Skocz do zawartości

Reklamy w Internecie - jak na nich zarobić?


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem odpowiedniego tematu ;)

 

 

Zastanawiam się nad wprowadzeniem adsense (reklamy google) na moje forum oraz portal. Ktoś ma to u siebie? Ile trzeba kliknięć, by jakieś zyski były? Jakie ogólnie są stawki? Bo jakoś nie widziałem, gdzieś "cennika".

Odnośnik do komentarza
Nie widziałem odpowiedniego tematu ;)

 

 

Zastanawiam się nad wprowadzeniem adsense (reklamy google) na moje forum oraz portal. Ktoś ma to u siebie? Ile trzeba kliknięć, by jakieś zyski były? Jakie ogólnie są stawki? Bo jakoś nie widziałem, gdzieś "cennika".

Cena jest zależna od profilu strony, od atrakcyjności reklam itp. To po prostu zbyt wiele czynników, żeby napisać cennik. Trzeba napisać maila, oni sporządzą ofertę. Ja jednak polecam adnet. Wychodzi taniej, niż w google, przynajmniej przy potrzebach mojej stronki.

Odnośnik do komentarza
Hm, ale czy mi się wydaje, czy Man_iac pisał z pozycji reklamodawcy, a Ty reklamobiorcy? :)

 

No dokładnie :P Trafna uwaga, nie przeczytałem dokładnie postu Maniaca, a on jeszcze mniej dokładnie mój post :roll:

 

To ponawiam pytanie, ktoś wie jak zarobić parę gorszy dając reklamę na własnej stronie? :-k Gdzie najlepiej i jak finansowo to wychodzi?

Odnośnik do komentarza

z mojego punktu widzenia AdSense to idealne rozwiazanie.

 

reklamy nie sa nachalne, nie spowalniaja kompa, nie odstraszaja uzytkowniow i do tego sa duzo bardziej skuteczne niz migajace flashe w postaci wielkich billboardow czy toplayerow, ktore niestety czesto nie daja sie nawet zamknac.

 

bylem kiedys w sieci reklamowej Arbomedia, ale tam strasznie oszukiwali z 2000zl zysku jaki moj serwis generowal ja dostawalem jakies 350zl, mimo, ze mialem zagwarantowana prowizje bliska 50% (chyba ciut nizsza) a zapis o rabatach na kampanie dotyczyl kilkakrotnie mniejszej ilosci wyswietlen niz faktycznie "bywalo".

 

do tego te reklamy mocno odstraszyly mi odwiedzajacych i kilka miesiecy trwalo zanim doszedlem do poziomu ogladalnosci z przed przystapienia do Arbo.

 

jesli chodzi o AdSense, to kluczowa kwestia jest tematyka strony i dobre kampanie. ja w najlepszych tygodniach mialem nawet srednio kilkanascie centow za klikniecie, teraz mam ok. 3 :(

 

ale ogolnie jestem bardzo zadowolony i nigdy nie wroce do nachalnych sieci reklamowych.

 

PS. lepiej zmien temat na "AdSense i spolka" albo na "Sieci reklamowe" czy cos w ten desen, bo teraz temat jest mocno mylacy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...