Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Opcja nr 2 + tansza grafika bardzo mi sie podoba :)

 

myslisz ze bylby duzy przeskok z tego co mam teraz? ile moglbym dostac za te swoje stare fanty?

 

przeskok będzie bardzo odczuwalny, ciężko to jednoznacznie wyrazić

 

za mobasa i płytę może dostaniesz 100-150 zł (jeżeli znajdzie sie na to jakiś chętny) co do grafiki jak masz 4850 to 50-70zł, jak masz 4870 to 80-100zł

generalnie sprzedaż tych części za jakiekolwiek pieniądze będzie sukcesem (wystaw na tablicy całość może za 200zł i potem obniżaj cene, jak bedzie jakiekolwiek zainteresowanie to bym to w całości nawet za 100zł popchnął

pogadaj z me_who na temat karty grafiki ;) może w cenie tej tańszej dostaniesz coś z wyższej półki ;)

Odnośnik do komentarza

W najbliższym czasie planuje zakup nowego komputera. Do użytku codziennego plus programowanie oraz okazjonalnie jakaś gra. Wraz z monitorem chciałbym się zmieścić w okolicach 4k zł. Złożyłem przykładowy zestaw- proszę o opinię co można by poprawić w nim: http://www.morele.net/inventory/info/JTfwKu/

Plus potrzebuję porady co do monitora. Przekątna ekranu to 21,5 albo 23 cale (jeszcze nie zdecydowałem). Budżet to 500-700zł. Co polecicie?

Odnośnik do komentarza

czy zamierzasz kręcić proca ? powiem tak, do programowania zamiast kupowac drozsza plyte i procka z odblokowanym mnoznikiem lepiej zainwestowac zaoszczedzone pieniadze w SSD.

do tego jak chcesz krecic proca potrzebne bedzie chlodzenie, na ivy i haswell w zwiazku z sylikonem na rdzeniu zamiast lutu olowianek temperatury strasznie skacza przy probach krecenia i boxowe chlodzenie nie daje rady

 

okolice 4k to dla Ciebie max 4200 ?

 

ram 2x8 jest nieoplacalny, do Twojego zastosowania wystarczy 2x4, ew. 4x4 ( nie wiem ile lat minie zeby byla potrzeba wykorzystac wiecej niz 16gb

 

moja propozycja:

http://www.morele.net/inventory/info/UCdtY/

 

jeżeli myślisz o graniu, to pozostałe pieniadze ładował bym w kartę graficzną, ew. jeżeli zależy Ci na przestrzeni roboczej kupiłbym większy monitor

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n760oc-2gd-546589/

http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2412m-24-ips-16-10-1920x1200-2xusb-90-rot-displayport-dvi-d-3yppg-412374/

w przypadku gf760 mozna rozwazyc mocniejszy zasilacz

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-500w-80plus-bronze-bn223-585606/

 

przy Twoim zastosowaniu nie bedziesz krecił więc ładowanie sie obudowe za 350zł nie ma sensu :)

 

ładowanie sie w wieksza ilosc ramu niz 2x4 przy obecnej cenie pamieci imho jest nieoplacalne

 

jak masz jakieś pytania to pisz

Odnośnik do komentarza

O SSD też myślałem i chyba posłucham rady i dołożę do zestawu. W przyszłości myślałem, żeby pobawić się w podkręcenie procka dlatego taki wybór procesora i płyty głównej. O dodatkowym chłodzeniu na procesor słyszałem ale ten zakup odłożę.

Nie mam jakoś dokładnie określonej kwoty przeznaczonej na sprzęt. Może być i 3,5 jak i 4,5 ;)

 

Może faktycznie wystarczy mi 8 GB pamięci ale pytanie- opłaca się inwestować w pamięć z częstotliwością 2133 MHz?

 

Grać to zamierzam jedynie okazjonalnie - nie jestem jakimś wielkim pasjonatem gier więc jakiejś świetnej karty graficznej nie potrzebuję.

 

Monitor Dell 23 calowy mi się podoba i chyba go wybiorę.

 

Tą obudowę wybrałem dlatego, że ma mate wyciszającą (daje to coś?) oraz 2 wejścia USB 3.0 na przednim panelu.

 

W połączeniu Twoich propozycji i moich wyszło mi coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/tKqETf/ Co o tym myślisz? Coś jeszcze do poprawy?

Odnośnik do komentarza

O SSD też myślałem i chyba posłucham rady i dołożę do zestawu. W przyszłości myślałem, żeby pobawić się w podkręcenie procka dlatego taki wybór procesora i płyty głównej. O dodatkowym chłodzeniu na procesor słyszałem ale ten zakup odłożę.

Nie mam jakoś dokładnie określonej kwoty przeznaczonej na sprzęt. Może być i 3,5 jak i 4,5 ;)

powiem tak:

1) w Twoim przypadku raczej bym patrzył na Cache (xeon ma 8mb) niż na same MHz... Cache nie podkręcisz, MHz owszem tak, ale wzrost wydajności nie zawsze idzie w parze z częstotliwością taktowania procka... to nie wszystko

2) mając na względzie bardzo dużo ciepła które wydziela ivy i haswell to ja bym się nie pakował w procek z literką na stan dzisiejszy, jak za dobrych parę lat Ci zabraknie mocy to i tak już będziesz zmuszony zmienić platformę

osobiście używam procka 2500k i jestem zadowolony, trafiłem dobrą sztukę(na lucie ołowianym, nie na sylikonie jak ivy i hasw) i jak potrzebuje to kręce do 4,8 na powietrznym chłodzeniu

 

mój wniosek: intel xeon, jakbym miał brać dziś dla siebie to brałbym xeona(uprzedzając ew. pytania do i7 nie opłaca się dokładać)

 

 

Może faktycznie wystarczy mi 8 GB pamięci ale pytanie- opłaca się inwestować w pamięć z częstotliwością 2133 MHz?

na haswellu nie pracowałem, moim zdaniem nie wiem czy wykorzystasz 1866 (przeczucie). imho nie warto dokładać

 

 

Tą obudowę wybrałem dlatego, że ma mate wyciszającą (daje to coś?) oraz 2 wejścia USB

3.0 na przednim panelu.

niby daje, tylko ja poki nie krecilem proca to mialem wzgledna cisze w stacjonarce bez zadnych specjalnych mat. obudowa ma zasadnosc jak bedziesz jednak szedl w procek z literka K i chcial zamontowac wiekszy cooler - tutaj proponuje sobie zrobić rekonesans czy buda pomiesci chlodzenia takie jak Thermalight Macho HR 02 140mm czy Rajinteek Ereboss(są wielkie...)

 

W połączeniu Twoich propozycji i moich wyszło mi coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/tKqETf/ Co o tym myślisz? Coś jeszcze do poprawy?

procek xeon, z87 nie potrzebne(chyba ze na jakims dodatku zalezy)

ram wez ten co polecałem, nie ma sensu doplacac do drozszego, nie zauwazysz korzysci

 

zasilaczy coolmastera osobiscie nie polecam, jak uważasz ze mało mocy weź sobie mocniejszego korsarza

 

Smetek, a różnica przy graniu tylko w FMa po przejściu na SSD będzie zauważalna?

z tego co sam testowałem to jedyna różnica będzie w czasie załadowania/zapisania gry - to na tyle

generalnie jak chcesz mieć przyspieszenie sprzętowe to inwestycja w procka(więcej pamięci Cache i wyższe taktowanie, ze wskazaniem na to 1) i druga rzecz to pamięć RAM

Odnośnik do komentarza

Ale jestem frajer - ten moj fortron to jest jednak 460w i nie uciagnie nowego zestawu (a pamietam jak gosc w sklepie, ktoremu oddalem kompa do zmontowania, 3 lata temu wyszydzil mnie mowiac 'na co panu taki mocny zasilacz?') :/ w co mam teraz zainwestowac? cos w rozsadnej cenie z tych fortronow?

Odnośnik do komentarza

Ale jestem frajer - ten moj fortron to jest jednak 460w i nie uciagnie nowego zestawu (a pamietam jak gosc w sklepie, ktoremu oddalem kompa do zmontowania, 3 lata temu wyszydzil mnie mowiac 'na co panu taki mocny zasilacz?') :/ w co mam teraz zainwestowac? cos w rozsadnej cenie z tych fortronow?

podasz moc z linii 12v :) ? może wcale nie będzie trzeba zmieniać ;) wraz z postępem technologii spadło też zapotrzebowanie na energię(w szczególności jak przesiadasz się z amd na intela)
Odnośnik do komentarza

 

mój wniosek: intel xeon, jakbym miał brać dziś dla siebie to brałbym xeona(uprzedzając ew. pytania do i7 nie opłaca się dokładać)

 

Tak z ciekawości - rozwiniesz tą myśl o i7? Różnica między tym Xeonem a 4770K to ok 250 zł a dostajemy dodatkowo odblokowany mnożnik oraz odrobinę większą częstotliwość taktowania procesora. Nieopłacalne?

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to spoko moc :)

 

pytanie tylko czy możesz na spokojnie grafike podłączyć - czy nie wymaga zasilania 6/8 pin ?

 

nie za bardzo wiem co to 6/8 - znam tylko 6/9 ;)

 

od dwoch gniazd grafiki, ktora zawdzieczam koledze Michowi, odchodza cztery kable, zakonczone takimi koncowkami z 4 bolcami. Problem w tym, ze od zasilki mam tylko i wylacznie 4 takie kabelki, wiec odpada podlaczenie 2 wiatrakow, ktore tez maja taka koncowke.

Odnośnik do komentarza

czy jest jakiś dźwięk ?

 

zacznij od sprawdzenia czy do płyty głównej podpiąłeś oba kable czyli ten 20/24pin (ten szeroki, nigdy nie pamiętam ile tam jest kabelków;) ) i taki jeszcze drugi koło gniazda procesora na 4 pin, myśle, że to może być przyczyną(Ja bynajmniej kiedyś taki numer odwaliłem parę razy i potem sobie wyrywałem włosy... )

 

ew. odłącz wiatraki z obudowy na początek też

 

mój wniosek: intel xeon, jakbym miał brać dziś dla siebie to brałbym xeona(uprzedzając ew. pytania do i7 nie opłaca się dokładać)

Tak z ciekawości - rozwiniesz tą myśl o i7? Różnica między tym Xeonem a 4770K to ok 250 zł a dostajemy dodatkowo odblokowany mnożnik oraz odrobinę większą częstotliwość taktowania procesora. Nieopłacalne?

 

nieopłacalne

 

wszystko przez ihs(lutowanie), o którym pisałem wcześniej, jak niemasz co zrobić z hajsem to ładuj, ja bym dołożył do ggrafiki te 250zł albo do większego ssd(lub 2x128)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...