Skocz do zawartości

La Berrichonne - polska kolonia we Francji!


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno prowadziłem tutaj karierę, w której grając Lechią Gdańsk zatrudniałem wyłącznie polskich zawodników i mimo wszystko trzeba przyznać, że na tle polskiej ligi nie było to strasznie trudne wyzwanie. Porzuciłem tę karierę przez duży natłok obowiązków, lecz teraz gdy odeszły studia (zaoczne ale jednak ;d), postanowiłem rozpocząć nową karierę w FM. Dużo myślałem nad wyborem klubu i nie chciałem po raz kolejny wprowadzać małego klubu do najwyższej ligi i tam osiągnąć szczyt, gdyż wiem już że potrafię to zrobić. Nie lubię też zbytnio grać w jakiś egzotycznych ligach i szukałem nowego sposobu na rozgrywkę. Przypomniałem sobie pewną karierę opisywaną na tym forum, gdzie pewien użytkownik malutkim klubem z Anglii awansował do Premier League grając wyłącznie samymi Polakami! Nie mogę jednak znaleźć tej kariery (jeśli ktoś wie o co chodzi, to prosiłbym o podesłanie linka :)) Postanowiłem więc, że ja też spróbuję takiego wyzwania i stworzę klub, w którym to Polacy będą odgrywać pierwszoplanowe role.

 

Football Manager 2015

FM 2015 Revolution Final Update CA PA Fix

Klub: La Berrichonne de Châteauroux

Liga: 3 liga francuska

 

 

Zdecydowałem się zagrać we Francji, gdyż dawno nie prowadziłem drużyny w tym kraju, klub jaki objąłem posiada dość dobre obiekty treningowe i dobrą szkółkę, w której być może z czasem będą pojawiać się gracze z polskimi korzeniami (jeśli wiecie możecie mi napisać, czy może tak się stać, np. przy zatrudnianiu polskich scoutów)

Zastanej kadry nie zamierzam przedstawiać, gdyż wszyscy zawodnicy zostaną wystawieni na listę transferową. Będę przystawał na każdą ofertę, którą złoży jakiś klub i nie będzie mi zależeć na zarobku. Zawodnicy, którzy nie znajdą nowego pracodawcy zostaną wypożyczeni, bądź spędzą cały sezon w rezerwach. Za pozyskane pieniądze zamierzam sprowadzić jak największą liczbę Polaków, którzy będą stanowić o sile naszego zespołu. Wszystkich zapraszam do śledzenia i zaglądania tutaj :)

Odnośnik do komentarza

@Vanlid - no jakoś żadnego nam się nie udało pozyskać, ale wielu ma przeszłość w Ekstraklasie :) Mamy także byłego, wielokrotnego reprezentanta Polski :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Tak jak już powiedziałem wszyscy obecni zawodnicy La Berrichonne zostali wystawieni na listę transferową. Udało mi się sprzedać czterech zawodników za całkiem fajne pieniądze. Z pozostałymi rozwiązałem kontrakty, przez co z pewnością ucierpiały nasze finanse, lecz dzięki temu zwolniło się miejsce w budżecie płacowym na pensję dla nowych zawodników.

 

Transfery z klubu:

 

Arnold Garita (Olympique Marsylia, 875tys€)

Terence Makengo (RC Lens, 500tys€)

Landry Bonnefoi (Evian TG, 100tys€)

Erwin Koffi (OSG Nice, 20tys€)

 

 

Niepotrzebni zawodnicy zostali przesunięci do drużyny rezerw, gdyż z nie wszystkimi rozwiązałem kontrakty. W pierwszej drużynie zagra jeden obcokrajowiec, a będzie nim Distel Zola. Zawodnik ten ma ważny kontrakt aż do 2017 roku, więc zerwanie kontraktu kosztowało by nas zdecydowanie za dużo. Ma spore umiejętności i dużą wartość, więc może dzięki regularnej grze uda nam się go sprzedać po zakończeniu sezonu.

Lista pierwszego zespołu zamykała się więc na jednym zawodniku, więc rozpocząłem poszukiwania na polskim rynku. Przed pierwszym sparingiem mieliśmy już skompletowaną zupełnie nową kadrę, która wygląda teraz tak:

 

 

Bramkarze:

 

Maciej Mielcarz (Raków Częstochowa, 80tys€)

Wojciech Pawłowski (wolny transfer)

 

Lewi obrońcy:

 

Tomasz Lisowski (Chojniczanka Chojnice, 160tys€)

Paweł Kal (wolny transfer)

 

Środkowi obrońcy:

 

Łukasz Nawotczyński (Zawisza Bydgoszcz, 15tys€)

Karol Hallmann (wolny transfer)

Mateusz Bany (wolny transfer)

Mateusz Kuźmicki (wolny transfer)

 

Prawi obrońcy:

 

Julien Tadrowski (wolny transfer)

Marcin Kikut (Formacja Mostki, 60tys€)

 

Defensywni pomocnicy:

 

Kamil Cholerzyński (Rozwój Katowice, 70tys€)

Remigiusz Gac (wolny transfer)

 

Środkowi pomocnicy:

 

Distel Zola

Mariusz Zganiacz (GKS Tychy, 70tys€)

Mariusz Kukiełka (Siarka Tarnobrzeg, 1tys€)

 

Napastnicy:

 

Patryk Mikita (wolny transfer)

Paweł Buzała (wolny transfer)

Daniel Gołębiewski (Dolcan Ząbki, 65tys€)

Marcin Krzywicki (Dolcan Ząbki, 64tys€)

Sebastian Szałachowski (wolny transfer)

Krzysztof Chrapek (wolny transfer)

Odnośnik do komentarza

Nazwiska wyglądają na papierze bardzo fajnie - Buzała, Krzywy czy Szałachowski, uznane nazwiska :D Bardzo fajny pomysł, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, więc powodzenia!

A odnośnie wyboru klubu - wziąłeś jakikolwiek klub z tej ligi czy czymś się kierowałeś? Pytam, bo ilekroć słyszałem o tym klubie to był przedstawiany jako LB Chateauroux, podczas gdy Ty posługujesz się właśnie tym rozwinięciem LB. Pytam z ciekawości, czy orientujesz się coś o tym klubie i o nazwie :D

Odnośnik do komentarza

@Super Patson - klub wybrałem dość przypadkowo, patrząc tylko na obiekty treningowe. Rzeczywiście tak jak mówisz ja też częściej słyszałem nazwę Lb Chateaurox, lecz w FMie przy wynikach meczów, bądź w tabeli podana jest nazwa La Berrichone. Jeśli ktoś wie jak powinna brzmieć nazwa, to proszę o poprawkę :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sparingi:

 

Spakenburg - La Berrichonne 2:4 (Zola, Buzała, Gołębiewski, Mikita)

La Berrichonne - LEMANS FC 3:1 (Buzała, [sam.], Mikita)

CFFP - La Berrichonne 0:3 (2x Krzywicki, Chrapek)

La Berrichonne - Fc Gueugnon 1:0 (Buzała)

 

 

Transfery do klubu:

 

Łukasz Jegliński (Stomil Olsztyn, 20tys€)

Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice, 70tys€)

 

Przed nowym sezonem potrzebowaliśmy jeszcze jednego środkowego pomocnika i został nim były zawodnik Stomilu Olsztyn Łukasz Jegliński. Na tym nasze ruchy transferowe miały się zakończyć, jednak poważna kontuzja Krzywickiego zmusiła mnie do poszukiwania jeszcze jednego napastnika. Nowym nabytkiem został Tomasz Mikołajczak, który wygląda całkiem solidnie i mogę zdradzić, że w debiucie strzelił 4 bramki w jednym meczu!

 

Championnat National

 

[1/36] La Berrichonne - Le Poire-sur 0:2

[2/36] Amiens SC - LA Berrichonne 1:0

[3/36] La Berrichonne - USBCO 3:3 (3x Gołębiewski)

[4/36] Fc Chambly-Thelle - La Berichonne 0:4 (4x Mikołajczak)

 

Tabela

 

Coupe de la Ligue

 

[1 runda] La Berrichonne - FC Istres 4:4 (2:0)d. (2x Szałachowski, 2x Buzała, Jegliński, Mikita)

[2 runda] Tours FC - La Berrichonne 1:3 (Zola, Gołębiewski, Lisowski)

 

Wszyscy byli ciekawi jak zaprezentuje się polski skład na trzecim szczeblu rozgrywkowym we Francji. Trzeba przyznać, że początki były dosyć niemrawe i dwa pierwsze mecze ligowe były nie najlepsze w naszym wykonaniu. Z każdym meczem jednak gra naszego zespołu wyglądała coraz lepiej i pod koniec miesiąca możemy upatrywać pozytywów. Przez pierwszy miesiąc ukształtowała się już także podstawowa jedenastka. W bramce początkowo bronił Mielcarz, lecz szybko został zmieniony na rzecz Pawłowskiego. W pozostałych formacjach również mam już wyznaczonych zawodników, którzy powinni być liderami na swoich pozycjach i tych, którzy pozostaną póki co tylko zmiennikami.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2014

 

Championnat National

 

[5/36] Vendee Lucon - La Berrichonne 1:4 (2x Gołębiewski, Nawotczyński, Mikołajczak)

[6/36] La Berrichonne - US Avranches 6:1 (3x Gołębiewski, Mikita, Jegliński, Buzała)

[7/36] FC Istres - La Berrichonne 2:3 (2x Mikita, Jegliński)

[8/36] La Berrichonne - AC Arles-Avignon 0:2

[9/36] US Dunkerque - La Berrichonne 0:0

 

Tabela

 

Nasi zawodnicy trochę sobie postrzelali w tym miesiącu, co może cieszyć i po tych kilku meczach jestem zadowolony z naszej postawy. Jest jeszcze za wcześnie by określić, czy będziemy w stanie powalczyć o awans do wyższej ligi i póki co skupiamy się na spokojnym zdobywaniu punktów. Mamy jednak małe kłopoty z kontuzjami, które wykluczają co trochę z gry naszych zawodników.

Odnośnik do komentarza

@Cwikla - dziena :D

-----------------------------------------------------------------------------------

PAŹDZIERNIK

 

Championnat National

 

[10/36] La Berrichonne - CA Bastia 3:1 (2x Buzała, [sam.])

[11/36] US Orleans - La Berrichonne 1:4 (Cholerzyński, Zganiacz, Kuzmicki, Mikita)

[12/36] EFC Frejus - La Berrichonne 1:0

 

Tabela

 

Coupe de France

 

[5 runda] La Berrichonne - Limoges FC 3:0 (3x Szałachowski)

[6 runda] EDS Montlucon - La Berrichonne 0:2 (Bany, Mikołajczak)

 

Coupe de la Ligue

 

[3 runda] La Berrichonne - AJ Auxerre 1:5 (Coulibaly)

 

 

Nasz zespół prezentuje się całkiem zadowalająco, gramy dość skutecznie i przyjemną dla oka piłkę. Sytuacja w lidze jest bardzo ciekawa, gdyż poziom drużyn jest bardzo wyrównany i w tabeli jest bardzo ciasno. Rozpoczęliśmy także zmagania w Pucharze Francji, gdzie pokonaliśmy dwie o wiele niżej notowane drużyny. Mecze te są okazją do pokazana się dla naszych zmienników. W drugim z pucharów wystawiliśmy zawodników z drużyny rezerw, gdyż nie chciałem tracić sił i ryzykować kontuzji zawodników i może mało ambitną postawą odpadliśmy z tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2014

 

Championnat National

 

[13/36] La Berrichonne - SC Colmar 4:3 (3x Mikita, Gołębiewski)

[14/36] La Berrichonne - Groupe Sportif Consolat 1:0 (Mikita)

[15/36] US Colomiers - La Berrichonne 1:1 (Tadrowski)

[16/36] La Berrichonne - SAS Epinal 4:0 (2x Mikita, 2x Mikołajczak)

 

Tabela

 

Coupe de France

 

[7 runda] US Albigeoise - La Berrichonne 1:2 (2x [sam.])

 

Z biegiem sezonu można śmiało stwierdzić, że nasza drużyna rozpędza się coraz to lepszymi wynikami. Po 16 kolejkach zajmujemy drugie miejsce w tabeli i oznacza to, że stajemy się jednym z głównych faworytów do awansu do Ligue 2. Taki też będzie nasz cel na ten sezon, przez co musimy utrzymać koncentrację i wysoką formę, co z pewnością pomoże nam osiągnąć ten cel. Świetną formą w listopadzie popisał się Patryk Mikita, swego czasu zawodnik Legii Warszawa.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ/STYCZEŃ 2015

 

Championnat National

 

[17/36] RC Strasbourg - La Berrichonne 0:3 ([sam.], Hallmann, Gołębiewski)

[18/36] La Berrichonne - Amiens SC 2:1 (Krzywicki, Mikita)

[19/36] USBCO - La Berrichonne 3:5 (3x Gołębiewski, Mikita, Mikołajczak)

[20/36] La Berrichonne - FC Chambly-Thelle 3:2 (Krzywicki, Buzała, Gołębiewski)

[21/36] La Berrichonne - Vendee Lucon 3:1 (Mikita, Gołębiewski, [sam.])

 

Tabela

 

Coupe de France

 

[8 runda] FC Chambly-Thelle - La Berrichonne 0:2 ([sam.], Mikołajczak)

[9 runda] Vendee Lucon - La Berrichonne 2:2 (0:1)d. (Mikołajczak, Mikita, Chrapek)

[10 runda] Stade Lavallois - La Berrichonne 6:1 (Gołębiewski)

 

Nasza forma rośnie z meczu na mecz i dzięki temu zyskaliśmy prowadzenie w tabeli oraz wypracowaliśmy sobie całkiem sporą przewagę nad konkurencyjnymi zespołami. Fantastycznie spisują się nasi napastnicy, którzy strzelają dużo bramek. Sześć meczów w lidze i żadnej straty punktów to fantastyczny wynik i teraz już wszyscy mówią o La Berrichonne jako główny kandydat do awansu do Ligue 2. W Pucharze Francji z kolei wyeliminowaliśmy najpierw FC Chambly-Thelle a potem po dogrywce drużynę Vendee Lucon. W 10 rundzie dostaliśmy lanie od drugoligowego Stade Lavallois grając od 20 minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla naszego kapitana - Zganiacza.

Odnośnik do komentarza

LUTY 2015

 

Championnat National

 

[22/36] US Avranches- La Berrichonne 0:2 (Gołębiewski, Zganiacz)

[23/36] La Berrichonne - FC Istres 1:2 (Gołębiewski)

[24/36] AC Arles-Avignon - La Berrichonne 3:3 (Zganiacz, Mikołajczak, Buzała)

[25/36] La Berrichone - US Dunkerque 5:2 (3x Mikołajczak, Buzała, Gołębiewski)

 

Tabela

 

Po świetnej serii meczów bez porażki w lidze drużyna FC Istres znalazła na nas sposób i pokonała nas na własnym stadionie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę plagę kontuzji i zawieszeń, przez które nie mogłem skorzystać z wielu graczy. Ciężko było nawet skompletować ławkę rezerwowych i w spotkaniu tym wystąpiło kilku obcokrajowców z drużyny rezerw. Podobna sytuacja była w meczu z wice-liderem w następnej kolejce, jednak tam udało nam się wywalczyć remis. Na kolejny mecz miałem już dostępną niemal pełną kadrę i w kolejnych meczach powinniśmy powrócić do wysokiej formy i kolejnych zwycięstw.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2015

 

Championnat National

 

[26/34] CA Bastia - La Berrichonne 0:1 (Zola)

[27/34] La Berrichonne - US Orleans 1:1 (Buzała)

[28/34] Groupe Sportif Consolat - La Berrichonne 1:2 (Gołębiewski, Mikita)

[29/34] La Berrichonne - EFC Frejus Saint-Raphael 3:0 (2x Gołębiewski, Krzywicki)

 

Tabela

 

Na początek chciałbym przeprosić za błąd odnośnie liczby kolejek rozgrywanych w lidze. Od samego początku podawałem, że rozgrywane będzie 36 kolejek a tak na prawdę będzie ich 34. Najważniejszą wiadomością tego miesiąca jest zapewnienie sobie awansu do wyższej ligi, co można uznać za spore osiągnięcie. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku i zamierzamy do końca powalczyć o pierwsze miejsce w lidze. Przede mną także decyzje odnośnie przedłużania kontraktów z obecnymi zawodnikami i oczekiwanie na zakończenie sezonu i rozdanie nagród.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ/MAJ 2015

 

Championnat National

 

[30/34] SR Colmar - La Berrichonne 1:3 (Jegliński, Gołębiewski, Mikołajczak)

[31/34] La Berrichonne - US Colomiers 2:0 (Gołębiewski, Krzywicki)

[32/34] SAS Epinal - La Berrichonne 0:2 (Gołębiewski, Kuzmicki)

[33/34] La Berrichonne - RC Strasbourg 1:2 (Mikita)

[34/34] Le Poire-sur-Vie VF - La Berrichonne 0:0

 

Tabela końcowa

 

Wiadome już było, że zapewniliśmy sobie awans do Ligue 2, czyli drugiego poziomu rozgrywek we Francji. Pozostałe kolejki nie przyniosły więc dużo emocji, choć wciąż warto byłoby zwyciężyć w lidze i to nam się udało. Klub złożony z wyłącznie polskich zawodników zdołał wywalczyć mistrzostwo trzeciej ligi we Francji. Przed nami nowe zadanie, jakim jest gra w Ligue 2 gdzie poziom sportowy jest zdecydowanie wyższy. Przed nami pracowity okres przygotowawczy oraz okienko transferowe. Zanim jednak to się stanie, pora na wszelkiego rodzaju podsumowania i określenia dalszej przydatności naszych zawodników.

Odnośnik do komentarza

Championnat National

 

Król Strzelców: Daniel Gołębiewski (La Berrichonne) - 24

Piłkarz sezonu: Mariusz Zganiacz (La Berrichonne)

Gwiazda sezonu: Daniel Gołębiewski (La Berrichonne)

Najwięcej asyst w lidze: Vincent Crehin (US Avranches) / Patryk Mikita (La Berrichonne)

 

------------------------------------------------------------

 

Statystyki zawodników w sezonie 2014/2015:


mecze/stracone bramki/czyste konta/gracz meczu/średnia ocena - bramkarze
mecze/strzelone bramki/asysty/gracz meczu/średnia ocena - zawodnicy z pola


Bramkarze

Wojciech Pawłowski (22, Polska) - 33 / 37 / 11 / 0 / 7.14
Maciej Mielcarz (34, Polska) - 10 / 20 / 3 / 0 / 6.85

Bramkarzem numer jeden przez większość sezonu był młodszy Wojtek Pawłowski i jestem bardzo zadowolony z jego występów.
Był naszym pewnym punktem i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego postawy. Mielcarz był pierwszym wyborem na starcie rozgrywek, jednak szybko został zmieniony na rzecz Pawłowskiego i pozostały mu już tylko mecze pucharowe.

Lewi obrońcy

Tomasz Lisowski (30, Polska) - 24 / 1 / 4 / 0 / 7.15
Paweł Kal (25, Polska) - 23 / 0 / 2 / 0 / 7.06

Nasi lewi obrońcy spisywali się całkiem nieźle, z obu można być zadowolonym choć Kal grał bardziej zachowawczo w ofensywie

i zbyt agresywnie w obronie, gdyż zanotował aż 4 czerwone kartki w przeciągu całego sezonu.

Środkowi obrońcy

Mateusz Kuzmicki (22, Polska) - 35 / 2 / 2 / 1 / 7.04
Łukasz Nawotczyński (33, Polska) - 22 / 1 / 2 / 0 / 6.96
Karol Hallmann (18, Polska) - 30 / 1 / 0 / 1 / 6.96
Mateusz Bany (22, Polska) - 18 / 1 / 2 / 1 / 6.74

Najpewniejszym stoperem i zawodnikiem o niepodważalnym miejscu w składzie był bez wątpienia Mateusz Kuzmicki.

Zaprezentował on równą i stabilną formę przez cały sezon i był liderem naszej defensywy. Drugim obrońcą byli na przemian Nawotczyński i Hallmann, którzy grali w zależności od formy. Obaj jednak mimo dość poprawnej gry nie prezentowali takiego poziomu jak Kuzmicki. Czwartym stoperem i najsłabszym okazał się być Mateusz Bany, który narzeka na brak gry a jego forma nie daje mi do tego powodów.

Prawi obrońcy

Julien Tadrowski (22, Polska) - 30 / 1 / 8 / 0 / 7.21
Marcin Kikut (31, Polska) - 31 / 0 / 2 / 0 / 7.12

Na prawej stronie mamy przede wszystkim świetnego w grze ofensywnej Juliena Tadrowskiego. Bardzo ładnie podłącza się do ataków drużyny i daje dodatkową opcję w konstruowaniu naszych akcji ofensywnych. Rezerwowym był Marcin Kikut, który w większości meczów wchodził do gry z ławki rezerwowych. Również solidny sezon tego zawodnika.

Defensywni pomocnicy

Kamil Cholerzyński (26, Polska) - 35 / 1 / 2 / 2 / 7.06
Remigiusz Gac (21, Polska) - 24 / 0 / 1 / 1 / 6.73

Defensywny pomocnik w mojej taktyce pełnie rolę głównie defensywne, praktycznie w ogóle nie uczestnicząc w akcjach ofensywnch.
Pewniakiem na tej pozycji był Cholerzyński, dla którego był to bardzo udany sezon. Zmiennikiem Kamila był Remigiusz Gac, który nie
przekonał mnie swoimi umiejętnościami i grywał mocno przeciętnie.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki w cytacie
Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy:

Mariusz Zganiacz (31, Polska) - 35 / 3 / 9 / 7 / 7.86
Łukasz Jegliński (28, Polska) - 31 / 4 / 6 / 2 / 7.23
Distel Zola (26, DR Konga) - 21 / 2 / 4 / 1 / 7.12
Mariusz Kukiełka (38, Polska) - 13 / 0 / 2 / 2 / 7.05

 

Podstawową parą naszych środkowych pomocników byli Zganiacz i Jegliński. Ten pierwszy został wybrany piłkarzem sezonu
i był naszym głównym rozgrywającym i wykonawcą bardzo ważnych dla nas rzutów rożnych. Jegliński z kolei nie odstawał dużo
od nieco starszego kolegi i zanotował bardzo udany sezon. Trochę więcej oczekiwałem od jedynego obcokrajowca w pierwszym zespole, ponieważ patrząc na jego umiejętności można było spodziewać się dużo więcej dobrego. Kukiełka był tylko uzupełnieniem drużyny i gdy tylko wszedł na boisko, to grywał dość poprawnie bez większych błędów.

Napastnicy

 


Daniel Gołębiewski (27, Polska) - 35 / 26 / 10 / 7 / 7.37
Patryk Mikita (21, Polska) - 36 / 17 / 12 / 3 / 7.18
Tomasz Mikołajczak (27, Polska) - 29 / 16 / 8 / 4 / 7.26
Paweł Buzała (29, Polska) - 31 / 9 / 12 / 2 / 7.00
Marcin Krzywicki (28, Polska) - 15 / 4 / 3 / 1 / 6.74
Krzysztof Chrapek (29, Chrapek) - 13 / 1 / 1 / 0 / 6.66
Sebastian Szałachowski (31, Polska) - 7 / 5 / 0 / 1 / 7.66

 

Gramy ustawieniem z trójką napastników, dlatego mamy ich aż siedmiu w drużynie. Czwórka z nich wypełniła swoje zadanie, a trójka
rozczarowała. Przede wszystkim mamy Króla Strzelców naszej ligi, czyli Daniela Gołębiewskiego. Dobrym wynikiem strzeleckim popisali się także Mikita i Mikołajczak. Nieco mniej bramek strzelił Buzała, ale liczba jego asyst jest bardzo zadowalająca. Krzywicki, Chrapek i Szałachowski nie byli tak skuteczni i przydatni drużynie jak oczekiwałem i już teraz mogę powiedzieć, że nie przedłużyłem z nimi kontraktów.


Statystyki piłkarzy La Berrichonne:

Występy: Mikita (36), Kuzmicki/Zganiacz/Gołębiewski/Cholerzyński (35),
Bramki: Gołębiewski (26), Mikita (17), Mikołajczak (16), Buzała (9)
Asysty: Mikita/Buzała (12), Gołębiewski (10), Zganiacz (9), Mikołajczak/Tadrowski (8)
Kanadyjka: Gołębiewski (36), Mikita (29), Mikołajczak (24), Buzała (21)
Najwyższe Noty: Mariusz Zganiacz (7.86), Daniel Gołębiewski (7.37), Tomasz Mikołajczak (7.26), Łukasz Jegliński (7.23), Julien Tadrowski (7.21)

Za nami bardzo udany sezon zakończony mistrzostwem 3 ligi we Francji i awansem do wyższej ligi rozgrywkowej. Piłkarze rozjechali się już na zasłużone urlopy a ja nie mogę już się doczekać otwarcia okienka transferowego. Wtedy rozpocznę kompletowanie nowej kadry, gdyż wiadome już jest że potrzebne są zmiany personalne jeśli chcemy coś zdziałać w wyższej lidze.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Distel Zola (Fc Sochaux, 150tys€) - jedyny z obcokrajowców, za którego zdołałem uzyskać jakiekolwiek pieniądze. Patrząc na jego wartość jest to niewielka kwota, lecz coś tam zarobiliśmy a przy okazji odciążyliśmy budżet płacowy.

 

Marcin Krzywicki (wolny transfer) - słaby dorobek strzelecki przesądził o nie przedłużaniu kontraktu na kolejny sezon.

 

Krzysztof Chrapek (wolny transfer) - identyczna sytuacja jak z Marcinem Krzywickim.

 

Transfery do klubu:

 

Grzegorz Piesio (Górnik Łęczna, 240tys€) - uważam, że będzie to solidne wzmocnienie środka pomocy, zapłaciliśmy dość sporo i mam nadzieję, że nie będziemy żałować.

 

Bartłomiej Babiarz (Termalica B-B Nieciecza, 175tys€) - zawodnik zbliżony klasą do byłego zawodnika Górnika Łęczna i to prawdopodobnie oni między sobą powalczą o miejsce w pierwszym składzie.

 

Maciej Wilusz (Lech Poznań, 95tys€) - jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Zapłaciliśmy bardzo niewiele zyskując moim zdaniem bardzo solidnego jak na nasze warunki obrońcę.

 

Dariusz Trela (Lechia Gdańsk, 90tys€) - postanowiłem zwiększyć rywalizację na bramce, gdyż Mielcarz nie stanowi żadnego zagrożenia dla Pawłowskiego i gdy tylko pojawiła się szansa pozyskania Treli to z niej skorzystałem.

 

Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin, 84tys€) - potrzebowaliśmy nowych twarzy w ataku i pierwszą z nich jest były zawodnik Zagłębia Lubin.

 

Adam Ryczkowski (Legia Warszawa, wypożyczenie) - nie wiem, czy jest nam do końca potrzebny, ale wiem że jest to bardzo utalentowany zawodnik i może okaże się przydatnym członkiem zespołu.

 

Mateusz Wieteska (Legia Warszawa, wypożyczenie) - uważam go za bardzo duże wzmocnienie, Mateusz może grać zarówno na środku obrony oraz jako defensywny pomocnik.

 

Dariusz Formella (Lech Poznań, wypożyczenie) - bardzo dobry i utalentowany zawodnik, z którym wiąże duże nadzieje.

 

Marcin Gawron (Lech Poznań, wypożyczenie) - młody gracz Lecha przewidziany jest bardziej jako zaplecze zespołu, lecz z pewnością dostanie swoją szansę.

 

Mateusz Słodowy (Górnik Zabrze, wypożyczenie) - uzupełnienie składu na wypadek kontuzji bocznych obrońców.

Odnośnik do komentarza

@Adam - o awansie nawet nie myślimy, nie jesteśmy jeszcze na to gotowi. Finanse klubu mają się dużo lepiej niż w poprzednim sezonie, choć dalej mamy 2MLN€ na minusie.

------------------------------------------------------------------------------

Kadra La Berrichonne na sezon 2015/2016:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Pawłowski

Dariusz Trela

Maciej Mielcarz

 

Obrońcy:

 

Tomasz Lisowski

Paweł Kal

Mateusz Kuzmicki

Maciej Wilusz

Mateusz Wieteska

Karol Hallmann

Julien Tadrowski

Marcin Kikut

Mateusz Słodowy

 

Pomocnicy:

 

Kamil Cholerzyński

Remigiusz Gac

Mariusz Zganiacz

Łukasz Jegliński

Grzegorz Piesio

Bartłomiej Babiarz

Marcin Gawron

 

Napastnicy:

 

Daniel Gołębiewski

Patryk Mikita

Tomasz Mikołajczak

Dariusz Formella

Arkadiusz Woźniak

Paweł Buzała

Adam Ryczkowski

 

--------------------------------------------

 

Sparingi:

 

La Berrichonne - UJA Maccabi Paris 3:1 (2x Woźniak, Ryczkowski)

SO Chatellerault - La Berrichonne 0:6 (2x Gołębiewski, Babiarz, Mikołajczak, Zganiacz, Mikita)

LA Berrichonne - FC Schalke 04 II 5:0 (Gołębiewski, Piesio, Kuzmicki, Formella, Wilusz)

Górnik Łęczna - LA Berrichonne 0:2 (Formella, Lisowski)

LA Berrichonne - Racing CFF Colombes 4:1 (2x Formella, Buzała, Woźniak)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...