Skocz do zawartości

Classic Road To Fame


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Moje dwie poprzednie kariery nie zakończyły się tak, jakbym sobie tego życzył - w obu przypadkach nie był to mój wybór, ale zależał on od problemów ze sprzętem czy głupoty. Postanowiłem spróbować jeszcze raz i mam nadzieję, że tym razem nic mi nie przeszkodzi. Jak wskazuje tytuł, kariera ta to będzie klasyczne "Od zera do bohatera". Zaczynam bezrobotny i pnę się po szczeblach kariery. Nic nowego, nic błyskotliwego, ale tak lubię grać najbardziej.

 

FM 16.3.2

Ligi: Anglia (3), Belgia (1), Francja (2), Hiszpania (3), Holandia (2), Niemcy (2), Polska (2), Portugalia (2), Rosja (1), Ukraina (1), Włochy (2)

 

Zacząłem z Kontynentalną Licencją C, a doświadczenie piłkarskie mojego bohatera to "Amator". Zaczynam zatem nie całkiem od dna, ale wciąż nisko. Moje bezrobocie trwało do 20 października 2016. Tego dnia zostałem ogłoszony nowym menedżerem Bytovii Bytów. Klub obejmuje po 15 kolejkach ligowych. Czarne Wilki zajmują 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów oraz bilansem 3 wygrane, 2 remisy, 10 porażek. Do bezpiecznej strefy tracimy 5 punktów, więc nie jest tak źle. Zarząd wymaga utrzymania w lidze, co jest chyba realne i wykonalne.

 

 

Bramkarze

Mateusz Oszmaniec (27, POL)

Tomasz Laskowski (30, POL)

 

Obrońcy

Krzysztof Bąk (33, POL)

Adrian Chomiuk (27, POL)

Wojciech Wilczyński (25, POL)

Marek Opałacz (31, POL)

Radosław Jasiński (25, POL)

Łukasz Wróbel (32, POL)

Sergejs Kozans (29, LVA)

Marcin Banaszak (18, POL)

 

Pomocnicy

Chris Jastrzembski (19, POL)

Paweł Lisowski (24, POL)

Bartłomiej Poczobut (22, POL)

Shohei Okuno (25, JPN)

Mariusz Kryszak (31, POL)

Robert Mandrysz (24, POL)

Dawid Kort (20, POL)

 

Skrzydłowi

Daniel Mąka (27, POL)

Łukasz Maciejewski (24, POL)

 

Napastnicy

Janusz Surdykowski (29, POL)

Dawid Janczyk (28, POL)

Mateusz Klichowicz (24, POL)

 

 

Kadra generalnie nie jest najgorsza. Brakuje mi tu jeszcze jednego środkowego obrońcy oraz lepszych skrzydłowych (i nominalnych lewych!), ale poza tym to nie mam za bardzo na co narzekać. Wzmocnień spróbuję poszykać w zimę, ale może być o nie ciężko, bo budżet wynagrodzeń jest już przekroczony, a na transfery mogę wydać okrągłe zero.

 

Odnośnik do komentarza

yaneck1, nie mam nominalnych. Z powodzeniem na lewym skrzydle mogą grać Okuno oraz Klichowicz. No i lubię grać ze skrzydłami:D

 

 

Październik 2015

 

 

I Liga:

 

24.10.2015, 16. kolejka

(15.) GKS Katowice 2:1 Bytovia Bytów (17.)

M. Bębenek 3', 26', S. Duda cz.k. 65' - J. Surdykowski 35', P. Lisowski cz.k. 62'

 

31.10.2015, 17. kolejka

(17.) Bytovia Bytów 3:2 Dolcan Ząbki (3.)

J. Surdykowski 4', 26', Ł. Maciejewski 67' - M. Krzywicki 33', D. Świerblewski 57'

 

 

Początek mojej pracy z Bytovią wypadł nie najgorzej. Co prawda w debiucie przegrałem z GKSem Katowice, ale to był dziwny mecz. Mieliśmy mnóstwo pecha, bo przy pierwszej bramce Chomiuk zderzył się z Banaszkiem, a potem zawinił Oszmaniec wpuszczając strzał z niemal zerowego kąta. Odpowiedzieliśmy bramką Surdykowskiego, ale na nic więcej nie było nas stać. Przed swoimi kibicami zaprezentowaliśmy się za to o niebo lepiej punktując faworyzowany, walczący o awans Dolcan Ząbki. Kolejny raz pokazał się Surdykowski, tym razem trafiając dwa razy. Gdy goście wyrównali, myślałem, że to będzie jeden z tych meczy. Na szczęście szybko się otrząsnęliśmy i byliśmy w stanie odpowiedzieć jeszcze jedną bramką, która, jak się potem okazało, dała mi pierwszy komplet punktów!

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015

 

 

I Liga:

 

08.11.2015, 18. kolejka

(17.) Bytovia 1:0 Chojniczanka (9.)

J. Surdykowski 32'

 

15.11.2015, 19. kolejka

(2.) Miedź 2:0 Bytovia (15.)

Marquitos 42', M. Garuch 56'

 

 

Rundę jesienną kończymy w dobrym stylu, a co najważniejsze - poza strefą bezpośredniego spadku. Z Chojniczanką wygraliśmy dość sensacyjnie, bo jest to zespół, który miał w tym sezonie powalczyć o czołowe miejsca w lidze. W Bytowie za bardzo nie błyszczeli, ale my też nic szczególnego nie pokazaliśmy. Zwycięstwo zapewnił nam niezawodny za mojej kadencji Surdykowski, który w 4 ostatnich meczach zdobył 2 razy więcej bramek, niż w 14 poprzednich występach. Na Miedź to jednak nie wystarczyło, bo jest to mimo wszystko zespół o poziom lepszy, a od następnego sezonu prawdopodobnie będzie grał już ligę wyżej.

 

Rok 2015 skończymy na 15. miejscu w tabeli. Mamy tyle samo punktów, co 16. GKS Bełchatów, ale dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich to my znajdujemy się w strefie barażowej. Do bezpiecznej strefy tracimy 5 punktów, czyli nie wiele.

 

http://i.imgur.com/iaG6xfO.png

Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa 2015/16

 

 

Sparingi

 

7QSNejj.png

 

 

Zima była wyjątkowo spokojna. Sparingów rozegraliśmy sporo, większość nie poszła po naszej myśli, ale testowałem różne rozwiązania, ciągle rotowałem składem, więc nie martwi mnie to za bardzo. Bardziej martwi mnie brak jakichkolwiek transferów. Klub w tym momencie jest milion złoty na minusie, budżet płacowy jest przekroczony o 30 tys. zł (rocznie), dlatego też nie udało się znaleźć żadnych sensownych pieniędzy na wzmocnienia. Mogłem zaoferować maksymalnie 17 tys. zł rocznie, a za takie pieniądze nikogo poważnego bym nie sprowadził. Musimy sobie radzić z tym, co mamy.

 

Złota Piłka i tytuł Najlepszego Piłkarza Roku powędrowały do Leo Messiego, a Złotym Chłopcem wybrano Memphisa Depay'a.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2016

 

 

I Liga

 

05.03.2016, 20. kolejka

(17.) Stomil 1:2 Bytovia (15.)

I. Meskhiya 25' - D. Mąka 35', J. Surdykowski kar. 59'

 

09.03.2016, 21. kolejka

(15.) Bytovia 5:0 Rozwój Katowice (18.)

J. Surdykowski kar. 3', kar. 37', 69', kar. 77', 78' - Ł. Winiarczyk cz.k. 3'

 

12.03.2016, 22. kolejka

(9.) Arka 2:2 Bytovia (14.)

D. Mąka 33', J. Surdykowski 65' - A. Łukasiewicz 58', M. Renusz 88'

 

19.03.2016, 23. kolejka

(1.) Wisła Płock 1:0 Bytovia (14.)

M. Lebedyński 28' - M. Banaszek cz.k. 90+3'

 

23.03.2016, 24. kolejka

(5.) Olimpia Grudziądz 1:1 Bytovia (15.)

M. Woźniak 45+1' - Ł. Maciejewski 69'

 

26.03.2016, 25. kolejka

(15.) Bytovia 2:1 Bełchatów (16.)

B. Poczobut 24', S. Kozans 90+2' - R. Trznadel 45+2'

 

 

Rok 2016 zaczęliśmy bardzo dobrze. Już na samym początku rundy wiosennej czekały nas dwa mega ważne mecze z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Stomil bronił się dzielnie, ale ostatecznie udało nam się ich pokonać. Rozwój rozłożył się przed nami w zasadzie sam, nie dość, że przez cały mecz graliśmy w przewadze, to jeszcze goście podarowali nam aż 3 rzuty karne. Skończyło się to pogromem oraz rekordem strzeleckim Surdykowskiego - zarówno klubowym, jak i ligowym. Potem przyszły mecze z czołówką tabeli i jestem szczerze zaskoczony, że przegraliśmy tylko z liderem z Płocka! W dodatku nie było to jednostronne widowisko, gdyż walczyliśmy z Nafciarzami jak równy z równym. Szkoda, że nie udało nam się wykorzystać naszych okazji, bo moglibyśmy wrócić do Bytowa nawet z kompletem punktów. Szkoda także głupiej czerwonej kartki Banaszka. Miesiąc zakończyliśmy kolejną ważną wygraną, tym razem z GKSem Bełchatów. Dzięki bramce Kozansa w ostatniej minucie udało nam się ponownie wygrzebać ze strefy spadkowej i uciec od MKSu Kluczbork na 2 punkty. Utrzymanie jest coraz bliżej.

 

http://i.imgur.com/W3fKfoL.png

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2016

 

 

I Liga

 

03.04.2016, 26. kolejka

(14.) Bytovia 2:1 Pogoń Siedlice (10.)

J. Surdykowski 20', Ł. Maciejewski 68' - A. Duda 16'

 

06.04.2016, 27. kolejka

(11.) Zawisza 1:0 Bytovia (14.)

M. Banovic 4'

 

14.04.2016, 28. kolejka

(14.) Bytovia 0:0 Zagłębie Sosnowiec (5.)

 

16.04.2016, 29. kolejka

(7.) Chrobry 2:0 Bytovia (14.)

Ł. Szczepaniak 7', M. Górski 90+1'

 

23.04.2016, 30. kolejka

(4.) Wigry 2:0 Bytovia (14.)

D. Karczewski 1', P. Ruszkul 18'

 

30.04.2016, 31. kolejka

(14.) Bytovia 1:1 Sandencja (11.)

J. Surdykowski 15' - A. Gawlik 9'

 

 

Kwiecień był najtrudniejszym miesiącem odkąd objąłem Bytovię. Cały czas walczyliśmy z drużynami lepszymi, przynajmniej na papierze. Zaczęło się dobrze, bo od wygranej z Pogonią Siedlice. Jak się okazało, były to mile złego początki, bo w następnych spotkaniach już tak różowo nie było. W większości przypadków wyniki prawidłowo oddawały obraz pojedynku. Jedynym wyjątkiem było spotkanie z Chrobrym, które powinno się zakończyć bezbramkowym remisem. Było nudno, akcji bramkowych było jak na lekarstwo i trudno stwierdzić, żebyśmy zasługiwali na porażkę. Nie ma co jednak płakać nad rozlanym mlekiem, bo 5 punktów to całkiem sporo, zważywszy na to, z kim graliśmy.

 

Na trzy kolejki przed końcem znajdujemy się tuż nad strefą spadkową i mamy 2 punkty przewagi nad 15. Bełchatowem. Terminarz mamy przeciętny, gdyż czeka na nas jeszcze GKS Katowice, MKS Kluczbork oraz Chojniczanka. Spotkanie z Kluczborkiem może być kluczowe. Bełchatów ma minimalnie lepiej, bo grają z Arką, Stomilem oraz Wisłą Płock. Podobnie wygląda sprawa ekipy z Kluczborka - Sandencja, Bytovia oraz Wigry. Wygląda więc na to, że z trójki walczącej o utrzymanie mamy najgorzej.

 

http://i.imgur.com/tlqj2LN.png

Odnośnik do komentarza

Maj 2016

 

 

I Liga

 

08.05.2016, 32. kolejka

(14.) Bytovia 1:0 GKS Katowice (9.)

J. Surdykowski 68'

 

14.05.2016, 33. kolejka

(16.) MKS Kluczbork 2:2 Bytovia (14.)

K. Nitkiewicz 13', K. Kaczmarek 90+2' - Ł. Maciejewski 45+1', A. Chomiuk 82', D. Kort cz.k. 90+3'

 

21.05.2016, 34. kolejka

(8.) Chojniczanka 1:0 Bytovia (14.)

A. Rybski 78'

 

Maj rozpoczęliśmy od zrobienia wielkiego kroku w kierunku utrzymania — wygraliśmy mecz z faworyzowanym GKSem Katowice. Swoją drogą, goście chyba już odpuścili, bo nie starali się w ogóle i mogliśmy spokojnie strzelić więcej bramek. Tego samego nie można było powiedzieć o drużynie z Kluczborka, bo o punkty walczyli jak o życie. Szkoda, że nie utrzymaliśmy prowadzenia do końca, bo tak to nie musielibyśmy się oglądać już na nikogo. Dzień później okazało się, że remis urządzał nas tak samo, jak wygrana, bo Bełchatów przegrał ze Stomilem! Oznaczało to mniej więcej tyle, że utrzymania nikt nam nie zabierze. Starcie z Chojniczanką nie miało zatem znaczenia. Surdykowski Królem Strzelców z dorobkiem 16 bramek!
Ostatecznie udało nam się uniknąć spadku. Za mojej kadencji zdobywaliśmy średnio 1,37 punktu mecz, co zapewne dałoby nam miejsce gdzieś koło 10. Planem minimum na następny sezon jest powtórzenie takiego wyniku. O tym, czy uda się go poprawić zapewne zadecyduje lato i ewentualne wzmocnienia. Na fali "sukcesu" zarząd ogłosił rozbudowę stadionu o 500 miejsc siedzących, co będzie kosztować... 3.7 mln złotych, czyli po 7.5 tys. za jedno krzesełko. Swoją drogą, inwestowanie prawie 4 mln złotych w 500 krzesełek przy prawie 2 mln zadłużeniu to dość odważna decyzja...
Podsumowanie sezonu: http://i.imgur.com/krS4eJz.png
Nagrody i statystyki: http://i.imgur.com/wZDmUIq.png
Piłkarz Sezonu wg. Kibiców: Adrian Chomiuk (51% głosów)
Odnośnik do komentarza

Przerwa letnia 2016

 

 

Transfery z klubu

 

Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Tomasz Laskowski, Daniel Mąka, Mariusz Kryszak, Michał Jakóbowski, Mateusz Oszmaniec, Radosław Kuligowski, Łukasz Maciejewski => Wolny transfer

Shohei Okuno => Stal Mielec (100 tys. zł)

 

 

Transfery do klubu

 

Krzysztof Kiercz <= Wolny transfer

Karol Domżał <= Sokół Aleksandrów (WT)

Bernardo Frizoni <= Podbrezova (WT)

Norbert Jędrzejczyk <= Radomiak (WT)

Irakli Meskhiya <= Stomil (WT)

Jakub Kotarzewski <= Korona Kielce (WT)

Michał Zuber <= Górnik Łęczna (WT)

Łukasz Kowalczyk <= Skra Częstochowa (25 tys. zł)

Marcin Banaszak <= Lech (wyp. na 2 lata)

Eryk Rakowski <= Legia (wyp.)

Rafal Kucza <= WT

 

 

Sparingi

TsMEREC.png

 

 

Letnie okienko mogło być szokiem dla większości kibiców, gdyż byli oni świadkami niemałej rewolucji. Bytovię opuściło aż 11 zawodników, dla których nie widziałem miejsca w składzie, a swoimi występami bardziej zniechęcali mnie do siebie, aniżeli pracowali na nowy kontrakt. Fanom oczywiście się to nie za bardzo podobało, zwłaszcza, że kilku zawodników spędziło w klubie dłuższą chwilę. Najgorzej przyjęto rozstanie z Oszmańcem, który był gwiazdą klubu, a nawet powoli zmierzał w kierunku statusu legendy. Za zasługi nikogo jednak nie mam zamiaru trzymać, a Mateusz bronił słabo. Z 10 zawodników, z którymi rozstałem się za darmo, próbowałem dogadać się tylko z jednym. Niestety, Maciejewski zażądał znacznej podwyżki, a że sytuacja finansowa klubu nie jest za ciekawa, to nic z tego nie mogło wyjść.

 

Ciężko było szukać pieniędzy na transfery, więc więc większość transakcji przeprowadziłem jeszcze przed otwarciem okienka. Wydałem tylko 25 tys. zł, a mimo to, przynajmniej moim zdaniem, skład został znacząco wzmocniony i odświeżony. Może nie bardzo udało mi się oszczędzić na pensjach, bo rocznie wydajemy teraz tylko 100 tys. zł mniej, ale za podobne pieniądze mamy lepszą jakość. Najlepszym tego przykładem jest Karol Domżał. Patrząc na jego umiejętności, to kibice bardzo szybko wybaczą mi Oszmańca. W dodatku chłopak ma tylko 21 lat i zarabia prawie 4 razy mniej. Przed sezonem mierzyłem gdzieś tak w środek tabeli, ale teraz? Teraz wydaje mi się, że możemy nawet powalczyć o miejsca w pierwszej piątce.

 

Rozegraliśmy tylko dwa sparingi, ponieważ przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy dość późno i niemal od razu musieliśmy grać w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2016

 

 

Puchar Polski

 

17.07.2016, Runda wstępna

(4L) Gwardia Koszalin 1:3 Bytovia (2L)

M. Żewłakow 64' - K. Kiercz 13', R. Radzio sam. 44', J. Surdykowski 46'

 

23.07.2016, 1. rnd.

(4L) Stal Rzeszów 0:1 Bytovia (2L)

D. Janczyk 17'

 

 

I Liga

 

30.07.2016, 1. kolejka

Stal Mielec 0:0 Bytovia

 

 

Początek sezonu bez fajerwerków. Nikt się ich jednak nie spodziewał, bo po tak dużej przebudowie upłynie trochę czasu, zanim zawodnicy się ze sobą zgrają. W Pucharze poradziliśmy sobie bez większych problemów, ale rywale zbyt wymagający nie byli. Ligę inaugurowaliśmy na boisku beniaminka z Mielca. Mecz na kolana nie rzucił, mieliśmy niby lekką przewagę, ale nic konkretnego z niej nie wynikło. Bezbramkowy remis na rozpoczęcie ligi może być.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016

 

 

I Liga

 

06.08.2016, 2. kolejka

Bytovia 0:2 Zagłębie Sosnowiec

A. Piąskowski kar. 43', 79'

 

14.08.2016, 3. kolejka

(8.) Chojniczanka 4:2 Bytovia (14.)

T. Mikołajczyk 11', 67', D. Paszliński 16', D. Jelic 48' - B. Frizoni cz.k. 25', J. Surdykowski 60', 62'

 

21.08.2016, 4. kolejka

(16.) Bytovia 2:1 Arka (7.)

J. Surdykowski 69', S. Kozans 82' - P. Wojowski 55'

 

24.08.2016, 5. kolejka

(12.) Bytovia 0:0 Zawisza (8.)

 

27.08.2016, 6. kolejka

(14.) Wigry 1:2 Bytovia (12.)

K. Adamek 83' - M. Klichowicz 40', J. Surdykowski 89'

 

31.08.2016, 7. kolejka

(10.) Bytovia 0:1 GKS Katowice (5.)

G. Goncerz 59'

 

 

Puchar Polski

 

10.08.2016, 2. rnd.

(2L) Bytovia 2:1 Wigry (2L)

D. Janczyk 23', A. Piekarski sam. 96' - K. Zapolnik 21'

 

 

Sezon nabiera rozpędu, a my wciąż szukamy formy. Póki co gramy strasznie w kratkę, a nasza gra obronna woła o pomstę do nieba, a po 3 kolejkach byliśmy nawet w strefie spadkowej! Trochę nas to otrzeświło i w kolejnych trzech spotkaniach zdobyliśmy 7 punktów. Mieliśmy przy tym sporo szczęścia, ale pokazaliśmy też, że potrafimy grać do końca. Styl w jakim odnieśliśmy te dwa zwycięstwa to już inna sprawa i póki co wygląda to bardzo marnie, bo więcej zawdzięczamy nieskuteczności przeciwnika niż samym sobie. Wydawało się już, że pomału nabieramy rozpędu, ale bardzo szybko wyhamował nas GKS Katowice, a wynik 1:0 to najniższy wymiar kary. Zdecydowanie bokiem wychodzi nam krótki okres przygotowawczy do sezonu. Przynajmniej w pucharze gramy dalej.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2016

 

 

I Liga

 

03.09.2016, 8. kolejka

(6.) Olimpia Grudziądz 2:0 Bytovia (14.)

M. Osłowski kar. 11', F. Hiszpański 17'

 

10.09.2016, 9. kolejka

(14.) Bytovia 2:0 Sandencja (11.)

J. Surdykowski 13', 89'

 

17.09.2016, 10. kolejka

(18.) Pogoń Siedlice 3:0 Bytovia (13.)

E. Drozdowicz 14', K. Wójcik 68', M. Żytko kar. 72'

 

24.09.2016, 11. kolejka

(14.) Bytovia 1:0 Zagłębie Lubin (8.)

M. Zuber 76'

 

 

Puchar Polski

 

21.09.2016, 3. rnd.

(2L) Bytovia 1:0 Olimpia Grudziądz (2L)

C. Jastrzembski 106'

 

 

Jeżeli dotąd graliśmy w kratkę, to co powiedzieć o wrześniu? W Grudziądzu zostaliśmy zdeklasowani i powinniśmy się cieszyć, że mecz zakończył się na stracie tylko dwóch bramek. Z Sandencją zagraliśmy już niby lepiej, ale nie zabrakło nam też szczęścia, bo goście mieli tyle samo dobrych okazji, co i my. Na szczęście mamy takiego gościa, jak Surdykowski, który kolejny raz daje nam punkty. O ile porażka w Grudziądzu była do wybaczenia, o tyle przegranie trzema bramkami z beniaminkiem z Siedlic? Był to mecz, w którym musieliśmy zdobyć komplet punktów, a tymczasem daliśmy dupy po całości. Po tej poniżającej wpadce zwołałem zebranie zespołu. Zgodnie ustaliliśmy, że trzeba się wziąć w garść, spiąć pośladki i zacząć wreszcie coś grać. Kilka dni potem pokonaliśmy Olimpię w pucharze, awansując tym samym do ćwierćfinału, gdzie zmierzymy się z 3 ligowym ROWem Rybnik. Droga do półfinału stoi otworem. W ostatnim spotkaniu miesiąca pokonaliśmy u siebie Zagłębie Lubin, które ma jeszcze większy problem z formą od nas.

 

http://i.imgur.com/llUEmY3.png

Odnośnik do komentarza

Październik 2016

 

 

I Liga

 

01.10.2016, 12. kolejka

(14.) Polonia Bytom 1:0 Bytovia (11.)

S. Pączko 84'

 

05.10.2016, 13. kolejka

(1.) Cracovia 1:0 Bytovia (14.)

H. Wołąkiewicz kar. 43'

 

08.10.2016, 14. kolejka

(16.) Bytovia 0:1 Chrobry (14.)

B. Poczobut 45'

 

15.10.2016, 15. kolejka

(15.) Bytovia 0:1 Puszcza Niepołomice (10.)

M. Broź 42'

 

22.10.2016, 16. kolejka

(15.) Kotwica 1:1 Bytovia (16.)

K. Cholerzyński 8' - Ł. Kowalczyk 41'

 

29.10.2016, 17. kolejka

(16.) Bytovia 2:2 Wisła Płock (7.)

J. Surdykowski 25', M. Klichowicz 61' - M. Raicevic 17', 89'

 

 

Puchar Polski

 

26.10.2016, ćwierćfinał 1. mecz

(2L) Bytovia 2:1 ROW Rybnik (3L)

E. Rakowski 31', D. Janczyk 45+2' - S. Siwek 22'

 

 

Kurcze, październik wypadł tak źle, a graliśmy... lepiej niż we wszystkich dotychczasowych meczach. Dziwnie to brzmi po miesiącu, w którym w 6 spotkaniach zdobyliśmy ledwie 2 punkty, ale prawda jest taka, że powinniśmy ich mieć 15, bo tylko w Bytomiu byliśmy gorsi. W każdym kolejnym spotkaniu byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy więcej okazji, a mimo to nie potrafiliśmy nawet strzelić gola. W samym meczu z Puszczą mogliśmy strzelić z 5 bramek, a przegraliśmy 0:1. Jak pech to pech. Poprawa w grze jest jednak widoczna gołym okiem, brakuje tylko skuteczności. Do końca rundy jesiennej jeszcze 3 mecze, które musimy wygrać, jeżeli chcę rozpocząć nowy rok jako menedżer Bytovii.

 

http://i.imgur.com/qEAlpW1.png

Odnośnik do komentarza

Listopad 2016

 

 

I Liga

 

05.11.2016, 18. kolejka

(16.) Bytovia 2:0 Stal Mielec (14.)

Ł. Kowalczyk 27', M. Klichowicz 34'

 

12.11.2016, 19. kolejka

(4.) Zagłębie Sosnowiec 1:0 Bytovia (14.)

A. Piąskowski kar. 48'

 

 

Puchar Polski

 

16.11.2016, ćwierćfinał 2. mecz

(3L) ROW Rybnik 3:0 Bytovia (2L)

S. Siwek 3', M. Gładkowski 9', 30'

 

 

Wreszcie koniec rundy jesiennej. Kończymy ją tak samo, jak wyglądaliśmy przez cały ten czas - żałośnie. Przegranie 0:3 z drużyną grającą ligę niżej faktycznie daje dużo do myślenia. Na szczęście mam na to kilka miesięcy.

 

http://i.imgur.com/DPgMVPW.png

Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa

 

 

Transfery do klubu

 

Piotr Makowski <= Skra Częstochowa (10 tys. zł)

Guram Goshteliani <= WT

Martin Hurka <= WT

 

 

Transfery z klubu

 

Dawid Janczyk => WT

 

 

Sparingi

GaxAnYk.png

 

 

Zima była całkiem spokojna. Pozyskałem trzech nowych zawodników. Dwóch młodych napastników póki co będzie się uczyć u boku Surdykowskiego, który stwierdził, że chce odejść do większego klubu. Fajnie, ale takie marzenia w wieku 30 lat? Cóż, o ile ktoś go kupi, to mi to nie przeszkadza. Młody Goshteliani nie wiele mu ustępuje, a jedynym problemem z nim związanym jest jego narodowość, przez co nie może występować z Meskhiya w pierwszym składzie. Poza tym dołączył do nas jeszcze świetny skrzydłowy, a na lato zaklepałem już 3 bardzo dobrych zawodników. Odszedł tylko Janczyk. Chciał grać, ale mnie nie przekonywał, więc się z nim pożegnałem.

 

Nadrobiliśmy niedobór sparingów, bo w styczniu i lutym rozegraliśmy aż 12 meczów kontrolnych. Wyniki nie były najgorsze, więc mogę mieć nadzieję, że runda wiosenna nie będzie katastrofą.

 

Zdobywca Złotej Piłki i Najlepszy Piłkarz Roku to znowu Messi. Złoty Chłopiec to Alessio Romagnoli.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2017

 

 

I Liga

 

05.03.2017, 20. kolejka

(17.) Bytovia 1:1 Chojniczanka (10.)

J. Surdykowski 67' - T. Mikołajczyk 75'

 

08.03.2017, 21. kolejka

(5.) Arka 1:2 Bytovia (17.)

P. Wojowski 15' - J. Kotarzewski 28', M. Hurka 83'

 

11.03.2017, 22. kolejka

(8.) Zawisza 0:3 Bytovia (13.)

M. Zuber 2', 30', S. Kozans 72'

 

18.03.2017, 23. kolejka

(12.) Bytovia 0:0 Wigry (18.)

 

25.03.2017, 24. kolejka

(12.) Bytovia 2:2 Olimpia Grudziądz (9.)

M. Zuber 20', M. Hurka 87' - F. Hiszpański 43', 47'

 

 

W marcu wreszcie mogliśmy oglądać Bytovię taką, jakiej się spodziewałem przed sezonem. Wreszcie zaczęliśmy grać w piłkę, a nie tylko biegać po boisku. Duża w tym zasługa Martina Hurki, który błyskawicznie wprowadził się do zespołu i w 5 spotkaniach zdołał zdobyć 2 gole i 1 asystę. Wydaje się, że był on tym, czego nam brakowało - lewo skrzydłowym z prawdziwego zdarzenia. Lepiej wyglądała też nasza skuteczność, bo nie pamiętam już kiedy ostatnio strzeliliśmy 3 bramki. I to na jakim terenie, z jakim rywalem! Szkoda jedynie spotkania z Wigrami, bo mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Faktem jest jednak 9 punktów w 5 meczach, czyli wynik, jakiego jeszcze w tym sezonie nie było. Jeżeli utrzymamy formę, to nie powinno być problemów z utrzymaniem, a od kolejnego sezonu można już spokojnie myśleć o walce o czołowe pozycje.

 

http://i.imgur.com/bZLOnx0.png

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2017

 

 

I Liga

 

01.04.2017, 25. kolejka

(3.) GKS Katowice 0:0 Bytovia (14.)

 

08.04.2017, 26. kolejka

(8.) Sandencja 4:0 Bytovia (14.)

P. Mandrysz 8', 80', S. Szczepański 61', G. Baran 83'

 

16.04.2017, 27. kolejka

(14) Bytovia 4:1 Pogoń Siedlice (13)

M. Hurka 23', 60', M. Banaszak 50', J. Surdykowski 57'

 

22.04.2017, 28. kolejka

(13) Bytovia 1:1 Polonia Bytom (15)

M. Zuber 33' - J. Pawłowski 87'

 

29.04.2017, 29. kolejka

(12.) Zagłębie Lubin 0:5 Bytovia (13.)

M. Hurka 37', J. Surdykowski 47', M. Zuber 51', 60', C. Jastrzembski kar. 78')

 

 

Miesiąc skrajności. Zaczęliśmy dość spokojnie, bo od bezbramkowego remisu w Katowicach. W każdych innych okolicznościach pewnie bym się nim zadowolił, bo to, przynajmniej teoretycznie, lepszy zespół, w dodatku walczący o awans. Tym razem czuję jednak niedosyt, ponieważ mieliśmy wystarczająco dobre sytuacje, aby to spotkanie wygrać. O katastrofie w Nowym Sączu trudno powiedzieć cokolwiek. Był to najgorszy mecz za mojej kadencji i chyba tyle wystarczy. 8 dni później roznieśliśmy na swoim już boisku Pogoń Siedlice, rewanżując się tym samym za jesienną porażkę. Nie wiem jakim cudem nie pokonaliśmy Polonii Bytom, bo mieliśmy aż 5 100% sytuacji i 3 dobre. Powinno się skończyć pogromem, ale jak się okazało - niewykorzystane sytuacje się mszczą i musieliśmy zadowolić się zaledwie jednym punktem. Wyprawę do Lubina zapamiętamy na długi czas, bo rozbicie 5:0 spadkowicza z Ekstraklasy i faworyta do awansu, w dodatku na jego stadionie, to coś, co zapadnie w pamięć kibiców na długi, długi czas. Jasne, Zagłębie jest w beznadziejnej formie, ale co z tego? Wynik idzie w świat!

 

Z innej beczki - przedłużyłem umowę z Bytovią do 2018 roku. Wynegocjowałem nieco wyższy budżet płacowy i podwyżkę płacy dla mnie. Zarabiam teraz 200 tys. zł rocznie. Martwi mnie tylko sytuacja finansowa klubu, bo nawet pomimo dużych inwestycji prezesa (prawie 2 mln zł), wciąż jesteśmy pod kreską. Na daną chwilę jest to pół miliona zł.

Odnośnik do komentarza

W przerwie letniej i zimowej aranżuj sobie turnieje (nie pojedyncze mecze) towarzyskie z zespołami o jak najwyższych reputacjach jakie możesz wybrać. Wtedy takie mecze będą pokazywane w TV i z tego tytułu zarobisz dodatkową kasę. Całkiem fajnie można zarobić.

 

Jak nieco rozkręcisz klub, chociaż teraz też możesz spróbować, to idź do zarządu o szukanie klubu filialnego pod merchandising. Jakieś Chiny, Usa, Araby; na tym też dobrze zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...