Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co ja się orientuję, to Asusy są głośne. Nierzadko jako synonim słowa "Glaciator" używa się wyrazu "wyjec". Ale tak mówiąc szczerze, to hałas jest rzeczą względną, jeden napisze, że ma ciszę, drugiemu karta odkurzacz przebija.

 

Asus dla mnie pozostaje zagadką, polecam za to Sapphire. Z pewnością trzymaj się z dala od Gigabyte. Stare serie mają problemy z chłodzeniem w trybie 2D i często wiatrak chodzi na max, generując hałas, gdy jest to niepotrzebne. Ponoć to poprawili, ale nie wiem jak z dostępnością uaktualnień BIOS-a dla starszych modeli.

Odnośnik do komentarza

http://www.inwazjapc...250gb-win7.html

chocby i taki. Choc za Twoja cene szalenstw sie nie spodziewaj. Inwazja to fajny sklep - mozna negocjowac ceny (jesli znajdziesz gdzieś model taniej, to idz do nich z wydrukiem, ja cene swojego lapka zbiłem o prawie 500zl). No i moze wyjsc taniej, jesi wezmiesz bez systemu (na np. tak kupowałem, bo mam darmowe Windowsy z MSDNa).

 

Dzięki, na pewno rozpatrzę :)

Odnośnik do komentarza

Z tego, co ja się orientuję, to Asusy są głośne. Nierzadko jako synonim słowa "Glaciator" używa się wyrazu "wyjec". Ale tak mówiąc szczerze, to hałas jest rzeczą względną, jeden napisze, że ma ciszę, drugiemu karta odkurzacz przebija.

 

Asus dla mnie pozostaje zagadką, polecam za to Sapphire. Z pewnością trzymaj się z dala od Gigabyte. Stare serie mają problemy z chłodzeniem w trybie 2D i często wiatrak chodzi na max, generując hałas, gdy jest to niepotrzebne. Ponoć to poprawili, ale nie wiem jak z dostępnością uaktualnień BIOS-a dla starszych modeli.

 

to teraz juz nie wiem co mam zrobic :/ Krotka pilka - brac to?

Odnośnik do komentarza

Widzę, że już kupiłeś. Powinna być niezła, szkoda że bez autorskiego chłodzenia Vapor-x, ale taka byłaby pewnie sporo droższa. Będzie hulać, najświeższa już nie jest, ale trochę jeszcze udźwignie. Do 400 zł to dobry wybór. Szkoda, że nie masz o połowę większych funduszy, byśmy zaszaleli :>.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że już kupiłeś. Powinna być niezła, szkoda że bez autorskiego chłodzenia Vapor-x, ale taka byłaby pewnie sporo droższa. Będzie hulać, najświeższa już nie jest, ale trochę jeszcze udźwignie. Do 400 zł to dobry wybór. Szkoda, że nie masz o połowę większych funduszy, byśmy zaszaleli :>.

 

Fundusze mam, ale szkoda mi wydawac kase na cos, co moze mi sie srednio przydac. Wole wydawac kase na inne rzeczy. Pod koniec lub na poczatku roku czeka mnie jeszcze wymiana, plyty glownej, procka i ramu, wiec jeszcze tu wroce. W kazdym razie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Cena jest dobra, tyle że dużo sprzeczności na tej aukcji, nie wiadomo, o którą wersję chodzi - 800 czy 1333. Cena jak na 4 GB jest świetna, więc prawdopodobnie to CL10, a to sporo. Bez problemu znajdziesz dobre RAM-y do 250 zł, lecz teoretycznie wartość CL nie jest najważniejsza, tak więc trudno jednoznacznie ocenić jak będą pracowały. Pamięci zazwyczaj mało się od siebie różnią jeżeli chodzi o wydajność, ważną rzeczą jest za to radiator (którego na tych wybranych przez Ciebie nie ma). OCZ to dobra firma. Jeżeli finanse nie są duże, to bierz. A jak możesz pozwolić sobie na wydanie kilkanaście złotych więcej, to mów, znajdziemy coś. Pamięci ostatnio potaniały.

 

Jeżeli chodzi o procesor to weź 550 Black Edition, rev. 3. Dlaczego? BE zapewnia łatwą możliwość podkręcania, czyli zwiększenia wydajności w przyszłości, gdy taka potrzeba nastąpi. Rewizja 3. (o ile jest dla 550) zapewnia mniejsze zużycie prądu -> chłodniejszy procesor -> lepsze OC. Ewentualnie dopłać parę złociszy do 555 BE rev.3, bo się IMO opłaca.

 

Jeżeli chodzi o płytę główną, to bierz coś taniego od Asusa/Gigabyte'a, ew. MSI. Tutaj różnicy wydajności nie poczujesz, a w Twoim wypadku nie ma sensu pakować się w płytę za 400 zł. Nawet taka za 200 zł starczy (np Asus M4A78LT-M). Trzeba byłoby się w tym segmencie rozejrzeć.

 

Podsumowując, proponuję: 250 za RAM-y z radiatorami + 300 za procek + 200 za płytkę = 750. Dasz radę? Pisz, będziemy coś kminić. Da się zejść poniżej 700.

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc. Planuję sobie skompletować komputer do akademika. Wymagania są baaardzo skromne, adekwatne do funduszy, jakie zamierzam na zakup przeznaczyć. Generalnie chodzi o to, by pecet chodził, można było na nim przeglądać Internet i grać w FMa. ;) Zestaw spróbuję sobie skompletować zapewne z części używanych, proszę jedynie o to, by ktoś zaproponował, jakie to mają być części, by komputer był, jak wcześniej zaznaczyłem, możliwie jak najtańszy i miał potencjał, by kiedyś w przyszłości go rozbudować.

Odnośnik do komentarza

Całą skrzynkę chcesz?

 

Procesor:AMD Phenom II X2 550 299 zł

Płyta główna:GIGABYTE GA-MA770T-UD3P - musisz poszukać, gdzieś na allegro, bo w esc nie widziałem

Pamięć RAM:Kingston 2GB 1333MHz CL9 [KVR1333D3N9/2G] 120 zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3/139 zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4670 1024MB DDR3 /128bit/ HDMI DVI [GV-R467ZL-1GI]  - 265 zł

Nagrywarka DVD:NEC AD-7241S SATA LightScribe (black)/99 zł

Obudowa:Cooler Master Elite 330 - 149 zł

Zasilacz:bequiet! PurePower L7 530W - 249 zł

 

W sumie wychodzi ~1300zł + płyta główna :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie - najtańszy z najtańszych zestawów kompuetrowych (bez monitora). Bedzie służyc tylko i wylaczenie do pisania w edytorze tekstowym w firmie.

 

Wymagania - System XP PRO ewentualnie jakis MSOffice z Wordem i Excelem (choc pewnie skonczy sie na OpenOfficie).

 

Cena? Jak najniższa - max 1500

 

Prosze skonfigurowac wg cennika z http://www.arest.pl/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...