Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania około 2500zł :D Potrzebuje kompa od razu z monitorem :D Możecie coś doradzić? ;>

Najlepiej żeby ładnie chodziły gry :D Nigdy chyba jeszcze w żadną nie grałem na najlepszych detalach :D

 

1) Foxconn P35A-S -> 305,00

2) Intel Pentium E2160 - 185,00

3) Kingston 2x1024 DDR2 CL5 -> 125,00

4) Seagate Barracuda 7200.10 250 GB 16MB -> 165,00

5) Nagrywarka DVD 20x -> 90,00

6) Palit GF 8800GT 512MB -> 615,00

7) Obudowa -> 90,00

8) Chieftec GPS-400AA-101A -> 125,00

8) LG L1960TR -> 870,00

 

Razem: 2570,00

 

Bez przesady... nie mam zamiaru męczyć się z Intel Pentium.

 

bardziej myślałem coś w stylu:

 

Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz

GeForce 8600GT Super, 1024MB DDR2 (128bit)

2x 1024MB DDR2 800 Mhz

Nie masz chyba pojęcia o czym piszesz. Chcesz grać w gry na najwyższych detalach a sięgasz po 8600GT? :|

Zastanów się więc czy wiesz co chcesz osiagnąć. Mając budżet ograniczony - gdzieś musisz zaoszczędzić. Ja na oszczędności wybrałem procesor bo mimo że niedrogi to jest jednak wydajny i doskonale się kręci. Ogólnie rzecz biorąc, zestaw powinien być bardzo wydajny jak na taki budżet. Zrobisz oczywiście co chcesz. Powodzenia.

 

Edyta: Oczywiście możesz wziąć sobie nawet proc Quad (dużo lepszy od 6750 :>) a do tego kupić Radka Super Hiper X1250 na którym płynnie chodzić Ci będą jedynie Sims i eFeM oraz eLCeDek Hanns Brillant Vision, który po dwóch dniach wypali Ci oczy i wkurwi smużeniem. No ale wtedy zmieścisz się w 2500 zł i będziesz mieć wypasiony procek. :keke: Tylko wypasiony procek, którego i tak nie wykorzystasz. Reszta zestawu będzie mułem. Innymi słowy włóż silnik Ferrari do Trabanta i spróbuj na autostradzie pojechać 250km/h.

Odnośnik do komentarza
No i właśnie dlatego piszę tu bo się nie znam na tych rzeczach... :D

 

Dzięki za podpowiedź że cyferki nie grają roli :D

E2160 możesz podkręcić do 3.0 GHz i w zestawie z 8800GT oraz dobrym monitorem będzie to bardzo solidny zestaw. Jak trochę odłożysz, to możesz za rok procesor wymienić (jesli nie bedzie Ci wystarczać - w co wątpię) bo płyta obsługuje procki 45nm.

Odnośnik do komentarza

Dobra ostatecznie złożyłem coś takiego:

 

Płyta: Asus P5K Pro (myślałem też nad Abitem IP35) - 352 zł

Procek: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz - 627 zł

Ram: DDR2 2x2048MB PC-800 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4 - 326 zł

Dysk: Hitachi T7K500 250 GB (czytałem, że są najcichsze, no, ale może Segate lub WD) - 153 zł

Grafika: Asus 8600GT Cooler Master - 312 zł

Zasilacz: beQuiet 500W - 350 zł

Monitor: 20' Samsung 206BW - 906 zł

 

Proste pytanie mam, czy za te pieniądze dostanę coś lepszego? Tak jak pisałem jakiś czas temu, jeśli chodzi o gry to tylko FM i nic po za tym. Chodzi mi tylko o jego szybkość.

Odnośnik do komentarza

Procesor: AMD Athlon 64x2 6000+ socket AM2, box, 65W - 570 zł

Płyta główna: ASUS M2n-E SLI, nForce 500 SLI MPC DualDDDR2-900, Sata2, gblan -339 zł

ram: Goodram DDR-2 800mhz dual 2 x 1024 - 169 zł

dysk: Samsung 230 gb bufor 16mb sata300- 290 zł

karta graficzna: PCI-E GeForce SupersSonic 512MB DDR3/256bit -999 zł

Obudowa- Asus TA-951 ATX 350W 2xUSB, 2x Audio -200zł

 

opłaca się ?

Odnośnik do komentarza

Co?? Gdzie?? Jak?? Ten procek to kosztuje trochę ponad 4 stówy a nie prawie 6. Za tyle to już kupi Phenoma albo jakiegoś fajnego C2D który zjada tego Athlona. Ram 50 zł za drogi. Płyta słaba i do tego o ponad 100zł drozsze niż normalnie. Za mniejszą kasę to możesz już dysk 500gb kupić. Grafika nie wiem jaka bo nie napisałem ale z tego co widze to zdecydowanie za droga. Napewno to 9800 nie jest a najlepsza 8800GTS kosztuje niecałe 900zł.

Zasilacz również nie błyszczy. Mimo ze nie jestem fanem przesady mocy to IMO 350w to zdecydowanie za mało jak na dobry zestaw teraz.

Podaj ile masz kasy i się coś złoży duuuuzo lepszego. Zamierzasz kręcić. Do czego ma być komp. Ceny widze jak z przed ponad roku albo i więcej.

Odnośnik do komentarza

Właśnie posprawdzałem na necie i widzę, że zostałbym ładnie oszukany :P. Btw możecie polecić jakieś pewne sklepy gdzie kompa można złożyć (internetowe) z normalnymi cenami, bo na allegro sie boje, a w Stargardzie ceny okrutne ( i szczec).

 

Chciałbym zapłacić mniej niż 3000 (albo w granicach 3000 ), komp ma być do naparzania w "Wiedźmina" i inne zabawy ( i co ważne chce go kupić teraz, bo już od pół roku się zbieram), nie chcę go kręcić bo się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

569 zł

 

Płyta główna:

Asus P5K PRO /intel P35/

339 zł

 

Pamięć RAM:

OCZ 2GB PC800 CL5

130 zł

 

Dysk twardy:

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]

285 zł

 

Karta graficzna:

Palit GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

630 zł

 

Obudowa:

Antec Sonata III 500 (500W)

430 zł

 

Suma: 2383 zł brutto

 

Bardzo dobry procesor. Płyta spokojnie pociągnie cały ten ambaras i nawet gdybym się na OC zdecydował to co je umożliwia. Ram również wystarczający i tani. Dysk duży szybki i dosc cichy. Karta grafiki IMO obecnie najbardziej opłacalna. Wydajność świetna cena też. Spokojnie w wiedźmina pograsz pewnie na full. Obudowa razem z zasilaczem. Wygląd to kwestia gustu ale ja polecam właśnie ten zestaw bo obudowa jest świetnie wentylowana i bardzo dobrej jakości a zasilacz silny i bardzo cichy. Cena jak widzisz wyszła przyjemna i jeszcze kasy na głupotki zostało. Ceny z ESC. IMO bardzo dobry sklep z dużym wyborem towarów i niskimi cenami z opinii kupujących tam wnioskuje ze również bardzo dobry. Możesz jeszcze popatrzeć w apollo.pl. Nie polecam jednak komputronika. Ceny strasznie wysokie co nie przekłada się w żadnym stopniu na jakosc sług. Po prostu często niekompetencja.

Odnośnik do komentarza

no 8800GTS jest wydajniejszy od 8800GT. Pewnie będzie jakieś 20% coś koło tego. Ale IMO niema sensu zapłacić. Za duża różnica a spokojnie na tym 8800GT wszystkie gry w fajnych ustawieniach pójdą. No ale jeśli ci kasy nie szkoda to 8800GTS również jest dobrym zakupem.

Odnośnik do komentarza

Już jestem bliski podjęcia ostatecznej decyzji. Jakbym mógł was prosić, to dopomóżcie mi jeszcze kapkę :).

 

 

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

569 zł na 100%.

 

Płyta główna:

 

Asus P5K PRO /intel P35/

339 zł na 100%

 

Pamięć RAM:

 

Ich habe keine ahnung :(.

 

Dysk twardy:

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]

285 zł na 99.9 % (chy

 

Karta graficzna:

 

Gainward GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI- 849 zł.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=10026 najbardziej ta mi się podoba, jak ktoś ma lepszy pomysł ( i nie chodzi o cenę ! ) to proszę.

 

Napęd DVD:

Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Zasilacz : Corsair 520W - 299 zł

 

Obudowa: whatever.

 

Siara, bo Ty mi dużo pomogłeś, czy ten ram który polecałeś jest naprawdę dobry ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie chcesz krecic to ten ram co podałem spokojnie wystarczy i niema żadnego sensu dopłacać. Jeśli natomiast zamierzasz trochę pociągnąć procka to kup OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 za 155zł jest w esc. Świetny ram.

 

Co do karty to tylko cena ma decydować IMO bo te karty to to samo. To są po prostu produkty referencyjne zaprojektowane przez Nv i producenci tylko swoje nalepki na chłodzenie dają. Więc nie warto dopłacać często znacznych różnic do ładniejszej nalepki.

Ostatnio przeglądałem ceny 8800GTS i znalazłem to. Cena świetna. Sklep też niezgorszy. Więc mógłbyś kupić resztę podzespołów w esc i właśnie tą kartę. No chyba ze z przesyłką wyszło by drożej. Przelicz. Ten Gainward co go podałeś ma przesyłkę za 1zł i nie wiem czy jak go kupujesz razem z zestawem to cały zestaw jedzie za złotówkę? Musisz pytać i sobie policzyć. Tylko pamiętaj karty 8800GTS niczym się nie różnią więc bierz tak zęby cie najtaniej wyszło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra. Wreszcie nadeszła ta chwila. Wymieniam bebechy :)

 

Potrzebuję:

Procek - Tu chcę Penryna :)

Płyta - tu chcę coś co mi będzie chodziło stabilnie i miało możliwości podłączenia różnych urządzeń

pamięć - nie kręcimy, chcemy 4 gb (tak na przyszłość)

 

Ewentualnie:

obudowa - coś z serii midi

dysk - 300 - 400 GB

zasilacz - liczy się niezawodność (500 W?)

 

Bardzo proszę o pomoc i nie wklejanie zestawów z purepc i pclabu, bo mam dane :)

Chodzi mi o wasze opinie dotyczące poszczególnych części. Thx

Odnośnik do komentarza
Dobra. Wreszcie nadeszła ta chwila. Wymieniam bebechy :)

 

Potrzebuję:

Procek - Tu chcę Penryna :)

Płyta - tu chcę coś co mi będzie chodziło stabilnie i miało możliwości podłączenia różnych urządzeń

pamięć - nie kręcimy, chcemy 4 gb (tak na przyszłość)

 

Ewentualnie:

obudowa - coś z serii midi

dysk - 300 - 400 GB

zasilacz - liczy się niezawodność (500 W?)

 

Bardzo proszę o pomoc i nie wklejanie zestawów z purepc i pclabu, bo mam dane :)

Chodzi mi o wasze opinie dotyczące poszczególnych części. Thx

 

Ceny z esc.pl

Procesor:Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/549 zł

Najlepszy stosunek wydajności do ceny (chyba, że masz więcej kasy to bierz E8400)

Płyta główna:Asus P5K PRO /intel P35/330 zł

Sprawdzona płyta główna, a chipset P35 to najlepszy stosunek wydajności do ceny

Mozna jeszcze przemyslec cos w stulu ABIT lub MSI, ale znam przypadki wadliwych płyt tych marek.

I zdecydowanie nie Gigabyte. Miałem i musiałem zmienić na Asusa (restarty podczas gier)

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL5 Extreme Edition240 zł

Tu polecam A-date bo Patrioty, OCZ i Geila ostatnio poleciały na jakości

Chyba, ze masz więcej kasy to Mushkiny lub Corsair Dominator (ale to już poonad 300zł)

Dysk twardy:Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]279 zł

Tylko 3dB - wersja AAKS to najcichsza opcja na rynku za ta cene

Karta graficzna:Inno3D GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI 770 zł

Nie napisałeś ile chcesz wydac na karte, ale to znów opcja wydajnośc/cena

Jeśli to za drogo to Palit 9600GT - 479zł (nic innego imho sie nie opłaca)

Napęd FDD:Alps 1.44MB Black25 zł

Przyda się do aktualizacji biosu

Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-215 SATA (black)110 zł

Sam mam Nec-a, ale znam sporo osób z tym pionierem i sobie chwalą

Obudowa:Cooler Master Elite 331 (Black)149 zł

Taką mam. Dobra wentylacja, bezsróbowa instalacja dysków. Jesli nie kręcisz i nie musisz ładowac dodatkowych wentyli to ta buda w zupełności wystarczy

Zasilacz:BeQuiet StraightPower 500W 325 zł (ewentulanie 550W jesli będziesz trochę kręcił)

Cichy i sprawny. Nie daj się wrobic w Corsairy bo mozna trafić na bardzo piszczący model

Razem 2777zł brutto

 

Jak widzisz ameryki nie odkryłem. Większość ludzi poleci Ci właśnie podobny zestaw. Pograsz spokojnie we wszystkie gry na max detalach (Crisis na high), a nie przepłacisz niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki sefko1 :)

 

Kartę już mam (8800 GTS :) )

A wywalam mojego athlona, płytę główną i pamięci (DDR) - reszta na chwilę obecną by pasowała do nowego sprzętu (Dysk 160GB, napęd, nagrywarka, obudowa i nawet zasilacz Tacens 460). Z tym, że ten ostatni chyba trochę zawodzi, bo np. gdy gram w Wiedźmina to dostaję reset kompa co jakiś czas i być może to wina zasilacza (tak jakby zasilanie spadało na chwilę - nie wiem jak to sprawdzić :-k )

Doczytałem co piszesz o płytach Gigabyte - mam taką. Myślisz, że to wina płyty te restarty podczas gier?

 

 

Czy pamięci z CL5 i CL4 robią różnicę? Czy np. PC800 czy PC1066? Na co się bardziej nastawić?

 

Dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Dzięki sefko1 :)

 

Kartę już mam (8800 GTS :) )

A wywalam mojego athlona, płytę główną i pamięci (DDR) - reszta na chwilę obecną by pasowała do nowego sprzętu (Dysk 160GB, napęd, nagrywarka, obudowa i nawet zasilacz Tacens 460). Z tym, że ten ostatni chyba trochę zawodzi, bo np. gdy gram w Wiedźmina to dostaję reset kompa co jakiś czas i być może to wina zasilacza (tak jakby zasilanie spadało na chwilę - nie wiem jak to sprawdzić :-k )

Doczytałem co piszesz o płytach Gigabyte - mam taką. Myślisz, że to wina płyty te restarty podczas gier?

Czy pamięci z CL5 i CL4 robią różnicę? Czy np. PC800 czy PC1066? Na co się bardziej nastawić?

Dzięki za poradę.

 

Powiem tak. Restarty kompa moga byc spowodowane tyloma czynnikami, że trudno ocenić na odległość.

Najczęstsze przyczyny:

1) za słaby/lub uszkodzony zasilacz (twój Tacens ma 264W na lini 12V więc powinno wystarczyć na 8800GTS), ale ja bym wymienił na cos lepszego (np ten BQ500W co Ci podałem ma 408W na lini 12V czyli na takiej która głównie obsługuje grafe, panryna,dyski).

2) niekompatybilność sprzetowa (rzadko spotykana, ale ostatnio sporo słyszałem o problemam płyt Gigabyte z niektórymi podzespołami, Podobnie pamięci Geil)

3) uszkodzenie (płyty, karty graficznej lub pamięci)

Tak naprawde samamemu trudno sprawdzić. Ja sprawdzałem po kolei. Zasilacz możesz sprawdzić miernikiem napięcia, o ile taki posiadasz. Pamięć memtestem. Grafe 3dmarkiem. A najleiej miec drugi działający komp i przekładac podzespoły eliminując sprawne.

Reasumując, większość powie, ze restarty to wina zasiłki, choc w moim przypadku winna okazał się płyta główna. Niestety nie ma reguły. Ale do nowego kompa zmiana zasiłki to mus (po piersze za słaby, a po drugie z wiekiem spada sprawnośc urządzeń, to ca miało kiedyś 268W może miec teraz mniej).

 

Co do pamięci. Jesli nie bawisz sie w podkręcanie to czy to ma CL4 czy CL5 bądź 800 lub 1066Mhz nie ma większego znaczenia.Nie zauważysz wiekszej różnicy (poza tą w portfelu). Co więcej wiele pamięci oznaczonych jako CL4 trzeba recznie ustawiac w biosie, żeby chodziły włąsnie jako CL4 w przeciwnym razie chodzą w module "safe" jako CL5.

Zwykle wiąze się to z podniesiem napięcia z 1,8V na 2,1V tak zalecają producenci Geili czy Patriotów (wiem bo miałem takie pamięci). Tak więc wybór A-data 800MHZ to naprawde tani i dobry wybór. więcej Ci nie potzreba, chyyba, że do szpanu na forach.

Natomiast jesli kręcisz to opymalniejszy jest wybór 4x1GB. Lepiej się kręcą niz 2x2GB.

 

Edyta podopowiada, że jesli będziesz kupował penryna to tylko w wersji box. Wersja tray jest o 100zł tasza, ale trzeba dokupic wiatrak i ma 12 a nie 36 miesięcy gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Grafika do 450 zł. Co możecie polecić? Z góry mówię, że w grę wchodzi tylko nVidia.

sefko - piszesz o 9600GT Palita, a może jakiś konkretny model?

 

esc.pl

Palit GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI - 479zł taktowanie 650/1800 (wersja głośna, ale najatrakcyjniejsza finanasowo)

Palit GeForce 9600GT Sonic 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI - 549zł taktowanie 700/2000 (wersja cicha i podkręcona fabrycznie)

Odnośnik do komentarza

A czym się konkretnie różni to chłodzenie w tych palitach. No bo porównałem oba w sklepach i oficjalnej stronie Palita i różnic które powodowały by głośność nie widze. OD w sonicu ma tylko "niby" jakieś blachy na kostki pamięci. Po za tym to to samo wiec wątpię żeby były różnice w wydzielanym hałasie. No ale może Sonic ma kontroler obrotów a normalna niema. No ale wątpię. IMO dla samego wzrostu wydajności raczej nie warto tyle kasy dokładać. Spokojnie tego normalnego podciągniemy do zegarów Sonica pewnie, a nawet więcej. na pewno Sonic ma lepsze możliwości OC bo w końcu jednak inny projekt PCB no ale wątpię żeby jakieś znaczące różnice miedzy nimi były. Raczej niewarte tyle kasy. Tutaj Palit za 455zł

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...