Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

A ja ze swojej strony polecil bym ci ten monitorek Samsung 931C

 

Wreszcie ktos kto nie odrzuca samsunga tylko dlatego że to szajsung. Ja tam mam dobre doswiadczenia z tą firmą.

 

No ja rowniez wlasnie pierwszy moj monitorek LCD byl samsunga i przechodzac z starego kineskopowego miro gdzie obraz mialem naprawde fajny, a wczesniej slyszanc opinie ogolnie o LCD a tym bardziej o Samsungach bylem bardzo mile zaskoczony. Obraz wyrazny pelen szczególow, nasycony kolorami. Duze mozliwosci konfiguracji i fajna rzecz jaka jest to ze monitor automatycznie zmienia kontrast i podswietlenie zaleznie od tego czy przegladamy www czy ogladamy film czy gramy. Moim zdaniem to bardzo fajna opcja. Nie wiem jak w innych markach jest z tym gdyz dotychczas pracowalem tylko na samsungach. Owszem w pracy mamy Belinea ale to jakies stare modele powiedzial bym jedne z pierwszych jesli chodzi o LCD wiec tu nie ma porownania nawet. :)

Odnośnik do komentarza

Na matrycy MVA jest też konkurent tamtej Belinei - BENQ FP93GP

Mam ten model kilka miesięcy. Jak dla mnie ma jedną wadę - przy większych kątach widzenia obraz staje się lekko zamglony. Tak więc podawane 178 stopni to bajka, jak chyba w przypadku większości monitorów. Jakość obrazu jest bardzo dobra, duże lepsza niż na matrycach TN z którymi się czasami stykam. Smużenia w grach nie zauważyłem. Mam jeden martwy malutki subpixel koloru czerwonego w górnej części ekranu który widać tylko na białym tle mając do tego "nos w monitorze" ;) Czytałem właśnie, że na MVA martwe pixele są dużo mniej widoczne niż na TN. Złącze DVI jest, tak jak i kabel w zestawie. Przyciski są dobrej jakości. Nożka monitora jest stabilna. Kilka trybów wyświetlania: Standard, Film, Zdjęcie, Dynamika. Tryb Film na filmach naprawdę daje dobry efekt.

To tyle uczciwej i mam nadzieję że przydatnej opinii ;)

Odnośnik do komentarza

Niedługo mam zamiar kupić nowego kompa do ~2500 zł (bez monitora, myszek i innych dupereli). Myślę nad zestawem żywcem ściągniętym z purepc.

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 579 zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 360 zł

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ Reaper - 185 zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 915 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 195 zł

Napęd : NEC AD-7203S SATA LabelFlash - 99 zł

RAZEM : 2553 zł

 

Opłaca sie tu coś zmieniać? I jaką obudowę do tego brać tak do 300 zł żeby się wszystko w środku zmieściło?

Odnośnik do komentarza
Dzieki przemysle to. A jak ma sie czas reakcji na matrycach TN (2ms) do czasu reakcji na matrycach MVA (8ms)? Co tak naprawde jest ważniejsze w przypadku gier czy filmów? Czas rekacji czy lepsza matryca?

 

2ms o sobie między bajki można włożyć. To bajery producentów które maja przyciągnąć klientów i niewiele mają wspólnego z prawdą. Jest to wartosc gray tu grey czyli szary do szarego więc z normalnym wyświetlaniem nie mają wiele wspólnego. Zresztą producenci kłamią i nie podają prawidłowej specyfikacji tylko zaniżają/zawyżają wiele wartości. Dawniej gdy matryce były mało zaawansowane to ms się jeszcze jakoś liczyło a teraz nie widać żadnej różnicy. Ogólnie sądzi się że TN bardziej nadaje się do gier bo mniej smuży dzięki mniejszemu czasowi reakcji matrycy ale IMO to już przeszłosc. Jak pisałem wyżej technologia LCD tak poszła do przodu że dawne prawidłowości poszły w niepamięć. Nawet jak w jednej czy dwóch szybszych grach zauważymy lekkie smużenie to nie jest to bardzo uciążliwe i w 100% rekompensowane duuuużo lepszą jakością obrazu matrycy MVA niż TN.

Test W/W Benq.

 

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 579 zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 360 zł

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ Reaper - 185 zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 915 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 195 zł

Napęd : NEC AD-7203S SATA LabelFlash - 99 zł

RAZEM : 2553 zł

 

Jeśli zamierzasz kręcić to procesor jak najbardziej OK jeśli nie to warto dołożyć do E8400.

 

Płyta z tego co czytałem świetna dla zaawansowanych użytkowników jednak mocno problematyczna i niedoświadczony użytkownik może mieć z nią wiele kłopotów.

 

Ja bym sie zastanowił nad czyms z

Abit IP35 z e lub bez

DFI Blood Iron

Foxconn P35a / P35a-s

Msi P35 Neo2-fr/fir

Gigabyte GA-EP35C-DS3R

 

Wszystkie świetne w cenie do 350zł. DFI ma troszkę lepsze OC ale za to gorszą kartę dźwiękową reszta porównywalna. Abit podobno ma słaby serwis.

 

Ram ujdzie ale Reaper mimo swoich OCfriendly wyglądu nie kręcą sie tak jak by wyglądało ale za te cenę jeśli to nie pomyłka bym brał mimo wszystko.

 

Grafikę zmienił bym na 8800GT można mieś ją już za 650-700zł czyli znacznie taniej niż 8800GTS a różnica wydajności jest niewielka. 8800GT ma obecnie najlepszy stosunek cena/wydajnosc na rynku.

 

Zaoszczędzoną kasę wydał bym na większy dysk. 500Gb ostatnio w cenie jest:

Western Digital WD5000AAKS

Seagate 500GB SATA300 (ST3500320AS) Barracuda 7200.11 32MB

Samsung HD501LJ

Ceny około 300zł Najlepszy IMO będzie Barracuda.

 

Szukam kompa z monitorem do 2,5k lub bez monitora, tak 1,7-1,9k.

Przede wszystkim do grania, macie coś godnego polecenia?

 

Jesli zamierzasz kręcić to polecam:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 210 zł

Płyta Główna : jedna z w/w 300-350zł

RAM : OCZ 2GB 800Mhz - 135 zł

Karta Graficzna : 8800GT 512MB - 650-700 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Western Digital WD2500AAKS - niecałe 200zł

Napęd : 99 zł

 

Jeśli boisz się OC to IMO mamy dużo węższy wybór bo procesor będzie ograniczał kartę graficzną i nie będzie się opłacało kupować takiej potężnej. Trzeba by kupić znacznie silniejszy i zarazem droższy a wtedy zabraknie na kartę.

Odnośnik do komentarza

Poszedłem do miejscowego sklepiku i zaoferowali mi taki :

 

Płyta głowna : MSI k9n4 ultra /

Procesor AMD Athlon 64 x2 Dual Core 38000 Socket AM 2 89W BOX /

pamiec: kingston 1024MB HyperX 1066MHZ DDR2 Non-ECC CL5(5-5-5-15_ DIMM/

graafa: Sapphire Radeon HD 3850 512mb GDDR3, 256bit , PCI-E, TV/DualDVI, Lite/

muza , sieciowa-zintegrowana/

dysk: Seagate Barracuda 7200.10; 250gb, Serial ATA/300, 7200RPM, 8mb C/

nagrywarka LG DVD+RW LS/

obudowa TAKE ME/

tuner tv/fm : Monitor Benq g700

 

Cena: 2559zł

 

Czy nie za drogi jak na parametry i nie za mało RAmu jak np na FMa?

Odnośnik do komentarza
Poszedłem do miejscowego sklepiku i zaoferowali mi taki :

 

Płyta głowna : MSI k9n4 ultra /

Procesor AMD Athlon 64 x2 Dual Core 38000 Socket AM 2 89W BOX /

pamiec: kingston 1024MB HyperX 1066MHZ DDR2 Non-ECC CL5(5-5-5-15_ DIMM/

graafa: Sapphire Radeon HD 3850 512mb GDDR3, 256bit , PCI-E, TV/DualDVI, Lite/

muza , sieciowa-zintegrowana/

dysk: Seagate Barracuda 7200.10; 250gb, Serial ATA/300, 7200RPM, 8mb C/

nagrywarka LG DVD+RW LS/

obudowa TAKE ME/

tuner tv/fm : Monitor Benq g700

 

Cena: 2559zł

 

Czy nie za drogi jak na parametry i nie za mało RAmu jak np na FMa?

 

A jak zasiłka. W tej obudowie Take Me??

Odnośnik do komentarza
Płyta głowna : MSI k9n4 ultra /

Procesor AMD Athlon 64 x2 Dual Core 38000 Socket AM 2 89W BOX /

pamiec: kingston 1024MB HyperX 1066MHZ DDR2 Non-ECC CL5(5-5-5-15_ DIMM/

graafa: Sapphire Radeon HD 3850 512mb GDDR3, 256bit , PCI-E, TV/DualDVI, Lite/

muza , sieciowa-zintegrowana/

dysk: Seagate Barracuda 7200.10; 250gb, Serial ATA/300, 7200RPM, 8mb C/

nagrywarka LG DVD+RW LS/

obudowa TAKE ME/

tuner tv/fm : Monitor Benq g700

 

Cena: 2559zł

 

płyta to kompletny staroć niewarty nawet funta kłaków. Procesor to pewnie Athlon X2 3800+. Już raczej nieprodukowany i chcą ci wcisnąć leżaki magazynowe. Procesor to kompletna tragedia jak na obecne standardy. Jeszcze jak by go podkręcił to może by coś z niego było ale jak tu podkręcać na takiej płycie. Pamięci pewnie po 200zł za Gb. Lepiej kupić zwykłe kingstony 800mhz tylko że 2Gb. Dysk ujdzie ale strasznie głośny i do tego tylko 8mb cache. W dzisiejszych czasach 16mb to standard a powoli zaczynają się pojawiać 32mb. Obudowa pewnie z pseudo "zasilaczem" 500W. Który nie uciągnie stabilnie nawet zintegrowanej karty graficznej i jedno rdzeniowego procesora. Karta graficzna przy otym procesorze to śmiech na sali.

Sklep to raczej typowy mały sklepik miejski w którym nikt nic nie kupuje i sprzedają ciągle stare produkty po cenach moooooocno nieaktualnych.

Podliczmy mniej więcej ceny rynkowe

 

Płyta głowna : 150zł

Procesor 150zł

pamiec: 100zł

graafa: 500zł

muza , sieciowa-zintegrowana/

dysk: 200zł

nagrywarka 100zł

obudowa 150zł

tuner tv/fm : 500zł

 

Razem 1850zł

 

Za co oni sobie liczą ponad 2,5k to ja nie wiem. Chyba za wartość archiwalną.

Radze poszukać innego sklepu i kupić to co wyżej wypisałem + Benq FP73GP lub Benq FP73G. Są to sprawdzone i szeroko polecane monitory. Sam mam FP73G i jestem bardzo zadowolony. Jeśli było by Zadrogo to możesz pomyśleć nad zmianą grafiki na 9600GT lub jeśli obniżki radeona wejdą w życie w Polsce zaopatrzyć się w HD3750. Jeśli nieznajdziesz odpowiednio wyposarzonego, taniego sklepu w swojej okolicy polecam zakupy przez internet. Wszystko jest sprawne szybkie i bezbolesne. Ceny zazwyczaj dużo mniejsze niż w realu. Co do wyboru gdzie zamieszczam wykaz sklepów z purePC

 

Esc.pl - szybka dostawa i niskie ceny

Sirius - porządny sklep, jednak czasem zdarzają się problemy z obsługą

Agito - porządny sklep z niskimi cenami

Apollo - porządny sklep z bardzo niskimi cenami

Proline - znany sklep, czasem są problemy z obsługą - długi proces gwarancji, dosyć niskie ceny

eMarket - niskie ceny, czasami problemy z obsługą i przesyłką

Everon.pl - dość dobry sklep, nie ma problemow z obsługą, na niektóre produkty niskie ceny, a na inne wysokie

KDO - bardzo dobry sklep - niskie ceny i fachowa obsługa

Techplanet - bardzo dobry sklep - niskie ceny i fachowa obsługa

Ramkomputer - bardzo dobry sklep - niskie ceny i fachowa obsługa

Shift.Sklep.pl - dobry sklep, zwłaszcza gdy możemy odebrac częsci na miejscu. Serwis trochę kuleje

Morele.net - niskie ceny, szybka wysylka, nie robią problemów w razie awarii sprzętu

PCProjekt - bardzo dobry sklep z niskimi cenami

www.znak.pl - bardzo dobry sklep z niskimi cenami

Arest - bardzo dobry sklep z niskimi cenami

Komputronik - wszystko szybko i pięknie, poza tym, że obsluga nie zna sie zbytnio na komputerach i maja bardzo wysokie ceny

 

A jak zasiłka. W tej obudowie Take Me??

 

Firmy "noname" model "spale twojego kompa buahahahahaha"

 

1) BenQ FP93GP

2) Belinea 1980 S2

3) Fujitsu Siemens P19-2

 

Fujitsu kosztuje o ponad 100zł więcej z tego co udało mi się dowiedzieć. Do Belinea jakoś osobiście nie mam zaufania natomiast Benq to sprawdzony model, polecany na wielu forach i portalach.

Odnośnik do komentarza
Poszedłem do miejscowego sklepiku i zaoferowali mi taki :

 

Płyta głowna : MSI k9n4 ultra /

Procesor AMD Athlon 64 x2 Dual Core 38000 Socket AM 2 89W BOX /

pamiec: kingston 1024MB HyperX 1066MHZ DDR2 Non-ECC CL5(5-5-5-15_ DIMM/

graafa: Sapphire Radeon HD 3850 512mb GDDR3, 256bit , PCI-E, TV/DualDVI, Lite/

muza , sieciowa-zintegrowana/

dysk: Seagate Barracuda 7200.10; 250gb, Serial ATA/300, 7200RPM, 8mb C/

nagrywarka LG DVD+RW LS/

obudowa TAKE ME/

tuner tv/fm : Monitor Benq g700

 

Cena: 2559zł

 

Czy nie za drogi jak na parametry i nie za mało RAmu jak np na FMa?

:omg:

Polecam już nigdy nie odwiedzać tego "miejscowego" sklepu.

 

Weźmy ten zestaw:

 

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 579 zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 360 zł

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ Reaper - 185 zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 915 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 195 zł

Napęd : NEC AD-7203S SATA LabelFlash - 99 zł

RAZEM : 2553 zł

Widzę, że potrzebujesz w tej cenie monitor więc zróbmy cięcia i wyglądałoby to tak:

Procesor : Jeśli podkręcasz, a płyta jest do tego świetna to E2140/ E2160 ~ 200zł, jeśli nie to E4500/E4600 - 340-420zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 360 zł - tu bym nie zmieniał

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ Reaper - 185 zł - wystarczą Kingstony 800MHz 2x1GB za 130zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 915 zł - zmieniamy na tańszą czyli Radka 3850 450zł/550zł w zależności czy 256MB czy 512MB

Zasilacz: tu zmieniamy na stówę tańszego - Modecom MC-400 130zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 195 zł - hmm wziąłbym swojego Seagate'aST3250410AS z 16MB cache i jednym talerzem w tej samej cenie.

Napęd : NEC AD-7203S SATA LabelFlash - 99 zł

No i jakaś tania buda. Różnica w cenie na monitor.

Odnośnik do komentarza

Jacek - ja nie potrzebuje monitora ;>

Procesor i tak mam zamiar podkręcić, więc zmiana na e8400 jest bezcelowa.

mobo: z tego co czytałem to nikt nie ma większych problemów z tym asusem, a z opinii znajomych bardzo dobra do oc

ramy: 2GB wystarczy zwłaszcza że nie mam zamiaru przechodzić na viste

grafika: jeśli nawet miałbym zmieniać to na 8800gt, zaoszczędził bym w ten sposób z 200 zł z którymi i tak nie miałbym co zrobić (sprawa ma się tak dostaje 2500zł i to co zostanie zwracam im, więc wole wykorzystać całą kwotę)

hdd: większy mi nie potrzebny, a zawsze można dokupić

Co do obudowy to chyba zdecyduje się kupić Cooler Master Cavalier III. Zmieści mi się tam wszystko?

Odnośnik do komentarza

A czy ja cytowałem twój post? :roll: To odpowiedź na propozycję sklepu dla użytkownika jmk - na podstawie zestawu z ppc.

 

Czym sie różni Asus P5K Pro od Asus P5KC? Bo właśnie zamierzam kupić tą drugą.

Przede wszystkim dwa dodatkowe gniazda na DDR3, których przydatność nadal jest... hmm... Do tego przeprojektowany laminat, mniej radiatorów, słabsza sekcja zasilania.

Odnośnik do komentarza

Blisko mam komputronik, bo w Szczecinie mają siedzibę, czy mógłbyś mi z ich strony wybrac jakiś odpowiedni model, żeby wszystko było ok, chodziła FIFA 2008, PES 2008 i FM, a żeby zmieściło się za te 2,5k z monitorem lub w 1,9k bez.?

Odnośnik do komentarza
Blisko mam komputronik, bo w Szczecinie mają siedzibę, czy mógłbyś mi z ich strony wybrac jakiś odpowiedni model, żeby wszystko było ok, chodziła FIFA 2008, PES 2008 i FM, a żeby zmieściło się za te 2,5k z monitorem lub w 1,9k bez.?

Komputronik to chyba najdroższy sklep. Na głowę upadłeś? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...