Skocz do zawartości

Odrodzić "belgische hegemone" juniorami!


kenvi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy! Jako, że prowadzę obecnie już jedną karierę, Jagiellonią w sezonie 25/26, może Was dziwić, że tworzę nowy wątek z zupełnie świeżą karierą... Więc czemu to robię? Z kilku powodów. Po pierwsze, w tamtej karierze wygrywam już niemal wszystko, co robi się nudne ;) Po drugie, tracę zainteresowanie tamtą karierą i po trzecie, tak często widzę na tym forum kariery klubów "od zera", że samemu zachciało mi się tak pograć. A więc, na mój wybór padł belgijski klub o tajemniczej nazwie "Royale Union Saint-Gilloise". Jest to twór bardzo zasłużony w piłce belgijskiej, ponieważ aż 11-krotnie zdobywał mistrzostwo Belgii, do tego dołożył 2 Puchary Belgii. Moim celem jest, by ten klub wrócił na salony, by ponownie zdobył Mistrzostwo Belgii, a następnie zdominować piłkę klubową w całej Europie! Co do kariery Jagą, pewnie raz na jakiś czas będę do niej wracał, ale moim podstawowym celem jest ten mały klubik :)

 

Dane rozgrywki i atrybuty trenera:

Football Manager 2015

Baza danych: 15.3.0

Duża Baza Danych

Użyty dodatek dodający wszystkie możliwe herby i nazwy rozgrywek do rozgrywki

Doświadczenie piłkarskie: Amator

Licencja: Krajowa Licencja B

 

Ligi dostępne w grze:

- Anglia (4. poziom rozgrywkowy)

- Argentyna (2. poziom rozgrywkowy)

- Belgia (3. poziom rozgrywkowy)

- Brazylia (2. poziom rozgrywkowy)

- Bułgaria (1. poziom rozgrywkowy)

- Chorwacja (1. poziom rozgrywkowy)

- Francja (2. poziom rozgrywkowy)

- Hiszpania (2. poziom rozgrywkowy)

- Holandia (2. poziom rozgrywkowy)

- Niemcy (2. poziom rozgrywkowy)

- Polska (2. poziom rozgrywkowy)

- Portugalia (2. poziom rozgrywkowy)

- Serbia (1. poziom rozgrywkowy)

- Włochy (2. poziom rozgrywkowy)

 

Cele do osiągnięcia:

- Potrójna korona z Royale Union Saint-Gilloise (Mistrzostwo Belgii + Puchar Belgii + Liga Mistrzów)

- Transfery juniorów maksymalnie do 19 roku życia włącznie i ich trening (Juniorzy głównie z Belgii, Holandii i Francji)

- Co najmniej 3 własnych juniorów non-stop w składzie

- 500 mln € z transferów wychodzących wychowanych zawodników

- Przejęcie reprezentacji Belgii i zdobycie jakiegoś trofeum (Mistrzostwo Świata lub Mistrzostwo Europy)

- Wszystko to najlepiej przed 2030 rokiem (opcjonalne)

 

Tyle tytułem wstępu. Liczę, że ta kariera spodoba się czytelnikom i innym użytkownikom forum. Macie jakieś sugestie i pytania? Bardzo chętnie wysłucham i odpowiem. Tymczasem pozdrawiam i do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza

Kilka wniosków po pierwszym meczu towarzyskim: Sene musi grać w każdym meczu, ustawia się znacznie lepiej niż inni i potrafi przyładować celnie z większych odległości... Papassarantis celnie dośrodkowuje, a cała drużyna ma kondycję z piasku. Są w drużynie zawodnicy potrafiący samodzielnie pociągnąć drużynę do przodu, ale całość wygląda bardziej pesymistycznie niż optymistycznie. No nic, nie od razu Rzym zbudowano. Za dwa dni kolejny sparing...

 

 

3153.gif vs. 3153.gif

Mecz towarzyski (26.06.2014)

Royale Union Saint-Gilloise - Royale Union Saint-Gilloise U-21 3:1

1:0 - Papa Sene (11')

2:0 - Johan Caurand (33')

2:1 - Nutterin Demiral (67')

3:1 - Christophe Azenvedo (87')

Skład na razie nie jest istotny, najpierw sam muszę zapoznać się z piłkarzami

 

Udało mi się zakontaktować nowego koordynatora pionu juniorskiego, jakiegoś tam Belga :) Na papierze wyglądał nieźle i zgodził się na 400 euro pensji... Jest dobrze, ale brakuje trenerów, zwłaszcza dla juniorów, którzy mają być moją podstawową kopalnią piłkarzy. Trzeba szukać!

Odnośnik do komentarza

Do sztabu doszły trzy kolejne osoby, scout, fizjoterapeuta oraz trener siłowy dla piłkarzy, bo ledwo zipią... Miał dojść jeszcze trener dla zespołu U-19, ale zarząd zablokował podpisanie kontraktu, bo uważa, że sam koordynator wystarczy na tym poziomie ;) Jak tak uważają to zobaczymy :) Przyszedł czas na drugi sparing.

 

 

3980.pngvs. 3153.gif

Mecz towarzyski (28,06.2014)

Racing Wagerem - Royale Union Saint-Gilloise 1:1 (1:1)

0:1 - Christophe Azenvedo (23')

1:1 - Romain Denis (34')

 

Tylko remis z zespołem reprezentującym czwarty poziom rozgrywkowy w Belgii. Ale rozumiem to, ponieważ kondycyjnie piłkarze leżą i jeszcze długą będą tylko pełzać. Następny sparing za tydzień, oby odpoczęli ile tylko mogą...

Odnośnik do komentarza
- Odbyłem spotkanie z dyrekcją klubu w sprawie stylu gry i prowadzenia zespołu. Widać, że zarządowi zależy na tym samym co mnie, ponieważ bez problemu zgodzili się na moje trzy żądania, czyli ofensywny futbol, szkolenie piłkarzy i transfery młodych piłkarzy z myślą o rozwoju. Spotkanie na piątkę!
- KVK Westhoek - oto mój rywal w pierwszej rundzie Pucharu Belgii. Jest to IV-ligowy zespół bez żadnych tradycji piłkarskich.
- Włoski klub, na co dzień grający w Serie C, Gubbio zakontraktowało mojego piłkarza Ignazio Coccierre przelewając na konto klubu pięć tysięcy euro. Jest to jedyny transfer wychodzący w tym okienku, mający na celu chociaż minimalne zwiększenie budżetu płacowego, gdyż mam na celu ściągnąć kilku grajków bez klubu.
- Dostałem zaproszenie na dzień testów, organizowany przez Belgijski związek piłki nożnej dla klubów z niższych lig. Mam nadzieję, że kogoś tam wypatrzę, kto wzmocni mój skład na dłużej. Wystarczy, że będzie jeszcze nastolatkiem ;)

 

3153.gif vs. l256.png

 

Mecz towarzyski (05.07.2014)

Royale Union Saint-Gilloise - FK Austria Wiedeń 0:4 (0:3)
0:1 - Valentin Cech (10')
0:2 - Alexander Gorgon (17')
0:3 - Phillip Zulechner (34')
0:4 - Phillip Zulechner (84')

 

Wpieprz, którego się spodziewałem, w końcu jakie szanse ma belgijski 3-ligowiec na jedną z najlepszych drużyn w Austrii? No ale, nie ma co narzekać, tu trzeba dzw... trenować! :)

Odnośnik do komentarza

Wysłałem Ci PW, byłbym wdzięczny, gdybyś odpisał na nie :>

 

Wybacz, już odpowiedziałem :)

 

-----

 

- Danilo Sarkić - 18-letni Czarnogórzec jest jedynym zawodnikiem z testów, który został przeze mnie zatrudniony na zasadzie kontraktu tymczasowego. Jego oszałamiająca wartość na rynku transferowym wynosi zero funtów :) Jest wychowankiem francuskiego Suchaux, a przed przybyciem do UNion SG pracował w klubie Zulte-Wagerem, ale nie zagrał tam ani jednego meczu...
- Rozpocząłem prace nad wzmocnieniem linii pomocy w klubie, dlatego wysłałem propozycje kontraktów tymczasowych do dwóch zawodników, a do trzeciego - propozycję wypożyczenia z Waastland-Beveren. Więcej szczegółów o tych grajkach podam przed rozpoczęciem Ligi, o ile wszystcy do mnie trafią :)
- Za rozgrywki ligowe oraz pucharowe zostały ustalone premie w normalnej wysokości. Liczę na to, że zajmę miejsce w połowie tabeli. Tak swoją drogą, szybko nie wyjdę z trzeciej ligi, ponieważ chcę jak najszybciej wprowadzić swój schemat ściągania zawodników, więc żadnych transferów gości na poziomie można się nie spodziewać.
- Gilles van Remorteere - zdolniacha z Waastland-Beveren, został wypożyczony za cały sezon 2014/15. Jestem bardzo zadowolony z jego transferu, przyda się w pomocy. Ale jeszcze ważniejszym zawodnikiem, którego udało mi się zakontraktować jest Bilal Gharti Magar, zaledwie 16-letni wychowanek... samego Anderlechtu Bruksela! Ma za sobą debiutancką bramkę w dorosłej kadrze... Nepalu. :) Jego statystyki są wybitne w porównaniu z innymi grajkami z drużyny. Będziemy mieć z niego pociechę, czuję :)

 

UZcmAnr.jpg vs. 3153.gif
Mecz towarzyski (12.07.2014)
EVV - Royale Union Saint-Gilloise 2:2 (1:2)
0:1 - Papa Sene (10')
1:1 - Aron Gielen (14')
1:2 - Anthony Fournier (18')
2:2 - Stanley Lens (75')

 

Coś w tym zespole zaczyna trybić! :) Ładna akcja bramkowa zakończona strzałem w róg bramki. Gielen załadował w samo okienko z rzutu wolnego, więc obrona nie nawaliła przy tej bramce rywali... Potwierdził się fakt, że Papassarantis znakomicie dośrodkowuje, ponieważ gol na 1:2 to jego zasługa. Do końca pierwszej połowy udało się moim zawodnikom stworzyć kilka ładnych akcji, co jest dużym plusem... Nie można odmówić im także waleczności, potrafią gryźć trawę, byle tylko stworzyć kolejną akcję pod bramką przeciwników. Na boisko wchodzi Danilo Sarkić, ma 30 minut by się pokazać. W doliczonym czasie kontuzji doznał Papa Sene, wg mnie nasz najlepszy zawodnik. Oby nic wielkiego się nie stało... Ostateczny wynik to 2:2, ale z dużym naciskiem na naszą drużynę, więc jestem zadowolony - zarówno z gry, jak i z wyniku :)

 

 

L4dcYjT.jpg vs. 3153.gif

 

Mecz towarzyski (19.07.2014)

SV Harelbeke - Royale Union Saint-Gilloise 1:2 (1:1)
1:0 - Giovani Delanooy (26')
1:1 - Bilal Gharti Magar (37')
1:2 - Papa Sene (70')

 

Przez pierwszy kwadrans meczu nic sie nie działo... Coś więcej ruszyło w 20 minucie, niestety na naszą niekorzyść. Rywal atakował, aż mój obrońca, Verviligen dotknął piłkę ręką, za co dostał żółtą kartkę. Rzut karny = gol. Po tej sytuacji nasi zaczęli atakować, czego efektem było piękne dośrodkowanie Papy Sane zakończone strzałem z kilku metrów Bilala Ghartiego Magara. Warto wspomnieć, że w momencie strzału był naciskany przez trzech obrońców rywala, ale i tak zdołał strzelić ;) Wpuszczam też na boisku van Remorteere'a, ma 20 minut na popis swoich umiejętności. Zaraz po tej zmianie dwójkową akcję moich napastników zakończył Sene, po asyście Nepalczyka, Bilala. W 76 minucie Gilles van Remorteere wyprowadził znakomity kontraatak po podaniu do Sene, ten pociągnął i podał do nieobstawionego przed polem karnym Cremony, który strzałem z szesnastki trafił w słupek. Gol nie padł, ale takie akcje cieszą oczy, uwierzcie... Dowiozłem zwycięstwo do końca, jestem z chłopaków coraz bardziej zadowolony, a zwłaszcza z mojego świeżych nabytków. Gilles van Remorteere i Bilal Gharti Magar pokazali jaja w tym meczu. Zwłaszcza ten drugi, który został zawodnikiem meczu... ;)

Odnośnik do komentarza

- Do składu dołączył 19-letni Belg, Nick Vandenkerckhove. Jest wychowankiem klubu KAA Gent występującego na co dzień w belgijskiej Jupiter Pro League, czyli na pierwszym poziomie rozgrywkowym. Jest prawym pomocnikiem i posiada dużo większe umiejętności aniżeli obecny prawy pomocnik, 18-letni Dario Cremona. Obaj przez ostatnią część przygotowań do sezonu będą walczyć o pierwszy skład.

 

 

474.png vs. 3153.gif

 

Mecz towarzyski (26.07.2014)

AFC - Royale Union Saint-Gilloise 4:2 (3:1)
1:0 - Duncan van Moll (18')
2:0 - Pepijn Vermaan (26')
2:1 - Papa Sene (29')
3:1 - Duncan van Moll (33')
3:2 - Anthony Fournier (57')
4:2 - Tim Wulffraat (68')

 

Początek meczu pod znakiem dominacji gospodarzy, ze skutkiem w 18 minucie kiedy to w dużym zamieszaniu piłkę do siatki skierował van Moll. Zaraz potem ładną akcję rozegrał przeciwnik i 2:0. Kilka minut później Papa Sene sam przebiegł przez pół boiska kiwając wszystkich obrońców rywali, po czym trafił w sytuacji sam na sam. Mam jednak do niego zastrzeżenie, ze nie podał w końcowej fazie akcji do drugiego napastnika mającego pustą bramkę. Na jego szczęście trafił :) W 33 minucie cała moja obrona zachowała się fatalnie, czego efektem był gol z ostrego kąta van Molla. Po zmianie stron dośrodkowanie Vandenkerckhove'a strzałem głową zakończył Fournier, a piłka zatrzepotała w siatce! 10 minut później ten sam zawodnik ponownie po strzale głową trafił w słupek. Kontra z tej akcji zakończyła się golem dla AFC. Pod koniec meczu uraz zgłosił Sane, oby to nie było nic poważnego... Z postawy całej drużyny jestem średnio zadowolony, ale kilku pojedynczych zawodników rozegrało dobre zawody, na czele z Fournierem, który oprócz tego, że strzelił bramkę świetnie grał w środku pola. Graliśmy jednak przeciwko zespołowi z 2. ligi holenderskiej, więc pretensji do drużyny nie mam. Mimo wszystko, czeka nas sporo pracy...

 

3153.gif vs. fc-twente-enschede.png

 

Mecz towarzyski (03.08.2014)

Royale Union Saint-Gilloise - Jong FC Twente Enschede 2:2 (0:2)
0:1 - Tim Holscher (14')
0:2 - Andrej Rendla (21')
1:2 - Nicolas Rajsel (57')
2:2 - Gilles van Remorteere (58')

 

Ostatni mecz towarzyski w sezonie. Przeciwko młodzikom i rezerwom FC Twente. Sama nazwa zespołu mówi za siebie, że może być trudno. I tak jest od samego początku. Szybki gol strzelony przez Holschera powoduje, że musimy spiąć bardziej tyłki i grać! I już minutę później Nicolas Rajsel z pięciu metrów mając całą bramkę wybiera trafić w bramkarza... Komedia, belgijska komedia... Po rzucie rożnym wynikłym z poprzedniej akcji znowu było bardzo blisko! Kilka minut później błąd w ustawieniu popełnia bramkarz, który nie broni prostego strzału Rendli. W 57 minucie gola po dośrodkowaniu Ghartiego Magara zdobywa bardzo słabo grający Rajsel. Minutę później mamy remis! Gilles van Remorteere trafił w sytuacji sam na sam! Mecz zakończył się remisem, które mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Po przejściu całego okresu przedsezonowego mam już jakiś obraz drużyny, jak chcę nią grać oraz kto wyróżnia sięna tle innych. Tak więc oto skład na sezon 2014/15.
Bramkarze:
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngAnthony Sadin (25 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngBilen Mrabet (28 lat)
Alouachi to aktualny bramkarz numer jeden, chociaż ściga go Sadin. Bilena Mrabeta nie lubię od kiedy zacząłem prowadzić ten klub i mam zamiar opchnąć go byle komu.
Obrońcy:
22px-Flag_of_France.svg.pngGael Kipeya (ŚO, PO, 27 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngManuel Castronovo (LO, ŚO, 26 lat)
22px-Flag_of_Montenegro.svg.pngDanilo Sarkic (ŚO, 18 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngGeoffrey Cabeke (LO, 25 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngCharles Morren (ŚO, 22 lata)
22px-Flag_of_France.svg.pngJohan Caurant (ŚO, 25 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngCedrik Guiro (ŚO, 24 lata)
22px-Flag_of_the_Democratic_Republic_of_Joany Mutunga (ŚO, 22 lata)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngAaron Werwillingen (ŚO, 23 lata)
22px-Flag_of_France.svg.pngKevin Dieme (LO, 23 lata)
Dużo, bardzo dużo obrońców... Kipeya i Cabeke tworzą boki, natomiast na początku sezonu środek będą tworzyć Caurant z Guiro, Mutunga z Werwillingiem na zmianę, ew. Sarkic.
Pomocnicy:
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngGilles van Remorteere (PL, 17 lat, wypożyczony z Waastland-Beveren)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngThomas Englebert (PŚ, 21 lat)
22px-Flag_of_France.svg.pngAnthony Fournier (PŚ, 25 lat)
22px-Flag_of_Italy.svg.pngDario Cremona (PP, 18 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngYanis Papassarantis (PL, 26 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngVincent Palmeri (PŚ, 19 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngAnthony Cabeke (PL, PP, 25 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngNick Vandenkerckhove (PP, 19 lat)
22px-Flag_of_Belgium.svg.pngDylan Beltrame (PŚ, 20 lat)

 

Na lewym skrzydle pogra sobie Papassarantis, w środku Fournier z Englebertem a na prawej zależy od formy - albo Cremona albo Vandenkerckhove.

 

Napastnicy:
22px-Flag_of_France.svg.pngNicolas Rajsel (21 lat)
22px-Flag_of_Senegal.svg.pngPapa Sene (23 lata)
Dwójka Sene - Gharti Magar ma pewny skład, na rezerwie Azenvedo, a Rajsel fatalnie przepracował okres przygotowawczy, więc temu panu podziękujemy.

 

rcF1DYk9-zTK1jfxj.png vs. 3153.gif

 

Puchar Belgii, III runda (09.08.2014)

Stadion Minneplein, Westhoek
Widzów: 186
Westhoek - Royale Union Saint-Gilloise 0:3 (0:1)
0:0 - Geoffrey Cabeke (kontuzja) (21')
0:1 - Cedric Guiro (asysta: Caurant) (34')
0:2 - Dario Cremona (asysta: Papassarantis) (46')
0:2 - Yanis Papassarantis (kontuzja) (65')
0:3 - Bimal Gharti Magar (asysta: van Remorteere) (66')
0:3 - Cedric Guiro (kontuzja) (86')
0:3 - Alberto Jacquet (nieunana bramka) (90')
Alouachi - Kipeya, Caurant, Guiro, Cabeke (24' Sarkic) - Cremona, Fournier, Englebert (46' Palmeri), Papassarantis (65' van Remorteere) - Sane, Gharti Magar
Zawodnik meczu: Johan Caurant (Union SG) - 8.4
II miejsce: Cedric Guiro (Union SG) - 8.2
III miejsce: Yanis Papassarantis (Union SG) - 8.0

 

W pierwszej rundzie Pucharu Belgii trafiłem na IV-ligowy zespół z Westhoek. Jestem lekkim faworytem tego starcia, więc ustawiłem się na ten mecz ofensywnie, na czele z dwoma moimi snajperami, Papą Sane oraz Bilmalem Gharti Magarem. Zaczynamy starcie o awans do IV rundy! Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 18 minucie po ataku gospodarzy, który zakończył słupek bramki strzeżonej przez mojego bramkarza, Mohameda Alouachi. W 21 minucie lekkiej kontuzji doznał mój kapitan, Cabeke, więc na boisko wszedł zakontraktowany w trwającym jeszcze okienku transferowym Sarkic. W okolicach 30 minuty miałem kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale zawsze coś stanęło na przeszkodzie w ostatnim momencie. Po jednej z takich sytuacji miałem rzut rożny, który wykonał Papassarantis. Dośrodkował celnie na głowę Cauranta, który dograł piłkę na trzecim metrze od bramki dla Guiro. Temu zostało tylko wpakować piłkę do bramki! 0:1. Chwilę później bliźniaczy rzut rożny ponownie wykonał Papassarantis, z tą różnicą, że podał górą dla Guiro, a ten odegrał dla Cauranta. Niestety, trafił tylko w słupek... Po zmianie stron już w pierwszej akcji powiększyłem prowadzenie, lewą stroną pociągnął Papassarantis, który dośrodkował idealnie na nogę dla Cremony i mamy 0:2. Bliski szczęścia w 50 minucie był pomocnik Westhoek, Hendrixx, ale w prostej sytuacji przestrzelił. W 65 minucie kontuzji doznał mój najlepszy zawodnik, więc w jego miejsce wchodzi Gilles van Remorteere. Od razu po wejściu na boisko wykonał rzut wolny, który zakończył strzałem Gharti Magar! 0:3! Następne 20 minut to ciągłe próby strzelenia honorowej bramki przez Westhoek, ale na nic zdały się te wysiłki. W ostatniej akcji meczu aż trzykrotnie oddawali strzał na bramkę moi piłkarze, ale za każdym razem bramkarz rywali pozostał niewzruszony. Ale to i tak nieważne, ponieważ mam awans do następnej rundy! Następnym rywalem mojej drużyny będzie Rupel Boom, grający w III lidze belgijskiej, na tym samym poziomie co ja.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...