Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zmienić nazwę tego tematu na jakiś ogólny na temat internetu, ponieważ takowego nie widzę :-k

 

[Kamtek - stworzyłem nowy temat do dyskusji o dostawcach usług internetowych...]

 

I mam pytanie odnośnie internetu w Netii, ma ktoś z nim styczność? Na tle TP ich oferta wygląda bardzo korzystnie, szczególnie w tej nowej promocji :-k

Odnośnik do komentarza
Proponuję zmienić nazwę tego tematu na jakiś ogólny na temat internetu, ponieważ takowego nie widzę :-k

 

I mam pytanie odnośnie internetu w Netii, ma ktoś z nim styczność? Na tle TP ich oferta wygląda bardzo korzystnie, szczególnie w tej nowej promocji :-k

 

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem net24 po kablach TP. Od aktywacji usługi (jakies 5 miesięcy) działa nieprzerwanie. Długo trwała aktywacja (ok 3 tygodni) ale to ze względu na to, że przechodziłem do Netii w czasie tego całego zamieszania z regulaminem Neostrady TP. Teraz pewnie ten czas dużo krótszy. Wszelkie formalności do załatwienia bez problemu przez internet i infolinię wszelkie papierki dostarczone przez kuriera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Z Netią mam złe wspomnienia. Owszem, problemy dotyczyły gorącego okresu lutego/marca, gdy Netia przeżywała szturm Tepsiaków rezygnujących z Neo, ale sposób w jaki mnie w końcu potraktowano był dość żenujący. Obecnie mam Multimo i o żadnej Netii słyszeć nie chcę.

Co do promocji to raczej nie daj się łapać na te "atrakcyjne" bo dotyczą umowy na 3 lata. Lepiej zapłać trochę więcej i weź umowę na rok aby za 12 miesięcy znowu móc wybierać ofertę i obniżać koszty. Biorąc umowę na 3 lata teraz zapłacisz mniej, ale gdy ja będę płacic za 1Mbit 25 zł/miesiąc Ty będziesz nadal bulić 60-70 zł. Pamiętaj, że promocja MUSI opłacać się sprzedawcy a nie Tobie.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z neo, chodzi o predkosc internetu, podpisalem nowa umowe na jeden rok - 1MB/s. Niestety bardzo czesto predkosc zaczyna spadac i przez godzine mam taka v, ze onte wlacza sie w ok 4 minuty ;/ Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, nie pisalbym gdyby to sie zdarzylo dwa, trzy razy w tygodniu, ale kazdego dnia predkosc ma takie wahania :/ nie wiem co jest przyczyna :/ Gdy miałem 512 to predkosc przynajmniej utrzymywala sie i mozna bylo sobie swobodnie surfowac po internecie, teraz niestety to jest niemozliwe :/

Odnośnik do komentarza
Z Netią mam złe wspomnienia. Owszem, problemy dotyczyły gorącego okresu lutego/marca, gdy Netia przeżywała szturm Tepsiaków rezygnujących z Neo, ale sposób w jaki mnie w końcu potraktowano był dość żenujący. Obecnie mam Multimo i o żadnej Netii słyszeć nie chcę.

Co do promocji to raczej nie daj się łapać na te "atrakcyjne" bo dotyczą umowy na 3 lata. Lepiej zapłać trochę więcej i weź umowę na rok aby za 12 miesięcy znowu móc wybierać ofertę i obniżać koszty. Biorąc umowę na 3 lata teraz zapłacisz mniej, ale gdy ja będę płacic za 1Mbit 25 zł/miesiąc Ty będziesz nadal bulić 60-70 zł. Pamiętaj, że promocja MUSI opłacać się sprzedawcy a nie Tobie.

O dziwo to samo radzil mi czlowiek multimedii ktory dzisaj byl u mnie przedstawiajac swoja oferte :) Uzyl podobnego argumentu do dlugosci podpiasnia umowy, co TY. Widocznie jakis uczciwy czlowiek, a nie "naciagacz" ;) Skoro jestes zadowolony z ich uslugi, to chyba zdecyduje sie na ich oferte. Jak cos bedzie nie tak, to wiem, do kogo kierowac pretensje ;)

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś miałem Multimedie ale było do dosyć dawno bo może jakieś 4-5 lat temu, więc tak naprawdę nie mogę za wiele powiedzieć bo przez te lata wszystko mogło się zmienić ale z tego okresu co miałem to internet działał dobrze. Nie było częstych przerw w dostawie tak jak mam teraz w innej firmie. Kilka razy się zdarzyły jakieś przerwy ale nie były to awarie tylko nie było najwyżej kilka godzin i wracał. Pod względem sprawności to bardzo dobrze wyglądała dostawa internetu przez Mulltimedie a przeniosłem się bo szybkość łącza była dosyć niska w porównaniu do innych firm.

Odnośnik do komentarza

Szukam dostawcy internetowego. Ma on służyć mi (notebook) oraz dwóm moim współlokatorom (notebook i notebook/PC) w centrum Poznania (ul. Ratajczaka). Rozglądałem się za radiówkami, ale niestety nie mogę znaleźć sieci, która pokrywałaby nasze mieszkanie (patrząc na dachy sąsiednich budynków nie zauważyłem charakterystycznego odbiornika/nadajnika). Oferta powinna być w miarę korzystna, dawać możliwość rozdziału sygnału na nasz sprzęt oraz nie powinna mieć długiego okresu wypowiedzenia. Mamy umowę najmu mamy tylko na 6 miesięcy, prawdopodobnie będzie przedłużona do roku, więc umowa 2-letnia raczej odpada.

Liczę na Waszą pomoc i pomysły.

Odnośnik do komentarza

A może ja się tutaj podepnę:

szukam dobrej firmy hostingowej, która będzie w stanie obsłużyć serwer, na którym jest postawione forum z około 3 tysiącami użytkowników oraz galeria zdjęć, na której średni ruch w ciągu dnia to około tysiąc-dwa odwiedzin; obecnie serwer postawiony jest gdzieś w Niemczech, ale zaczyna się dusić (rozrost serwisu jest szybszy niż myślałem).

Podobno jakiś ziom obiecał bratu (który jest głównym adminem tego przedsięwzięcia), że za 800 zł może dokonać optymalizacji całości serwisu (php, apache, mysql) i po tym serwer ma podobno uzyskać dodatkowo 50-60% mocy na obsługiwanie kolejnych użytkowników. Czy to w ogóle jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Podobno jakiś ziom obiecał bratu (który jest głównym adminem tego przedsięwzięcia), że za 800 zł może dokonać optymalizacji całości serwisu (php, apache, mysql) i po tym serwer ma podobno uzyskać dodatkowo 50-60% mocy na obsługiwanie kolejnych użytkowników. Czy to w ogóle jest możliwe?

Jest możliwe. Zależy na jakim skrypcie chodzi forum - to główny czynnik.

 

Optymalizacja prawdopodobnie wyjdzie taniej (w dłuższym okresie) niż nowy serw. Pamiętaj, że to inwestycja a nie wydatek (jak na serw). Musisz jednak zdawać sobie sprawę z konsekwencji - m.in. tracisz pełną kompatybilność z wtyczkami, zostajesz sam z błędami tego programisty, optymalizacja i tak może nie wystraczyć. Jak chcesz więcej konkretów to priv.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie przeżywam poważne kłopot związane z internetem Netii po łączach TP. Od dwóch tygodni nie mam internetu a na infolinii Netii cały czas powtarzają mi, że oni nic nie mogą zrobić, wszystko zależy od techników TP a oni nie udzielają żadnej odpowiedzi. Jak dla mnie jest to kpina i w przyszłym tygodniu kieruję sprawę do sądu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...