Skocz do zawartości

Fantasy NBA 2016/17


jasonx

  

15 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, żeby móc edytować pierwszy post i lepiej zarządzać przygotowaniami do startu ligi.

 

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, postaram się komisarzować (nigdy tego nie robiłem, liczę na pomoc kolka).

 

To co na razie ustaliliśmy, to że gramy na platformie yahoo, w lidze h2h i z typem draftu snake.

 

Lista zgłoszonych graczy:

1. jasonx - Wrocław Imps
2. Lucas07 - Azja Bulls
3. krzysfiol - Bart Collectors
4. Hawkaye - Hawkeye's Eagles
5. Dudek - Pabianice Red Devils
6. pkarolczak79 - Wrocław Mad Dogs
7. meesinho - Bazinga Grudziądz
8. Arturb - Bolesławiec Wildboars

9. kolek23 - Suwałki Rednecks
10. zibii - Podrzewie Los Lakers

11.zimny - Kielce Barlows

12. BartuS - Rzeszów Thunder

13. Qu. - Gliwice Timberguys

14. Adam3333 - Płock Tigers

 

Także ewidentnie potrzebujemy jeszcze jednego gracza. Ktoś chętny?

 

Co do terminu draftu proponowałem niedziele 16 października o godzinie 20.30-21. Na razie kolek miał tylko jakieś obiekcje, ale mam nadzieje, że da się przekonać do tego terminu :) Jak nie, to zrobimy ankiete i większość zdecyduje :)

 

Moja mała prośba - jak będziecie zakładać drużyny, fajnie by było jakby nazwy były typu "Warszawa Panthers" itp (czyli polskie miasto + nazwa franczyzy). Niby pierdoła, ale patrząc na ligę NFL na forum, robi to fajny klimat.

 

Na razie zakładam ankietę nad trybem gry daily/weekly.

 

W międzyczasie proszę każdego kto jeszcze nie ma konta na yahoo, żeby je założył.

Odnośnik do komentarza

daily/weekly

ustawiasz sklad codziennie /// ustawiasz sklad od razu na caly tydzien

 

h2h/roto

w kazdym tygodniu Twoje punkty porownywane sa tylko z punktami drugiego gracza. Ten kto ma wiecej punktów wygrywa pojedynek. Lige wygrywa osoba z najwieszka liczba wygranych pojedynkow /// caly sezon kazdy gra na swoj rachunek i na koniec wygrywa druzyna z najwieksza iloscia punktow

 

snake/aukcja

klasyczny draft, kazdy z nas ma numerki od 1 do 12 i w takiej kloejnosci wybieramy, przy czym w 2 rundzie jako pierwszy wybiera ostatni z poprzedniej /// kazdy ma jakies SC i licytujesz ile jestes w stanie wydac na gracza,

Odnośnik do komentarza

Daily - codziennie można dokonywać zmian w składzie, weekly - zmiany raz na tydzień (co jest bezsensu, bo kontuzje itd. i przegrywasz mecz, bo powiedzmy dwóch-trzech Ci wypadnie, a nie możesz zmienić, za duża loteryjność)

h2h - head to head, liga na zasadzie każdy gra z każdym :P

snake - rodzaj draftu, najpierw wybiera gracz z numerem 1, 2, 3, itd. do 12, a potem 12, 11, 10 itd. i tak do końca draftu leci rotacyjnie. 1 runda zaczyna #1, 2 runda zaczyna #12, 3 runda zaczyna #1 itd.

Odnośnik do komentarza

A ja bym powiedział, że dla mnie roto wygląda najciekawiej. Jasne, z jednej strony są pojedynki z konkretnymi osobami i jest to dodatkowy smaczek, ale z drugiej wtedy bardzo dużo zależy od szczęścia w danym tygodniu. W roto, jeśli dobrze rozumiem ten system, jednak wychodzi na koniec średnia z całego sezonu, więc nie powinno być przypadków gdzie ktoś punktuje co kolejkę bardzo mocno, ale ma pecha bo jego rywale akurat przeciwko niemu punktują odrobinę lepiej.

Odnośnik do komentarza

Roto jest zdecydowanie ciekawsze :) ze wdupionego draftu zawsze da się wyjść wymianami i FA. H2H jednak też jest fajne i osobiście gram w obu formatach co rok :) Imo i tak największa przyjemność w fantasy to granie z i przeciwko ludziom których znasz :) Przez pierwsze dwa sezony strasznie się męczyłem na e-nba.pl bo nikogo nie znałem :) teraz mam grupkę znajomych tam, gramy razem w 4 ligach i jest masa zabawy z tej rywalizacji. Jak macie ochotę na zabawę w roto to szczerze polecam, zwłaszcza jak się zgadacie w kilku.

Odnośnik do komentarza

BTW - widze w opcjach mozliwość podziału na dywizje i ustawienie playoffów. Co Wy na to? Dwie dywizje po 6 zespołów + playoffy po 2 zespoły z kazdej dywizji?

I rozumiem, ze ustawiamy tryb H2H one point (w sensie zwyciezca dostaje 1 pkt, pokonany 0)?

 

A co do draftu - sugeruje okres 10-16 października. Wcześniej nie ma co, w kolejnym tygodniu jest LM a później już imo za blisko sezonu i groźba przeładowania serwerów

Odnośnik do komentarza

BTW - widze w opcjach mozliwość podziału na dywizje i ustawienie playoffów. Co Wy na to? Dwie dywizje po 6 zespołów + playoffy po 2 zespoły z kazdej dywizji?

I rozumiem, ze ustawiamy tryb H2H one point (w sensie zwyciezca dostaje 1 pkt, pokonany 0)?

 

A co do draftu - sugeruje okres 10-16 października. Wcześniej nie ma co, w kolejnym tygodniu jest LM a później już imo za blisko sezonu i groźba przeładowania serwerów

No zajebisty jesteś xD Dostałeś 3 tygodnie opcji i sobie zaznaczyłeś dwie godziny w tej swojej niedzieli. LOL.

 

Zaznaczajcie KAŻDY dzień w którym jesteście pewni, że będziecie mieli czas. W lidze jest 12 osób, ciężko może być znaleźć termin pasujący dla każdego, zwłaszcza jak ktoś będzie w taki dziecinny sposób forsować swoje pomysły. Jak będzie kilka terminów pasujących wszystkim, to wtedy pomyślimy o serwerach, ligach mistrzów i innych pierdołach.

 

Najlepsze ustawienie to brak dywizji (równiej będzie) i 2-3 tygodniowe playoffy na koniec. Koniec ligi ostawiony na tydzień przez końcem sezonu, żeby nie nadziać się z finałem na czas kiedy każda gwiazda będzie odpoczywać.

Odnośnik do komentarza

No ale ja w zasadzie rozwazam tylko ten 1 tydzien, wytlumaczylem czemu. Robienie draftu na starcie pazdziernika mija sie z celem. A w tygodniu wieczory mam zajete, bo zona pracuje a ja pilnuje dziecka, to co mam zaznaczac?

BTW czemu brak dywizji w sumie? Wyglada na fajna opcje. Pytam, bo nie wiem jaki jest haczyk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...