Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, klinsmann napisał:

do czego zamierzasz wykorzystać ten komputer?

 

 

Do pracy (tworzenie stron + photoshop), ale też do użytku domowego (filmy czasem jakaś gra). Do pracy na pewno się zda, nie ukrywam że ten komputer miałby być na lata, tak żebym za 3 lata nie musiał wymieniać.

 

Co do gier to jakiś FM, Fifa może gta czy Wiedźmin

Odnośnik do komentarza

wrzuciłbym cywilny cofee lake na nowej i5, trzeba tylko poczekać na tansze plyty glowne

 

branie czegolwiek na tej podstawce jest malo przyszlosciowe, owszem procek ma dobra cene(wzgledem takiej nowej i7 dla mass marketu), ale... moim zdaniem nie tedy droga, musisz juz kipowac czy mozesz poczekac 2-3 miesiace az zwiekszy sie dostepnosc plyt?

 

taki i5 z 6 rdzeniami to procek na kilka lat do przodu, jak bedziesz chcial go wymienic za 4 lata to i tak czeka Cie zmiana plyty glownej, łatwiej sie wymienia karty graficzne

Odnośnik do komentarza

Pieniądze tyko częściowo moje :P Wcześniej miałem 1060 w zestawie, ale wystarczyło naprawdę niewiele dołożyć z własnej kieszeni do 1080 więc chyba warto. Najgorsze obawy mam teraz z tym procesorem, czy jest okej i czy zda egzamin

 

No niestety już musiałem składać zamówienie, aby się porozliczać z tego. Mam nadzieję, że zda to egzamin.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jako że poprzedni komputer został utopiony w piwie, potrzebuje czegoś na szybko i w mały budżecie powiedzmy tak max 1800 zł plus do tego monitor najlepiej tak ok 24 cali tak powiedzmy do 700 zł. Dyski na sata mam 3, obudowa też jest, potrzebuje ramu, procesora, zasilacza, karty graficznej, płyty głównej. Komputer głównie do gry z fm, cities, yt i tyle. Znajdzie się jakaś dobra dusza która mi to skonfiguruje bo wiedzy o sprzęcie nie mam żadnej. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.11.2017 o 11:51, _adrian napisał:

Jako że poprzedni komputer został utopiony w piwie, potrzebuje czegoś na szybko i w mały budżecie powiedzmy tak max 1800 zł plus do tego monitor najlepiej tak ok 24 cali tak powiedzmy do 700 zł. Dyski na sata mam 3, obudowa też jest, potrzebuje ramu, procesora, zasilacza, karty graficznej, płyty głównej. Komputer głównie do gry z fm, cities, yt i tyle. Znajdzie się jakaś dobra dusza która mi to skonfiguruje bo wiedzy o sprzęcie nie mam żadnej. 

aktualne?

Odnośnik do komentarza

czesci nowe czy moga byc uzywane? 

 

generalnie do FM na poczatek karty graficznej moim zdaniem nie potrzebujesz, do Cities skylines - nie jestem 100% pewien, ale integra z najnowszej edycji procesorow bedzie ok

 

generalnie zblizaja sie mocno swieta co juz na wstepie nie sprzyja cenom, druga sprawa pamieci RAM sa obecnie w kosmicznych cenach(jeszcze nie dawno ceny byly nizsze o 60%, tak 60%)

 

ten zasilacz to jaki masz? mozesz podac model?

 

w tym budzecie kupilbym mniejszy monitor - 22/21,5 cala i dolozyl do skrzynki raczej, odpisz co wyzej i bedziemy myslec

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, klinsmann napisał:

czesci nowe czy moga byc uzywane? 

 

generalnie do FM na poczatek karty graficznej moim zdaniem nie potrzebujesz, do Cities skylines - nie jestem 100% pewien, ale integra z najnowszej edycji procesorow bedzie ok

 

generalnie zblizaja sie mocno swieta co juz na wstepie nie sprzyja cenom, druga sprawa pamieci RAM sa obecnie w kosmicznych cenach(jeszcze nie dawno ceny byly nizsze o 60%, tak 60%)

 

ten zasilacz to jaki masz? mozesz podac model?

 

w tym budzecie kupilbym mniejszy monitor - 22/21,5 cala i dolozyl do skrzynki raczej, odpisz co wyzej i bedziemy myslec

Ok monitor może być mniejszy, zasilacza nie mam, mam tylko obudowę i 3 dyski na sata które chciałbym zostawić. Części raczej nowe. Dodam ze do kompa podłączone były by 2 monitory na hadmi, nie wiem czy zintegrowana grafika ma takie możliwości? I został jeszcze system którego tez nie mam a w pirackie nie chce się bawić.

Odnośnik do komentarza

zarówno FM, jak i Cities działają na ubuntu(steam OS), poczytaj o tym

 

windows przy Twoim budżecie to spory %% całości. 

 

budżet 2500:

monitor pewnie kolo 400zł lub mniej(poszukaj jeszcze promocji blackfiday, w x-kom bylo sporo pozycji przecenionych o 100-150zł) może w euro coś jest?

taki benek https://www.morele.net/monitor-benq-gw2270h-779664/ 400zł, zostaje 2100:

 

no i tutaj w zasadzie od poczatku sa schody:

procesor

i3 do krecenia https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8400-2-80ghz-9mb-box-bx80684i58400-978216/

i5 nie do krecenia https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-8350k-4ghz-8mb-box-bx80684i38350k-978315/

 

linki na odwót, i5 jest słabo dostepna, jaka dla Ciebie różnica?

w i3 mozesz krecic zegar, pod FM to bedzie na pewno wieksza wydajnosc, chociaż ciężko powiedzieć ile więcej wykręcisz - FM lubie pamięc cache - i5 ma jej troche wiecej - jednostki są raczej porównywalne, większośc gier nie wykorzystuje nawet 4 rdzeni, więc i5 to melodia dalekiej przyszłości, więc może lepiej i3? po - w przypadku cities moim zdaniem 6 rdzeni w i5 lepiej sobie poradzi. 

 

do i5 chłodzenie w zestawie wystarczy, co do i3 może być koniecznośc dokupienia coolera(powinien byc w cenie procesora jakis podstawowy - ale sprawdz to przed zakupem). nie wiem jaka masz bude, wiec ciezko dopierać chłodzenie

 

płyta główna - obecnie są drogie, bo są pod procesory i pamieci do krecenia, po nowym roku(koniec stycznia) maja byc budzetowe modele - w połaczeniu z i5 8400 będzie to bardziej sensowny pomysl, wtedy tez mozna bedzie wziac tanszy ram o 2666Mhz(sa tansze o jakies 80zł srednio)

549zł w morele asrock z370 pro4

 

ram 2x4gb 450zł(sic!), kilka lat temu za 16gb zapłaciłem 440zł bodajże

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

ram odpowiedni do płyty, można go kręcić(banalnie proste)

 

zasilacz: 214zł

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-bronze-500w-ps-tr2-0500npcbeu-b-733374/

unikaj SilentumPC, niestety ale zasilacze dobre nie sa tanie, to najwazniejszy podzespol komputera

 

możesz sobie zerknac na ceny w esc.pl - tam płyta główna jest bodaj 50zł tańsza na wejsciu, ram może też, może mają dostepne i5?

 

na podstawie morele wychodzi ze taki zestaw to około 2300-2400 bez systemu(doliczyłem mniej wiecej cene chłodzenia do i3, tak aby lepiej sie krecił, jak podasz model obudowy to możemy wtedy szukać jeżeli sie bedziesz na to decydowal. generalnie jak pisalem jest obecnie bardzo kiepsko okres:

- święta

- horendalne ceny RAM

- brak tanszych płyt(tylko te do krecenia i to od 500zł wzwyż)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, klinsmann napisał:

zarówno FM, jak i Cities działają na ubuntu(steam OS), poczytaj o tym

 

windows przy Twoim budżecie to spory %% całości. 

 

budżet 2500:

monitor pewnie kolo 400zł lub mniej(poszukaj jeszcze promocji blackfiday, w x-kom bylo sporo pozycji przecenionych o 100-150zł) może w euro coś jest?

taki benek https://www.morele.net/monitor-benq-gw2270h-779664/ 400zł, zostaje 2100:

 

no i tutaj w zasadzie od poczatku sa schody:

procesor

i3 do krecenia https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8400-2-80ghz-9mb-box-bx80684i58400-978216/

i5 nie do krecenia https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-8350k-4ghz-8mb-box-bx80684i38350k-978315/

 

linki na odwót, i5 jest słabo dostepna, jaka dla Ciebie różnica?

w i3 mozesz krecic zegar, pod FM to bedzie na pewno wieksza wydajnosc, chociaż ciężko powiedzieć ile więcej wykręcisz - FM lubie pamięc cache - i5 ma jej troche wiecej - jednostki są raczej porównywalne, większośc gier nie wykorzystuje nawet 4 rdzeni, więc i5 to melodia dalekiej przyszłości, więc może lepiej i3? po - w przypadku cities moim zdaniem 6 rdzeni w i5 lepiej sobie poradzi. 

 

do i5 chłodzenie w zestawie wystarczy, co do i3 może być koniecznośc dokupienia coolera(powinien byc w cenie procesora jakis podstawowy - ale sprawdz to przed zakupem). nie wiem jaka masz bude, wiec ciezko dopierać chłodzenie

 

płyta główna - obecnie są drogie, bo są pod procesory i pamieci do krecenia, po nowym roku(koniec stycznia) maja byc budzetowe modele - w połaczeniu z i5 8400 będzie to bardziej sensowny pomysl, wtedy tez mozna bedzie wziac tanszy ram o 2666Mhz(sa tansze o jakies 80zł srednio)

549zł w morele asrock z370 pro4

 

ram 2x4gb 450zł(sic!), kilka lat temu za 16gb zapłaciłem 440zł bodajże

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

ram odpowiedni do płyty, można go kręcić(banalnie proste)

 

zasilacz: 214zł

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-bronze-500w-ps-tr2-0500npcbeu-b-733374/

unikaj SilentumPC, niestety ale zasilacze dobre nie sa tanie, to najwazniejszy podzespol komputera

 

możesz sobie zerknac na ceny w esc.pl - tam płyta główna jest bodaj 50zł tańsza na wejsciu, ram może też, może mają dostepne i5?

 

na podstawie morele wychodzi ze taki zestaw to około 2300-2400 bez systemu(doliczyłem mniej wiecej cene chłodzenia do i3, tak aby lepiej sie krecił, jak podasz model obudowy to możemy wtedy szukać jeżeli sie bedziesz na to decydowal. generalnie jak pisalem jest obecnie bardzo kiepsko okres:

- święta

- horendalne ceny RAM

- brak tanszych płyt(tylko te do krecenia i to od 500zł wzwyż)

 

 

 

A ktoś kto nigdy nie używał Linuksa dacrade ogarnąć ubuntu?

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, _adrian napisał:

A ktoś kto nigdy nie używał Linuksa dacrade ogarnąć ubuntu?

jeżeli masz watpliwosci to pobierz, odpal na pendrive jako liveUSB i sobie obczaj

 

jeżeli nie czujesz się wykluczony cyfrowo to powinieneś sobie poradzić, system jest intuicyjny - w razie problemów wrzucasz hasło w googlach i na forach i ubuntu jest pełno materiałów 

 

generalnie jak nie potrzebujesz Microsoft Office(tylko mozesz miec zamiennik) to mozna rozwazyc ubuntu - zawsze sporo kasy w kieszeni

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...