Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

@dodosz pytanie brzmi czy modem ci sie synchronizuje na 512 (-> reklamacja do 0800102102) czy masz taki transfer (TePsa w umie nie gwarantuje stabilnego lacza). Jesli ta druga opcja to musisz podac jeszcze jak to sprawdzasz by uwiarygodnic metode ;)

 

Chodzi mi oto, ze mam straszne skoki v neo, np. wczoraj o godzinie 20 mialem predkosc 1kb/s :| i procz rozmow przez gg nie dalo sie surfowac po internecie, teraz mam marne 40kb ;| a podpisalem umowe na 1mb/s Juz nie moge sie doczekac kiedy minie umowa z tepsa :/

Odnośnik do komentarza
Witam, od jakiegoś czasu posiadam Neostradę 1024 i kiedyś czytałem, że przy zakupie dostaję konto na stronę www. I mam dwa pytania, a mianowicie czy będę musiał coś płacić za to, oraz jakie są parametry tego serwera...

Musisz sobie skonfigurowac konto w panelu Neostrady (przydzielić miejsce z ogólnych 100MB). Niestety, hosting Tepsy nie oferuje ani php ani mysql (chyba że coś się zmieniło).

Odnośnik do komentarza
chyba że coś się zmieniło
Nie nic sie nie zmienilo ;)

 

@dodasz ma bardzo duzo wspolnego. Jesli masz slaba linie to neo czy tez kazda inna usluga na tej linii moze ci sie sypac, wieszac itp. Taka sytuacje powinienes zglaszac jak najszybciej bo samo sie to nie naprawi wierz mi. Poza tym gdy sytuacje zglosisz mozesz zlozyc reklamacje a tak to sie mozesz ugrysc w nos, bo dla TPsy sprawy nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
chyba że coś się zmieniło
Nie nic sie nie zmienilo ;)

 

@dodasz ma bardzo duzo wspolnego. Jesli masz slaba linie to neo czy tez kazda inna usluga na tej linii moze ci sie sypac, wieszac itp. Taka sytuacje powinienes zglaszac jak najszybciej bo samo sie to nie naprawi wierz mi. Poza tym gdy sytuacje zglosisz mozesz zlozyc reklamacje a tak to sie mozesz ugrysc w nos, bo dla TPsy sprawy nie ma ;)

 

TO nie od tego, gdy posiadalem jeszcze neo 128kb to wlasnie mi sie linie sypaly, neo rozlaczalo sie co minute zadzwonilem, po jakis 2 miesiacach laskawie przyjechali linie naprawili i juz problemu nie bylo.

 

Moze serwer neo jest przeciazony?? Najgorsze sa godziny 19-23, np. teraz forum mi sie otwiralo ok 2 minut :/ Nie wiem czym ta predkosc jest spowodowana, ktos mi powiedzial, z3e przeciazeniem serwera czy cos w tym stylu, ale bez przesady codziennie :/ Juz wole sie meczyc z 128kb i miec stala v niz skoko z 1mb do 20kb ;|

 

Chyba na moj przypadek nie ma lekarstwa, trzeba cierpliwie przeczekac te 10 miechow ;|

Odnośnik do komentarza

Tez mialem ochote na netie, ale nie wiedzialem czy moge ;| Łonio = jezeli mam abonament w tepsie to moge zamowic internet z netii? Aha i jeszcze jedno, nie wiesz moze czy podzielenie internetu na kilka domow np. tak jak ty masz zrobione jest legalne? Bo jesli ktos by wniosl skarge to moze to meic jakies konsekwencje? ALe to chyba jest legalne, skoro ja place to moge udostepniac komu chce, bo np., po blokach wszyscy maja tsaki internet. ciesz sie, ze masz Netie ;) Moze 10 miechow ja sprobuje z?

Odnośnik do komentarza

tzn u mnie to wygląda tak, że kumpel miał TPSA, ale przy ostatniej zmianie regulaminu wziął Netie. Mamy od niego pociągnięty sygnał na 5 kompów w jednym bloku.(choć w sumie dzielenie sygnału jest legalne w obrębie jednego mieszkania) Chcieliśmy załatwić w Netii, aby płacić za podzielenie sygnału, ale miła pani powiedziała, że bez sensu, bo oni i tak tego nie sprawdzają. Także nie znam żadnych szczegółów jeśli chodzi o kwestie abonamentowe.

btw: wcześniej mieliśmy bodajże Neo 512 i strasznie wspominam ten czas. Zrywanie połączeń, wolny transfer. Netia przy tym chodzi bosko :]

Odnośnik do komentarza
tzn u mnie to wygląda tak, że kumpel miał TPSA, ale przy ostatniej zmianie regulaminu wziął Netie. Mamy od niego pociągnięty sygnał na 5 kompów w jednym bloku.(choć w sumie dzielenie sygnału jest legalne w obrębie jednego mieszkania) Chcieliśmy załatwić w Netii, aby płacić za podzielenie sygnału, ale miła pani powiedziała, że bez sensu, bo oni i tak tego nie sprawdzają. Także nie znam żadnych szczegółów jeśli chodzi o kwestie abonamentowe.

btw: wcześniej mieliśmy bodajże Neo 512 i strasznie wspominam ten czas. Zrywanie połączeń, wolny transfer. Netia przy tym chodzi bosko :]

 

Szczęściarz :] ja tam na neo i nie narzekam, ale czesto zdarza sie, ze sie rozlacza ;| Ile placisz ?

Odnośnik do komentarza

@dodosz to ja ci radze od razu zrobic tak 9393, po polaczeniu 0 i zamowienie wywiadu technicznego w zwiazku ze slabymi parametrami linii. Natsepnie dzwonisz na 0800102102 przedstawiasz sytuacje, mowisz ze tracisz synchro, powiedz ze podlaczenie i stery do urzadzen sa oki. Powiedz ze "reset portu przez PS nie przyniesie rezultatu i prosisz o wyslanie sprawy do BO lub montera gdyz problem poajwia sie od dluzszego czasu ;)" Sugeruje cytowac co do slowa.

 

Przy czym prawie napewno masz zbyt slaba linie do 1024 i dojdzie do tego by zmniejszyc ci lacze na slabsze. Niestety zmiana operatore nie pomoze bo to problem z tepsa. Sugerowalbym sie skontaktowac z monterem z 9393 i zapytac o przepeicie na lepsze lacze lub blizsza centrale.

Odnośnik do komentarza

Gwoli wyjaśnienia co do moich problemów z Netią po łączach TP. Okazało się, że Netia podała TP zły numer telefonu na którym jest net(nie wiem jakim cudem to możliwe gdyż za każdym razem gdy dzwoniłem na infolinie wypytywali mnie o dokładne dane wraz z nr.). Ale dziwi mnie brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony TP, dopiero po tym jak mój ojciec zagroził wypowiedzeniem umowy net w cudowny sposób zaczął działać i rozdzwoniły się telefony od techników z TP :P

 

Wniosek z tego taki, że następnym razem trzeba zacząć od gróźb a nie próśb. ;)

Odnośnik do komentarza
Gwoli wyjaśnienia co do moich problemów z Netią po łączach TP. Okazało się, że Netia podała TP zły numer telefonu na którym jest net(nie wiem jakim cudem to możliwe gdyż za każdym razem gdy dzwoniłem na infolinie wypytywali mnie o dokładne dane wraz z nr.). Ale dziwi mnie brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony TP, dopiero po tym jak mój ojciec zagroził wypowiedzeniem umowy net w cudowny sposób zaczął działać i rozdzwoniły się telefony od techników z TP :P

 

Wniosek z tego taki, że następnym razem trzeba zacząć od gróźb a nie próśb. ;)

 

 

To może w gwoli ścisłości odpowiem jak to naprawdę działa. Otóż jeżeli masz problem z tzw Bitstream'em (internet u innego operatora na łączach TP ) dzwonisz pod infolinie operatora u którego masz neta. Ten musi sam sobie sprawdzić co jest nie tak i dopiero jeżeli sami nic nie poradzą zgłaszają to do TP aby oni sprawdzili . Nadal brakuje współpracy między operatorami, więc na załatwienie porządnie sprawy można poczekać kilka ładnych dni.

Bądź trzeba mieć znajomych w TP :))))

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Mam problem, otoz mieszkam w akademiku, w pokoju z dwoma kolegami, kazdy ma wlasny komputer i nie wiemy co mamy zakupic, czy router czy switch? Co jest lepsze? I w ogole, czym sie rozni router od switch`a? Jest jakas roznica w przesyle sygnalu, miedzy tymi dwoma urzadzeniami?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz. ;)

Odnośnik do komentarza

@Morfi to zalezy czy na pokoj przypada jeden adres IP czy mozecie wziasc wiecej. Zapewne adresy przypisuje sie do adresow MAC komuterow. Jesli mozecie na pokuj dostac wiecej niz jeden adres IP to spokojnie wystarczy switch ~40zl jesli jeden to trza niestety kupic router z funkcja maskowania maca ~70-100zl i z wbudowanym switchem ;) Wiecej o adresach mac, ip odsylam na Wikipedie lub Google ;)

Odnośnik do komentarza

Trzeba właśnie podawać adresy MAC`ów, by założyli internet. A z tym ip to nie wiem,, zapytam się. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

 

P.S. A czy da się jakoś obejść blokadę na sieci p2p? Ponieważ u mnie na osiedlu akademickim jest taka blokada, gościu z administracji powiedział, że da się to obejść, ale nie chciał zdradzić... :>

 

Pozdrawiam raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza

IMHO tak czy siak warto kupić router. Różnica w cenie niewielka. Co więcej, routery bezprzewodowe są tylko nieco droższe od kablowych ;)

 

Co do P2P to zależy od sieci. U mnie w akademiku była tak zabezpieczona, że nie dało rady. Koleś z TP, który z nami mieszkał też tego nie obszedł ;) Można spróbować przekierować na port 80 (ten od www). Jak to nie pomoże to zrobić tunel, choć to też nie zawsze się da. Zawsze też można znaleźć jakiego fajnego linuxa, gdzie mamy dostęp do shella, i tam odpalić torrenta. No, ale to już bajka ;)

Odnośnik do komentarza

Przeprowadzam się do innego mieszkania. W obecnym mam Neostradę 512. Pani z Błękitniej Linii TP powiedziała, że w ramach przeniesienia numeru do innego lokalu wszystkie usługi są automatycznie zrywane. Instalacja Neo w nowym mieszkaniu zapewne trochę potrwa (myślę, że znając ich to około 3-4 tygodni), więc potrzebuję na szybko jakiejś alternatywy. Słyszałem, że któraś z sieci komórkowych udostępnia na 30 dni za darmo swój pakiet w celach testowych. Czy możecie coś polecić?

 

I jeszcze jedno pytanie. W nowym mieszkaniu będę mieszkał 8-10 miesięcy i chciałbym wziąć w promocji Neostradę 2048 za 14.90 zł/miesiąc, jednak taka cena obowiązuje przy podpisywaniu umowy na 2-3 lata (nie pamiętam dokładnie). Po tym co usłyszałem, że w ramach zmiany miejsca zamieszkania umowa jest automatycznie zrywana to czy dobrym manewrem byłoby skorzystanie z tego co napisałem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...