Skocz do zawartości

Podróż


MANKS

Rekomendowane odpowiedzi

-Halo ?

-?Hablo con Mariusz Manks?

-Si.

-Nazywam się Roberto Rodriguez i chciałbym panu zaproponować funkcję trenera w Realu Santander.

Usłyszawszy nazwę klubu, od razu wyobraziłem sobie pracę słonecznej Hiszpanii.

-Oczywiście, że się zgadzam.

- Pojutrze będzie miał pan lot do nas o 13:00 z Warszawy. Do zobaczenia.

-Do widzenia.

 

Odnośnik do komentarza

Ledwo zdążyłem. Odebrałem tylko bilet i od razu przejść przez kontrolę, aby znaleźć się na pokładzie samolotu. Wreszcie podróż do wymarzonej pracy w Real Racing Club de Santander. Wreszcie można będzie zacząć odbudowywać klub, który jeszcze pamięta grę w Primera Division.

***
-Przepraszam, jak długo będzie trwał lot ?

- 17 godzin.

-Że co? Do Madrytu leci się przez 17 godzin ?

- Madryt? Nie, ten lot jest do ...

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

-... Bogota.

***

Koszmar. Obym się z niego z budził. Zamiast wymarzonej pracy w Hiszpańskim Racingu Santander leciałem do Kolumbii. Na drugi koniec świata.

***

Na lotnisku w Bogocie czekał już na mnie gość wieku około 40 z kartką moim nazwiskiem.

-Mariusz Manks ?

-Tak.

-Pan Rodriguez chce, żebym dowieść pana do niego.

***

Kolejna podróż, tym razem bez luksusu, jakim była podróż samolotem. Parno na zewnątrz, w środku również, do tego dochodził również wściekłość o tym, jak wykiwany zostałem, jeśli chodzi o Racing.

***

Wreszcie dotarłem do kresu udręki, jakim była podróż przez 8 godzin z Bogoty do Floridablanca. Zamiast wściekłości czułem zmęczenie całym dniu podróży.

***

Wreszcie stadion, a przed nim wychodzi facet z wielkim uśmiechem, którego widok przyprawia o ból głowy.

- Panie Mariusz witamy w Kolumbii.

-Myślałem, że to Real Racing Club de Santander w Hiszpanii.

-Nie to jest Club Deportivo Real Santander w Kolumbii.

-Oszukał mnie pan.

-Nie to pan założył, że to pański wymarzony Racing- odrzekł ze śmiechem.

***

Już ja mu ten uśmieszek zetrę, jak dostanie stan finansów na koniec.

Na początku wręczył mi kontrakt 825 funtów na tydzień oraz pokazał kawalerkę 4 pokojową.

Nareszcie mogę odpocząć, bo za 3 dni rozpocznie się przygotowanie na sezon.

Odnośnik do komentarza

FM 16.3.2
Duża baza danych
Ligi grywalne: Anglia (1-2), Argentyna (1-2), Belgia(1), Brazylia (1-3), Chile (1-2), Francja (1-2), Hiszpania (1-2), Holandia(1), Kolumbia (1-2), Niemcy (1-2), Peru(1), Polska (1-2), Portugalia (1-2), Rosja(1), Szkocja (1-2), Turcja(1), Ukraina(1), Urugwaj (1-2), Włochy (1-2)
Piłkarze : ok.73000

Odnośnik do komentarza

Stan na 08.01.2016r
Anglia: 1. Arsenal [+3]
Argentyna: [-]
Belgia: 1.Gandawa [+14]
Brazylia: [-]
Chile: 1. Colo Colo [+5]
Francja: 1.PSG [+4]
Hiszpania: 1. Real [+1]
Holandia: 1.Ajax [+1]
Kolumbia: [-]
Niemcy: 1.Bayern [+3]
Peru: [-]
Polska: 1. Legia [0]
Portugalia: 1.Sporting [+2]
Rosja: 1. Zenit [+4]
Szkocja: 1.Celtic [+9]
Turcja: 1.Besiktas [+5]
Ukraina: 1.Szachtar [+8]
Urugwaj: Penarol [+2]
Włochy: 1.Juventus [+2]

Ranking światowy: 1. Argentyna, Niemcy [1516]... 38.Polska [720]

Odnośnik do komentarza

Corporacion Deportiva Real Santander klub założony w 2006 roku grający w 2 lidze kolumbijskiej o statusie zawodowym. Największym sukcesem klubu jest zajęcie w niej 7 miejsca w 2010 r.

Swe mecze rozgrywa na stadionie Alvaro Gómez Hurtado w mieście Floridablanca, który może pomieścić 12 000 widzów z zadowalającym zapleczem dla VIP-ów.

Klub posiada poniżej przeciętną bazę treningową oraz kiepskie obiekty młodzieżowe.

Mają także zadowalający system szkolenia młodzieży oraz podstawową siatkę wyszukiwania juniorów.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Najciekawszą rozmowę pierwszego dnia odbyłem z prezesem.
- Co ze scountingiem?
-Obejmujemy cały kontynent.
-Posiadamy scoutów?
-Nie. Mamy za to dyrektora sportowego...
-Wywal go.
-Co ?
-Nie potrzebujemy go. Zrobisz to ty albo pokaże mu jak to się lata z okna.
Cóż lot z trzeciego piętra jakoś prezesa przekonało i Gustavo Nunez nie pląta się już po klubie.
***
-Jak tam sprawy mają z fizjoterapeutami.
-Mamy dwóch wyśmienitych fachowców.
- Umieją plaster przykleić ?
-To też, ale potrafią postawić umarlaka na nogi. Sam z nich nieraz korzystam.
-Uwierzę, jak zobaczę.
Narkotyki z alkoholem widać mu nie służą, ale miał rację co do naszych fizjotrepeutów. Zarówno główny fizjoterapeuta Oscar Villamizar, jak i jego asystent German Jaimes posiadają odpowiednio 19, 18 zdolnościach medycznych.
Nie spodziewałem się, że zastanę takich fachowców w tym klubie
***
Przeglądając akty najbliższych podwładnych.
-Potrzebujemy nowego trenera.
-Nie.
Położyłem przed nim cztery karty swoich służących.
-Mamy mego asystenta Fernando Gavis, trenerów ogólnych Alirio Vego i Johnatain Builtrago oraz trenera od kondycji Gerardo Valejos. Nie mamy nikogo dla bramkarzy.
-Nie potrzebujemy.
-Jeżeli nie chcesz deklasacji, to musimy nauczyć ich jak odbijać strzały i łapać piłkę.

-W porządku.
-Jeżeli będziesz zamieszczał ogłoszenie o pracę nie zapomnij o scoutów.
Kasa będzie leciała jak miło. Oczywiście dla mnie.

***

Jeżeli zaś chodzi, jakich piłkarze zostałem w klubie to mamy mieszankę młodości z doświadczeniem, które z pewnością dostarczą niepotrzebnych emocji. Ewidentnym brakiem w składzie jest środek obrony, jak również skrzydłowych. Nasza gra będzie toczyła się na zdominowanie środka boiska z rozciągnięciem do biegających na skrzydłach bocznych obrońców.

 

 

78oEqHV.jpg

OlMC9aU.jpg

 

 

Z klubu :

Gustavo Nunez 4000 £ [sztab]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pierwszym z ośmiu naszym sparing partnera był nasz klub patronacki Deportivo Cali grająca ligę wyżej od nas. Cóż to był za mecz od początku do końca pod naszym dyktandem, o czym może znaczyć statystyka oddanych strzałów na bramkę 23 do 9. Bramka Casierra wzięła się z dośrodkowania z lewej strony boiska po wybiciu przez obrońców. Nie zadziałała pułapka ofsajdową, zabrakło z pół metra. Taktyka się sprawdza, nasi boczni obrońcy wykonali w sumie 26 dośrodkowań, ale muszą poćwiczyć celność, tylko 3 doszły do partnerów. Pierwszy mecz i pechowa porażka.
Data: 13.01.2016
Stadion: Alvaro Gomez Hurtado, Floridablanca
Widzów: 1662
Sędzia: H. Parra
Zm: J. Buitrado
Real Santander 0 - 1 Deportivo Cali
0-1 M. Casierra 42'

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...