poobijany i najbliższy sparing obejrzy z ławki rezerwowych.

 

 

30.01.2016 Brajda, Tolmin: 171 widzów

TOW NK Tolmin - Ceske Budejovice 1:0 (0:0)
59. D. Sokanovic 1:0
Odnośnik do komentarza

Udało się! Matija Radikon (19, GK; Słowenia) zaakceptował ofertę wypożyczenia i całkowicie za darmo na pół roku przeniósł się do naszej drużyny! Kto wie, może nam się przyda, a że nawet nie płacimy mu pensji to układ idealny!

 

Pojawiła się także oferta wypożyczenia z NK Zagrzeb dla Jaki Lipuzica Bratuza, ale nie zdecydowałem się jej przyjąć. Powód? Gdyby, nie daj boże, coś stało się Marko Grobecowi zostalibyśmy bez lewego defensora, a taki układ średnio mi pasuje.

 

Jednak chcąc nie chcąc zostaliśmy bez scouta, gdy Jure Zagar (39, Słowenia) bez żalu wybrał ofertę pierwszoligowego NK Domzale. My co prawda zainkasowaliśmy 3.000 funtów, ale pozostaliśmy z luką w sztabie, którą trzeba było zapełnić jak najszybciej. Tym niemiłym akcentem zamknęliśmy zimowe okno transferowe 2016.

 

Kolejnym rywalem w meczu kontrolnym była drużyna z Koprivnicy, a więc trzecia liga chorwacka. Pokazali oni jednak umiejętności wystarczające, by wywalczyć remis. Mało udany debiut zaliczył Radikon, gdyż to właśnie on zawinił przy golu Soldo na 1:0. W końcówce zdołał wyrównać Roy Rudonja, a zacząłem się zastanawiać, czy młody snajper nie jest przypadkiem niezastąpiony...

 

 

06.02.2016 Gradski stadion, Koprivnica: 108 widzów

TOW Koprivnica - NK Tolmin 1:1 (1:0)
25. J. Soldo 1:0
82. R. Rudonja 1:1
Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym sparingiem w moim biurze zameldował się Boban Kucalovic niezadowolony z tego, że nie gra. Próbowałem mu wyjaśnić, że Matic Slavec jest w szczytowej formie, ale to nic nie dało. Nasz prawy obrońca wkurwił się niemiłosiernie, a uspokoiło go dopiero wystawienie na listę transferową. Ja jednak pozbywać się go nie zamierzam, póki co niech zmięknie.

 

Kolejnym rywalem było austriackie SV Grodig, które zawitało do naszej skromnej miejscowości. Był to kolejny sprawdzian dla moich zawodników, gdyż na obcokrajowców wychodziliśmy zawsze najmocniejszym składem. I tym razem liderzy nie zawiedli, a kolejny wygrany mecz utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

 

 

13.02.2016 Brajda, Tolmin: 54 widzów

TOW NK Tolmin - SV Grodig 2:1 (2:1)
27. D. Rakuscek 1:0
37. D. Sokanovic 2:0
43. S. Maierhofer 2:1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...