Skocz do zawartości

Dmq

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: FM 8.0.0

Ligi: USA (MSL), Czechy (2 liga), Anglia (4 liga), Francja (3 liga), Niemcy (2 liga), Holandia (1 liga), Włochy (2 liga), Polska (2 liga), Rosja (1 liga), Hiszpania (1 liga)

Zasady: Własne, główne założenie to ściąganie głównie graczy poleconych przez skautów

Cel: Dobra zabawa, poprowadzenie kilku ciekawych klubów

 

Klub: Legia Warszawa

 

Planowałem rozpocząć karierę w Polsce i zobaczyć dokąd uda mi się stąd wyrwać. Manager wylosował mi Legię, więc zaczynamy.

 

Kadra:

 

GK:

Jan Mucha (26, Słowacja)

Wojciech Skaba (24, Polska)

Maciej Gostomski (19, Polska(

 

DL:

Jakub Wawrzyniak (24, Polska 2/0)

Edson (29, Brazylia)

 

DC:

Dikson Choto (24, Zimbabwe 60/4)

Piotr Rafalski (21, Polska, wyp. Pogoń Szczeciń)

Inaki Astiz (23, Hiszpania, wyp. Osasuna)

 

DR:

Wojciech Szala (31, Polska)

Piotr Bronowicki (26, Polska)

 

DM:

Jakub Rzeźniczak (21, Polska 9/3 u21)

Martins Ewumene (21, Nigeria)

 

ML:

Tomasz Kielbowicz (31, Polska 5/0)

Roger (25, Brazylia)

Marcin Smoliński (21, Polska)

Maciej Korzym (19, Polska)

 

MR:

Miroslav Radovic (24, Serbia 12/1 u21)

Sebastian Szałachowski (23, Polska)

Kamil Grosicki (19, Polska)

 

AM/MC:

Aleksandar Vukovic (28, Serbia)

Piotr Giza (27, Polska 4/0, wyp. Cracovia Kraków)

Marcin Burkhardt (23, Polska 9/1)

Junior (28, Brzylia)

 

FW:

Takesure Chinyama (25, Zimbabwe)

Bartłomiej Grzelak (26, Polska 3/2)

 

Na wypożyczeniu:

Artur Jędzejczyk (DC, 19, Polska, GKS Jastrzębie)

 

 

Lipiec:

Transfery z klubu:

Kozub Pawel (18, FW, Polska) => Groclin, wyp.

Dikson Choto(24, DC, Zimbabwe, 60/4) => Wigan, 2.4 Mln Euro

Transfery do klubu:

Martin Hudec (25, DC/DM, Czechy 6/0 u21) <= Sigma Olomonouc, 250tys Euro

Piotr Dziewicki(28, DC/DM, Polska) <= Antalyaspor, 160tys Euro

 

Mecze towarzyskie:

Slavia Kromenitz (CZE) - Legia 2:4 (Chinyama, Junior, Grzelak x2)

Horfolge (DEN) - Legia 0:0

Viborg (DEN) - Legia 1:1 (Radovic)

FC Slovacko (CZE) - Legia 2:0

 

Puchar Lata runda 2:

Gloria (ROU) - Legia 3:3 (Rzezniczak, Junior, Chinyama)

Legia - Gloria (ROU) 1:2 (Radovic)

 

Ekstraklasa:

Legia - Wisła Kraków 4:1 (Radovic, Roger, Chinyama, Grosicki)
Lipiec był dla mnie nie małą huśtawką nastojów. O ile średnio rozegrane spotkania towarzyskie nie przysporzyły mi powodów do zmartwień, to dwumecz w, jak to nazywam, eliminacjach do eliminacji Pucharu UEFA, już tak. Po dużej zaliczcie bramkowej zdobytej na wyjeździe byłem pełen nadziei, ba było tak nawet w drugim meczu, gdy do 90. minuty utrzymywaliśmy jednobramkowy, dający nam awans do dalszej rundy, remis. Wtedy właśnie Rumunii zadali nam jeden cios, który dał im awans do dalszej rundy. Na dodatek z Anglii nadeszła oferta za naszego, jak zakładałem, kluczowego gracza Choto, którą prezes postanowił, bez konsultacji ze mną, zatwierdzić. Na szczęście udało mi się dokonać ciekawego transferu z Czech oraz sprowadzić do polski, występującego przed wyjazdem do Turcji w Amice i Polonii Warszawa, Dziewickiego. Na koniec miesiąca miłym, wysokim zwycięstwem zaczynamy batalię w ekstraklasie.
Odnośnik do komentarza

Sierpień:

Transfery z klubu:

Miroslav Radovic (24, Serbia, 12/1 u21) [49/9/1] => FC Metz, 1.9M

Jakub Kielbowicz (31, Polska) [221/11/0]=> 120 tys

Transfery do klubu:

Piotr Giza(27, Polska, 4/0) <= Cracovia Kraków, 180 tys

 

Ekstraklasa:

Lech Poznan - Legia Warszawa 0:2 (Grosicki, Grzelak)

Lega Warszawa - Groclin 2:0 (Chinyama x2)

Korona Kielce - Legia Warszawa 0:0

Odra Wodzisław - Legia Warszawa 1:2 (Giza, Chinyama)

Polonia Byton - Legia Warszawa 0:0

 

Kolejny miesiąc to kolejne pożegnanie z graczem, który miał być kluczowy w mojej taktyce. Tym razem prezes, znowu bez żadnej konsultacji zaakceptował ofertę od Francuzów. Pożegnaliśmy również doświadczonego Kiełbowicza, który nie mieściłby się w składzie. Transfer Serba do Francji zaowocował decyzją o kupnie wypożyczonego z Cracovii Gizy, który już na początku miesiąca prezentował się znakomicie i idealnie pasował do naszej taktyki.

Mimo kilku kontuzji w składzie, oraz utraty 2 podstawowych zawodników boje w Ekstraklasie zaczęliśmy wyśmienicie zdobywając w łącznie 5 meczach 11 punktów.


Wrzesień:

Ekstraklasa:

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 3:2 (Vuković, Grzelak)

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (Dziewicki, Chinyama)

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 1:1 (Astiz)

 

Puchar Ekstraklasy:

Groclin - Legia Warszawa 0:2 (Mikołajczak, Paluchowski)

 

Puchar Polski

2d runda, Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0

 

Wrzesień to okres, którego nie będę wspominał najlepiej. Kryzys w grze odbiła się na naszej grze w Ekstraklasie, gdzie na 9 możliwych punktów udało nam się zdobyć jedynie 2.

Bardziej natomiast zabolała porażka z drugoligową Wisłą, która wykluczyła nas z walki o Puchar już na tak wczesnym etapie gry. Zatem jedyną szansą na europejskie puchary w następnym sezonie możemy osiągnąć jedynie poprzez dobry wynik w lidze.

Jedynym pocieszeniem jest gra w mało ważnych dla nas rozgrywkach o puchar ekstraklasy. Tam, jak grać, pierwszej jedenastce pokazali gracze rezerwowi zasilani zdolną młodzieżą ze składu u21. Pewne zwycięstwo, po ładnej grze.

Odnośnik do komentarza

Październik:

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (Chinyama)

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:0

Legia Warszwa - GKS Bełchatów 2:1 (Hudec, Vukovic)

Puchar Ekstraklasy:

Legia Warszawa - Odra Wodzisław 1:1 (Majkowski)

Legia Warszawa - Polonia Bytom 0:0

 

Listopad:

Ekstraklasa:

Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 1:3 (Vukovic , Chinyama x2)

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 0:1

Widzew Łódź - Legia Warszawa 3:3 (Edson, Chinyama x2)

 

Puchar Ekstraklasy:

Legia Warszawa - Groclin 0:0

Odra Wodzisław - Legia Warszawa 1:4 (Korzym x2, Junior, Paluchowski)

 

Grudzień

Ekstraklasa:

Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:2 (Giza, Chinyama)

Polonia Bytom - Legia Warszawa 2:0

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:1 (Vuković)

 

Mecze Towarzyskie:

Cukaricki (SRB) - Legia Warszawa 0:2 (Chinyama)

 

Ostatnie 3 miesiące to straszne wahania formy piłkarzy stołecznego zespołu. Zwycięstwa przeplatana na zmianę z remisami oraz porażkami optymizmem nie napełniają. Zimą stanowczo trzeba poprawić formę, jeśli chcemy myśleć o dobrym wyniku w lidze i starcie w europejskich pucharach w następnym sezonie.

Na plus można zaliczyć występy graczy rezerwowych oraz młodzieży w meczach o Puchar Ekstraklasy. Tam w każdym meczu udaje nam się urwać co najmniej jeden punkt. Bilansem 2-3-1 oraz stosunkiem bramek 7:4, awansujemy do dalszej fazy, gdzie czeka na nas dwumecz z ŁKSem Łódź.

Odnośnik do komentarza
Styczeń:

Mecze towarzyskie:

Drnovice (CZE) - Legia Warszawa 0-3(Junior, Chinyama, Korzym)

Legia Warszawa - Sparta Praga (CZE) 2-2 (Roger, Chinyama)

Victoria Plzen (CZE) - Legia Warszawa 1-0

Polonia Warszawa (POL) - Legia Warszawa 0-1 (Grosicki)


Luty:

Transfery do klubu:

Leo (24, Brazylia, DM) <= Nova Iguacu, 425 tys

Michal Jonas (20, Słowacja, DL) <= Slovan Liberec, 425 tys


Mecze Towarzyskie:

Arka Gdynia (POL) - Legia Warszawa 1-1 (Grzelak)


Ekstraklasa:

Groclin - Legia Warszawa 0-3 (Giza, Grosicki, Grzelak)

Legia Warszawa - Korona Kielce 2-3 (Vukovic, Grzelak)

Odra Wodzisław - Legia Warszawa 2-5 (Roger, Chinyama x4)


Puchar Ekstraklasy:

Ćwierćfinał 1/2, ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1-1 (Paluchowski)


Styczeń był miesiącem, w którym udaliśmy się na małe turnee po Czechach, gdzie udało nam się rozegrać kilka ciekawych sparingów. Cieszy zwłaszcza dobra gra ze Spartą i Victorią, gdzie mimo to nie udało nam się wygrać. Udało nam się za to ograć rywala za miedzy, który pewnie zmierza po awans do Ekstraklasy. Na koniec szlifowania formy, przed startem rozgrywek, zremisowaliśmy wyjazdowy sparing z Arką.

Ponadto do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników. Leo ma zwiększyć rywalizację w środkowej części boiska, gdzie mimo wielu dobrych zawodników, mimo wszystko brakuje nam jakości. Drugim nabytkiem został młody, już teraz świetnie się prezentujący obrońca ze Słowacji.

Start rozgrywek po zimowej przerwie rozpoczęliśmy świetną grą, potwierdzoną łatwym, wysokim zwycięstwem w dobrym stylu. Zresztą, przez cały luty prezentowaliśmy się nieźle, czego dowodem może być bilans bramkowy, który prezentował się oszałamiająco, 11-5, tylko w 3 meczach ekstraklasy i tylko brak szczęścia nie pozwolił nam na zdobycie kompletu punktów w tym miesiącu.

W pucharze ekstraklasy mimo przewagi tracimy gola przed końcem pierwszej połowy, którą udaje nam się odrobić dopiero 10 minut przed końcem spotkania. Mimo wszystko wywozimy z Łodzi cenny remis.


Odnośnik do komentarza
Marzec:

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Polonia Bytom 1-0 (Szałachowski)

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 4-1 (Vuković, Chinyama x2, Karwan sam.)


Puchar Ekstraklasy:

Ćwierćfinał 2/2, Legia Warszawa - ŁKS Łódź 1:1, 0:0d, 1-3k (Hernani)


W marcu nadal kontynuowaliśmy pogoń za świetnie spisującymi się w tym sezonie zespołami z Bełchatowa i Lubina. Wygrywamy, kolejny raz w dobrym stylu i po słabszej, jesiennej formie chyba w końcu prezentujemy dobrą grę.

W rewanżowym meczu z ŁKSem padł ponownie remis 1-1, co zaowocowało dogrywką, w której padł bezbramkowy remis, co cieszy, biorą pod uwagę, że od 90. minuty, po czerwonej kartce Juniora, zmuszeni byliśmy grać w 10. Swoją szansę upatrywaliśmy w rzutach karnych, ale niestety Wyparło miał tego dnia świetny instynkt i pozwolił pokonać się tego dnia tylko 1 raz z 11 metrów. Zawodnicy ŁKSu byli tego dnia skuteczniejsi. Odpadamy z pucharu ekstraklasy na poziomie ćwierćfinału, ale narzekać nie mogę, ponieważ kilku rezerwowych i młodzików dało mi kilka powodów do przemyśleń.


Kwiecień:

Ekstraklasa:

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 0-2 (Ekwumene, Giza)

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 3-3 (Ekwumene, Vuković, Roger)

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2-1 (Ekwumene)

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1-1 (Giza)

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2-2 (Grosicki, Rognei sam.)


Kwiecień był o tyle ważnym miesiącem, że mierzyliśmy się z dwoma głównymi kandydatami do tytułu - Zagłębiem i GKSem, w których niestety nie udało nam się zdobyć 6 punktów, a szanse na tytył mistrzowski drastycznie spadły. Cieszy fakt, że przesunięty do pierwszego zespołu Nigeryjczyk Ekwumene zdobył bramkę w trzech kolejnych meczach i wniósł sporo świeżości dogry całego zespołu. Niestety mimo to, nasza sytuacja nie jest za ciekawa, o miejsce w pierwszej trójce rywalizujemy z zespołem Krakowskiej Wisły, a tylko zajęcie tej pozycji pozwoli nam na europejskie puchary w przyszłym sezonie.


Maj:

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2-1 (Chinyama, Grzelak)

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 2-1 (Vukoić)

Legia Warszawa - Widzew Łódź 1-0 (Leo)


Maj był dla nas bardzo nerwowy, a zarazem bardzo szczęśliwy. Przed 3 ostatnimi kolejkami zajmowaliśmy 4 pozycję, 3 punkty tracąc do Wisły. Nie mogliśmy sobie pozwolić na wpadkę, więc mecz z Ruchem bardzo nas zasmucił, lecz kamień spadł nam z serca, gdy okazało się, że Wisła przegrała mecz derbowy z Cracovią i nadal mieliśmy szansę na zajęcie 3 lokaty. Plan był prosty, my musieliśmy bezwzględnie wygrać, a Wisła bezwzględnie przegrać z zespołem z Lubina. Mecz z Widzewem udało nam się uspokoić dopiero w 86 minucie, kiedy to do bramki trafił Leo. Już wtedy wiedzieliśmy, że jeśli nic złego się nie wydarzy, to dzięki lepszemu stosunkowi spotkań bezpośrednich zajmiemy 3 lokatę, ponieważ Wisła zawiodła po całości, kolejny mecz z rzędu ulegając rywalom 4-1.


Czerwiec:

Puchar Lata:

1 runda, 1/2, Legia Warszawa - Mika Asztarak (ARM) 4-0 (Ekwumene x2, Chinyama, Azaruyman)

1 runda, 2/2, Mika Asztarak (ARM) - Legia Warszawa 0-0


Sezon kończyliśmy dwumeczem w ramach pucharu Lata, który łatwo przechodzimy. Jedynie w drugim meczu zawiodła nasza skuteczność, ale na usprawiedliwienie trzeba dodać, że w rewanżu wystąpił głównie skład rezerwowy.

Odnośnik do komentarza
Podsumowanie


Ekstraklasa: GKS Bełchatów (65 pkt), Korona Kielce (53 pkt), Legia Warszawa (49 pkt) ... Zagłębie Sosnowiec (40 pkt), Górnik Zabrze (25 pkt)

Król strzelców: 19 - Grzegorz Piechna (Polska 1/1, Widzew), 18 - Takesure Chinyama (Zimbabwe 4/0, Legia), 15 - Jakub Grzegorzewski (Polska, Odra Wodzisław)

Najwięcej asyst: 11 - Łukasz Mierzejewski (Polska, Widzew)

Zawodnik roku: 1. Takesure Chinyama (Zimbabwe 4/0, Legia Warszawa), Alexander Sancher (Peru 7/2, GKS Bełchatów), Patryk Małecki (Polska, GKS Bełchatów)

Młody zawodnik roku: 1. Kamil Późniak (18, GKS Bełchatów), 2. Artur Marcinak (20, Lech Poznań), 3. Adam Kokoszka (21, Wisła Kraków)


I lig: Polonia Warszawa (78 pkt), Śląsk Wrocław (71 pkt) ... ŁKS Łomża (31 pkt), Pelikan Łowicz (30 pkt), Tur Turek (25 pkt), Warta Poznań (19)

Król strzelców: 18 - Jacek Kosmalski (Polska, Polonia Warszawa), Krzysztof Kaliciak (Polska, GKS Katowice), Andrzej Rybski (Polska, Lechia Gdańsk)

Najwięcej asyst: 16 - Janusz Gancarcyk (Polska, Śląsk Wrocław)

Zawodnik roku: 1. Marcin Chmiest (Polska, Arka Gdynia), Jacek Kosmalski (Polska, Polonia Warszawa), Hubert Jaromin (Polska, GKS Katowice)

Młody zawodnik roku: 1. Kamil Biliński (19, Śląsk Wrocław), 2. Robert Hirsz (18, Lechia Gdańsk), 3. Mateusz Sroka (21, GKS Katowice)

Odnośnik do komentarza
GK:

Jan Mucha (26, Słowacja) 33/43/9/1/0/0/6.73

Wojciech Skaba (24, Polska) 8/5/4/0/0/1/6.25

Maciej Gostomski (19, Polska) 1/0/1/0/0/0/6.00


Naszym podstawowym bramkarzem był, jak zakładałem, Jan Mucha. Spisywał się na tyle dobrze, że w lidze opuścił tylko jeden mecz. Skaba natomiast jest dobrym zmiennikiem i w razie odejścia Słowaka godnie może go zastąpić, więc jego odejścia bym się nie spodziewał. Gostomski natomiast spędził sezon w składzie u21 gdzie spisywał się również nieźle, zaliczył też 1 występ w pucharze ligi, kiedy to zawieszony za czerwoną kartkę Skaba musiał pauzować.



DL:

Jakub Wawrzyniak (24, Polska 2/0) 15/0/0/0/0/0/6.73

Edson (29, Brazylia) 22/1/0/0/2/0/6.77

Michal Jonas (20, Słowacja 1/1) 15/0/4/0/1/0/7.07


Edson był naszym podstawowy lewym obrońcą i pewnie pełniłby tą rolę w kolejnym sezonie, ale w połowie sezonie oznajmił, że nie przedłuży wygasającego po sezonie kontraktu. Początkowo miał go zastąpił Wawrzyniak, który spisywał się nie najgorzej, ale gdy w klubie pojawił się młody Słowak, to przebojem wdarł się do pierwszego składu i miejsca już starszemu koledze nie oddał.


DC:

Dikson Choto (24, Zimbabwe 60/4) 2/0/0/0/0/0/6.00

Piotr Rafalski (21, Polska, wyp. Pogoń Szczeciń) 0/0/0/0/0/0/0.00

Inaki Astiz (23, Hiszpania, wyp. Osasuna) 33/1/1/0/2/0/6.91

Błazej Augustyn (19, Polska) 6/0/0/0/1/0/6.67

Hernani (24, Brazylia) 29/1/1/0/2/0/6.86


Kreowany na podstawowego obrońcę Choto jeszcze przed startem rozgrywek Ekstraklasy przeniósł się do Wigan. Jego miejsce zajął sprowadzony z Korony Hernani, który zastąpił Choto bardzo dobrze. Świetnie dogadywał się z Astizem, któremu niestety kończy się wypożyczenie i chce on powalczyć o pierwszy skład Osasuny aniżeli reprezentować Legię w przyszłym sezonie. Priorytetem więc będzie poszukiwanie nowego obrońcy, chociaż młody Augustyn, który występował w meczach o puchar Ekstraklasy spisywał się na tyle poprawnie, że poważnie rozmyślam wprowadzanie go powoli do pierwszego zespołu w przyszłym sezonie. Wypożyczony Rafalski niestety nie rozwinął się na tyle ile po nim oczekiwano, ponadto częste kontuzje, więc tego zawodnika żegnamy bez żalu.



DR:

Wojciech Szala (31, Polska) 29/0/2/1/1/0/6.83

Piotr Bronowicki (26, Polska) 13/0/0/1/0/0/6.92


Wojciech mimo już podeszłego wieku spisywał się naprawdę bardzo dobrze. Również Bronowcki nie zawodził gdy grał, a więc o tę pozycję na przyszły sezon jestem spokojny i nie planuję tutaj zmian. Zwłaszcza, że świetnie zapowiadający się Augustyn może z powodzeniem grać na każdej pozycji w lini obrony.


DM:

Jakub Rzeźniczak (21, Polska 9/3 u21) 23/1/2/1/1/0/6.83

Martins Ewumene (21, Nigeria) 23/5/4/3/5/0/6.95

Martin Hudec (25, Czechy 8/0 u21) 21/1/0/0/0/1/6.90

Leo (24, Brazylia) 11/1/2/1/2/0/6.82

Piotr Dziewicki (29, Polska) 30/1/2/1/4/0/6.73


Jakub miał świetne wejście w sezon, ale niestety z kolejnymi meczami tracił na jakości. W celu zwiększenia rywalizacji sprowadziłem Czecha oraz Dziewickiego, którzy spisywali się bardzo dobrze, ale w momencie gdy i oni zniżyli z tonu, inicjatywę przejął Martins, który błyszczał w końcowej fazie ligi. Leo, sprowadzony zimą był dobrym zmiennikiem, zapewnił nam nawet 3 pozycję w lidze, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie bardziej wykorzysta swój potencjał. Myślę, że i ta pozycja jest dobrze zabezpieczona na przyszły sezon, więc i tutaj nie przewiduję żadnych wzmocnień.


ML:

Tomasz Kielbowicz (31, Polska 5/0) 0/0/0/0/0/0/0.00

Roger (25, Brazylia) 32/3/6/0/11/0/6.94

Marcin Smoliński (21, Polska) 5/0/0/0/1/0/6.80

Maciej Korzym (19, Polska) 13/2/2/1/1/0/6.69


Roger spisywał się przez większość sezonu bardzo dobrze, a przy omijających go kontuzjach, praktycznie nie dał szans na grę innym. Widząc to, sprzedałem Kiełbowicza, a Smoliński i Korzym musieli zadowolić się rolą rezerwowych. Troszkę więcej szans mogłem dać Korzymowi, ponieważ prezentował się bardzo dobrze, więc w przyszłym sezonie może liczyć na więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Smoliński zaś pozostanie głębokim rezerwowym w razie kontuzji któregoś z innych zawodników.


MR:

Miroslav Radovic (24, Serbia 12/1 u21) 4/2/1/1/0/0/7.00

Sebastian Szałachowski (23, Polska) 12/1/3/1/0/0/6.75

Kamil Grosicki (19, Polska) 28/4/3/0/1/0/6.64

Kamil Majkowski (18, Polska) 13/1/2/1/0/0/6.77


W obliczu przenosin Radovicia do Francji, miejsce na prawym skrzydle dostał Grosicki, który świetnie to wykorzystał. Mimo swojego młodego wieku stał się jednym z kluczowych graczy mojej taktyki, a jego szybkość jest jego jednym z największych atutów. Szałachowski godnie, gdy musiał go zastępował, a młody Majkowski już teraz pokazał, że ma potencjał na rywalizację, a w przyszłości nawet zastąpienie Grosickiego na skrzydle.


AM/MC:

Aleksandar Vukovic (28, Serbia) 32/8/5/1/8/0/7.03

Piotr Giza (27, Polska 4/0) 33/5/8/2/3/0/7.11

Marcin Burkhardt (23, Polska 9/1) 8/0/2/0/1/0/7.00

Junior (28, Brzylia) 18/2/2/0/2/1/6.89

Radosław Mikołajczak (20, Polska) 6/1/0/1/2/0/6.83


Vuković oraz Giza to zdecydowanie architekci sukcesu w tym sezonie. Mieli czasem swoje spadki formy, ale ogólnie rzecz biorąc to ich dobry sezon. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie również będziemy mieli tą dwójkę do dyspozycji. Dobrze w roli rezerwowego spisywał się Junior, młody Mikołajczak świetnie pokazał się w pucharze ekstraklasy a Bukhardt dostał mało szans na zaprezentowanie się, więc nad jego przyszłością będzie trzeba się zastanowić.


FW:

Takesure Chinyama (25, Zimbabwe) 33/20/8/5/2/0/7.09

Bartłomiej Grzelak (26, Polska 3/2) 26/5/4/0/0/0/6.58

Andrian Paluchowski (20, Polska) 8/3/0/0/1/0/7.00


Chinyama świetnie wykorzystał fakt, że taktyka przewiduje miejsce tylko dla jednego napastnika. Praktycznie nie dawał szans na grę Grzelakowi, któremu pozostało jedynie wchodzenie z ławki, ale mimo to chcę go pozostawić w składzie na kolejny sezon. Paluchowski kolejny sezon podobnie jak ten spędzi w składzie u21 i będzie dostawał szansę gry w pucharze ekstraklasy. Już teraz miał kilka ciekawych przebłysków, strzelił nawet 3 gole i walnie przyczynił się do awansu do ćwierćfinału.


Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że nie zasypuję postami, ale jestem daleko do przodu w karierzę i chcę nadrobić przed wyjazdem na wakacje. ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lipiec:
Transfery z klubu
Jakub Rzeźniczak (21, Polska 9/3 u21) [48/0/2] => GKS Bełchatów, 375 tys
Edson (30, Brazylia) [61/9/0] => Veracruz (MEX), free
Przemysław Rawa (21, Polska) [0/0/0] => Górnik Zabrze, free
Wojciech Trochim (19, Polska) [0/0/0] => Emden (NIE), free
Hernani (25, Brazylia) [32/1/1] => Monterrey (MEX), 2M
Kozub Pawel (19, Polska u19) [2/0/0] => Aachen, 55tys
Roger (27, Brazylia) [92/13/3] => Girondis Bordeux, 1,6M
Transfery do klubu
Jan Riegel (32, Czechy, DC/DM) <= Mlada Boleslav, 75k
Mario Frick (33, Lichtenstein 37/7, AML/FW) <= Siena, free
Lipiec jeśli chodz o transfery, to niestety było przeważały pożegnania. Nie chciałem blokować kariery Jakuba, więc przeniósł się on do mistrza kraju. Ponadto utraciliśmy takich kluczowych graczy jak Edson, który już w maju podpisał kontrakt z meksykanami nie dając mi szans na zarobienie na nim chociaż grosza, boli odejście Hernaniego, który po jednym, świetnym sezonie zdecydował się udać się tam, gdzie Edson, czyli do Meksyku. Tutaj znowu prezes sam zaakceptował ofertę nie dając mi możliwości negocjacji, podobnie zresztą jak przy transferze Rogera do Francji. Mimo iż jego liczby nie powalają, to nie oddają tego, ile wnosił do gry zespołu. klub zdecydowało się też opuścić kilku zdolnych juniorów, na szczęście udało mi się wenegocjować kwotę odkupu Kozuba od niemców opiewająca na 70tys, więc gdy się trochę rozwinie, to mam nadzieję, że będzie chciał się przenieść do nas z drugoligowca.
Do klubu przybył natomiast Riegel, który wpadł mi w oko w czasie dwumeczu w ramach pucharu lata oraz ciekawy napastnik z Włoch, który może wnieść naszą grę na wyższy poziom. Cieszy fakt, że przychodząc do nas, odrzucił kilka ofet ze Serie B.

Mecze towarzyskie:
NK Drava (SLO) - Legia Warszawa 0-3 (Dziewicki, Szałachowski, Korzym)
Sigma Olomonouc (CZE) - Legia Warszawa 0-5 (Chinyama x4, Korzym)
Mlada Boleslav (CZE) - Legia Warszawa 1-2 (Chinyama, Paluchowski)
Puchar lata:
Runda 2, 1/2, Legia Warszawa - Mlada Boleslav (CZE) 2-1 (Leo x2)
Runda 2, 2/2, Mlada Boleslav (CZE) - Legia Warszawa 1-2 (Giza, Vuković)
Runda 3, 1/2, Legia Warszawa - NK Drava (SLO) 0-0
Runda 3, 2/2, NK Drava (SLO) - Legia Warszawa 0-2 (Grosicki x2)
Ekstraklasa:
Lech Poznań - Legia Warszawa 0-5 (Jonas, Korzym, Chinyama x2, Djurdjevic sam.)
Był to dla nas bardzo intensywny miesiąc. Mecze towarzyskie przeplataliśmy z meczami w pucharze lata. Udało nam się wygrać wszystkie sparingi w świetnym stylu, m.in pokonując poraz 3 Mladę, którą wyeliminowaliśmy z pucharu lata.BW puchrze również szło nam wyśmienicie. Dwukrotnie pokonaliśmy ekipę z Czech, szczerze mówiąc, bardzo obawiałem się tego spotkania, a okazało się, że w pełni kontrolowaliśmy dwumecz. Na nasze szczęście los skojarzył nas z Nitrą, której nie można było jednak lekceważyć, biorąc pod uwagę fakt, że wyeliminował on ukraiński Metalist (0-2, 3-0), dzięki świetnej grze na swoim stadionie. Z nami jednak nie wznieśli się na taki poziom i udało nam się nie stracić bramki w dwumeczu, trzelając równocześnie 2, co dało nam awans do 2 rundy eliminacji do pucharu UEFA, w której zmierzymy się z szkockim Hearts.
Start rozgrywek ekstraklasy był kontynuacją świetnej gry, co pokazało wysokie zwycięstwo na stadionie Lecha.

Sierpień:
Ekstraklasa:
Cracovia Kraków - Legia Warszawa 0-3 (Augustyn, Riegel, Korzym)
Legia Warszawa - Widzew Łódź 0-1
Groclin - Legia Warszawa 1-0
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4-1 (Jonas, Riegel, Giza x2)
Puchar UEFA
2 runda 1/2, Hearts - Legia Warszawa 1-3 (Augustyn, Grosicki, Frick)
2 runda 2/2, Legia Warszawa - Heart 3-2 (Korzym, Chinyama x2)
Sierpień, mimo dwóch porażek w lidze, był bardzo szczęśliwy dla kibiców Legii, a to za sprawą nieoczekiwanego zwycięstwa nad drużyną ze Szkocji. Dwumecz był całkowicie pod naszą kontrolą i trzeba przyznać, że dalej awansowała drużyna lepsza. Niestety los sprawił, że w decydującej rundzie zagramy z hiszpańskim Recreativo.
Polskie kluby w europie:
Liga mistrzów, 2 runda eliminacyjna 1/2, GKS Bełchatów - NK Dinamo (CHO) 2-2
Liga mistrzów, 2 runda eliminacyjna 2/2, NK Dinamo (CHO) - GKS Bełchatów 3-2
awans: NK Dinamo
Puchar UEFA, 1 runda eliminacyjna 1/2, Jeunesse Esch (LUX) - Korona Kielce 1-3
Puchar UEFA, 1 runda eliminacyjna 2/2, Korona Kielce - Jeunesse Esch (LUX) 3-0
awans: Korona Kielce
Puchar UEFA, 2 runda eliminacyjna 1/2, Korona Kielce - Viking FK (NOR) 1-1
Puchar UEFA, 2 runda eliminacyjna 2/2, Viking FK (NOR) - Korona Kielce 2-1
awans: Viking FK
Puchar UEFA, 1 runda eliminacyjna 1/2, Murata(SNM) - Wisła Kraków 0-2
Puchar UEFA, 1 runda eliminacyjna 2/2, Wisła Kraków - Murata(SNM) 3-0
awans: Wisła Kraków
Puchar UEFA, 2 runda eliminacyjna 1/2, HJK (FIN) - Wisła Kraków 0-4
Puchar UEFA, 2 runda eliminacyjna 2/2, Wisła Kraków - HJK (FIN) 3-0
awans: Wisła Kraków
Odnośnik do komentarza
FM antyczny to i składy antyczne

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wrzesień:

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2-0 (Giza, Chinyama)

Odra Wodzisław - Legia Warszawa 2-0


Puchar Ekstraklasy:

Grupa B 1/6, Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2-0 (Bronowicki, Leo)

Grupa B 2/6, Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0-1 (Paluchowski)


Puchar UEFA

Eliminacje runda 3 1/2, Recreativo (HIS) - Legia Warszawa 0-2 (Korzym, Szałachowski)


Puchar Polski

2 runda, Legia Warszawa - Tur Turek 3-0 (Junior x3)


Kontynuujemy swoją dobrą passę, chociaż zaliczamy też małą wpadkę z Odrą. Rezerwy, podobnie jak przed rokiem, dobrze radzą sobie w rozgrywkach o puchar ekstraklasy, uporały się również z ekipą z Turku w ramach pucharu, ale tym razem Polski. Najmilszym akcentem miesiąca jest jednak nieoczekiwane zwycięstwo w Hiszpanii, która drastycznie przybliża nas do fazy grupowej Pucharu UEFA.



Polskie kluby w europie:

Puchar UEFA 3 runda 1/2, Wisła Kraków - Lokomotiv Moskwa (ROS) 2-2



Październik:

Ekstraklasa:

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1-2 (Junior, Frick)

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2-1 (Augustyn, Giza)

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3-1 (Grosicki, Chinyama x2)


Puchar Ekstraklasy:

Grupa B 3/6, Polonia Bytom - Legia Warszawa 1-0


Puchar Polski:

3 runda, Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2-1 (Chinyama x2)


Puchar UEFA:

Eliminacjie runda3 2/2, Legia Warszawa - Recreativo (HIS) 1-1 (Chinyama)

Grupa H: Lazio Rzym (ITA), Fenerbahce (TUR), AEK (GRE), Brondby (DEN)

Grupa H 1/4, Legia Warszawa - Lazio Rzym (ITA) 2-3 (Vuković, Chinyama)


Świetnej passy ciąg dalszy. W lidze radzimy sobie przebojowo, również w pucharze Polski udało nam się dojść dalej niż rok temu. Rezerwy zaliczają małą wpadkę w pucharze ekstraklasy, ale osładza nam to awans to fazy grupowej Pucharu UEFA po remisie na łazienkowskiej. Trafiliśmy to grupy, z której, jeśli nadal będziemy kontynuować obecną grę, mamy szansę wyrwać kilka punktów, a może nawet awansować.

W debiucie w fazie grupowej europejskich pucharów przegrywamy, lecz zostawiamy dużo serca na boisku, więc powodów do złości nie ma.

Polskich kibiców ucieszył również fakt, że w sezonie 2008/2009 do fazy grupowej Pucharu UEFA awansowała również Wisła Kraków po ograniu u siebie rosyjskiego Lokomotivu, lecz trafiła ona do znacznie trudniejszej grupy.


Polskie kluby w europie:

Puchar UEFA 3 runda 2/2, Lokomotiv Moskwa (ROS) - Wisła Kraków 1-2

awans: Wisła Kraków

Grupa A: Werder Brema (GER), Spartak Moskwa (RUS), Dinamo Bucharest (ROU), RC Lens (FRA)

Grupa A 1/4, Werder Brema (GER) - Wisła Kraków 3-1
Odnośnik do komentarza
Listopad/Grudzień
Ekstraklasa:
Legia Warszawa - Korona Kielce 5-1 (Grosicki, Chinyama x4)

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1-0

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1-1 (Giza)

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2-3 (Korzym, Chinyama, Grzelak)

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2-1 (Riegel, Chinyama)

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 0-0

 

Puchar Ekstraklasy:

Grupa B 4/6, Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0-2 (Burkhardt, Grzelak)

Grupa B 5/6, Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1-1 (Grzelak)

Grupa B 6/6, Legia Warszawa - Polonia Bytom 1-0 (Jędzejczyk)

 

Puchar UEFA:

Grupa H 2/4, Brondby - Legia Warszawa 0-2 (Junior, Grosicki)

Gupa H 3/4, Legia Warszawa - Fenerbahce 0-2

Grupa H 4/4, AEK - Legia Warszawa 2-3 (Giza x2, Chinyama)

awans: Lazio Rzym (12 pkt), Fenerbahce (9pkt), Legia Warszawa (6pkt)

 

Nadal jesteśmy bardzo trudnym rywalem dla przeciwników w ekstraklasie, co pokazują nasze wyniki. Poważnie włączyliśmy się o walkę o mistrzostwo Polski i mam nadzieję, że na wiosnę tej szansy nie zmarnujemy.

Rezerwy poprawiły swój wynik sprzed roku i z dorobkiem 13 punktów wygrały grupę B i zapewniły nam ćwierćfinał pucharu ekstraklasy.

Dużo szczęścia daliśmy kibicom w pucharze UEFA, gdzie po dominacji nad duńczykami zdobyliśmy 3 punkty co otworzyło nam perspektywę awansu. Po przewidywanej porażce z Turkami udało nam się doprowadzić z wyniku 2-0 z pierwszej połowy na 2-3 w Grecji, choć jak się później okazało nawet porażka dałaby nam awans, o ile nie byłoby wyższa niż 2-0. W kolejnej rundzie mierzymy się z portugalskim Sportingiem.

 

Polskie kluby w europie:

Puchar UEFA grupa A 3/4, Wisła Kraków - Dinamo Bucharest 0-1

Puchar UEFA grupa A 4/4, RC Lens - Wisła Kraków 0-1

awans: Werder Brema (12 pkt), Spartak Moskwa (7 pkt), Dinamo Bucharest (4 pkt)

Odnośnik do komentarza
Styczeń:

Ekstraklasa:

Polonia Bytom - Legia Warszawa 0-4 (Giza, Chinyama, Frick, Grzelak)


Mecze towarzyskie:

Wisła Płock - Legia Warszawa 4-3 (Chinyama, Frick x2)

Legia Warszawa - CSKA Sofia (BUL) 4-1 (Jędzejczyk, Szałachowski, Vuković, Chinuyama)

Legia Warszawa - Loko Plovdiv (BUL) 1-1 (Jonas)


W związku z wieloma meczami w ramach europejskich pucharów, wyjątkowo rozgrywaliśmy zaległe spotkanie w ramach Ekstraklasy, które, kontynuując dobrą grę wygrywamy.

W sparingach tym razem postanowiliśmy się zmierzyć z zespołami z Bułgarii, które wypadły nieźle. Przegraliśmy jednak, bo bardzo miłym dla oka meczu z Wisłą. Coż, wygląda na to, że zespół ten ma na nas jakiś patent, przed rokiem wyeliminował nas z pucharu Polski, teraz pokonuje nas w sparingu.



Luty:

Transfery do klubu:

Josip Tadic (21, Chorwacja 6/4 u21) <= NK Dinamo, 1,7M


Mecze towarzyskie:

Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 0-4 (Jędzejczyk, Giza, Leo, Chinyama)


Ekstraklasa:

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1-1 (Chinyama)

Legia Warszawa - Lech Poznań 2-2 (Riegel, Grosicki)


Puchar Ekstraklasy:

Ćwierćfinał 1/2, Legia Warszawa - Groclin 2-1 (Szałachowski, Tadić)


Puchar UEFA:

1/16 mecz 1, Legia Warszawa - Sporting Lizbona (POR) 3-1 (Giza x2, Chinyama)

1/16 rewanż, Sporting Lizbona (POR) - Legia Warszawa 1-0


Lutym zdecydowaliśmy się przeprowadzić jeden, rekordowy transfer. Kupiśmy perspektywicznego, środkowego napastnika, gdyż już teraz wiadomo, że nasz najlpeszy strzeleć Chinyama, nie przedłuży z nami wygasającego kontraktu. Tadić ma się w tym sezonie ogrywać w juniorach, ale dostanie też kilka okazji w pierwszej drużynie. Transfer drogi i ryzykowny, ale liczę, że po 2-3 latach uda nam się go sprzedać za minimum milion więcej.

W ekstraklasie zanotowaliśmy lekki spadek formy, jeśli można nazwać tak zdobycie 5 punktów przeciwko takim rywalą jak zawsze groźny Lech, czy będący obecnie na szczycie tabeli Widzew.

W Pucharze UEFA nie przestajemy zadziwiać. Gdy losowanie przydzieliło nam za rywala klub ze stolicy Portugalii oraz gdy ten zespół przyjeżdżał do Warszawy na pierwszy mecz, nie było chyba nikogo, kto wierzyłby w nasze zwycięstwo. Zdołaliśmy jednak zaskoczyć i po świetnej grze w obronie i zabójczych kontratakach zdołaliśmy wysoko wygrać. W Lizbonie przegraliśmy, ale żelazna defensywa pozwoliła na strzelenie tylko jednej bramki rywalowi, co dawało nam awans do 1/8, gdzie czeka na nas hiszpańska Valencia.
Odnośnik do komentarza
Marzec:

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Groclin 2-1 (Grosicki, Chinyama)

Legia Warszawa - Odra Wodzisław 1-1 (Chinyama)

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1-1 (Chinyama)


Puchar Ekstraklasy:

Ćwierćfinał 2/2, Groclin - Legia Warszawa 2-0


Puchar UEFA:

1/8 mecz 1, Valencia (HIS) - Legia Warszawa 3-0

1/8 rewanż, Legia Warszawa - Valencia (HIS) 0-3


W marcu zanotowaliśmy znaczny spadek formy, który nie złapał jedynie Chinyamy, który strzelał jak maszyna i ratował dla nas punkty. Cieszy jedynie fakt, nie nie przegrywamy w lidze.

Niestety odpadamy z pucharu ekstraklasy po tym, jak Groclin odrobił jednobramkową różnicę a ponadto strzelił gola na 2-0. Nam nie udało się strzelić kontaktowej bramki i tym samym doprowadzić do dogrywki. Niestety, Groclin zagrał świetnie w ofensywie jak i odbiorze, co dało mu awans do dalszej fazy.

Podobny los czekał nas w Pucharze UEFA, gdzie nasze miejsce w szeregu pokazała nam hiszpańska Valencia. Ani przez moment nie potrafiliśmy zagrozić rywalom pod ich bramką, jedynie rozpaczliwa obrona w obu spotkaniach spowodowała, że nie przegraliśmy tego dwumeczu w większym stosunku niż 6-0.
Odnośnik do komentarza
Kwiecień:
Ekstraklasa:
Legia Warszawa - Wisła Kraków 3-1 (Hudec, Vuković, Grosicki)
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2-1 (Chinyama)
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0-3 (Chinyama, Grzelak x2)
ŁKS Łódź - Legia Warszawa 2-1 (Tadić)
Legia Warszawa - Polonia Bytom 3-1 (Hudec, Frick, Grzelak)
Puchar Polski:
Ćwierćfinał 1/2, Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2-1 (Grosicki, Grzelak)
Ćwierćfinał 2/2, Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0-0
Półfinał 1/2, Legia Warszawa - Lech Poznań 2-1 (Korzym, Chinyama)
Półfinał 2/2, Lech Poznań - Legia Warszawa 1-1 (Frick)
W kwietniu w końcu udało nam się wrócić do formy, co zaowocowało tylko 1 porażką w lidze i wywalczeniem finału pucharu Polski. Wszystkie 4 mecze wyglądały podobnie, kontrolowaliśmy grę i wygrywaliśmy u siebie, na wyjazdach zaś zdobywaliśmy pewny remis. Tym samym mamy szansę na zdobycie dubletu w tym roku.

 

Co ciekawe, mimo dobrych winików w europie, lidze jak i pucharze, zarząd nadal nie zdecydował się złożenie mi propozycji nowego kontraktu, obecny wygasa po sezonie, a media już powoli spekulują nad moim ewentualnym następcą.

Maj:
Ekstraklasa:
Legia Warszawa - GKS Bełchatów 1-0 (Giza)
Korona Kielce - Legia Warszawa 3-0
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2-1 (Bronowicki, Chinyama)
Puchar Polski:
Finał, Ruch Chorzów - Legia Warszawa 2-5 (Giza, Frick, Szałachowski, Chinyama, Grzelak)
Maj był naszym najszczęśliwszym okresem. Po wygranej z GKSem w końcu udało nam się go wyprzedzić i uplasować się na pozycji lidera, wyprzedzając go o 2 punkty. Gdy wszyscy już ogłaszali nas nowym mistrzem kraju, niespodziewanie wysoko przegraliśmy w Kielcach, na nasze szczęście swoje spotkanie przegrała również drużyna z Bełchatowa. Świętowanie musieliśmy przełożyć o kilka dni. Gdy w 84 minucie straciliśmy bramkę dającą gością remis, byliśmy o włos od stracenia, ciężko wywalczonego mistrzostwa. Na nasze szczęście, niezawodny w tym sezonie Chinyama dał nam 2 minuty później prowadzenie, które utrzymało się do końca. Tak więc, zostaliśmy nowym mistrzem kraju, a cała Warszawa świętowała do białego rana.
Zwieńczeniem wspaniałego sezonu był finał pucharu Polski, który pewnie wygraliśmy 5-2 i choć widowisko w tym meczu było wspaniałe i zapracowali na nie gracze obydwu zespołów, to po końcowym gwizdku jedynie my cieszyliśmy się z rozstrzygnięcia.
Podsumowanie sezonu w Polsce:
Ekstraklasa: Legia (57 pkt), GKS Bełchatów (55 pkt), Korona Kielce (51 pkt) ... Odra Wodzisław (27 pkt), Śląsk Wrocław (24 pkt)
Król strzelców: 19 - Takesure Chinyama (Zimbabwe 4/0, Legia Warszawa), 18 - Grzegorz Piechna (Polska 1/1, Widzew Łódź), 12 - Mateusz Mężyk (Polska, Polonia Bytom)
I liga: Zagłębie Sosnowiec (80 pkt), Lechia Gdańsk (68 pkt) ... Stal Stalowa Wola (33 pkt), Radomiak (28 pkt), Flota Świnoujście (27 pkt), Kolejarz Stróże (18 pkt)
Król strzelców: 20 - Kristian Przymula (Niemcy/Polska, Zagłębie Sosnowiec), 19 - Robert Hirsz (Polska, Lechia Gdańsk), 18 - Łukasz Stasiak (Concordia Piotrków)
Baraż o ekstraklasę: Jagiellonia (2-1, 1-1, Arka Gdynia)
Puchar Polski: Legia Warszawa (5-2, Ruch Chorzów)
Puchar Ekstraklasy: Koronia Kielce (4-1, Groclin)
Superpuchar: GKS Bełchatów (4-3, Wisła Kraków)
Odnośnik do komentarza
GK:

Jan Mucha (27, Słowacja) 50/57/10/1/0/0/6.82

Wojciech Skaba (25, Polska) 12/5/8/0/0/0/6.83


Podobnie jak przed rokiem, pewne miejsce między słupkami miał Mucha. Podobnie będzie również w kolejnym sezonie, choć wiele wskazuje, że to będzie jego ostatni sezon, ponieważ nie jest on zainteresowany przedłużeniem kontraktu wygasającego po przyszłym sezonie. Skaba ponownie dobrze spisywał się w roli rezerwowego i ponownie chcę go mieć u siebie w kolejnym sezonie.


DL:

Jakub Wawrzyniak (25, Polska 2/0) 29/0/3/0/0/0/6.76

Michal Jonas (21, Słowacja 1/1) 49/2/2/1/3/0/7.00


Jonas został królem lewej obrony. Wawrzyniak przegrywa z nim walkę i może liczyć na występy w mniej ważnych spotkaniach, albo na lewej pomocy, gdzie w obliczu kontuzji Korzyma, kilka razy w tym sezonie wystąpił.


DC:

Martin Hudec (26, Czechy 8/0 u21) 48/2/2/0/6/0/6.85

Błazej Augustyn (20, Polska) 45/3/2/2/3/2/7.00

Hernani (25, Brazylia) 3/0/0/0/0/0/6.67

Artur Jędzejczyk (20, Polska) 15/1/0/1/2/0/7.00


Podobnie jak przed rokiem, swojego podstawowego obrońcę straciliśmy przed sezonem. Hernani pomógł nam w spotkaniach z Mladą i wyjechał do Meksyku. Trzeba było również zastąpić jakoś Astiza, który nie chciał na dłużej reprezentować. Na szczęście młody Augustyn i przesunięty z pomocy Hudec stworzyli świetny duet obrońców, zapewniając nam spokój w defensywie w tym sezonie. Młody Jędrzejczyk, który wrócił z wypożyczenia sprawował się również bardzo dobrze, kiedy grał, więc o przyszłość tej pozycji jestem spokojny.


DR:

Wojciech Szala (33, Polska) 50/0/4/1/6/0/6.82

Piotr Bronowicki (26, Polska) 22/2/2/1/0/0/6.91

Wojciech Wocial (21, Polska) 10/0/1/0/0/0/6.90


Jak przed rokiem. Szala grał bardzo pewnie nie dając powodów do wymiany go na młodszego Bronowickiego, który często musiał grać na innych pozycjach niż prawa obrona. Przesunięty z zespołu u21 Wocial również dobrze się zaprezentował, w przyszłym sezonie chciałbym go wypożyczyć aby się ograł, a za 2 lata zastąpić nim Wojciecha na prawej stronie defensywy.


DM:

Martins Ewumene (22, Nigeria) 12/0/0/0/2/0/6.58

Leo (25, Brazylia) 34/4/6/2/7/0/6.80

Piotr Dziewicki (30, Polska) 29/0/0/0/6/0/6.76

Jan Riegel (32, Czechy) 34/3/6/0/7/0/7.00


Tutaj grali głównie Leo oraz Riedel. Dziewicki nieco spóścił z tonu, biorąc pod uwagę poprzedni sezon, ale mimo to zatrzymamy go na kolejny sezon. Pechowcem był tutaj Ekwumene, który po obiecującej końcówce poprzedniego sezony w tym był nękany przez 2 długomiesięczne kontuzje, które nie pozwoliły mu rozwinąć skrzydeł. Mam nadzieję, że w kolejny będzie dla niego szczęśliwszy.


ML:

Roger (26, Brazylia) 3/0/0/0/0/0/6.67

Marcin Smoliński (22, Polska) 6/0/2/0/3/0/7.00

Maciej Korzym (20, Polska) 44/6/11/1/5/1/7.09

Mario Frick (33, Lichtenstain 44/11) 39/6/4/1/3/0/6.72


Roger podobnie jak Hernani, pomógł nam w meczach z Mladą, po czym odszedł do Francji. W obliczu tego pierwszoplanową rolę zaczął odgrywać Korzym. Gdy nie mógł on grać, zastępował go Frick, który ma papiery na gwiazdę Ekstraklasy, mimo podeszłego wieku, a mimo to zawodził, albo Wawrzyniak, który również średnio sobie radził. Potrzeba poszukać wzmocnień na pozycję rezerwowego dla Korzyma.


MR:

Sebastian Szałachowski (24, Polska) 25/3/3/0/1/0/6.93

Kamil Grosicki (20, Polska) 40/10/5/2/2/0/7.00

Kamil Majkowski (18, Polska) 4/0/0/0/0/0/7.00


Drugi rok z rzędu pozycja ta należała do Grosickiego. Szałachowski również nie zawodził, ale grał raczej w obliczu kontuzji Grosika. Chciałem go zatrzymać na kolejny sezon, lecz postanowił nie przedłużać kontraktu i przenieść się do Szwajcarii po zakończeniu sezonu. Młodego skrzydłowego Majkowskiego nękały przewlekłe, poważne kontuzje, przez co miał mało okazji do zaprezentowania się. Mam nadzieję, że nie zatrzyma to jego rozwoju.


AM/MC:

Aleksandar Vukovic (29, Serbia) 35/3/5/1/9/1/7.06

Piotr Giza (28, Polska 4/0) 44/11/14/7/8/0/7.18

Marcin Burkhardt (24, Polska 9/1) 10/1/4/2/1/0/6.80

Junior (29, Brzylia) 24/5/5/1/7/0/7.04

Radosław Mikołajczak (21, Polska) 12/0/0/0/4/0/6.67


Poprzednio królów było dwóch w tym samodzielnie królował Giza. Vuković nie grał źle, ale w porównaniu z poprzednim sezonem, zdecydowanie spuścił z tonu. Podobnie jak kilku innych graczy postanowił odejść po zakończeniu sezonu. Na szczęście tutaj nie potrzebuję wzmocnień, ponieważ mam zdolnego Mikołajczaka, oraz więcej szans może otrzymać Marcin, który nie gra źle i cierpliwie czekał na swój czas, nie marudząc o grę.


FW:

Takesure Chinyama (26, Zimbabwe) 48/30/7/9/3/0/7.10

Bartłomiej Grzelak (27, Polska 3/2) 32/9/3/1/1/0/6.91

Andrian Paluchowski (21, Polska) 10/1/0/1/0/0/6.50

Josip Tadic (21, Chorwacja 9/9 u21) 7/2/0/0/0/6.43


Chinyama - gwiazda sezonu w Legii oraz lidze. Niestety opuszcza nas, gdyż nie chce przedłużyć kontraktu. Jest to szansa dla Grzelaka, który niejednokrotnie pokazywał, zę ma duży potencjał. Będę go wspierać Tadić oraz Paluchowski, którzy nie mogą zaliczyć tego sezonu do wymarzonych. Ale są wciąż młodzi, więc wszystko przed nimi. W razie potrzeby na szpicy może wystąpić też Frick, Korzym albo Grosicki.

Odnośnik do komentarza
Lipiec:

Transfery z klubu:

Takesure Chinyama (26, Zimbabwe 4/0) [81/50/15] => Atlante (MEX), free

Sebastian Szałachowski (25, Polska) [99/17/6] => Grasshopper Zurich (SUI), free

Aleksandar Vuković (30, Serbia) [248/26/10] => Dundee United (SCO), free

Wojciech Wocial (22, Polska) => Dukla Praga, wypożyczenie

Radosław Mikołajczak (21, Polska) => Dukla Praga, wypożyczenie

Rafał Łopusiewicz (21, Polska) => Dukla Praga, wypożyczenie

Daniel Jezierski (21, Polska) => Odra Opole, free

Waldemar Woźniak (21, Polska) => Polonia Słubice, free

Maciej Tomczyk (21, Polska) => ŁKS Łomża, free

Łukasz Ambroziewicz (20, Polska) => Motor Lublin, free


Transfery do klubu:

Juli (28, Hiszpania, AM/FW) <= free

Pablo Sanchez (26, Hiszpania, AMR) <= Real Murcia (HIS), 240tys


Zespół opuściło niestety 2 kluczowych graczy Chinyama i Vuković oraz stabilny rezerwowy Szałachowski. Najbardziej boli fakt, że nic na ich trasferach nie zarobiliśmy. Zespól opuściło też kilku juniorów, z którymi nie wiązałem przyszłości. Ponadto wypożyczyłem 3 zawodników, aby się ograli w drugiej lidze czeskiej i za rok rywalizowali o pierwszy skład.

Drużynę zasiliło natomiast dwóch Hiszpanów, którzy zasilą formację ofensywną i mam nadzieję, że zaostrzą rywalizację o pierwszy skład.


Mecze towarzyskie:

Slovan Pardubice (SLO) - Legia Warszawa 0-4 (Giza, Frick, Korzym, Jędrzejczyk)

NK Zadar (CHO) - Legia Warszawa 0-2 (Grosicki, Tadić)

FK Barasov (ROU) - Legia Warszawa 0-2 (Tadić x2)

Legia Warszawa - HNK Hajduk (CHO) 2-0 (Tadić, Grosicki)


Superpuchar Polski:

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2-1 (Grzelak, Tadić)


Ekstraklasa:

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 3-1 (Korzym)


Liga Mistrzów:

1 runda eliminacji 1/2, FK Nefci Baku (AZE) - Legia Warszawa 0-4 (Giza, Juli, Tadić x2)

1 runda eliminacji 2/2, Legia Warszawa - FK Nefci Baku 3-0 (Dziewicki, Korzym, Burkhardt)

2 runda eliminacji 1/2, Santa Coloma (AND) - Legia Warszawa 0-2 (Tadić x2)


Pierwszy raz od dawna nie przegraliśmy żadnego sparingu, ba nawet nie zremisowaliśmy. Napajało to optymizmem przed eliminacjami do Ligi Mistrzów.

Eliminację rozpoczeliśmy od 1 rundy, gdzie z łatwością pokonaliśmy mistrza Azerbejdżanu. Los potraktował nas bardzo łaskawie, przydzielając nam w drugiej rundzie mistrza Andory jako przeciwnika. Już w pierwszym meczu wygraliśmy 2-0, co wydaje się gwarantować nam awans do kluczowej fazy.

W między czasie zagraliśmy też finał superpucharu, który z łatwością wygraliśmy. A więc pierwsze trofeum w 3 sezonie pracy w Legii zdobyte.

Nastrój popsuł jedynie słaby początek sezonu w ekstraklasie, ale mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy.


Polskie zespoły w europie:

Puchar UEFA

1 runda eliminacji 1/2, Drogheda United (IRL) - Ruch Chorzów 1-0

1 runda eliminacji 2/2, Ruch Chorzów - Drogheda United (IRL) 4-0

awans: Ruch Chorzów

1 runda eliminacji 1/2, Lokomotivi Tsibilisi (GEO) - GKS Bełchatów 0-1

1 runda eliminacji 2/2, GKS Bełchatów - Lokomotivi Tsibilisi 2-0

awans: GKS Bełchatów


Puchar Lata

1 runda eliminacji 1/2, Korona Kielce - Fredikstad FK (NOR) 2-1

1 runda eliminacji 2/2, Fredikstad FK (NOR) - Korona Kielce 4-1

awans: Frediskstad FK

Odnośnik do komentarza
Sierpień:

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Groclin 0-0

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1-0

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 0-0

Lech Poznań - Legia Warszawa 1-2 (Sanchez, Frick)

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2-0 (Junior, Grosicki)


Liga Mistrzów:

2 runda eliminacji 2/2, Legia Warszawa - Santa Coloma (AND) 1-0 (Augustyn)

3 runda eliminacji 1/2, Rapid Bucharest - Legia Warszawa 0-1 (Tadić)

3 runda eliminacji 2/2, Legia Warszawa - Rapid Bucgarest 0-1, 0-0d, 4-2k

awans: Legia Warszawa

Liga Mistrzów, grupa B: Inter Mediolan (ITA), Ajax Amsterdam (NED), Losc Lille (FRA)


W lidze ciąg dalszy niepowodzeń, dopiero zwycięstwo z Lechem pozwoliło nam na przebudzenie się.

W eliminacjach łatwo wygraliśmy mecz z mistrzem Andory, a po ich pokonaniu czekał nas trudny mecz z Rumunami. Pierwszy mecz udało nam się wygrać przy pomocy żelaznej defensywy oraz bramce z kontrataku. Niestety w rewanżu nie byliśmy tak skuteczni, ale udało nam się ugrać dogrywkę, która również nie rozstrzygnęła meczu. Zdecydowały karne i fatalna dyspozycja piłkarzy Rapidu. Trzeba przyznać, że dosyć szczęśliwie awansujemy do fazy grupowej, bo obiektywnie patrząc, Rumunii byli w dwumeczu lepsi. No cóż, widać,że czasem trochę szczęścia również jest potrzebne.


Odnośnik do komentarza
Na razie się na poprawę nie zanosi. :(

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wrzesień

Ekstraklasa:

Polonia Bytom - Legia Warszawa 1-1 (Korzym)

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 0-1


Puchar Ekstraklasy:

Grupa B 1/6, Cracovia Kraków - Legia Warszawa 3-3 (Jędrzejczyk, Sanchez, Paluchowski)


Puchar Polski

2 runda, Legia Warszawa - Przebój Wolbrom 2-0 (Leo, Paluchowski)


Liga Mistrzów

Faza grupowa 1/6, Ajax Amsterdam (NED) - Legia Warszawa 3-2 (Giza x2)

Faza grupowa 2/6, Legia Warszawa - LOSC Lille (FRA) 1-3 (Juli)


Kolejny miesiąc i kolejne niepowodzenia. O ile porażki w lidze mistrzów raczej były do przewidzenia, to fakt, że zdołaliśmy zwyciężyć tylko z dużo niżej notowanym Welbromem nie napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Fatalna postawa w lidze spowodowała, że plasujemy się na 15 pozycji w ligowej tabeli, nie pociesza nawet fakt, że mamy do rozegrania zaległe spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...