Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie myślałem.

A czym się kierować przy kupnie lapka, żeby grać w Football Managera? Nie gram w żadne inne gry, bo mam PS4, więc komp interesuje mnie wyłącznie do : Filmów, Muzyki, Internetu - czyli jak każdego placka, no i oczywiście do Football Managera. W grze i tak mam wyłączone 3D bo nie mam czasu podniecać się tym jak chłopaki biegają, więc mi lecą same informacje tekstowe.

Ile trzeba dać za lapka z monitorem 17, żeby taki FM nowy pośmigał mi z 20 sezonów bez większych zmuł ?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że za 3 klocki to bym miał fajną stacjonarkę.

A jak mam na lapka tyle wydać to serio, jakaś używaną stacjonarkę bym kupił do gier. A po co, skoro mam PS4.

Ja jestem laikiem, więc serio, nie znam się na cenach. Wydaje mi się po prostu, że 3 tysie na kompa głównie do FM'a to sporo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Smetek, kiedy, Twoim zdaniem, bedzie rozsadne przejsc na nowa generacje sprzetu? Myslalem o poznej zimie/wczesnej wiosnie przyszlego roku ale moze bedzie sens zrobic to wczesniej?

Późna zima/wczesna wiosna to raczej sprzęt jest najdroższy, więc IMO od czerwca do października (w zależności od kursu dolara).

Odnośnik do komentarza

 

Smetek, kiedy, Twoim zdaniem, bedzie rozsadne przejsc na nowa generacje sprzetu? Myslalem o poznej zimie/wczesnej wiosnie przyszlego roku ale moze bedzie sens zrobic to wczesniej?

Co masz teraz, ile chcesz wydać co dokładnie zmieniamy?

I do czego używasz PC

 

Zmieniamy standard: MOBO, grafike, procesor i moze ram.

 

Co mam? intel core i5 4570 3.2, mobo Gigabyte GA-B85M-HD3, geforce gtx 760 2gb, 12gb ram ale juz nie pamietam jaki (chociaz moze znajde gdzies w tym temacie).

 

Ogolnie to chcialbym cos w nowej architekturze, zeby posmigalo ze 3 lata (obecny komp ma 2,5 roku) i zeby mozna bylo wygodnie pograc w nowe gry. Obecny daje jeszcze rade, ale mysle juz nad czyms lepszym i bardziej wydajnym (szczegolnie graficznie).

Odnośnik do komentarza

Ja bym czekał do drugiej generacji na obecnym procesie technologicznym. Z rzeczy na juz szukałbym gtx970 za 900 zł używki z gwarancja.

 

1060 to 1600!zł 1070 to 2300zł. W budżecie sie mieścisz. Aczkolwiek zakup na sile. Inna sprawa to fakt że dx12 będzie obciążał gpu bardziej niż cpu to oznacza że twój proc jeszcze podziała podobnie jak moj 5 letni...

 

Na obecnej grafice zagrasz we wszystko imho, część tytułów może na minimalnych ale zagrasz. Gry z wyprzy (rozsądek cenowy) na pewno na tym bedą śmigać.

Odnośnik do komentarza

Czytalem ostatnio porownania gtx970 z nowa generacja i to nawet nie ma startu, wiec nie chce sie w to bawic. Gram obecnie w dodatek do W3 i wszystko ladnie smiga na normalnych ustawieniach, wiec to nie jest zakup na dzis, tylko raczej na koniec tego/poczatek nastepnego roku. Ale dobrze wiedziec ze procesor jeszcze daje rade. Ta moja cholerna plyta glowna tez to wszystko utrzyma?

Odnośnik do komentarza

Płyta główna powinna sobie ze wszystkim poradzić bez problemu, skoro radzi sobie do tej pory.
Ja też uważam że nie masz się za bardzo po co pakować w upgrade, bo niewiele to da. Jedyne co warto zmienić to grafika - starsze karty od Nvidii są kiepsko wspierane, a i 2gb pamięci wygląda kiepsko. Ja bym poczekał na RX480/GF 1060 w rozsądnej cenie i wrzucił zamiast tego 760, skok wydajności będziesz miał w grach przeogromny.
Skądinąd ceny nowych gpu w Polsce to jest jakiś ponury żart. GF 1060 po ok 1500zł, wersja od Evga w Niemczech po 289€...

Odnośnik do komentarza

Czytalem ostatnio porownania gtx970 z nowa generacja i to nawet nie ma startu, wiec nie chce sie w to bawic. Gram obecnie w dodatek do W3 i wszystko ladnie smiga na normalnych ustawieniach, wiec to nie jest zakup na dzis, tylko raczej na koniec tego/poczatek nastepnego roku. Ale dobrze wiedziec ze procesor jeszcze daje rade. Ta moja cholerna plyta glowna tez to wszystko utrzyma?

 

no tylko gtx uzywany za 900 > gtx 1060 za 1600zł w kontekście cena wydajnosc i to znacznie. co będzie na początku przyszłego roku to możesz wywróżyć tylko ze szklanej kuli. płyta główna nie powinna mieć tutaj znaczenia. generalnie ściągnij sobie aide i zobacz dokladnie jaki masz ram? generalnie warto zastanowic się nad ramem w dual channel 2x8gb(przyszłość imho) - oczywiście tylko używka, ceny nowych ddr3 to średnia inwestycja, do tego Twoja płyta... generalnie wróć pod koniec roku/na początku przyszłego - na ten moment nie inwestowałbym nic

Odnośnik do komentarza

Gtx970 nie ma startu do 1070 ? W sumie to chyba lekka przesada, wystarczy zerknąć tutaj - http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-970-vs-nvidia-geforce-gtx-1070-founders-edition

 

Ja np. posiadam 970 i zakup 1070 planuje dopiero na wakacje przyszłego roku.(ew. na świeta jak mnie przyciśnie :D)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...