Skocz do zawartości

Classic Road To Fame


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu braku czasu jestem zmuszony wrócić do miesięcznych podsumowań.

 

 

Maj i czerwiec 2019

 

 

 

Ekstraklasa, Grupa Mistrzowska:

 

 

22.05.2019, 3. kolejka, (1.) Legia 4:0 Bytovia (6.)

25.05.2019, 4. kolejka, (6.) Górnik Zabrze 0:2 Bytovia (7.)

02.06.2019, 5. kolejka, (7.) Bytovia 2:0 Cracovia (5.)

05.06.2019, 6. kolejka, (2.) Lech 0:0 Bytovia (5.)

08.06.2019, 7. kolejka, (6.) Bytovia 0:0 Górnik Łęczna (8.)

 

 

Końcówka sezonu wyszła nam bardzo dobrze. Zaczęliśmy co prawda od wysokiej porażki w Warszawie, ale trudno było spodziewać się innego wyniku. Dwa kolejne mecze zagraliśmy bardzo dobrze i zasłużenie zdobyliśmy w nich 6 punktów. Udało nam się nawet zremisować na Bułgarskiej, za co należy podziękować Kaczmarkowi, bo 35 letni bramkarz rozegrał świetne zawody i został nawet wybrany zawodnikiem meczu. W ostatnim meczu sezonu padł rekord, bo na stadion w Bytowie przyszło 2968 osób. Szkoda, że mecz był nie bardzo, ale ciężko się dziwić, skoro grały dwie drużyny nie walczące już o nic.

 

Ligę kończymy na 6. miejscu, co jest dla nas gigantycznym sukcesem. Przed sezonem zapowiadano nam spadek i patrząc na siłę naszego zespołu w porównaniu z pozostałymi drużynami, wydawało się to całkiem sensowne. Nasze wyniki przeczą logice, no ale hej, pierwszy sezon dla beniaminka to niewiadoma. Po wakacjach może być o wiele trudniej. Tym bardziej, że odejdą Hurka (za darmo, nie stać nas na jego pensję), Cemba (to samo, nie stać nas) i jeszcze kilku zawodników, którzy chcą poszukać nowych wyzwań. W lecie czeka nas zatem mała rewolucja kadrowa. Przynajmniej hajs się zgadza, za 6. miejsce zarobiliśmy 3,37 mln zł, do tego jeszcze nowe umowy sponsorskie, swoje zrobił też zarząd, który zainwestował w klub 4 mln zł w tym sezonie, w skrócie - przed nowym sezonem mamy w kasie aż 10 mln zł. Mniej więcej tyle wyniesie nasz nowy budżet płacowy. Obecnie wydajemy 4 mln zł rocznie i realnie patrząc, moglibyśmy dorzucić do tego jeszcze z 2-3 mln bez szkody dla budżetu.

 

Tabela grupy mistrzowskie

Tabela grupy spadkowej

 

Nagrody na zakończenie sezonu

Statystyki zawodników

Podsumowanie sezonu

Podsumowanie finansowe

Stan konta

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przerwa letnia 2019/20

 

 

Transfery do klubu:

Callum Camps | WT

Joshua Webb | WT

Andrija Mihajlovic | WT

Sebastian Bonecki | Zagłębie Lubin (1 mln zł + 2.5 mln zł/4 lata)

Nemanja Jokic | Javor (500 tys. zł + 1.5 mln zł/4 lata)

Daniel Łukasik | Bełchatów (500 tys. zł)

Dimitar Mitov | Pirin Blagoevgrad (500 tys. zł + 1.3 mln z/4 latał)

Grzegorz Tomasiewicz | Arka (500 tys. zł + 300 tys. zł/rok)

Liam Walsh | Everton (650 tys. zł + 1 mln zł/4 lata)

 

 

Transfery z klubu:

Adrian Chomiuk, Gerard Bieszczad, Łukasz Kowalczyk => WT

Martin Hurka => Stal Dnieprodzierżyńsk (WT)

Piotr Makowski => Puszcza (50 tys. zł)

Robert Mandrysz => Chrobry (460 tys. zł)

Michał Zuber => Kotwica (WT)

Rafał Kucza => Chojniczanka (200 tys. zł)

 

 

Sparingi:

FiVPGju.png

 

 

Mnóstwo zmian w składzie, aż 9 nowych zawodników w zespole. Wydaliśmy na nie całą masę pieniędzy, a mimo to nie jestem w 100% zadowolony. Mam wrażenie, że w wielu przypadkach słono przepłaciliśmy, ale obym się mylił. W tym sezonie wydaliśmy na transfery więcej niż choćby Legia. Najgorszy jest fakt, że przed pierwszym meczem nowego sezonu nie mamy ŻADNEGO napastnika w składzie, ponieważ wciąż czekamy na odpowiedź od dwóch zawodników.

 

Podsumowanie transferów w Polsce

Podsumowanie transferów na świecie

Odnośnik do komentarza

Lipiec i Sierpień 2019

 

 

 

Transfery do klubu:

Marko Bacanin | Jagodina (wyp.)

Jasper van Bruggen | NEC (wyp.)

 

 

Transfery z klubu:

Jakub Kotarzewski => Polonia Warszawa (60 tys. zł)

 

 

Ekstraklasa [1-7]:

vs Jagiellonia (D) - 2:2

vs Górnik Zabrze (W) - 0:2

vs Dolcan Ząbki (D) - 1:0

vs Śląsk (D) - 0:2

vs Cracovia (W) - 0:1
vs Miedź (W) - 1:0
vs Legia (D) - 2:2

Puchar Polski [2. rnd.]:

vs GKS Tychy (W) - 2:2k

 

 

Mimo że ligę zaczynaliśmy jeszcze bez napastnika w składzie, to nie przeszkodziło nam to w strzeleniu dwóch bramek Jagiellonii. Nie udało nam się jednak utrzymać czystego konta, więc na otwarcie sezonu remisujemy. Na pierwszą wygraną czekaliśmy do 3. kolejki, kiedy to ograliśmy na naszym stadionie z Dolcanem Ząbki. Potem przegraliśmy jeszcze dwa mecze, ale jako że graliśmy z lepszymi drużynami, to jest to zrozumiałe. Końcówkę sierpnia mieliśmy dobrą, bo pokonaliśmy w Legnicy Miedź oraz zremisowaliśmy z Legią. W starciu z mistrzem mieliśmy dużo szczęścia, bo gospodarze mieli jeszcze kilka dobrych szans. Odpadliśmy też z Pucharu Polski.

 

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2019

 

 

Ekstraklasa [8-10]:

vs Lech (W) - 2:2

vs Kotwica (W) - 2:1

vs Wisła Płock (D) - 0:0

 

 

 

We wrześniu rozegraliśmy tylko trzy mecze. W Poznaniu popisaliśmy się świetną skutecznością i dzięki temu wywieźliśmy punkt ze stadionu wicemistrza Polski. Beniaminka z Kołobrzegu ograliśmy bez większych problemów. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale tym razem trochę brakło skuteczności. Nie udało się za to pokonać u siebie notującej świetny start ligowy Wisły Płock. No nic, we wrześniu 5 na 9 punktów, czyli całkiem nie najgorzej.

 

Tabela


Październik 2019

 

 

Ekstraklasa [11-]:

vs GKS Tychy (W) - 1:0

 

 

W październiku rozegrałem tylko jeden mecz. W Tychach jakimś cudem wygraliśmy, choć mogło skończyć się pogromem. A potem... klik

Odnośnik do komentarza

Ofertę Piasta przyjąłem. Potencjał drużyny z Gliwic jest nieporównywalnie większy niż Bytovii, zarówno sportowy jak i finansowy. Nie wiem jakim cudem był menedżer zdołał ugrać zaledwie 5 punktów z tą ekipą, bo skład mają spokojnie na TOP3, co zresztą potwierdzali przez ostatnie 4 lata. Wyniki poprzedniego menedżera: http://i.imgur.com/qhNfG2H.png

 

 

Bramkarze:

Ivan Covic (29, CRO)

Adam Stachowiak (32, POL)

 

 

Prawi obrońcy:

Bacary Sagna (36, FRA)

Javi López (33, SPA)

 

 

Lewi obrońcy:

Robert Mazan (25, SVK)

 

 

Środkowi obrońcy:

Alexander Juel Andersen (28, DEN)

Vinko Medjimorec (23, CRO)

Paulus Arajuuri (31, FIN)

Paweł Bochniewicz (23, POL)

 

 

Pomocnicy środkowi:

Uros Korun (32, SVK)

Piotr Zieliński (25, POL)

André Biyogho Poko (26, GAB)

Radosław Murawski (25, POL)

 

 

Lewi skrzydłowi:

Adrian Mierzejewski (32, POL)

Serge Nyuiadzi (28, TOG)

 

 

Prawi skrzydłowi:

Mateusz Mak (27, POL)

Bartosz Szeliga (26, POL)

 

 

Napastnicy:

Martin Kobylański (25, POL)

David Depetris (30, SVK)

Dzenis Beganovic (23, BIH)

Milan Panovic (21, SRB)

 

 

Debiut z Legią w Gliwicach. Aha, zarząd wymaga górnej połowy tabeli.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2019/20



Ekstraklasa

Swoją przygodę w Piaście zacząłem od meczu z Legią. Miało to miejsce kilka dni po objęciu przeze mnie posady, więc niewiele mogłem poradzić na wynik tego spotkania. Wynik powodem do wstydu nie był, ale styl, w jakim przegraliśmy, już tak. Po tym meczu dokonałem jeszcze kilka zmian w taktyce, a to poskutkowało... serią 7 zwycięstw z rzędu, co jest rekordem klubu. Zaczęliśmy od rozniesienia w Legnicy Miedzi 6:1, a już w następnej kolejce miałem okazję zmierzyć się z moim byłem klubem. W Bytowie mieliśmy mnóstwo szczęścia, bo to Bytovia miała więcej 100% okazji. Gospodarzom albo brakowało celności, albo świetnie bronił Stachowiak. My za to wykorzystaliśmy 3 z 3 sytuacji i dzięki temu zdobyliśmy komplet punktów. W Gliwicach wygraliśmy jeszcze z Lechem i Wisłą, a więc z zespołami liczącymi się, przynajmniej w teorii, w walce o najwyższe cele. Seria dobrych wyników pozwoliła nam skończyć rundę jesienną na 9. miejscu, a w 8 meczach zdobyłem 21 punktów. Nie udało nam się jednakowoż ani razu utrzymać czystego konta. Słaba obrona jest chyba największą bolączką Piasta, bo dysproporcja między zawodnikami ofensywnymi i defensywnymi jest widoczna gołym okiem. Drugim problemem jest całkowity brak sensownych zmienników na większości pozycji. Zostałem wybrany menedżerem roku. Tabela po rundzie jesiennej: klik

PeYABYv.png



Przerwa zimowa trochę nas wyhamowała i po fantastycznej końcówce rundy jesiennej przyszła jedynie dobra wiosna. Zaczęliśmy dość sensacyjnie, bo od porażki w Kołobrzegu z Kotwicą. W kolejnych spotkaniach było już lepiej, ale brakowało nam wygranych z zespołami z czołowej ósemki. Przełamać udało nam się dopiero w Warszawie, kiedy to ograliśmy Legię 1:0. Jedyna bramka padła po rzucie karnym, choć oba kluby miały kilka dobrych sytuacji. Była to bardzo ważna wygrana, bo dzięki niej zapewniliśmy sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Sezon zasadniczy zakończyliśmy porażką u siebie z Bytovią. Była to pierwsza porażka od 9 spotkań.

B8kvlKo.png



Tabela przed podziałem punktów: klik

Po podziale punktów do miejsca premiowanego awansem do europejskich pucharów mieliśmy tylko 2 punkty straty, dwa więcej do miejsca nr. 1. Końcową fazę sezonu rozpoczęliśmy właśnie od starcia z liderem, czyli Cracovią. W Krakowie dość sensacyjnie rozbiliśmy faworyta 3:0. Nie było czasu świętować, bowiem już w następnej kolejce czekało nas inne wymagające wyzwanie - na stadionie w Gliwicach podejmowaliśmy Legię Warszawa. Było to najnudniejsze z naszych starć w tym sezonie i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Po wygranych z Górnikiem Zabrze i Wisłą Płock znaleźliśmy się na 3. miejscu w tabeli, a do lidera traciliśmy tylko punkt. Różnice punktowe między miejscami 1-4 były jednak tak małe, że nic nie było wiadomo aż do ostatniego gwizdka sędziego kończącego sezon 2019/20. Graliśmy nieźle, a wyniki prezentują się tak:

nZw5klc.png



Co nam to dało?

Wicemistrzostwo Polski! Tabela




Transfery
Zimą kupiłem dwóch nowych zawodników na boki obrony. Na lewą obronę pozyskałem wychowanka Barcelony, Marca Cucurella. Póki co będzie jedynie zmiennikiem Mazana, ale jest to zawodnik 21 letni, więc jeszcze ma dużo czasu, aby w pełni rozwinąć swoje umiejętności. Hiszpan kosztował nas 700 tys. zł. Na przeciwległą stronę defensywy za pół miliona złoty zakupiłem Toniego Gorupeca. Uważam, że w tym przypadku zrobiliśmy świetny interes.

Udało mi się też zarobić ładne pieniądze sprzedając niechcianych zawodników. Za 260 tys. zł Uros Korun przeszedł do Krsko, a hiszpańskie Alcorcon zapłaciło nam aż 6 mln zł za Alexandra Juela Andersena.


Podsumowanie

Drużynę z Gliwic objąłem, gdy ta była w głębokim kryzysie. Po 11 kolejkach gliwiczanie zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 5 punktów. Efektej „nowej miotły” podziałał niemal od razu, bo po przegranym debiucie z Legią, forma drużyny wystrzeliła jak z armaty. 7 wygranych z rzędu pozwoliło nam nie tylko pobić klubowy rekord, ale też wygramolić się z 16. na 9. miejsce. Po przerwie zimowej straciliśmy już impet, ale wciąż graliśmy dobrze. Koniec końców skończyliśmy sezon na 2. miejscu i po wakacjach zagramy w eliminacjach Ligi Europy! Dość sensacyjnym Mistrzem Polski została Wisła Kraków. Za zajęcie 2. miejsca Ekstraklasa wypłaciła nam 11 mln zł. Pomogło to nieco podreperować nasz budżet, choć i tak finansowo sezon skończyliśmy pod kreską.

Zieliński osiągnął w tym sezonie średnią 8.22, co jest rekordem Ekstraklasy. Piłkarzem sezonu wybrany został jednak nasz inny zawodnik, a mianowicie Andre Biyogho Poko. W Jedenastce Sezonu znalazło się 4 naszych zawodników: Stachowiak, Bochniewicz, Poko, Zieliński. David Depetris zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców z 16 bramkami. Piłkarzem sezonu wg. kibiców został wybrany Piotr Zieliński.

 

Do Unii Europejskiej weszły Serbia, Czarnogóra oraz Bośnia, co znacząco ułatwi nam sprowadzanie zagranicznych zawodników.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...