Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

A czym się konkretnie różni to chłodzenie w tych palitach. No bo porównałem oba w sklepach i oficjalnej stronie Palita i różnic które powodowały by głośność nie widze. OD w sonicu ma tylko "niby" jakieś blachy na kostki pamięci. Po za tym to to samo wiec wątpię żeby były różnice w wydzielanym hałasie. No ale może Sonic ma kontroler obrotów a normalna niema. No ale wątpię. IMO dla samego wzrostu wydajności raczej nie warto tyle kasy dokładać. Spokojnie tego normalnego podciągniemy do zegarów Sonica pewnie, a nawet więcej. na pewno Sonic ma lepsze możliwości OC bo w końcu jednak inny projekt PCB no ale wątpię żeby jakieś znaczące różnice miedzy nimi były. Raczej niewarte tyle kasy. Tutaj Palit za 455zł

 

 

Różnica w wydajności jest rzeczywiście niewielka. Co do chłodzenia to zawsze wydawało mi się że non-sonic ma chłodzenie referencyjne, a sonic po załozone dodatkowe radiatory. Ale fakt jak przyjrzac sie obu kartom to wiatarczki wygladaja tak samo. Z palita miałem tylko karte w wersji 8600, a tam chłodzenie sonic i non-sonic wyglądało inaczej.

Odnośnik do komentarza
No a możesz mi dać linka do tej gry 3dmark. Nigdy nie grałem a chciałbym zobaczyć czy fabuła i sposób rozwoju jest taki jak mówią?? Fajna to seria?? Jakie ma wymagania.

 

No a co do karty to 8800GS wydajniejszy znacznie od 8600GT.

 

 

Bardzo śmieszne haha

Gdzie dix napisał, że chodzi mu o wydajność w grach??

Odnośnik do komentarza

No a o co mu może chodzić?? Po co się kupuje kartę graficzną?? Żeby smarki sobie uruchamiać czy żeby pograć w gry. oczywiście smarki w jakimś tam stopniu odzwierciedlają przybliżoną wydajność. No ale z wydajnością realną nie mają obecnie nic wspólnego. Oczywiście taką różnice jak miedzy 8800GS a 8600GT to nawet smarki nie przeskoczą i jej nie zniwelują. No ale spokojnie można w smarkach tak dostosować kod ze karta będzie np wydajniejsza w smarkach o jakieś 10% no a w real live czyli w grach będzie słabsza o te 10%. Wiec smarki są naprawdę kiepskim wyznacznikiem wydajności.

Odnośnik do komentarza

Smarki nadają się do klasyfikacji kart pod względem wydajności. I zdaje się że do tego zostały stworzone. Wydajność w grach to zupełnie inna bajka. Myślę że można przyjąć, że karta szybsza w teście będzie także szybsza w grach, zakładając że karty oparte są o ten sam chip (odpada kwestia optymalizacji pod test).

Odnośnik do komentarza
Czy ktos orientuje się jaki zasilacz wstawiony jest w obudowę Mustang Shinobi 400W? Jakiej to firmy jest i czy jest to coś solidnego?

 

Firma Mustang sama robi własne zasilacze w cenie około 40-60 zł. Porównywalne jakością z firmą Tracer, Codegen, Fever etc.

 

Edyte się pyta czy czasem nie chodzi o obudowe Fever Shinobi ? Obudowa wydaje sie ładna (duży cyfrowy wyswietlacz), ale zasilacz bym zmienił, chyba, że nie będzie zbyt obciążany.

Odnośnik do komentarza
Firma Mustang sama robi własne zasilacze w cenie około 40-60 zł. Porównywalne jakością z firmą Tracer, Codegen, Fever etc.

 

Edyte się pyta czy czasem nie chodzi o obudowe Fever Shinobi ? Obudowa wydaje sie ładna (duży cyfrowy wyswietlacz), ale zasilacz bym zmienił, chyba, że nie będzie zbyt obciążany.

Na cyfrowym wyświetlaczu najmniej mi zależy. Po prostu podoba mi się buda a z ciekawości pytam o zasilacz, który jest w zestawie.

Pytanie dodatkowe. W atrakcyjnej cenie znalazłem budę Antec Sonata II z zasilaczem 450W Smart Power 2.0. Obudowa wydaje sie solidna, ale zasiłka jest dla mnie enigmatyczna. To jakieś starsze produkty Anteca niż obecne Earth Watts?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...