Skocz do zawartości

Obojętność


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarta kolejka miała dla nas pojedynek wyjazdowy z Celje. Nasi rywale po mocno średnim początku sezonu zajmują siódmą lokatę w tabeli - my natomiast jesteśmy v-ce liderami. Wiedzieliśmy jednak, że czeka nas trudna przeprawa, albowiem gospodarze tego meczu to nieprzewidywalny i niewygodny rywal. Ten mecz był jednak bardzo nudny i przebiegał w sennym tempie. Żadna drużyna nie potrafiła zdobyć gola, więc pojedynek zakończył się nudnym dla oka 0:0. Jedyne dwa plusy widzę takie: Dawid Kudła zachował drugie czyste konto w sezonie i nasza passa spotkań bez porażki wydłuża się do czterech! Następnym rywalem będzie jednak Krka, więc bardzo szybko ta seria może zostać przerwana.

 

 

10.08.2018 Arena Petrol, Celje: 892 widzów

1.SNL [4/36] NK Tolmin [2] - Celje [7] 0:0 (0:0)
MVP: Ales Majer (Celje) - 7.7
Odnośnik do komentarza

W jedenastce kolejki znalazł się Erik Salkic!

 

Osiem punktów po czterech meczach to nie był zły wynik. Mało tego - to był świetny wynik, biorąc pod uwagę że na rozkładzie mieliśmy mistrza i v-ce mistrza Słowenii. Teraz do Tolminu przyjechała głodna punktów Krka, jednak my nie zamierzaliśmy tanio sprzedać skóry. Przede wszystkim nadal nie było z nami kontuzjowanego Matica Furjana oraz Saso Ogrica, więc siłą rzeczą musiałem dać szanse debiutu Wojciechowi Trochimowi. Polski pomocnik nie mógł lepiej wprowadzić się w mecz, gdyż już w pierwszej akcji ofensywnej dał nam prowadzenie po atomowym uderzeniu ze skraju pola karnego! Co za gość! Niestety był to jedyny gol w pierwszej odsłonie meczu, lecz po zmianie stron było dużo ciekawiej. W 62. minucie Rok Baskera po raz drugi trafił do siatki gości i myślałem, że wygrana już jest pewna. Z tego przyjemnego letargu wybił mnie kilkaset sekund później Majcen, ale na nasze szczęście był to ostatni podryg gości. Kolejna wygrana w sezonie stała się faktem!

 

 

15.08.2018 Brajda, Tolmin: 692 widzów

1.SNL [5/36] NK Tolmin [2] - Krka [6] 2:1 (1:0)
1. W. Trochim 1:0
62. R. Baskera 2:0
66. L. Majcen 2:1
MVP: Wojciech Trochim (Tolmin) - 8.7
Odnośnik do komentarza

Wierzymy w Twą łaskę futbolowy Panie,

racz nam dać spokojne w lidze utrzymanie :]

*****

 

Kolejnym naszym rywalem była broniąca się przed spadkiem Gorica, więc trzy punkty będą bardzo ważne. W składzie zmian żadnych nie ma, dalej na prawym skrzydle gra fenomenalny Carlao, a na szpicy rywali żądli Sokanovic. Jednak żaden z nich nie był bohaterem tego spotkania. Po bardzo nudnym i monotonnym spotkaniu w samej końcówce działo się jakby więcej, bowiem w 82. minucie tego spotkania na prowadzenie wyprowadził nas kapitalnie grający tego dnia Rok Baskera! Jednak chwilę potem mieliśmy wyrównanie, a mianowicie do naszej siatki trafił Lotric i byliśmy w kropce. Na szczęście Baskera nie czekał na zezwolenie na atakowanie, i po fantastycznej indywidualnej akcji zrobił nam wygraną i kolejne trzy punkty w Ekstraklasie są nasze!

 

 

18.08.2018 Sportni park, Nova Gorica: 623 widzów

1.SNL [6/36] Gorica [7] - NK Tolmin [2] 1:2 (0:0)
82. R. Baskera 0:1
86. M. Lotric 1:1
87. R. Baskera 1:2
MVP: Rok Baskera (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia trafili Carlao i Wojciech Trochim!

 

Przed kolejnym pojedynkiem z Verzej odszedł od nas Ziga Kocevar (24, AML-ML; Słowenia) [16-2-3-6.79; 2s], który wybrał grę dla węgierskiego Ferencvarosu, a my zainkasowaliśmy 30.000 funtów. Płakał nie będę, no bo po co.

 

W drugiej rundzie Pucharu Słowenii trafiliśmy najlepiej jak się da, albowiem naszym rywalem będą nieligowe Brezice. Musimy awansować, nie ma innej opcji!

 

Luka Pavic naciągnął więzadła w kolanie i nie zagra przez ponad 2 miesiące... Brak słów.

 

Do meczu z dobrze znanym nam beniaminkiem z Verzej przystępowaliśmy z pozycji lidera tabeli! Mimo tego wiedziałem jednak, że nie będzie to spacerek. Moje obawy rozwiał jednak Dalibor Sokanovic, który już w minucie 16. nie dał szans bramkarzowi gości, wykorzystując przy tym kapitalne dogranie Carlao. W doliczonym czasie pierwszej połowy to Brazylijczyk był w centrum uwagi, gdyż perfekcyjnie wykończył dwójkową akcje z Chiaberem Chechelashvillim. Po zmianie stron spuściliśmy z tonu i daliśmy beniaminkowi pole do gry, ale także groźnie kontrowaliśmy. Niestety to jednak Verzej zdołało zdobyć gola, a konkretnie uczynił to Sasek. Zrobił to jednak zbyt późno, by myśleć o dalszym odrabianiu strat i jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Nasza seria bez porażki wydłuża się do ośmiu spotkań, a ja nie mam pojęcia co dzieje się z moimi podopiecznymi. Ktoś mi ich podmienił czy jaki chuj?!

 

 

25.08.2018 Brajda, Tolmin: 695 widzów

1.SNL [7/36] NK Tolmin [1] - Verzej [6] 2:1 (2:0)
16. D. Sokanovic 1:0
45+1. Carlao 2:0
89. M. Sasek 2:1
MVP: Chiaber Chechelashvilli (Tolmin) - 7.6
Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia został wybrany Chiaber Chechelashvilli!

 

Mecz ósmej kolejki miał potwierdzić nasze umiejętności. Na Brajdzie bowiem gościł FC Koper, a więc aktualny v-ce lider Prvej Ligi. Wyszliśmy na to spotkanie w takim samym zestawieniu, jak sześć dni temu w meczu z Verzej. W pierwszej części tego spotkania nie dało się nic zrobić, obie drużyny postawiły zasieki we własnych polach karnych, i ni chuj się nie dało. Po zmianie stron chwilę rozprężenia obrońców gości wykorzystujemy my, i za sprawą Dalibora Sokanovica obejmujemy prowadzenie! Niestety po strzelonej bramce to my rozluźniliśmy szyki, i z naszego prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie cztery minuty. Drogę do naszej siatki znalazł Salamun. Remis z mocnym Koprem to jednak bardzo dobry wynik, tym bardziej, że pozwolił nam zachować pozycję lidera tabeli. Teraz czeka nas przerwa na reprezentacje, a następnie Puchar Słowenii!

01.09.2018 Brajda, Tolmin: 705 widzów

1.SNL [8/36] NK Tolmin [1] - Koper [2] 1:1 (0:0)
48. D. Sokanovic 1:0
52. L. Salamun 1:1
MVP: Antonio Vutov (Koper) - 7.6
Odnośnik do komentarza

:rotfl:^

 

*****

W meczach młodzieżowych reprezentacji zagrało dwóch zawodników NK Tolmin. Marko Fatic, który obecnie występuje w NK Lucko, zagrał pełne spotkanie z reprezentacją Boliwii U-20, ale nie niczym specjalnym nie błysnął (6.9), a ten pojedynek zakończył się remisem 1:1. Inaczej było natomiast z Ousmane Syllą, który strzelił trzy gole, zaliczył asystę i został wybrany graczem meczu (9.7), a Gwinea nie dała szans Komorom, rozbijając je 5:1.

 

Po przerwie na mecze kadr narodowych naszym pierwszym przeciwnikiem było trzecioligowe Brezice, a to w ramach Pucharu Słowenii. Przez wszystkich stawiani byliśmy jako faworyci, więc poniosła mnie nieco fantazja i dałem szansę gry kilku rezerwowym graczom. Przede wszystkim został przeze mnie uhonorowany Ousmane Sylla, który w swojej reprezentacji jest prawdziwą gwiazdą. Oprócz Gwinejczyka od pierwszej minuty wyszli bramkarz Tony Carter, powracający po kontuzji Saso Ogric oraz rozgrywający Erik Gliha. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, gdy wspomniany wyżej Sylla przelobował bramkarza gospodarzy. W pierwszej części gry było by to jednak na tyle. Po zmianie stron ponownie uruchomił się Ousmane Sylla, który drugi raz urwał się defensorom naszych rywali i dał nam komfort gry. Niestety w 61. minucie zdołał nas zaskoczyć Branko Lovric, ale trafienie Roka Baskery nieco ponad kwadrans później dało nam awans do kolejnej rundy. Pierwszy, dodajmy, za mojej kadencji.

 

 

12.09.2018 Stadion Brezice, Brezice: 117 widzów

PS 2R [9/36] Brezice [3L] - NK Tolmin [1L] 1:3 (0:1)
14. O. Sylla 0:1
50. O. Sylla 0:2
61. B. Lovric 1:2
77. R. Baskera 1:3
MVP: Erik Gliha (Tolmin) - 9.0
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...