Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje szybkiej rady :)

 

Mam NEO z Tepsy. W sumie jestem zadowolony. Download (1 Mbit) moze nie byl jakis rewelacyjny, ale w polaczeniu z dobrymi pingami do gier online byla to calkiem niezla opcja. Do dzisiaj. Akurat konczy mi sie umowa i zaczalem przegladac konkurencje - UPC, no i lekko mi szczeka opadla. Ceny sa duuuuzo nizsze.

 

No ale cena to nie wszystko - nie chcialbym z deszczu pod rynne wpasc :) Ma ktos internet w UPC ? Jak to wszystko wyglada ? Transfery faktycznie takie jak pisze ? W gry online ktos gra - jesli tak to jakie pingi ? W ogole jak mam swoj modem adsl + router to bede musial cos jeszcze dokupic czy spokojine wepne sie do hmmm czegos co jak oczekuje mi pewnie dostarcza :)

 

Bylbym wdzieczny za wszelkie odpowiedzi. Z tepsy jestem zadowolony, ale jak w UPC mam chyba 10 Mbit, a w Tepsie za ta cene 2 Mbit (albo i nie) to zaczynam sie powaznie zastanawiac.

Odnośnik do komentarza

Dowiedzialem sie dzis ze prawdopodobnie jednym z internetowych providerow bedzie w moim bloku firma TVK

czy ktos moglby mi udzielic jakichs informacji odnosnie jakosci uslug przez nia oferowanych?

nie chodzi mi tyle o to co mozna wygooglac, znalezc na ich stronie, ale raczej o wrazenia i doswiadczenia ze wspolpracy z ta firma

za wszelkie info bede niezmiernie wdzieczny

Odnośnik do komentarza

Szwagier zakupił sobie laptopa i chcialby założyc do niego internet. Bedzie go uzytkował w Holandii. Co moglibyście polecić?? Na razie probowałem podłaczyc moj net do tego notebooka, ale jakos mi to nie wyszlo. Niby połączenie jest, ale nie umiem sobie z tym poradzic.

Odnośnik do komentarza
Szwagier zakupił sobie laptopa i chcialby założyc do niego internet. Bedzie go uzytkował w Holandii. Co moglibyście polecić?? Na razie probowałem podłaczyc moj net do tego notebooka, ale jakos mi to nie wyszlo. Niby połączenie jest, ale nie umiem sobie z tym poradzic.

A co ma twoj net, do tego ze on bedzie lapka w holandii uzywal? Jesli chcesz sie dowiedziec o ISP w holandii, to raczej na tym forum mozesz miec z tym problemy. Powinienec gdzies indziej pytac. A jesli chodzi o ustawienia twojego neta na tym lapku, to moze byc bardzo wiele przyczyn, czemu ci sie to nie udalo.

Napisz cos o tym skad masz neta i w ogole jak go u siebie na kompie konfigurujesz, to moze sie uda go i na lapku ustawic;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sprawa wygląda następująco - w domu mam łącze tp 1 Mbit. A po wakacjach wyjeżdżam na studia, więc będę w domu dość rzadko. I ma rodzicielka pragnie albo w ogóle zrezygnować z internetu, albo zachować, ale z mniejszymi kosztami (obecnie płacimy 59 pln/miesiąc, więc trochę za dużo). Moje pytanie brzmi - czy w tp jest możliwość, że renegocjuję z nimi umowę i za tę samą prędkość zapłacę mniej czy będzie trzeba jakoś kombinować z rezygnacją, bądź przejściem do innego operatora?

Odnośnik do komentarza

To pięknie :/. Umowa jest chyba do 2009 roku. Renegocjacja też w grę nie wchodzi. Tego się dowiedziałem od wielce rozgarniętej konsultantki w Niebieskiej Linii. Co i rusz w tv trąbią, że w TP już 1mb od 20 zł, a my mamy to już od 3 czy 4 lat, a kosztów obciąć nie możemy... :/

Odnośnik do komentarza
To pięknie :/. Umowa jest chyba do 2009 roku. Renegocjacja też w grę nie wchodzi. Tego się dowiedziałem od wielce rozgarniętej konsultantki w Niebieskiej Linii. Co i rusz w tv trąbią, że w TP już 1mb od 20 zł, a my mamy to już od 3 czy 4 lat, a kosztów obciąć nie możemy... :/

Od 20 zł, bo tyle kosztują pierwsze miesiące (np. 6), a potem cena wzrasta do 60-70 zł miesięcznie i tylko przy podpisaniu umowy na 3 lata. Ot i tak to mniej więcej działa, ale efekt marketingowy jest.

Odnośnik do komentarza

A też prawda. Miałem kurde to samo, dlatego to mi się tak kojarzy. Babka podała mi zresztą obecne ceny - 57 (razem z VAT) za 1Mb, a obecnie płacę 56. Monopolista pieprzony, to zero zmian w cenach :/. Będę więc miał złą wiadomość dla mamuśki. Trza się z tym dalej kulgać, aż do 2009 roku...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Do tego trzeba dodać jeszcze jedną sprawę taką prostą :) Należy zgłosić uszkodzenie pod 0800 ... inaczej może i Tobie nie działać a TP i tak nie rozwiąże z Tobą umowy. Do tego należy tak kręcić monterów aby nie wykryli że coś po stronie klienta jest nie tak tylko u nich. Tylko teraz jest takie pytanie - jeżeli po stronie technicznej sprawdzą że wsio jest w porządku ( czyt. linia skonfigurowana prawidłowo, port także, brak przeciążeń ) a nadal usługa nie działa, to monter przychodzi ze swoim sprzętem i sprawdza czy działa, jeżeli nie to patrzy linie po stronie klienta i wtedy może być zonk ale nie musi. Ale za nim do tego dojdzie będą kazali wymienić kilka razy modem :)

 

PS. taka ciekawostka - Netia S.A. kupiła Tele2, czyli do końca roku Tele2 zniknie z Polski a wszyscy abonenci tej firmy zostaną zmigrowani do Netii

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z moją siecią radiową. Wczoraj była burza więc został wyłączony główny "router" rozdzilający sygnał na całą okolice. Po burzy zobaczyłem, że antena lekko się skrzywiła a raczej rurka na której jest zamocowana. Myślałem, że to właśnie przez to nie miałem netu cały wczorajszyd zień. Dziś trochę pokręciłem anteną i sygnał jest lecz czasem zanika. Jednak najgorsze jest to, że siła sygnału jest bardzo niska i przez to net chodzi bardzo, bardzo wolno. Dzwoniłem do firmy i mówili mi, że mnie widzą w sieci i jest wszystko ok. Czy podczas burzy natena mogła ulec jakiemuś "znieszczeniu"?? i przez to sygnał jest taki słaby??

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Musze zmienic dostawce internetu :/ Mialem do tej pory radiowke ale juz mam dosyc. Chcialem podpiac sie do kuzynki, pod neo (ten sam lokal) ale dzisiaj okazalo sie, ze tepsa nie chce zarobic - przy zmianie predkosci na wyzszy, w czasie trwania umowy (chcielismy z 1 na 6mb) nie obowiazuje cennik promocyjny :doh!: Idioctyzm do kwadratu...

 

Wracajac do tematu - co by tu teraz wybrac? Co polecacie w granicach 60zl? Oprocz neostrady...

Odnośnik do komentarza

Korzysta ktos z uslugi Play-mobile? (bezprzewodowy dostep do netu). Jakies opinie zaslyszane od innych uzytkownikow o wadach i zaletach? Jak sie sprawuje modem Modem Huawei E169 HSDPA?

Konczy mi sie umowa z blueconnectem i juz ja zerwalem, bo maja zasady jak 2 lata temu=beznadziejne na dzien dzisiejszy. 500mb transferu miesiecznie za 48pln, chyba ze znowu sie zwiąże na 2 lata to mi z laski dadzą 1gb. Oferta Playa bije ich na kolana: za 45pln 5gb transferu miesiecznie! Poznan wg ich strony w 100% powinien odbierac sygnal, prednosc do 1mb/s. umowa tylko na rok a nie na dwa lata oraz 7 dniowy okres probny-gdyby nie dzialalo traci sie 9pln aktywacyjnej.

pytanie czy sa niezawodni?

Odnośnik do komentarza
Musze zmienic dostawce internetu :/ Mialem do tej pory radiowke ale juz mam dosyc. Chcialem podpiac sie do kuzynki, pod neo (ten sam lokal) ale dzisiaj okazalo sie, ze tepsa nie chce zarobic - przy zmianie predkosci na wyzszy, w czasie trwania umowy (chcielismy z 1 na 6mb) nie obowiazuje cennik promocyjny :doh!: Idioctyzm do kwadratu...

 

Wracajac do tematu - co by tu teraz wybrac? Co polecacie w granicach 60zl? Oprocz neostrady...

 

Orange Freedom 1 Mb/s 49 zł - 36mc 54 zł - 24mc 64 zł - 12mc ( ala neostrada)

w Netii masz szybki internet przy umowie na 24m zamawiając przez www przez 2 miechy masz za zeta a później 59 zł

Multimo 1024 36m - 47,00 zł 24m - 54,00 zł 12m - 65,00 zł

 

p.s.możesz zmienić prędkość w tp tylko ze zrywasz poprzednia umowę :P

Odnośnik do komentarza
Dzieki tomaszewski.

 

No z ta umowa to niech mnie tepsa pocaluje w 4 litery. Nie chca frajerzy zarobic 2x wiecej, to pojde do konkurencji.

 

No wiesz po to są umowy lojalnościowe ..... (ale ja się nie będę wypowiadać na temat TP bo (nie będę pisać dlaczego :P)).

Z tego co wiem to tylko w Netii można było zwiększyć prędkość bez żadnych kosztów na wyższą po chyba roku czasu ??

W TP jeżeli posiadasz neo w promocji MegaInternet to także bez problemu zwiększasz prędkość.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...