Skocz do zawartości

The Peacocks


Fafus

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja: najnowsza [16.3.2]
DB: duża [16.3.0 - zimowe uaktualnienie]
Dodatkowe pliki: dodatki graficzne + Real Names Fix
Opcje zaawansowane: odsłaniaj atrybuty zawodników
Start gry: 01.07.2015r.
Klub: Leeds United
Zasady: własne
Leeds United Assocation Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Leeds w hrabstwie Yorkshire, rozgrywający swoje mecze na stadionie Elland Road. Klub ten powstał w 1919 roku jako kontynuator tradycji klubu Leeds City F.C. założonego w 1904 roku. Obecnie występuje w rozgrywkach Football League Championship. Za czasów trenera Dona Reviego – w latach 60. i 70. Leeds zdobywało wiele krajowych oraz europejskich trofeów. Był to najlepszy okres w historii klubu. Po odejściu Reviego, który objął funkcję trenera reprezentacji Anglii, Leeds w 1982 roku spadło do drugiej ligi, z której do najwyższej klasy rozgrywek w kraju powróciło w 1990 roku, kiedy to trenerem zespołu był Howard Wilkinson. Szkoleniowiec ten w 1992 roku doprowadził Leeds do mistrzostwa Anglii.
Na ekipę Leeds mawia się często "United" albo "The Whites". Inny przydomek tej angielskiej drużyny to "The Peacocks" – "Pawie". Nazwa ta pochodzi od dawnej nazwy stadionu Elland Road, który swojego czasu nosił nazwę "The Old Peacock Ground". Pub znajdujący się naprzeciwko stadionu Leeds do dziś nosi nazwę "Old Peacock".
~Wikipedia
Po nieudanej karierze Sevillą, postanowiłem zacząć nową przygodę w Leeds, w lokalnym klubie Leeds United. Celem w tej karierze będzie wychowywanie młodych zawodników i wprowadzanie ich do pierwszego składu, a także ściąganiu przyszłościowych graczy za bezcen i sprzedawanie za grube miliony. Celem czysto sportowym będzie wygranie wszystkiego, co najważniejsze w piłce do wygrania - Premier League, Pucharu Anglii, Pucharu Ligi, Ligi Mistrzów, Superpucharu Europy, Tarczy Wspólnoty oraz Klubowego Mistrzostwa Świata. Z początku będzie ciężko, bo klub ma długi przekraczające jego wartość (£35,3 mln), a prezes Massimo Cellino jest gotów do podjęcia rozmów w sprawie przejęcia klubu.
W tej rozgrywce wcielę się w 34-letniego Wojtka Hajka, Polaka, mającego też angielskie obywatelstwo. W klubie zarabiał będę £15,75 tys. na tydzień. Tak prezentuje się Elland Road, na którym będziemy rozgrywać pojedynki domowe. Tak za to wygląda ogólna charakterystyka klubu, przygotowana przez moich współpracowników.
Kadra:
Tak prezentuje się kadra zespołu, jaką zastałem w klubie - nie są to tylko gracze pierwszego zespołu, lecz także zawodnicy zespołów juniorskich o ponadprzeciętnych umiejętnościach i potencjale.
// numer, imię i nazwisko, narodowość, (wiek) - wartość - płaca tygodniowo - długość kontraktu - dodatkowe info // kolor niebieski - wypożyczony do klubu, pomarańczowy - z klubu //
BR:
1. Marco Silvestri Italy.png (24 l.) - £1,4 mln - £6 tys. - do 2018
22. Ross Turnbull England.png (30 l.) - £0,4 mln - £5 tys. - do 2017
45. Bailey Peacock-Farrell England.png (18 l.) - £21 tys. - £400 - do 2016
51. Will Huffer England.png (16 l.) - £12,75 tys. - £100 - do 2017
>> W pierwszym zespole znajduje się Silvestri, który powinien być niekwestionowanym numerem jeden w bramce, oraz Turnbull, którego najchętniej bym się pozbył i kupił na jego miejsce jakiegoś przyszłościowego, młodego golkipera. Jeśli to się nie uda, to Anglik zostanie jeszcze na ten sezon jako rezerwowy bramkarz grający w pucharach. Dwóch pozostałych zawodników to juniorzy, na których kiedyś możemy trochę zarobić - lecz jak na razie niech się uczą w rezerwach.
OP:
4. Scott Wootton England.png (23 l.) - £1,1 mln - £5 tys. - do 2017
28. Gaetano Berardi Switzerland.png (26 l.) - £1,6 mln - £8 tys. - do 2018
31. Lewie Coyle England.png (19 l.) - £135 tys. - £800 - do 2016
>> Prawa strona defensywy wygląda solidnie - to Berardi jest raczej liderem na tej pozycji, ale po Woottonie widać, że aż tak bardzo poziomem od swojego starszego kolegi nie odstaje i będzie walczył o grę w pierwszej jedenastce. Coyle to bardzo utalentowany młodzieniec, któremu pozostaje rola juniora i trzeciego prawego obrońcy.
OŚ:
3. Sol Bamba Cote-DIvoire-Flag.png (30 l.) - £900 tys. - £6 tys. - do 2018
5. Giuseppe Bellusci Italy.png (25 l.) - £2,1 mln - £8,5 tys. - do 2018
6. Liam Cooper Scotland.png (23 l.) - £1,9 mln - £5 tys. - do 2017
24. Paul McKay Scotland.png (18 l.) - £42,5 tys. - £400 - do 2019
25. Ross Killock England.png (20 l.) - £29 tys. - £800 - do 2016
34. Jack Vann England.png (17 l.) - £51 tys. - £100 - do 2016
>> Na środku obrony poziom jest dostateczny, ale brakuje tego czwartego, który spokojnie mógłby siedzieć na ławce i w razie czego wchodzić. Trio Bamba & Bellusci & Cooper wygląda bardzo dobrze, oby dawali sobie radę, a w razie czego postaram się dokupić kogoś na ławkę. Gramy na dwóch obrońców, więc czwórka defensorów wydaje się być optymalna ilościowo. Reszta stoperów to melodia przyszłości, szczególnie Vann prezentuje się ciekawie. Niech się podszkoli w juniorach, a gdy Bamba odejdzie, to on wskoczy na jego miejsce.
OL:
21. Charlie Taylor England.png (21 l.) - £1,8 mln - £2,5 tys. - do 2017
39. Tyler Denton England.png (19 l.) - £24,5 tys. - £800 - do 2016
>> Niestety na lewej flance obrony już za ciekawie nie jest. Mamy tu tylko Taylora, który, mimo że jest młody, powinien stanowić o sile tej pozycji - już ma solidne umiejętności, a może się jeszcze sporo rozwinąć. Pozostaje dokupić mu zmiennika, bo Denton to na razie tylko junior, który zbyt wysokich umiejętności nie ma - jeśli do stycznia nie poczyni zbyt dużych postępów, to nie przedłużę z nim nawet kontraktu.
DP:
14. Tom Adeyemi England.png - £1,7 mln - £8 tys. - wyp. do 2016
26. Liam Bridcutt Scotland.png (26 l.) - £6,25 mln - £11,5 tys. - wyp. do 2016
>> W mojej taktyce nie przewiduję miejsca dla defensywnych pomocników - jeśli w trakcie okresu przygotowawczego Adeyemi wraz z Bridcuttem nie będą się spisywać dobrze w środku pola, to po prostu odwołam ich z wypożyczenia - zbyt duże pieniądze biorą, by siedzieć na trybunach.
PŚ:
8. Luke Murphy England.png (25 l.) - £4,7 mln - £10 tys. - do 2019 - KTZ (2 msc.)
10. Alex Mowatt England.png (20 l.) - £3,8 mln - £3 tys. - do 2017
16. Toumani Diagouraga France.png (28 l.) - £2,1 mln - £7,5 tys. - do 2019
23. Lewis Cook England.png (18 l.) - £5,75 mln - £4 tys. - do 2017
27. Kalvin Phillips England.png (19 l.) - £575 tys. - £1,5 tys. - do 2017
29. Casper Sloth Denmark.png (23 l.) - £800 tys. - £5 tys. - do 2017
36. Alex Purver England.png (19 l.) - £77 tys. - £800 - do 2016
-. Tomasso Bianchi Italy.png (26 l.) - £1,7 mln - £5 tys. - do 2018
>> Środek pomocy mamy wyjątkowo urodzajny. Bianchi, siedzący aktualnie na wypożyczeniu, musi się tam spisać dobrze, bym brał go pod uwagę w następnej kampanii. Alex Purver nie ma jeszcze zbyt dużych umiejętności, on zatem będzie zawodnikiem drużyny U-21. Cała pozostała szóstka nadaje się do pierwszego składu, zapowiada się więc bardzo ciekawa walka w środku pola o miejsce w jedenastce.
PP:
15. Stuart Dallas Northern%20Ireland.png (24 l.) - £2,5 mln - £8 tys. - do 2018
>> Za Stuartem przemawia uniwersalność, może on grać na obu skrzydłach, a także jako lewy jak i prawy pomocnik. Problem w tym, że żadnej z tych pozycji nie mam w taktyce, jednak chyba zostawię Dallasa w drużynie, na wypadek, gdybym chciał zmienić taktykę. Lecz gdy system gry okaże się dobry - 24-latek może odejść już zimą.
OPP:
18. Mustapha Carayol England.png (26 l.) - £4 mln - £6 tys. - wyp. do 2016
19. Lee Erwin Scotland.png (21 l.) - £600 tys. - £6 tys. - do 2018
20. Jordan Botaka Congo-Kinshasa.png (22 l.) - £1,1 mln - £2,5 tys. - do 2017
>> Jak już pisałem przy Dallasie, w mojej taktyce nie przewiduję skrzydeł - Carayol od razu wróci do swojego macierzystego klubu, a Botaka został przeze mnie wystawiony na listę transferową. Za Lee Erwinem przemawia to, że może też grać na środku ataku - jednak młodego Szkota postaram się wypożyczyć, by nabył trochę ogrania - a gdy wróci to zobaczymy, czy jest nam potrzebny.
NŚ:
7. Mirco Antenucci Italy.png (30 l.) - £750 tys. - £6 tys. - do 2016
9. Chris Wood New%20Zealand.png (23 l.) - £4 mln. - £17 tys. - do 2019
11. Souleymane Doukara Senegal.png (23 l.) - £1,1 mln € - £5 tys. - do 2017
30. Frank Mulhern Ireland.png (18 l.) - £40,5 tys. - £600 - do 2016
32. Lewis Walters England.png (20 l.) - £81 tys. - £900 - do 2016
33. Eoghan Stokes Ireland.png (19 l.) - £40,5 tys. - £300 - do 2016
35. Jack McKay Scotland.png (18 l.) - £50 tys. - £500 - do 2019
-. Robbie McDaid Northern%20Ireland.png (18 l.) - £37,5 tys. - £600 - do 2016
>> Na środku ataku niekwestionowanym liderem zespołu musi być Wood, który może pochwalić się największą pensją w zespole. Płacimy mu aż 17 tysięcy funtów tygodniowo, co sprawia, że jeśli Nowozelandczyk nie będzie pokazywał się z dobrej strony, zostanie przeze mnie sprzedany. Planuję grać na dwóch napastników, więc do pary Woodowi wstawię Antenucciego, z którym, przynajmniej na razie, nie zamierzam przedłużać kontraktu. Doukara będzie zmiennikiem tych dwóch panów, planuję też kupić czwartego gracza na szpicę - młodego, który ma potencjał, a w razie czego już teraz może zagrać w pierwszym składzie. Reszta naszych zawodników na tej pozycji to młodzi, utalentowani piłkarze, którzy przy odrobinie szczęścia mogą kiedyś grać w seniorskiej drużynie Leeds.
Plany transferowe:
Szykuje się kilka istotnych zmian w zespole. Jak już napisałem w przeglądzie kadry, szukamy zmienników na lewą i na środek obrony, oraz napastnika, który usiądzie na ławce. Do tego należy dodać dwóch/jednego ofensywnego pomocnika, który ma grać w pierwszym zespole - bo planowane ustawienie zespołu to 4-3-1-2, z trzema zawodnikami w środku pola oraz dwoma napastnikami. Do tego cały czas chętnie przygarnę młodych, utalentowanych zawodników, których mogę pozyskać za małe pieniądze.
Oczekiwania:
| Championship - górna połowa tabeli
| FA Cup - 4. runda
| Capital One Cup - 3. runda

 

 

Mam do Was pytanie, jak lepiej prowadzić karierę? Opisywać każdy mecz osobno, po 3 mecze w poście czy może miesięczne podsumowania?

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

nie odpowiem Ci na pytanie bo to sprawa indywidualna jak kto woli ;) skoro grasz taktyką 4-3-1-2 to moglbym Ci troche pomoc bo ostatnio juventusem zdobylem w karierze wszystko co mozliwe wlasnie grajac tym systemem, moze nakresle jak mozesz grac, ogolnie podania mieszane, dla gorszych technicznie zawodnikow podania krotsze, dla bardziej kreatywnych mieszane, styl elastyczny i kontrola, ja mialem w srodku pola dobrych graczy i mialem swobodnego, walczacego o pilke i dlugodystansowca, nie mozesz grac najzwyklejszymi wysunietym i cofnietym bo oni bardzo malo roli spelniaja na boisku, w ataku mialem odgrywajacego na wsparciu i kompletnego, 6-0 z romą i 7-0 z milanem o czyms swiadczą, oprocz tego KMŚ

Odnośnik do komentarza

nie odpowiem Ci na pytanie bo to sprawa indywidualna jak kto woli ;) skoro grasz taktyką 4-3-1-2 to moglbym Ci troche pomoc bo ostatnio juventusem zdobylem w karierze wszystko co mozliwe wlasnie grajac tym systemem, moze nakresle jak mozesz grac, ogolnie podania mieszane, dla gorszych technicznie zawodnikow podania krotsze, dla bardziej kreatywnych mieszane, styl elastyczny i kontrola, ja mialem w srodku pola dobrych graczy i mialem swobodnego, walczacego o pilke i dlugodystansowca, nie mozesz grac najzwyklejszymi wysunietym i cofnietym bo oni bardzo malo roli spelniaja na boisku, w ataku mialem odgrywajacego na wsparciu i kompletnego, 6-0 z romą i 7-0 z milanem o czyms swiadczą, oprocz tego KMŚ

Podania mieszane w zespołowych poleceniach, a podania krótsze dla dwóch ŚO i dla WPP - to już mam ustawione :) Na styl elastyczny i kontrolę również wpadłem, w środku poola mam właśnie walczącego o piłkę, długodystansowca i cofniętego rozgrywającego, na razie nie zmienię, potem najwyżej edytuję na swobodnego, jeśli nie będzie zachwycał. W ataku również mam odgrywającego, ale przed nim postawiłem na wysuniętego napastnika, bo żaden z moich grajków nie może grać jako kompletny. Dzięki za rady ;)

 

Robbie McDaid i jego występy w Lurgan Celtic :wub:

Śledziłem na bieżąco Twoją karierę jeszcze za czasów Lurgan, jak Robbie walił po kilkadziesiąt bramek na sezon :wub:

Odnośnik do komentarza

// Mam prośbę - mógłby mi jakiś moderator podmienić flagę Wybrzeża Kości Słoniowej przy Bambie? Na tą: M7glykm.png (http://i.imgur.com/M7glykm.png). Ta obecna, przynajmniej u mnie, jest chyba zbugowana i się nie wyświetla :/ //

 

 

 

#2
Transfery do klubu:
17. Jake Hesketh England.png (19 l.), OPŚ --> z Sothampton --> wyp. + 50% pensji (£1 tys.)
2. Kyle Walker-Peters England.png (18 l.), OL --> z Tottenham --> wyp. + 50% pensji (£2,5 tys.)
20. Jorge Mere Spain.png (18 l.), OŚ --> z Liverpool --> wyp. + 100% pensji (£9,5 tys.)
-. Jeffrey Yazzie United%20States%20of%20America.png (18 l.), OP --> z Timbers Academy --> £0
>> Pozycje, które miałem załatać, załatałem wypożyczeniami z lepszych klubów. Nasz zespół zasilili: Jorge Mere, środkowy obrońca z Hiszpanii, który tego lata zamienił Real Sporting Gijon na Liverpool; Kyle Walker-Peters, boczny obrońca z Tottenhamu, który może grać zarówno na lewej, jak i prawej stronie defensywy - jego uniwersalność powinna dać mu wiele minut na boisku w Leeds; Jake Hesketh, ofensywny pomocnik z Southamptonu, który będzie alternatywą dla Caspera Slotha, świetnie spisującego się w okresie przygotowawczym na pozycji numer "10". Oprócz wzmocnień pierwszego zespołu, dołączył do nas też młody, amerykański prawy obrońca Jeffrey Yazzie, który do tej pory grał na amatorskim kontrakcie w klubie Timbers Academy, głębokich rezerwach Portland Timbers. Niestety młody zawodnik nie otrzymał pozwolenia na pracę w Anglii, więc bardzo szybko powędrował na wypożyczenie. Za 120 dni zawalczymy ponownie o możliwość jego gry u nas.
Transfery z klubu:
Jordan Botaka Congo-Kinshasa.png (22 l.), OPP --> do FC Luzern --> wyp., £25 tys. mies. + 100% pensji (£2,5 tys.)
Stuart Dallas Northern%20Ireland.png (24 l.), PP --> do Burnley --> wyp. £150 tys. mies. +0% pensji
Kalvin Phillips England.png (19 l.), PŚ --> do Bristol City --> wyp. £19,25 tys. mies. + 0% pensji
Jeffrey Yazzie United%20States%20of%20America.png (18 l.), OP --> do SC Cambuur --> wyp. + 100% pensji (£160)
>> Z klubem definitywnie nie pożegnał się nikt - Jordan Botaka udał się na roczne wypożyczenie do szwajcarskiego FC Luzern - klub ten zaoferował mi 100% pokrycia jego pensji oraz miesięczną opłatę w wysokości 25 tysięcy funtów, co skłoniło mnie do zaakceptowania oferty, mimo, że wcześniej chciałem go sprzedać, a nie wypożyczyć. Podobnie sytuacja ma się ze Stuartem Dallasem - nasz skrzydłowy, który ma spore umiejętności, miał opuścić nasz zespół definitywnie, lecz do klubu przyszła bardzo ciekawa oferta z Burnley - zaoferowano nam roczne wypożyczenie, z bardzo dużą opłatą - po długich negocjacjach kwota zatrzymała się na 150 tysiącach funtów na miesiąc, niestety nie udało nam się wynegocjować pokrycia jego wynagrodzenia - jednak jeśli odjąć jego pensję od tej kwoty, to wychodzimy co miesiąc o 115-120 tysięcy funtów na plus. Na wypożyczenie również z zyskiem finansowym powędrował Kalvin Phillips, w jego przypadku będziemy otrzymywać około 14 tysięcy funtów na czysto. W zupełnie innym celu, bo z powodu braku pozwolenia na pracę, na wypożyczenie powędrował Jeffrey Yazzie - wylądował w SC Cambuur, które będzie pokrywać jego niskie wynagrodzenie.
Sparingi:
02.07.2015, [D], vs Leeds U-21 - 3:1 (Cook, Antenucci, Bellusci - Purver)
09.07.2015, [W], vs Louletano DC - 2:0 (Pinto sam., Bamba)
13.07.2015, [W], vs Sporting CP B - 0:1 (M. Pereira k.)
16.07.2015, [W], vs SL Benfica B - 2:0 (Antenucci x2)
20.07.2015, [D], vs Dukla Praga - 1:1 (Doukara - Copjak)
25.07.2015, [W], vs Guiseley - 3:0 (Diagouraga, Sloth, Erwin)
28.07.2015, [W], vs Penafiel - 1:1 (Doukara - Bata)
31.07.2015, [W], vs Wycombe Wanderers - 2:1 (Wood, Doukara - Amadi-Holloway)
03.08.2015, [W], vs Uniao de Madeira - 1:1 (Antenucci - Dias)
>> Przedsezonowe mecze towarzyskie możemy ocenić na solidne 8/10. Zaczęliśmy od rozbiegania z zespołem juniorów. Po tym meczu wyjechaliśmy na zgrupowanie do Portugalii, gdzie gładko pokonaliśmy Louletano i rezerwy Benfiki, lecz przegraliśmy z rezerwami Sportingu. Po powrocie zremisowaliśmy z Duklą z Pragi na Elland Road, następnie rozgromiliśmy nasz klub partnerski, Guiseley. Pod koniec okresu przygotowawczego zdarzyły nam się pechowe dwa remisy po 1:1, gdzie gole traciliśmy odpowiednio w 88. i 90. minucie. Między tymi spotkaniami pokonaliśmy jeszcze Wycombe Wanderers, mimo gry w dziesiątkę od 2. minuty i straty gola minutę później. W sparingach zachwycił Casper Sloth, środkowy pomocnik, którego będę ustawiał jako "10", gdyż właśnie na ofensywnej pomocy grał świetnie. Na plus także boczni obrońcy. Minusem jednak jest wiele kontuzji, przez co kilku czołowych graczy klubu nie przygotuje się odpowiednio do sezonu - na szczęście większość graczy wróci tuż po pierwszym meczu z Burnley.
Kontrakty:
Przed sezonem postanowiłem też przedłużyć kontrakty z niektórymi piłkarzami. I tak, młody Lewie Coyle otrzymał podwyżkę o £100 i pozostanie z nami do 2018 roku, tak samo jak Jack Vann, który będzie zarabiał teraz £250 na tydzień. W w przypadku Purvera i Dentona zdecydowałem się na uaktywnienie klauzuli, która przedłużyła ich kontrakty o rok.
System gry:
A więc, jak już wyżej napisałem, będziemy grali formacją 4-3-1-2. Bramkarz ma zostawać w polu karnym i podawać piłkę do bocznych obrońców, krótko, zero ryzyka. środkowi obrońcy również, mają pilnować pozycji, nie zapuszczać się daleko w pole, by nie zostawiać luk w defensywie - a więc krótkie podania, do bocznych defensorów lub do pomocników. Na flankach formacji obronnej postawię na bocznych obrońców z funkcją ataku, to bardzo dobrze działało w Sevilli, a i w sparingach pokazali, że potrafią się znakomicie włączać do ataku - liczę tylko, by nie zostawiali zbyt dużych luk w tyle. Środek pola ma stanowić siłę zespołu - będziemy grali z walczącym o piłkę pomocnikiem, który ma dezintegrować ataki rywali, z pomocnikiem długodystansowcem pomagającym wszystkim formacjom, a także ze swobodnym rozgrywającym, który swoją kreatywnością ma rozbrajać defensywy przeciwników. Ofensywny pomocnik to łącznik pomocy z atakiem, liczę na jego skuteczne wejścia w tempo z drugiej linii. Na ataku para odgrywającego (W) z wysuniętym napastnikiem (A) ma nam zapewniać wiele bramek - liczę na co najmniej 25 bramek w wykonaniu tych dwóch pozycji. Będziemy kontrolować grę, styl zespołu ustawiłem na elastyczny. Raczej stawiam na granie piłką na małych przestrzeniach, głównie w środku pola, ale z mądrym wykorzystaniem bocznych obrońców. Liczę więc tylko, by nowy system sprawdził się lepiej, niż tiki-taka stosowana w Sevilli. Do dzieła!
Odnośnik do komentarza
Kadra pierwszego zespołu na sezon 2015/16:


Bramkarze:




Prawi obrońcy:




Środkowi obrońcy:






Lewi obrońcy:




Środkowi pomocnicy:








Ofensywni pomocnicy:




Napastnicy:







Sztab na sezon 2015/16:



>> W klubie zatrudniamy dwóch trenerów, trenera siłowego, dwóch trenerów bramkarzy, koordynatora pionu juniorskiego i oczywiście menedżera wraz z asystentem. Łącznie ośmiu pracowników. W porównaniu z innymi klubami Championship, pod względem treningu bramkarzy, psychiki i kierowania zespołem jesteśmy najlepsi, w obronie, technice i taktyce zajmujemy 3. miejsce, w ataku 6., a najsłabiej wypadamy w treningu siłowym - plasujemy się na 9. miejscu.



>> Zatrudniamy dwóch fizjoterapeutów oraz koordynującego ich pracę głównego medyka. Patrząc na porównanie, jest to skład dający 4. miejsce w lidze.



>> Dział scoutingu został przeze mnie bardzo rozszerzony przed sezonem, wielu pracowników wysłałem od razu do innych krajów - również do USA, gdzie już znaleziono nasze pierwsze wzmocnienie, Yazziego. Ogółem zatrudniamy ośmiu pracowników w dziale transferów, w tym jednego głównego scouta, koordynującego całą pracę. Porównanie sztabu podpowiada nam, że tylko Brighton & Hove Albion ma lepszych ludzi do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Rozpoczynamy sezon! Mój pierwszy mecz w karierze menedżera zagram przeciwko Burnley, spadkowicza z Premier League, na Elland Road. Wszyscy liczą na dobre rozpoczęcie sezonu, niestety, ale nie mamy kilku graczy pierwszego zespołu do dyspozycji; powodem - kontuzje. Jesteśmy typowani niewielkimi faworytami tego pojedynku, jednak wszystko zweryfikuje murawa. Szybka rozmowa motywacyjna i w bezwietrznej, spokojnej i słonecznej pogodzie rozpoczynamy pierwszy mecz długiego sezonu. Z początku jesteśmy bardzo niedokładni, nie umiemy wymienić 3-4 podań. To mści się już po kwadransie gry, kiedy Cummings wykorzystuje dośrodkowanie Graya. Nie możemy tu nikogo obwiniać, to była popisowa akcja gości, nasi obrońcy nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. Teraz to my zaczęliśmy grać odważniej, jednak marnujemy sytuację za sytuacją, nawet nie oddając celnego strzału. W 27. minucie Cooper świetnie wybija piłkę wślizgiem szarżującemu Grayowi, moi zawodnicy chyba myśleli, że piłka wyszła na rzut rożny... nic bardziej mylnego, dopadł do niej Darikwa, który, mając dużo czasu, idealnie dośrodkował piłkę na głowę Cummingsa, a ten skarcił nas po raz drugi... W pierwszej połowie nic więcej się nie działo, to Burnley dominuje, i w bramkach, i w statystykach. Po ostrej rozmowie w szatni moi piłkarze zmotywowani wychodzą na drugą część spotkania. Lecz kiedy nic się nie zmienia, wprowadzam Erwina i Hesketha. I to właśnie Jake przywraca nam dopływ tlenu, sprytnie wykańczając dośrodkowanie Taylora. Jednak w końcówce, kiedy my jesteśmy skupieni na wyrównaniu, Gray zagrywa wysoką piłkę mijającą całą naszą statyczną obronę, a Cummings, strzałem zza pola karnego, z woleja, w okienko, prawdopodobnym golem roku, kompletuje hat-tricka... A więc na inaugurację przegrywamy.

08.08.2015, 12:30; Elland Road, Leeds
Frekwencja: 27 003
Championship, 1/46
Leeds United - Burnley 1:3 (0:2)
15' - Cummings (0:1)
27' - Cummings (0:2)
74' - Hesketh (1:2)
82' - Cummings (1:3)
Silvestri - Wootton, Bellusci, Cooper, Taylor - Phillips, Diagouraga, Mowatt - Sloth (56' Erwin) - Wood, Antenucci (67' Hesketh)
MVP: Jason Cummings (Burnley, NŚL) - 9.5 (3 gole)

 

Odnośnik do komentarza
Kilka dni po rozpoczęciu sezonu stajemy do walki w Pucharze Ligi. Wyjeżdżamy do Bury, gdzie na stadionie Gigg Lane zmierzymy się z miejscowym, trzecioligowym zespołem o tej samej nazwie co miasto. Trybuny nie są zbyt pełne, być może kibice gospodarzy spodziewają się porażki swojego zespołu - my wierzymy, że w nieco rezerwowym składzie (drugi bramkarz, którego mam zamiar wystawiać w pucharach, a także zawodnicy wracający po kontuzjach i bez ogrania) uda nam się przejść dalej. Gospodarze rozpoczynają spotkanie. I rozpoczynają trafiając w słupek po główce któregoś z obrońców po rzucie wolnym; pokazują nam, że ten mecz nie musi być wcale taki łatwy. Po tej sytuacji do przerwy nie dzieje się w zasadzie nic ciekawego, kilka naszych nieśmiałych ataków i nic poza tym. W drugiej części spotkania, po mocnej rozmowie w szatni, zaczynamy znacznie śmielej poczynać sobie na połowie gości - to w końcu przynosi skutek, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Doukara zbiera bezpańską piłkę i pakuje ją do siatki! Kiedy próbujemy uspokoić grę, Bamba bez żadnego powodu zagrywa piłkę ręką w naszym polu karnym, a z jedenastki nie myli się Clarke... Przeprowadzam 2 zmiany, musimy ruszyć trochę naszą grę. Niestety nie umiemy umieścić piłki w bramce i będzie potrzebna dogrywka. Zmieniam wyczerpanego Cooka na Mowatta, liczę, że świeży rozgrywający nam tu pomoże. Mamy coraz mniej sił, ale atakujemy. Nasze zaangażowanie sprawia, że niezmordowany Berardi dokładnie dośrodkowuje piłkę, a Sloth dopada do niej i zdobywając bramkę wyprowadza nas w końcu na prowadzenie! W końcówce już widać, jak przygotowane są oba zespoły pod względem kondycyjnym - Mowatt kapitalnie przedryblował dwóch zawodników, rozciągnął do Walkera-Petersa, a ten zachował chłodną głowę i znakomicie wycofał do Wooda, który pewnym strzałem zapewnił nam awans do 2. rundy! Szkoda tylko, że potrzebowaliśmy do tego dogrywki, ale zwycięstwo to zwycięstwo!

11.08.2015, 19:45; Gigg Lane, Bury
Frekwencja: 3 637
Capital One Cup, 1/64 finału
[3L] Bury - [2L] Leeds United 1:3d (0:0) (1:1)
56' - Doukara (0:1)
63'k. - Clarke (1:1)
115' - Sloth (1:2)
120' - Wood (1:3)
Turnbull - Berardi, Bamba, Mere [ŻK], Walker-Peters [ŻK] - Bridcutt, Phillips, Cook [ŻK] (95' Mowatt) - Hesketh (63' Sloth) - Doukara, Erwin (63' Wood)
MVP: Gaetano Berardi (Leeds United, OP) - 9.0 (asysta)
Wrażenie może robić dystans, jaki przebiegli w tym meczu nasi boczni obrońcy - oboje pokonali po ponad 18 km, zaliczając przy tym po asyście! W 2. rundzie Capital One Cup zmierzymy się z Fulham, które tak jak i my gra w Championship. Będzie niewątpliwie ciężej, niż w tym spotkaniu - a mecz 1/32 finału zaplanowano na 25 sierpnia.
Odnośnik do komentarza
16 sierpnia przyjechaliśmy na Stadion Madejskiego, by zagrać mecz ligowy z lokalnym zespołem Reading. Pierwszą jedenastkę opracowałem na podstawie formy oraz przydatności w zespole poszczególnych zawodników, mam nadzieję, że nikt nie zawiedzie. Zespół gospodarzy przegrał swoje ostatnie 2 spotkania - na inaugurację ligi z Birmingham City (2:4) oraz w Capital One Cup z AFC Wimbledon (1:2). My, napędzeni ostatnim zwycięstwem, pewni siebie rozpoczynamy spotkanie. I zaczynamy kapitalnie, w pierwszym kwadransie Doukara ma dwie świetne sytuacje, jednak najpierw strzela nad bramką, a później piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole. Atakujemy dalej, mamy bardzo dobre okazje, ale nic nie wchodzi... I to się mści - po dośrodkowaniu z lewej strony fatalny błąd popełnia Cooper, który zamiast wyskoczyć i wybić piłkę stoi jak słup, futbolówka ociera się o jego głowę, a Vydra dopada do niej i wpycha ją do pustej bramki... Po przerwie nakazuję więcej atakować, liczę też na podwójną zmianę, której dokonałem. I tak jak oczekiwałem, wchodzący z ławki zawodnicy dają impuls do odważniejszej gry, Berardi świetnie znajduje na szesnastce Mowatta, który pewnie strzela bramkę! Próbujemy jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, jednak do końca spotkania żaden z zespołów nie punktuje i ostatecznie remisujemy z Reading.

16.08.2015, 15:00; The Madejski Stadium, Reading
Frekwencja: 20 009
Championship, 2/46
[22] Reading - [23] Leeds United 1:1 (1:0)
37' - Vydra (1:0)
72' - Mowatt (1:1)
Silvestri - Berardi, Bamba, Cooper [ŻK], Taylor - Mowatt, Phillips (71' Murphy), Cook - Sloth ktz. (77' Hesketh) - Wood, Doukara (71' Antenucci)
MVP: Gaetano Berardi (Leeds United, OP) - 8.6 (asysta)
W drugim meczu z rzędu Gaetano Berardi zdobywa tytuł zawodnika meczu - trzeba przyznać, że świetnie wszedł w sezon - 2 mecze, 2 razy zawodnik meczu (w spotkaniu z Burnley nie grał z powodu kontuzji). Niestety Casper Sloth w końcówce spotkania mocno potłukł sobie udo, przez co do końca sierpnia już nie zagra.
Odnośnik do komentarza
Już 3 dni po podziale punktów w Reading przyszedł czas na spotkanie z Bristol City. Drużyna z Ashton Gate, na którym odbędzie się spotkanie, do tej pory w lidze dwukrotnie remisowała, co daje im 16. miejsce w tabeli. Dokonuję kilku niezbędnych zmian wynikających ze zmęczenia i jedziemy. Ale nawet nie zdążyliśmy wejść w mecz, a już przegrywamy - Reid rozciął naszą defensywę gładko jak nóż masło, oddał pewny strzał w prawy dolny róg bramki i zdobył gola... Na szczęście my odpowiedzieliśmy najlepiej, jak się da - szybko wyprowadzona kontra, pędzący Berardi dostał piłkę na pustym prawym skrzydle, zagrał do środka, gdzie na piłkę czekał już Hesketh, oddał on strzał z pierwszej piłki, wyrównując rezultat! Do przerwy obie strony atakują, jednak wynik nadal się utrzymuje. W drugiej części zostajemy jednak brutalnie skopani przez farciarską moc przeciwnika - któryś z zawodników Bristolu kopie piłkę z połowy boiska, nikt nie wie jaki miał w tym cel - jednak ta odbija się od poprzeczki, i trafia wprost do Agarda, który dziwnym trafem akurat tuż po tym wykopie ruszył w stronę naszej bramki i znalazł się 20 metrów za plecami naszych obrońców, uniknął spalonego i trafił do pustej bramki obok leżącego Silvestriego. Nie dziwię się mojej obronie, że jest sfrustrowana i wręcz wściekła po tej sytuacji, ale musimy jak najszybciej odpowiedzieć. I po nieporozumieniu któregoś z obrońców gospodarzy z bramkarzem mamy darmowy rzut rożny - Mowatt idealnie dośrodkowuje z rogu, a Bamba wyładowuje swoją wściekłość i atomowym strzałem ładuje piłkę do bramki! Niestety do końca nie potrafimy wypracować sobie dobrej sytuacji i koniec z końcem remisujemy drugi mecz z rzędu.

19.08.2015, 19:45; Ashton Gate, Bristol
Frekwencja: 16 000 (max)
Championship, 3/46
[16] Bristol City - [21] Leeds United 2:2 (1:1)
13' - Reid (1:0)
19' - Hesketh (1:1)
51' - Agard (2:1)
63' - Bamba (2:2)
Silvestri - Berardi [ŻK], Bamba, Bellusci, Taylor - Mowatt, Adeyemi [ŻK], Murphy (54' Cook) - Hesketh - Wood, Antenucci (54' Erwin)
MVP: Alex Mowatt (Leeds United, PŚP) - 8.5 (asysta)

 

Odnośnik do komentarza
Wreszcie w domu - po trzech wyjazdowych meczach, w końcu na Elland Road podejmujemy Sheffield Wednesday. Drużyna przyjezdnych ma taki sam bilans meczów jak my - dwa remisy i porażka, jednak oni przegrali 1:2, a my 1:3, stąd różnica aż 3 miejsc w tabeli. Do boju posyłam nieco zmieniony skład, ze względu na zmęczenie meczem w środku tygodnia, jednak to nadal jest na papierze mocna jedenastka. Szybka rozmowa motywacyjna, i jako nieznaczni faworyci ruszamy! I to ruszamy z kopyta - już w 3. minucie Berardi znakomicie wrzuca piłkę do niepilnowanego Antenucciego, a ten pewnym, niskim strzałem wyprowadza nas na prowadzenie! Mamy szansę podwyższyć wynik, jednak kolejno Mowatt i Antenucci marnują znakomite sytuacje. I to się mści - Marco Matias dośrodkowuje piłkę, a Ross Wallace atomowym strzałem przełamuje ręce Silvestriego, wyrównując... W pierwszej połowie już nic ciekawego się nie dzieje. A tuż po przerwie powtarzamy schemat z początku meczu - Berardi idealnie dośrodkowuje piłkę, a Antenucci świetnie kończy akcję, efektownie zdobywając swoją drugą bramkę tym meczu! Zmieniam Walkera-Petersa, który fatalnymi błędami i oceną 5.6 tylko się pogrąża. Gdy nic ciekawego się nie dzieje, zmieniam też wyczerpanego Berardiego, on już swoje w tym meczu zrobił. Wchodzi też Murphy, żeby się ograć. W końcówce już bronimy wyniku, mamy sporo farta, kiedy Hooper w dogodnej sytuacji trafia w Silvestriego. Szczęśliwie udaje nam się dowieźć prowadzenie do końca i możemy się cieszyć z pierwszego ligowego zwycięstwa w sezonie!

22.08.2015, 12:15; Elland Road, Leeds
Frekwencja: 32 214
Championship, 4/46
[20] Leeds United - [17] Sheffield Wednesday 2:1 (1:1)
3' - Antenucci (1:0)
36' - Wallace (1:1)
48' - Antenucci (2:1)
Silvestri - Berardi [ŻK] (75' Wootton), Bamba, Bellusci [ŻK], Walker-Peters (52' Cooper) - Mowatt (75' Murphy), Bridcutt, Cook - Hesketh - Wood, Antenucci
MVP: Mirco Antenucci (Leeds United, NŚL) - 8.8 (2 gole)

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za komentarze, jedziemy dalej! :)

 

 

Mecz drugiej rundy Pucharu Ligi rozegramy na Craven Cottage w Londynie, przeciwko Fulham. Będzie ciężko, ale wierzymy w swoje umiejętności i liczymy na zwycięstwo. Skład, jaki to na puchary zwykłem wystawiać, trochę rezerwowy. Zaczynają gospodarze. Jednak w pierwszej części gry kompletnie nic się nie dzieje, do przerwy oba zespoły oddają ledwie po 2 strzały, po 1 celnym, zupełnie niegroźnymi. Po wyjściu z szatni, Amorebieta postanawia trochę ożywić spotkanie - dwukrotnie bezsensownie faulując wylatuje z boiska. Jednak mój zespół uznał chyba, że boczny obrońca Fulham dostał czerwoną kartkę niesłusznie, więc Mere kompletnie odpuścił krycie Woodrowa, który posłał piłkę obok bezradnego Turnbulla, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później chyba jest już po meczu, bo Dembele swobodnie wyskakuje w asyście dwóch moich obrońców, głową podwyższając prowadzenie swojego zespołu... A chwilę później jest już 3:0, kiedy pomiędzy moimi zdezorientowanymi obrońcami Woodrow wślizgiem wpycha piłkę do siatki... Gramy tak, jakby ich było dziesięciu, a nas pięciu. Zmieniam napastników i to jest dobry ruch - już po chwili Wood ostro zagrywa do Antenucciego, a ten przynajmniej zmniejsza straty. Jednak cóż z tego, skoro moi obrońcy już myślą o prysznicu pomeczowym - dają napastnikom gospodarzy ostrzeliwać naszą bramkę, aż w końcu któryś trafia w Turnbulla, a ten sam wbija sobie piłkę do siatki. No co ja mogę zrobić? Cała moja obrona może pożegnać się z wyjściowym składem, z ławką też.

25.08.2016, 19:45; Craven Cottage, Londyn
Frekwencja: 7 975
Capital One Cup, 1/32 finału
[2L] Fulham - [2L] Leeds United 4:1 (0:0)
55'CzK - Amorebieta
59' - Woodrow (1:0)
61' - Dembele (2:0)
64' - Woodrow (3:0)
72' - Antenucci (3:1)
73'sam. - Turnbull (4:1)
Turnbull - Wootton, Mere, Cooper, Taylor - Adeyemi, Diagouraga, Murphy (59' Cook) - Mowatt - Erwin (59' Wood), Doukara (70' Antenucci)
MVP: Cauley Woodrow (Fulham, NŚP) - 9.2 (2 gole)
Cóż z tego, że oddajemy więcej strzałów, skoro celnych jest tylko namiastka z nich, a zespół przeciwny 80% strzałów celnych zamienia na bramkę (4 z 5, z czego ostatnia bramka padła po dobitce wprost w Turnbulla). Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce, wziąć się w garść i walczyć na innych frontach!
Odnośnik do komentarza
W niezbyt dobrych nastrojach przystępujemy do wyjazdowego meczu na Pride Park przeciwko Derby County. Z początku oba zespoły mają rzuty rożne, po których jednak nie ma dużego zagrożenia. W 35. minucie przeprowadzamy świetną akcję, piłkę pod nogi między obrońcami dostaje Sloth i umieszcza ją w siatce! Kiedy już wszyscy dobre 10 sekund się cieszą, sędzia uznaje, że pora oznajmić wszystkim, że był spalony, i gola nie ma... Do przerwy już nic ciekawego się nie dzieje. A w drugiej części gry dajemy się zaskoczyć płaskim dośrodkowaniem, które Weimann pewnie wykańcza i daje gospodarzom prowadzenie... Cook próbuje w naszym imieniu odpowiedzieć, jednak najpierw strzela w słupek, a jego dobitka trafia w poprzeczkę... Atakujemy coraz odważniej, aż w końcu dostajemy za to nagrodę - Berardi dośrodkowuje piłkę po ziemi, a w polu karnym przejmuje ją Antenucci i wyrównuje stan spotkania! Jednak w końcówce Vadillo wybija nam z głowy jakiekolwiek punkty, trafiając i wygrywając mecz gospodarzom...

29.08.2016, 12:15; Pride Park, Derby
Frekwncja: 33 597 (max)
Championship, 5/46
[8] Derby County - [13] Leeds United 2:1 (0:0)
54' - Weimann (1:0)
74' - Antenucci (1:1)
89' - Vadillo (2:1)
Silvestri - Berardi [ŻK], Bellusci [ŻK], Bamba, Taylor - Cook [ŻK] (74' Murphy), Bridcutt [ŻK], Mowatt - Sloth (54' Hesketh) - Wood, Antenucci
MVP: Jeff Hendrick (Derby County, PŚP) - 9.0

 

Odnośnik do komentarza

chcesz zobaczyć Lewisa Cooka pod koniec trzeciego sezonu? Całkiem przyzwoicie sobie u mnie radzi.

Myślę że będziesz miał sporo problemów z obroną dośrodkowań grając takim ustawieniem. BO(A) będą dublowani na skrzydle przez drużyny grające konwencjonalnymi ustawieniami (BO+BP/ BO+W) a twoi skrajni środkowi pomocnicy raczej słabo będą im pomagać. W środku też możesz mieć spore problemy ze względu na brak holdera. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

chcesz zobaczyć Lewisa Cooka pod koniec trzeciego sezonu? Całkiem przyzwoicie sobie u mnie radzi.

Myślę że będziesz miał sporo problemów z obroną dośrodkowań grając takim ustawieniem. BO(A) będą dublowani na skrzydle przez drużyny grające konwencjonalnymi ustawieniami (BO+BP/ BO+W) a twoi skrajni środkowi pomocnicy raczej słabo będą im pomagać. W środku też możesz mieć spore problemy ze względu na brak holdera. Powodzenia!

Możesz go pokazać, Lewis u mnie jak na razie sobie radzi OK. Wiem, że jest chyba jednym z największych talentów w Anglii, m. in. jego osoba sprawiła, że zdecydowałem się na Leeds United :)

I dziękuję za rady :) Bramek z dośrodkowań rzeczywiście trochę tracimy, jednak przekonuje mnie przydatność bocznych obrońców w ataku - mogą nam wygrać mecz. Środek pomocy jak na razie wygląda bardzo dobrze, zastanawiam się jedynie, czy nie zamienić walczącego o piłkę pomocnika na kogoś innego - regularnie gracze grający na tej pozycji zbierają niskie noty i momentami są nieprzydatni.

 

 

Wyniki na razie wskazują że może to się skończyć jak z Sevillą...

Myślę, że nie tym razem - moi gracze dopiero łapią, o co chodzi w taktyce, a zarząd nie ma do mnie żadnych pretensji, ba, jest na razie nawet zadowolony z postawy w ostatnich meczach. Jedynym problemem może być kupno klubu przez konsorcjum.

Odnośnik do komentarza
Lipiec i sierpień 2015


Bilans: 2-2-3, 11:14

Championship: 19. [+1, -0], 1-2-2, -2, 5 pkt

FA Cup: 1/32, vs ? [09.01.2016]

Capital One Cup: 1/64 vs Bury [d3:1], 1/32 vs Fulham [1:4] X


Bilans ogółem: £5 105 114 [-]

Budżet transferowy: £1 277 220 [60%]

Budżet płac: £190 843 [£180 079]





Anglia: Arsenal [+2]

Anglia (2. liga): QPR [+1]

Francja: Lyon [+2]

Hiszpania: Sevilla [+0]

Holandia: AZ Alkmaar [+4]

Niemcy: Hamburger [+2]

Polska: Lech [+1]

Portugalia: Sporting [+2]

Włochy: Juventus [+0]


>> Lipiec i sierpień minęły szybko. W lidze szło nam średnio, jednak zarząd jest jak na razie zadowolony. Warto wspomnieć, że nagrodę za najlepsze występy w sierpniu zgarnął nasz środkowy pomocnik, Alex Mowatt. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...