Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadzam się do innego mieszkania. W obecnym mam Neostradę 512. Pani z Błękitniej Linii TP powiedziała, że w ramach przeniesienia numeru do innego lokalu wszystkie usługi są automatycznie zrywane. Instalacja Neo w nowym mieszkaniu zapewne trochę potrwa (myślę, że znając ich to około 3-4 tygodni), więc potrzebuję na szybko jakiejś alternatywy. Słyszałem, że któraś z sieci komórkowych udostępnia na 30 dni za darmo swój pakiet w celach testowych. Czy możecie coś polecić?

 

I jeszcze jedno pytanie. W nowym mieszkaniu będę mieszkał 8-10 miesięcy i chciałbym wziąć w promocji Neostradę 2048 za 14.90 zł/miesiąc, jednak taka cena obowiązuje przy podpisywaniu umowy na 2-3 lata (nie pamiętam dokładnie). Po tym co usłyszałem, że w ramach zmiany miejsca zamieszkania umowa jest automatycznie zrywana to czy dobrym manewrem byłoby skorzystanie z tego co napisałem?

 

 

To ja powiem tak. Przeprowadzka wiąże się z wygaśnięciem umów z TP. Obecnie masz neo. Jeżeli posiadasz jeszcze umowę lojalnościową zostanie tobie naliczona opłata za jej zerwanie. Tak samo w przypadku nowego mieszkania jeżeli podpiszesz nową umowę na 2-3 lata i po roku znowu się wyprowadzisz zapłacisz znowu za zerwanie umowy lojalnościowej.

Niestety w odróżnieniu od DSL neostrady nie można przenieść.

A co do nowej umowy jeżeli masz już nowy numer telefonu to bez problemu możesz mięć neo tego samego dnia co podpiszesz umowę w salonie sprzedaży. System tylko się sypie jak zachowasz numer, bo proces rezygnacyjny musi się zakończyć

Odnośnik do komentarza
Orientuje sie ile kosztuje zerwanie umowy z neo? Juz ani chwili dluzej nie wytrzymam, gowno mnie obchodzi ze o tej i otej porze siedzi duzo sob na necie i dlatego mam slab predkosc. Albo zerwe umowe teraz albo wyladuje w jakims szpitalu psychiatrycznym, dzieki za pomoc

Złóż reklamację i zagroź na PartyLajn, że rozwiążesz umowę z przyczyn techniczych ze strony providera. Takie rozwiązanie nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
IMO tomaszewski nie mowisz prawdy. Z moich doswiadczen wynika ze przyniesieniu numeru nie ponosi sie kary jesli na nowym lokalu podpisuje sie rowniez umowe o neo. Choc pewnosci 100% nie mam :/

 

Powiem tak, wprowadzając rezygnacje z neta masz do wyboru kilka opcji. Z tego co kolega przedstawił, zmienia mieszkanie czyli zrywa umowę lojalnościową , i tu nalicza się karę. a kara wygląda następująco.

Masz umowę na 24 miechy korzystałeś przez np.18 miechów to zapłacisz za te 18 miechów korzystania całą kwotę jaka jest bez promocji w tej opcji ( chyba tak to wygląda, ale wsio jest na umowie, regulaminie promocji napisane)

 

Złóż reklamację i zagroź na PartyLajn, że rozwiążesz umowę z przyczyn techniczych ze strony providera. Takie rozwiązanie nic nie kosztuje.

 

Reklamacja tutaj nic nie da, gdyż aby klientowi odłączyć neo z winy TP musi mu usługa nie działać przez 30 dni, bądź musi być kilka reklamacji w miesiącu.

Odnośnik do komentarza

Mam neo512 z umową podpisaną na dwa lata. Połówka będzie na początku listopada. A teraz chciałbym zmienić opcję na jakąś szybszą, np. neo1024. I mam teraz pytanie czy mogę sobie w trakcie trwania starej umowy zrobić do niej aneks/podpisać nową na migrację na większą opcję czy muszę kisić się z 512 do końca umowy??

Odnośnik do komentarza
Jeśli przedłużasz kończącą się umowę to na pewno, ale gdy zmieniasz na wyższą prędkość w połowie tejże umowy to nie wyobrażam sobie, żeby mogło być w tej samej cenie/taniej. ;)

 

Ciekawa stwierdzenie, ale z mojego doświadczenia jeszcze się nie spotkałem z sytuacją że w czasie trwania umowy można zmienić prędkość na wyższą. Chyba że posiadasz neo na czas nieokreślony wtedy bez żadnych problemów możesz migrować na opcję wyższą. Fakt jest możliwość zwiększenia prędkości, bądź też obniżenia w czasie trwania umowy ale tylko i wyłącznie ścieżką techniczną.

Odnośnik do komentarza

Sposobie się powoli do zmiany internetu. Mam do wyboru Netie oraz Dialog. W obu wypadkach są opcje 512kb/s i 1 Mb/s. Różnice cenowe nie są jakieś gigantyczne, chciałbym zawrzeć mariaż na jakieś 12 miesięcy, ale teraz pytanie - potrzeba do tego modemu? Ten, co dostarczają, o ile dostarczają, jest dobry? W ogóle jak jest z działaniem? Nie potrzebuje dużej przepustowości, raczej niezawodnego neta, który jednak nie będzie w grze jakoś wybitnie lagować.

Odnośnik do komentarza

@P0nury: a teraz co masz? Sieć touzenową, UPC, czy coś innego? Ja mam Chello z UPC i działa całkiem dobrze. Przepustowość jest jak trzeba (2Mb/s), nie zauważyłem awarii. Z poprzedniego mieszkania też mam dobre wspomnienia z Chello. Nie wiem jak z lagami, ale nie powinno być źle.

Odnośnik do komentarza

Tauzeniankę, ale na moim skrzydle jest niestety radiówka :| Rwie to jak cholera, non-stop kopie. Chello na starcie raczej odpada u mnie. Jak już to albo Dialog, albo Netia. Mama jest wybitnie uprzedzona co do Chello, więc wątpię, że uda mi się ją przekonać. AFAIK zresztą na Chello chyba jest limit?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...